Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2007., 11:21   #1
Utjecaj telke, knjiga, muzike...

koliko filmovi, muzika, literatura utječu na čovjeka? koliko se nečji odabir određenog od navedenog manifestira u njegovom svakodnevnom životu? mislite li da je to dobro ili loše (s obzirom da su ukusi različiti)?
 
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:40   #2
Za mene je loše, posebno TV i internet. Knjige i glazba su super, radio mi je čak ok, ali TV i internet me pojedu. Primjetila sam da počinjem bježati u "maštanje" koje je potaknuto televizijom. U kom smislu? U smislu da vjerujem da je sve savršeno, da se u prašumi na +45 celzijusa ne znojiš i da ti šminka stoji savršeno, da nikad nisi izgužvan i da kad se ustaneš ne trebaš prati zube i počešljati se, nego izgledaš savršeno. U jednom trenutku me to počelo frustrirati tj. TV je počeo izazivati kronično nezadovoljstvo samnom samom jer mi se činilo da sve što radim nije dovoljno dobro!

Možda će se se ovo što sam napisala činiti smiješnim nekome, ali doista je bilo tako. Sreća pa sam dovoljno bistra i stara pa sam shvatila što mi smeta, sjela i popričala sa sobom i malo se prizvala. No, još se nisam odvikla od TV-a i elektronskih medija, od 0-24 sam izložena nečemu od toga, samo kad spavam nemam doticaj s time i baš razmišljam o tome da si uvedem ograničenje, kao malom djetetu.

Gotovo da sam i prestala čitati, vijesti "skupljam" s neta. Jučer sam pročitala dnevne novine temeljito i osjetila sam zadovoljstvo i opuštanje koje nikad neću osjetiti jurcanjem po web vjestima.

TV- definitivno negativno, apsolutno! Internet - ovisno o tome da li si se kao korisnik uspio maknuti na razinu dalje od chata, maila i foruma tj. da li ga koristis kad ti nešto treba....(ja da, pa smatram da sam tu neutralna)...knjige...a bože tko još to čita? izložbe...na kojoj ste zadnjoj bili?

katastrofa
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:41   #3
Inače, odgovor na tvoje pitanje Literatura, filmovi i muzika definitivno utječu na nas, posebno ako su dobri. No, u zadnje vrijeme nema filmova koji se pamte, a i muzike je sve više pa se niti ne sjećaš što si slušao..ne slušaju se izvođači ili albumi nego samo hitovi.

