Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2010., 01:07   #61
boliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
što sada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 07:25   #62
Quote:
što sada kaže: Pogledaj post
boliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Naravno da boli, pa nisi panj, suviše je svježe.

No to je srećom samo navika koja će vremenom nestati a o tebi ovisi koliko će trajati.

U tvom postu si izvrsno posložila kockice, ne dozvoli da predvlada nostalgija koja bi te mogla pokolebati, slušaj unutarnji glas i budi jaka.

Nemoj se zatvoriti i razmišljati ŠBBKBB, a kamoli popustiti eventualnim njegovim obećanjima o promjeni na bolje, kvalitetnije, strastvenije, ozbiljnije, bla, bla....

7 god je dovoljno vremena potrošeno da shvatiš gdje si i da zaslužuješ drukčije, ali moram priznati da imaš prilično visoke kriterije, koje nije teško ostvariti samo je malo kandidata koji su spremni i sposobni to ispuniti.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 11:53   #63
Quote:
slobodna_ptičica kaže: Pogledaj post
Dakle, nakon prekida jako duge veze, koliko vremena vam je trebalo da se ˝oporavite˝?
Nakon koliko vremena ste ušli u novu vezu? I kakvog profila je bila ta nova osoba? Dal ste ˝pali˝ brzo na novu/og zavodnicu/ka kako bi zaboravili bivšu ljubav?
Te, kako su na ˝promjenu˝ ili općenito taj prekid reagirali vaši najbliži, dali su vršili pritisak u vezi pomirenja?
Hvala na odgovorima
Sve ovisi o prekidu i cjelokupnoj situaciji. Nijedan prekid nije jednostavan... Ja sam prosle godine prekinula trogodisnju vezu koja je vec bila u fazi planiranja svatova, no znala sam da cinim ispravnu stvar, da me ta veza gusi, da on jednostavno ipak nije za mene. Prvih tjedan dana mislila sam da cu umrijeti od gomile pomjesanih osjecaja, no gurala sam dalje, i da, vrijeme zaista lijeci rane. Vrlo brzo nakon toga pronasla srodnu dusu

Vjerujem da ces tako i ti, no daj si vremena koliko ti treba da se oporavis. Upoznaj bolje sebe, svoje osjecaje, svoje zelje, radi stvari koje volis, uzivaj u zivotu i vidjet ces koliko je lijep i bez njega... sigurno je i ljepsi. Sretno
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 11:56   #64
kako je moguće da toliko patim zbog tipa koji mi je na mnoge načine pokazivao da me ne želi i da me ne voli. jaka kemija, velika fizička privlačnost, super seks, ali ništa zajedničko... jako, jako malo dodirnih točaka. kao dva planeta smo bili.
no nikad me nitko nije tako palio i bojim se da neću naći osobu koja će me tako paliti.
na žalost, seksu dajem jako veliku važnost u životu, a s druge strane si mislim kako se mučim bez veze jer nešto tako fundamentalno kao što je seks i nije toliko teško pronaći. teže bi bilo naći osobu s kojom razgovor teče glatko, koja ima sličan smisao za humor, koja je topla kao ti, temperamentna kao ti. ako sam ja kolerik, i on da je kolerik, a ne neki melankolik, zakočen i meni čudan. kao i ja njemu, uostalom.
rekla bih, šteta energije i vremena ali opet, drago mi je da sam se skužila u tom seksualnom smislu s njime, da mi je otvorio obzore.
sinoć sam bila vani, ludovala, upucavali su mi se jako zgodni dečki, dosta mlađi od mene (ja imam 30 i nešto) i shvatila sam da ne trebam uopće hrliti u vezu, da mi je super, super ovako, jer ja sam zapravo avanturistica u duši, vagabundo u ženskom tijelu, uživam u mnogim muškarcima koji se bore za moju pažnju i nema meni smisla kao takvoj biti u vezi i povrijeđivati osobu svojim ponašanjem, flertanjem, koketiranjem.
definitivno, bolje da sam sama i zbog mene i zbog njih.
elena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 12:04   #65
a što se patnje tiče, bit ću iskrena do kraja.
kad sam napustila muža s kojim sam bila 12 godina u braku patila sam godinu dana. najviše sam patila zato jer sam njega povrijedila, ali s druge strane bolje je tako nego i dalje živjeti u laži i lagati njega ponajprije. nakon svega ostali smo dobri i to mi je najvažnije. on je vrlo jaka i karakterna osoba, zna što želi, a to mu ja nisam mogla dati.
seksualne privlačnosti je nestalo s moje strane tako da je sve bilo lakše.
no, s ovim drugim je sve bilo toliko urnebesno što se tiče emocija, strasti, prekinuli smo prije nekih 15 dana i ja ne patim za njim u smislu da mi fale naši razgovori i navika jer se navika nije baš ni stvorila, ali patim jer mi fali taj prokleti seks s njime. kako da si sredim taj problem?
elena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 13:01   #66
nakon 7 godina veze, 9 mjeseci solo solito.kave da, al me nis nije zanimalo. Nakon 9 mjeseci sam naletila na cistu suprotonst njemu i sada smo 9 mj. u vezi
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 10:01   #67
Question

