Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2007., 16:34   #1
Glazba - lijek

Vjerujem da vecina ljudi sa svojim zivotom radi upravo ono sto uopce nemaju namjeru. Dio ljudi jednostavno nije svjestan sto rade i njihov opseg se svodi na obicnu reakciju na bilo kakve frustracije koje dozivljavaju antireakcijom, te time se nikuda ne micu, a to su naucili od pripadnika svojih copora. Njihova glazba je ista takva, samo naucena, preuzeta, vise kao tradicija.
Neki odabiru frustraciju kao svoj zivotni mot, interpretiraju ju kao bol koju pate, i glazba im je takva, bila onaj emotivniji ili agresivniji tip, sadrzi uglavnom mnogo rijeci i prica u sebi dok sama glazba po sebi se svodi na vise manji isti uzorak gitare kao i ona prije nje.
Ako probamo maknuti djetinjarije mozemo vidjeti da glazba jos postoji (kako je i nastala) kao nesto samo sebi svrhom, i moze utjecati na stanje uma kao takva, sa ili bez rijeci pjesme. Rijeci, ako ih ima, trebaju biti slag navrh dobre glazbe a ne obrnuto.

Koju glazbu slusate da vas drzi - znaci ne da vas stavi u neki mood, to mozemo i bez glazbe, dovoljno da se iz nekog razloga jako rastuzimo zbog toga sto je netko pojeo zadnji komad cokolade iz zalihe, hinimo zalost i i zelju da branimo nesto eticno poput zastite delfina od ubijanja u japanu itd. sto mnogo ljudi radi pod krinkom svoga "dira" i obicno ih oznacava i glazba za koju se zna da slusaju.

Sto je bas vasa glazba?
Mom prijatelju su gajde sa pratnjom bubnjevima. On je miran i sreden tip pa mu je to vise kao mirna pratnja onome kako sve vec ionako je.

Ja se trenutacno samaram kako bih se vratio na tracnice i napravio nesto od faksa i zivota opcenito pa sam vecinom na cistom (bez mc-jevskih pizdarija i sl.) drum&bass-jungleu i breakbeatu.
Za micanje iz manicnoga stanja dobro dode Jack Johnson, za veceri i kakvo takvo smirivanje royksopp, mr. scruff, kid koala i drugi od ninja tunea.

Scruff me cesto zna usred bijela dana natjerati da se usred punog tramvaja prsnem u mali rokt smijeha.

PS jel ima fanova ninja tunea i bleep.com?
20filtercigareta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:27   #2
Eine kleine Nachtmusik
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:43   #3
Roysskop obožavam,super su mi,predobri,imam dva albuma.i jack johnsona.također drum&bass a ova dva koja su navedena ne znam,nikad čula.šta oni sviraju? Nekakav hip hop?ne znam..
__________________
biiiiiiip...
zvončica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:52   #4
Iron Maiden, stara Metallica, Slayer. That music pumps my blood through my veins... Keeps me keen...
__________________
Tko tebe kamenom, glup si jer nisi reagiro na vrijeme.
Wraith is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:20   #5
ninja tune je producentska kuca (trip hop, abstract hip hop....necu nabrajati nazive jer ispada da bi to bilo jedno od onih slucajeva - "joj ma znas, ne mogu ti objasniti ja to, to ti je posebna glazba" - nije, dosta ugodna opustena glazba koju sve vise ljudi zna. nastala tako da je hip hop djima dopizdilo sto mc uzima svu slavu (ono na sto se danasnji hip hop i dosta rnb svodi iako mnogo same glazbe radi svega tucet ljudi, dja itd) pa su se nasli na kavi kod jednoga od njih, pospajali svoje strojeve i malo vrtili ploce. bleep.com je web shop koji izmedu ostalih prodaje i njihovu glazbu i nudi da se svaka pjesma poslusa. sam site ima prelijep dizajn tako da se isplati baciti oko.
pandora.com ih dosta dobro pokriva
20filtercigareta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 07:37   #6
glazba je zvonka radost
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:34   #7
medju ljudima iz srednje sam poznat po tome da slusham bon jovia i kako jedna cura veli slichna sranja....a u biti ja slusham razne vrste metala, pogotovo metallicu otkad je stri donesao prvi cd iz austrije (ima tome sigurno i vishe od 10 godina)...samo shto me ljdi ne poznaju... a za opushtanje....
gudachki instrumenti+metal=apocalyptica
__________________
"Svatko od nas ima svoj poseban dar i ti znaš da je to istina. Ne podcjenjuj me, a ja neću podcjenjivati tebe."
Ethel_Drown is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:35   #8
Klasika i ljuta rokija
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:15   #9
Quote:
Ethel_Drown kaže: Pogledaj post
medju ljudima iz srednje sam poznat po tome da slusham bon jovia i kako jedna cura veli slichna sranja....a u biti ja slusham razne vrste metala, pogotovo metallicu otkad je stri donesao prvi cd iz austrije (ima tome sigurno i vishe od 10 godina)...samo shto me ljdi ne poznaju... a za opushtanje....
gudachki instrumenti+metal=apocalyptica
najljepši pozdrav tebi ne želim da misliš da te napadam i to,da sam frustrirana i slično,samo ti želim reći da je malo iritantno kad toliko puta upotrebljavaš u postu umjesto slova š riječi tipa;slushanje, vishe itd.dobro tu i tamo,ali cijelo vrijeme...malo jest blesavo kad imaš š na tipkovnici.valjda imaš? ne znam jeli ovo bezobzirno od mene,mislim this is a free country,ali eto morala sam dat prigovor,kuzish?ne znam da li i drugima to smeta,vjerojatno ne.pozdrav i bez ljutnje!
__________________
biiiiiiip...
zvončica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:30   #10
slušam sve, doslovno..kako mi kada dođe......
nisam ograničen na određenu vrstu glazbe .....
evo sada slušam ovo
 