Sve je postalo instant pa nemaš što upamtiti.
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:09   #4
pa vis na sto mlade amerikance poticu tv i internet....
uvjek ces izvuc iz svega nest lose i nest dobro, ovisi o sadrzaju sta gledas slusas citas.....
__________________
I want to be rich and famous
bobo23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:58   #5
tv ne gledam skoro otkad imam net,
a na net kako kad idem, zaražena sam netom kad nemam ni jednu dobru igircu na kompu koju bi igrala non stop (ah..gta...šmrc...),
a dobro, dost sam korisnih stvari saznala i na forumu, nije to tolki krš, nisam tu došla chatat,
a novine pročitam na faxu kad ih neko ostavi ili kad mi news stignu u sandučić,
a tv mislim da najnegativnije utječe, jer si na netu kolko tolko možeš sam birati program, i nema tolko reklama, ne moraš čekat da prođu, samo ih ugasiš.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 18:18   #6
apsolutno. podsvjesno si zamisljam nekakve fiks ideje o idealnim stvarima u zivotu.. npr. neki filmovi s happy endovima.. onda padam u depru "pa kako njima moze biti tako lijepo, a meni ne".. i tako, malo dobivam iskrivljenu sliku stvarnosti.
od novina ne.. a glazbu izbjegavam zadnje vrijeme, uopce me ne opusta vec samo podsjeca na neke stvari pa mi ne pase.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 18:32   #7
dobro, glazba mislim da mi pozivitno utječe, smiruje, opušta , veseli, rasplače..
al recimo obične novine, ah ..pa crna kronika je onak
a cosmo je tu padam u depresiju kad vidim sve te retuširane manekenke koje se bore protiv celulita, de daj! fuj!
isto tako na tv-u
,
a tv mi se gadi zbog onih svih reality showova i govana.
najviše volim gledat crtiće tamo još ima nekog morala
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 19:11   #8
da,tv-dokumentarci(odabrao đelo hađiselimović,ili dž?),globalno sijelo(gledala jučer bakicu od 82!!!god.,šta je okrečila cijelu kuću i okućnicu(SAMA) u zeleno,daj koji poticaj za mene slinavku lijenu...tsz,tsz),national geographic,zna bit fascinantnih emisija.tako,tv ostaje u konkurenciji,iako je žalosno da su nam humoristične serije najtužnije na svijetu,katastrofa...čudim se što su mojim starcima pali kriteriji,pa ih gledaju,predali su se,valjda.MUZIKA-AMEN!To je nekima važnije od hrane,sexa...spadam u neku podvrstu istih...nekomercijalna,naravno.klasika također oplemenjuje-to bi trebali djeci davat u školi,ionako su hiperaktivni i poluludi...da,kroz glazbu gradiš i stav prema životu,formira te,ali u smjeru u kojem nagonski ionako ideš...loše,ako zabriješ 100 % negativno,vodi u laganu depru...a,to nam ne treba.Knjige-apsolutno:klasici,moderni klasici...ma,lektira je zakon da sam prije znala...a ovo interneta-nužno zlo,ko'i mobitel,nije da ne možeš bez njega,al'navika je tihi ubojica...:
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 19:59   #9
mjuza je moja terapija i možda ovisnost, ali me definitivno spašava.
tv mi služi samo za dobar film tu i tamo, za ostalo samo truje mozak.
komp bih odmah bacila kroz prozor.
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 20:10   #10
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
koliko filmovi, muzika, literatura utječu na čovjeka? koliko se nečji odabir određenog od navedenog manifestira u njegovom svakodnevnom životu? mislite li da je to dobro ili loše (s obzirom da su ukusi različiti)?
sve to utice na nas i vise nego sto bi trebalo. kod mene je slucaj da me tv zna strasno iznervirati, narocito odredjene emisije pa nastojim izbjegavati sto vise mogu sve te gluposti koje se ljudima serviraju zdravo za gotovo. sto se muzike tice, kao i vecina ovdje ne znam sta bih bez moje muzike. nekad ne bih ni u granap bez svog playera knjige me doduse najvise zamisle i kako strasno volim citati stalno sam u potrazi za nekom novom knjigom koja me onda okupira sto se najvise odrazi na moje odlaganje ucenja zbog neke nove knjige
koliko sad to sve utice na mene, ne znam cini se kao da ne mnogo, pogotovo neki negativni utjecaji (ili za koje smatram da su negativni) pokusavam se kako bilo izolovati, ali trebala bih objektivno u duzem vremenskom periodu da se promatram pa da sa sigurnoscu nesto mogu da tvrdim.
__________________
thank you for showing me who you are
Villain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 22:11   #11
meni je bilo super kad mi je komp crko, a nemam tv u stanu,..
ma super.
cijeli dan laganini čitam novine, kuham, rješavam sudoku, pa odem nekud, slušam radio...ajoooj...super
a sad ...ma ne mogu da ne odem malo na net da vidim šta ima, pa muzika ovo ono...ajoj..
ja se naživciram kad vidim one sve jebene sudnice na tv-u!!!!
ili kad vidim t-mobileove cijene za jebene melodije i teme za mobitel, a to si sve moš nać za đabe na netu! odvrtatno!!!!
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 01:50   #12
Evo i mene pa da kažem par riječi o ovoj temi.
Naime u zadnjih mjesec dana telku nisam ni pogledao , dok na netu visim više od 10 sati dnevno. Nema teme na forumu koju nisam pročitao.
Prije dok sam bio zaposlen i jedva da sam bacio oko na net, a u tv sam zurio čim bi našo malo vremena. Čak sam se i od frendova malo udaljio.
Čak mi je i dvorište postalo džungla.
Sad neznam da li sam pao pod utjecaj neta jer uvijek naiđem na nešto što me uzdigne i jako zainteresira pa o tome razbijam glavu po par dana, al da sam se uljenio,definitivno JESAM! Hoće li me proći ta tzv opsjednutost, utjecaj???
__________________
BebaYUNIOR
BebaYUNIOR1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 01:52   #13
ne vjerujem. Ja sam ovisna o netu - kazu da jesi ako prva stvar koju radis kad se probudis ujutro je palis komp, i zadnja kad ides spavat je da ga gasis..
e tocno to ja radim. Pati mi fax od ovoliko neta...ali tjesim se time da se ovdje informiram i ucim nove stvari. Ne znam.. ponekad znam odbiti poziv na kavu/izlazak jer mi se jednostavno ostaje doma da provedem ugodnu vecer uz cajek i internet.
uzas!
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 02:19   #14
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
ne vjerujem. Ja sam ovisna o netu - kazu da jesi ako prva stvar koju radis kad se probudis ujutro je palis komp, i zadnja kad ides spavat je da ga gasis..
e tocno to ja radim. Pati mi fax od ovoliko neta...ali tjesim se time da se ovdje informiram i ucim nove stvari. Ne znam.. ponekad znam odbiti poziv na kavu/izlazak jer mi se jednostavno ostaje doma da provedem ugodnu vecer uz cajek i internet.
uzas!
I am ADDICTED
sorry
We are Addicted

na istu reakciju se i ja tak tješim samo što čaj zamjenim koji put pivom, dve, pa mi se čini da ovaj predmet ispred mene dela bedaka sa mnom!!!
__________________
BebaYUNIOR
BebaYUNIOR1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:16   #15
Ja sam isto ovisna o netu i mailu. Stalno sam on-line 0-24 sata i to je katastrofa. Odlučila sam si, kao malom djetetu, ograničiti TV i net dnevno...samo još moram odlučiti koliko jednog i drugog? Dva sata jednog i dva drugog? Zvuči mi puno 4 sata na ništa, ako 8 sati radi, a treba i spavati...fuck...da li ja uopće imam život izvan toga?