Quote:
mucasta666 kaže: Pogledaj post
nakon 7 godina veze, 9 mjeseci solo solito.kave da, al me nis nije zanimalo. Nakon 9 mjeseci sam naletila na cistu suprotonst njemu i sada smo 9 mj. u vezi
evo ja sma sad primila jednu vijest,pa sam odmah poletila na forum vidjeti kako ljudi koji su toj situaciji razmisljaju..
naime,moja najbolja frenica i vjencana kuma,do nekidan je bila u vezi s deckom.
ona 27 on 35.
bili su u vezi oko 6 mjeseci,al eto on ju je sad prekinuo jer je u prosloj vezi bio 7 godina.ta veza je prekinula se prije godinu i nesto dana,mislim da mu se ta bivsa cak i udala...rekao joj je da jednostavno nemoze biti u vezi jos,jer je u toj dugo bio..pitam se di je tu logika,triba ti 6 mjeseci da budes s nekim da to shvatis??
ako znas da nije za tebe netreba ti ni ulazit u neku vezu,to je islo ka ozbiljnoj vezi,a ispostavilo se obrnuto.ja mislim da mu opce stvar nije bila ta sta je bio prije u vezi,mozda mu je nesto drugo smetalo kod nje ali nije tio reci,pa je isao na sigurno!!
SmokvicaCmok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:12   #68
Bolje nakon 6 mjeseci nego nakon 3 godine laganja samog sebi. To je dovoljno vremena da kolko tolko poloviš nekog, a da opet ne krene sve prema teškoj ozbiljnosti. To je ok.
__________________
Sad mi fakat više niš nije jasno.
PsychoNaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 09:25   #69
Meni trebalo nekih pol god.nakon 10 godisnje veze
A sad sam udata i prepresretna uz ljubav mog zivota.
i dan danas se sjetim bivseg,s vremena na vrijeme neka kao nostalgija za vremenom nekim proslim al ne bi bila vise s njim nakon sto sam prozivila sve ono nakon prekida.
Uvijek ce ti biti ono malo al to je tako nebitno,nevazno.malo.zaista malo.al vise za nekim proslim vremenima kao boljim a ne za njim.
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 09:36   #70
meni je trebala godina dana....
nisam odmah "pala" na njega.... trebalo je dosta inicijative s njegove strane jer sam ja držala distancu, opustila sam se i sad uživamo
__________________
"I am a woman, I bend, I don´t break!"
new hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 17:54   #71
Mislim da je ovdje vrlo bitno napomenuti da kolicina vremena koja treba za oporavak nakon duge veze, ovisi o tome kad je veza stvarno prekinuta.

Naime, odluka, obostrana ili jednostrana, da se partneri vise ne vidjaju, da ne budu u ljubavnickom odnosu od 'danas' pa nadalje, ne znaci (nuzno) prekid veze.
Dokle god postoji emotivna vezanost, pa makar i u obliku mrznje, netrpeljivosti, veza, sistem dalje postoji.
Presudan je trenutak kad nastupi jedna benevolentna ravnodusnost prema 'bivsem' partneru. To je pravi trenutak raskida veze.

A sto se tice biranja slicnih partnera ili odredjene tipologije, u potpunosti sam uvjerena u istinitost teorije. Ako imamo malo srece, proradili koju na sebi i svojim partnerima, imat cemo vise sanse naletiti na nesto bolju i prihvatljiviju verziju
Prihvatljiviju bar na neko vrijeme
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 18:14   #72
pitanje