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:38   #11
e stana
a kakvih ti psihickih problema imas
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 15:49   #12
koliko god paradoksalno nekome zvucalo, najsretnja i najsmirenija sam kad slusam nesto jako zestoko, death metal npr i to ne mislim na onaj melodicni... bilo sto laganije samo doprinosi jos vecoj zivcanoj rastrojenosti mislim da je to trenutno jedina stvar koja me donekle moze ispunit i razveselit.............
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 17:17   #13
obozajem svu muziku,kada mi je bilo najteze muzika mi je pomogla da se opustim da nemislim...obozajem klasicnu muziku, instrumentalnu...
zatim bryan adams,enrique iglesias, celine dion, witney houston,mariah carry, elvis presly...roxete...
kad sam bolje volje...shakira,latino muzika opcenito.....
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 19:15   #14
Ja ne znam sto bi da nema glazbe, zivot mi ne bi bio isti. Bilo da je samo slusam, pjevuckam ili plesem, uvijek me oraspolozi i umiri kad mi je to potrebno.
lipapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 20:11   #15
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
e stana
a kakvih ti psihickih problema imas
imam ih i to previše, nekoliko sam puta imao svoje topice ovdje
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 17:22   #16
Quote:
20filtercigareta kaže: Pogledaj post
Vjerujem da vecina ljudi sa svojim zivotom radi upravo ono sto uopce nemaju namjeru. Dio ljudi jednostavno nije svjestan sto rade i njihov opseg se svodi na obicnu reakciju na bilo kakve frustracije koje dozivljavaju antireakcijom, te time se nikuda ne micu, a to su naucili od pripadnika svojih copora. Njihova glazba je ista takva, samo naucena, preuzeta, vise kao tradicija.
Neki odabiru frustraciju kao svoj zivotni mot, interpretiraju ju kao bol koju pate, i glazba im je takva, bila onaj emotivniji ili agresivniji tip, sadrzi uglavnom mnogo rijeci i prica u sebi dok sama glazba po sebi se svodi na vise manji isti uzorak gitare kao i ona prije nje.
Ako probamo maknuti djetinjarije mozemo vidjeti da glazba jos postoji (kako je i nastala) kao nesto samo sebi svrhom, i moze utjecati na stanje uma kao takva, sa ili bez rijeci pjesme. Rijeci, ako ih ima, trebaju biti slag navrh dobre glazbe a ne obrnuto.

Koju glazbu slusate da vas drzi - znaci ne da vas stavi u neki mood, to mozemo i bez glazbe, dovoljno da se iz nekog razloga jako rastuzimo zbog toga sto je netko pojeo zadnji komad cokolade iz zalihe, hinimo zalost i i zelju da branimo nesto eticno poput zastite delfina od ubijanja u japanu itd. sto mnogo ljudi radi pod krinkom svoga "dira" i obicno ih oznacava i glazba za koju se zna da slusaju.

Sto je bas vasa glazba?
Mom prijatelju su gajde sa pratnjom bubnjevima. On je miran i sreden tip pa mu je to vise kao mirna pratnja onome kako sve vec ionako je.

Ja se trenutacno samaram kako bih se vratio na tracnice i napravio nesto od faksa i zivota opcenito pa sam vecinom na cistom (bez mc-jevskih pizdarija i sl.) drum&bass-jungleu i breakbeatu.
Za micanje iz manicnoga stanja dobro dode Jack Johnson, za veceri i kakvo takvo smirivanje royksopp, mr. scruff, kid koala i drugi od ninja tunea.

Scruff me cesto zna usred bijela dana natjerati da se usred punog tramvaja prsnem u mali rokt smijeha.

PS jel ima fanova ninja tunea i bleep.com?

Ima, fan-ovka !
I... ja se nalazim trenutačno u fazi života koju bih mogla nazvati- šamaranjem, u biti , trebala bih se pokrenuti i početi šamarati.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 19:47   #17
tišina
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:24   #18
jer život piše stih pjevamo ga mi..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 18:59   #19
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Ima, fan-ovka !
I... ja se nalazim trenutačno u fazi života koju bih mogla nazvati- šamaranjem, u biti , trebala bih se pokrenuti i početi šamarati.
Gdje nabavljas ninju? Naravno, bleep, i allofmp3.com je imao ali su se svi naljutili na te ruse pa u principu vise nikako ne mozes nadoplatiti account.
Hehe..dopada mi se ovo - ne faza u kojoj se trebas samarati vec faza u kojoj se uopce treba natjerati poceti samarati...to sam ja

pandora.com je najbolje utociste na svijetu
(samo sto mi se nekada ne da otvarati app jer mi usporava kompjuter)
20filtercigareta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:00   #20
uuu a DJ Krush?...osim kada postane preabstraktan(?)
20filtercigareta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.