Ili jedan dan net, drugi tv?

Kako bi vi to odredili?
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:21   #16
ja se necu odvikavati od neta.. ne znam, to me veseli, to mi je razonoda, uljepsa mi dan i slicno.. jest da bi mi bilo kvalitetnije da vrijeme provodim vani i s ljudima. ali jednostavno nisam takav tip osobe, a i trenutno mi odgovara moj mir i izolacija. Jedino cu malo srezati net sad kad cu uciti..
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 21:16   #17
hmmmmm...pa komp je uvijek zadnja stvar, nemam inače šta. osim ako ću baš učit.
ili prat zube to ajd, uvijek.

a ujutru nemam vremena za komp, a nemam adsl neg carnet pa mi se ne isplati, i bolje mi je tako ,al račun će bit joooj...
e jebemti horoskop, rekoše mi da sam podložna porocima.

ne volim net. iako ga volim, al neee
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 16:47   #18
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
koliko filmovi, muzika, literatura utječu na čovjeka?


Činjenica jest da je televizija, internet i bilo što tog tipa razonoda, ljudi svašta novog vide, čuju, rade, a nebi da nisu to vidjeli na internetu ili TVu. također je činjenica da ,ako bude neka nova komercijalna muzika popularna, koja govori kako je smrt vrlo zanimljiva, ljudi će se početi baviti tim, ili čak i eksperimentirati na drugima, čak i sebi. Ljudi su ( nešto što čujete gotovo svaki dan ) glupost .. Retajske kopije, jedno kopira drugo, ono što će jedan voljeti, voljet će i drugi. Svi su bolesni, opsesivni da rade grupice, što je poznato još od školskih klupa, ako itko nije primjetio. To je razlog zašto muzika utječe na čovjeka toliko mnogo, a hvala dragom bogu da su danas najpopularnije pjesme o ljubavi i prijateljstvu, ali svijet se mijenja, i bogzna šta će biti "u modi" sljedeće godine .. A televizija je zlo zla, zaista pokazuje ljudima mnogo stvari koje nebi znali da se uopće mogu raditi ( pritom ne mislim, a i mislim na sex ) da nisu gledali tv... Ali u drugu ruku, ipak televizija uči, a danas je svijet stvarno više pun lošim i gubavim stvarima nego dobrim, a ljudi krive televiziju za to .. Ma svaki problem koji nastaje u odgoju, poslu, školi, ljubavi .. Uvijek na kraju krajeva čovjek ispadne kriv ..
__________________
-- some people are not people enough for me --
-bulldog- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 17:01   #19
sad sam se baš zapitala čitajući sve ovo.
i shvatila sam da ja ustvari nisam upalila TV kojih 3,4 mjeseca!!!

jednostavno me TV uopće ne zadovoljava jer sam jedna od onih koja ZNA kako je sve to samo gluma, brdo šminke i preseravanje, zato je možda i ne gledam.
čak ni filmove više ne gledam!!

muzika... ovisno o raspoloženju, i ustvari rijetko kad. recimo, u autu.

knjige... njih obožavam. odvedu me negdje gdje sam sama sa sobom i svojim mislima, opuste me skroz i ne bi ih se odrekla za ništa!

internet... ok, evo forum mi je ok, a ima i još nekih stranica i stvari koje volim pronaći i čitati o njima, ništa pretjerano.

ali knjige su ipak meni definitivno najbolji izbor.
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 21:56   #20
TV volim pogledati uz ručak, ili seriju ili dvije koje katkad pogledam...ne mogu reć da ih baš pratim. Ali definitivno mogu reć da tv lako pokvari čovjeka, pogotovo filmovi sa "savršenim" osobama, "saršenog" izgleda u raznoraznim "zanimljivim" životnim iskustvima. I onda se zapitaš što je sa tvojim životom.

Bez glazbe ne bih mogla, uz rad si obavezno upalim winamp i to mi je super, odmah i rad smatram boljim.

Novine pročitam kad imam vremena, npr. ujutro kad se probudim ili prije ručka.

Knjige sam prije dosta čitala, sada sam prelijena otići do knjižnice

Net/kompjuter su svari koje mi zbilja služe za različite stvari. Net za školu, blog koji volim voditi, ali ipak najviše za nabavljanje nove muzike dok mi kompjuter služi poglavito kao fotoalbum jer imam hrpu fotografija i kao personal jukebox

Sve je ok, ali tv mi se trenutačno čini kao najlošiji utjecaj.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.