Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2005., 13:03   #1
Preporuka za štivo iz psihologije

Zanima me koje biste mi štivo preporučili iz psihologije, došlo je ljeto, beletristika je out, a ja volim psihologiju

Konkretno, najviše me zanimaju raznorazne teorije ličnosti, socijalna psihologija i psihopatologija (sortirano po afinitetu). Pa, ako imate nešto za preporučiti, do it
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:24   #2
a kriminalistika?
lady_dementia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:26   #3
Ne.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:28   #4
Cuo sam da je Da Vincijev kod dobar
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:30   #5
Postavio sam ozbiljan topic

Gle, to je moguće, nema veze što piše da je autor *_spike. Morat ću napravit nekog klona za ozbiljna pitanja vidim ja.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 14:50   #6
ovak, iz psihopatologije ti je preodlichna knjiga :
Davison i Neale - Psihologija abnormalnog dozivljavanja i ponasanja (u izdanju Naklade Slap)
samo to si uzmi iz knjiznice, knjiga je skuplja

iz lichnosti hvala bogu imash tog za izabrat, ovisi koji teoretski pravac te zanima
(psihoanalitichari su uvijek interesantni - Jung, Freud, Adler, Sullivan, humanisti isto - Maslow, Rogers, zatim mosh pogledat Allporta i Murraya - strukturalno dispozicijski teoretichari)

osobno mi socijalna ide na q ali recimo Aronson (Aronson, Social Psychology (4th edition), New Yersey: Prentice Hall) je lako shtivo ali opet dovoljno interesantno i informativno

edit: radove ovih teoretichara lichnosti bi trebala imati svaka knjiznica, samo iskreno neznam di bi mogao nabaviti Aronsona...
moguce je da imaju knjiznice
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 16:37   #7
Quote:
Sudden Sid kaže:
Cuo sam da je Da Vincijev kod dobar
to spada u beletristiku

inace... meni je to bezveze, bas sam sinoc pisala nesto na tu temu

neko gore je tusirao imenima i zaboravio je Fromm-a, kakav propust
on se bas uklapa u tvoju specifikaciju
preporucila bih ti Anatomiiju ljudske destruktivnosti
izuzetno je interesantna, dinamicna i puna super pimenljivih stvari... ili sam ja malo kinky kada je psihologija u pitanju
izabelala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 17:24   #8
Quote:
tweak kaže:
Davison i Neale - Psihologija abnormalnog dozivljavanja i ponasanja (u izdanju Naklade Slap)
jooj, ta "knjizica"

rekoh da cu si to uzeti jednog dana... kad diplomiram mozda.

http://www.nakladaslap.com/detalj.asp?ID=146
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 07:18   #9
Fromm: Anatomija ljudske destruktivnosti
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2005., 13:15   #10
spajk, jesi čito Čovjeka koji je ženu zamijenio šeširom? nisi tražio nešto takvo al to ti je pravo štivo .

ak te zanima, pogledam autora.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2005., 13:19   #11
Zanima me

O čem je to?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2005., 16:31   #12
pogledaj ovdje. sigurno će ti se svidjet, pravo ljetno štivo

edit: ne znam zašto neće linkat. uglavnom, Oliver Sacks - Čovjek koji je ženu zamijenio šeširom, pa si trunkicu proguglaj
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 08:58   #13
Quote:
Luđakinja kaže:
spajk, jesi čito Čovjeka koji je ženu zamijenio šeširom? nisi tražio nešto takvo al to ti je pravo štivo .

ak te zanima, pogledam autora.
eeeeeeeeeeee, to je knjiga iz psihologije za ljeto!
ima je u nsb-u u zagrebu, vidila sam
a nisam uspila nac od festingera "kad prorocanstva iznevjere", navodno se cita ko krimic
__________________
sometimes you make me feel
like i'm living at the edge of the world
"it's just the way i smile"
you said
tenchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 12:58   #14
Quote:
tenchee kaže:
eeeeeeeeeeee, to je knjiga iz psihologije za ljeto!
ima je u nsb-u u zagrebu, vidila sam
a nisam uspila nac od festingera "kad prorocanstva iznevjere", navodno se cita ko krimic
to je isto nešto s poduručja psihologije? moreš napisat puno ime autora (možda Leon?) il engleski naslov?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 09:36   #15
Ovaj..što se tiče ličnosti..najbolje ti je ovak, odešna net i potražiš nešto of personality, neki popis najpoznatijih teoretičara ličnosti (nisu freud, fromm i jung jedini ) .. i onda lagano pogledaš ima li koja njihova knjiga kod nas u knjižnicama..osobno nisam naišla na neki pretjerani izbor (jedini nsb nešto) ..sve po našim knjižnicama neki psihoanalitičari iako se psihologija odavno pomaknula s te grane ...
A što se tiče ..hm socijalne, također ti preporučam ovaj način pronalaska autora..ma da i tog ima premalo. Netko je spomenuo Aronsona, udžbenik..ali kako je socijalna psiho, sama po sebi jako "downtoearth" i razumljiva, sigurno bi i udžbenike lako čitao..

I ne preporučam davisona i nealea, pošto je to ispitna literatura i ne vjerujem u njenu tečnost čitanja ljeti.....pomozi bože
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 09:43   #16
Quote:
*_spike kaže:
Zanima me

O čem je to?
To je više tema neuropsihologije, psihijatrije, da..o koliko se sjećam nekoj bolesti prouzrokovanoj oštećenjem mozga..pa manifestacije pa...da..ne znam koliko ti je to štivo za ljeto ali zašto ne pročitati..mislim da je i pisano kao roman..ne sjećam se..

Nego, moja topla preporuka, ako nisi još pročitao je : Psihologija za nepsihologe, od Petza, u nakladi Slap. Obavezno ju pročitaj ako još nisi, lagana, brzo čitljiva i povrh svega, zanimljiva. Ima je u svakoj knjižnici (nadam se)
I još, ako si gorljivi spoznavatelj, pa te ne brine da li čitaš udžbenike ili romane..onda fino ti sebi uzmi od Fulgosija: Psihologija ličnosti, pa ćeš svašta poučnog nać tamo

Pozdrav
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2005., 14:23   #17
čovjek koji je zamijenio ženu šeširom, ne znam je l volim ili mrzim tu knjigu

trebala sam doć k sebi nakon što sam to pročitala


inače, preporučam curama "žene koje trče s vukovima", clarissa pinkola estes

autorica se nastavlja na jungovu školu, a u knjizi tumači razne bajke (kao što su modrobradi, djevojčica sa šibicama..) pojašnjavajući nam kroz njih naše intrapsihičke sukobe i sukobe s okolinom koji u tim bajkama imaju svoje razrješenje.

očaravajuća knjiga , topla, pozitivna lijepo napisana, puna zanimljivosti i dobrih savjeta

wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2005., 18:51   #18
Ma koja psihologija ljeti. A ionako, sve teorije padnu u vodu.
Drži se Bambija i biće ti bolje....
Been there.
__________________
kopriva ne prži kad je dobro stisneš
plaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 21:59   #19
Quote:
Luđakinja kaže:
to je isto nešto s poduručja psihologije? moreš napisat puno ime autora (možda Leon?) il engleski naslov?
je, leon festinger "when prophecies fail"
s podrucja socijalne psihologije
inace, kognitivna disonanca kao rezultat ulozhenog napora (a o tome se radi u knjizi) je meni fenomen koji iznenadjujuce cesto prepoznajem medju ljudima. cak cesce nego barnum efekt


samo, ja nisam uspila nac tu knjigu..pa ako si sretniej ruke, pliz javi
__________________
sometimes you make me feel
like i'm living at the edge of the world
"it's just the way i smile"
you said
tenchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 22:27   #20
Quote:
tenchee kaže:

samo, ja nisam uspila nac tu knjigu..pa ako si sretniej ruke, pliz javi
pa da, bilo mi je čudno kad nisam ništ uspjela izguglat. možda nije ni prevedena na hrvatski. oh, well..
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.