ovako u vezi smo duže od 3 god sve super sve 5 veza na daljinu slažemo se starci s eupoznali nikad se ne svađamo oko gluposti.
najedanput mu je došlo da želi biti sam i imati mira? ne želi da pričamo na netu ne želi me zvati ne želi mi pisati sms-ove kaže da je ravnodušan?
ja njega volim ko nikog do sad,dobar je i sve super samo ima brdo problema pa misli da sam mu i ja problem, kako da ga uvjerim da ču biti ok prem anjemu i ako sam ga udavila da ču se prominit i da želim anstaviti tu vezu jer stvarno mi je lipo sa njime? help ljudovi
jako sam tužna i ništa mi se neda neradim ništa
a sumnjam da se može tako brzo postat ravnodušan prema nekome s kim si se još prije mjesec dana zabavljo zbijao šale i svašta nešto ne kužim dali ej to kriza srenjih godin aćitaj 32 na pragu
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 20:17   #73
Quote:
sweet7 kaže: Pogledaj post
ovako u vezi smo duže od 3 god sve super sve 5 veza na daljinu slažemo se starci s eupoznali nikad se ne svađamo oko gluposti.
najedanput mu je došlo da želi biti sam i imati mira? ne želi da pričamo na netu ne želi me zvati ne želi mi pisati sms-ove kaže da je ravnodušan?
ja njega volim ko nikog do sad,dobar je i sve super samo ima brdo problema pa misli da sam mu i ja problem, kako da ga uvjerim da ču biti ok prem anjemu i ako sam ga udavila da ču se prominit i da želim anstaviti tu vezu jer stvarno mi je lipo sa njime? help ljudovi
jako sam tužna i ništa mi se neda neradim ništa
a sumnjam da se može tako brzo postat ravnodušan prema nekome s kim si se još prije mjesec dana zabavljo zbijao šale i svašta nešto ne kužim dali ej to kriza srenjih godin aćitaj 32 na pragu
Ravnodušan je?
Ti si mu problem?

Oprosti, ali ne znam kako ti njemu možeš dokazati/nacrtati/uvjeriti ga da to i nisi ako tako osjeća?

Možda se ohladio, možda ima drugu, možda je shvatio da ne želi budućnost s tobom, možda se iste uplašio i shvatio da nešto ozbiljnije ne želi?

Jer, kad volim i imam problem, bez obzira što i poželim riješiti sve to solo, partner je tu da mi pomogne nositi dio tereta i sretna sam što je tako. U problemima, mogu se osloniti na njega, kao i on na mene.

Jednostavno ne mogu vjerovati da tom "zahlađenju" nije prethodilo nešto među vama. Jer, ako je, onda nikad nije ni "toplo" bilo.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 20:54   #74
Quote:
sweet7 kaže: Pogledaj post
ovako u vezi smo duže od 3 god sve super sve 5 veza na daljinu slažemo se starci s eupoznali nikad se ne svađamo oko gluposti.
najedanput mu je došlo da želi biti sam i imati mira? ne želi da pričamo na netu ne želi me zvati ne želi mi pisati sms-ove kaže da je ravnodušan?
ja njega volim ko nikog do sad,dobar je i sve super samo ima brdo problema pa misli da sam mu i ja problem, kako da ga uvjerim da ču biti ok prem anjemu i ako sam ga udavila da ču se prominit i da želim anstaviti tu vezu jer stvarno mi je lipo sa njime? help ljudovi
jako sam tužna i ništa mi se neda neradim ništa

Draga, žao mi je, ali ne možeš ga uvjerit, ne možeš mu objasniti i ne možeš mu obećati ništa ako on ništa od toga ne želi. Možeš probati, da ti duša bude na mjestu, ali ako te ignorira, posebno na takav način (iako je stvarno bezobrazno tako odjednom nekoga odgurnuti bez objašnjavanja), znači da jednostavno ne želi ništa s tobom i da je gotov s osjećajima prema tebi.

Bit ćeš tužna jedno vrijeme, proći će, doći će u tvoj život netko drugi. Vjerujmo netko manje brutalan.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 10:50   #75
Lijepo je kad možeš u godine -dvije nakon bolnog prekida duuuugih veza naći ljubav svog života ali uglavnom nije tako. Ja sam bila solo 4 godine nakon prekida, ako ne i više. To ne znači da se nisam petljala s nekim likovima, samo znači da nisam bila u vezi. Jedna frendica također 4 godine, druga pak čak desetak godina već solira, jedan frend je sad u vezi koja miriši na prekid, a nakon prekida duge veze je bio 3 godine solo. Znam još takvih primjera. Doduše, ova vremenska razdoblja se ne odnose na prebolijevanje nekog, jednostavno na činjenicu da je puno teže naletiti relativno brzo na novu osobu. A oni koji jesu... imate puno sreće
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 15:32   #76
Nakon 5 godina pakla, godina pauze mi se cinila nesto najboljim u zadnjih 10 godina. Mir, nema pressinga, nema jebenih svakodnevnih poziva, ne boli glava, organiziram si sam dan, sve ono sto mi se cini idealnim u zivotu
I onda upoznam sadasnju dragu, ne trazeci ju i ne radeci od toga veliku stvar, iako je bilo situacija da se predam kompletno jer je iznimno zgodna, ali sve ove stvari koje sam imao u ovoj godini dana su ostale Sad cekam da se leptiri pretvore u gusjenice da vidimo i tu fazu Jedva cekam :klap:
__________________
CTRL+A!

Iskustvo je ono sto tjera covjeka da radi nove pogreške umjesto starih.
nabryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 16:58   #77
Kako da vratim Povjerenje???

Bila sam u vezi snjim skoro 6 godina..radi umisljenijih problema kojih u biti nema nit ih je bilo,ali sam ih ja iz dosade stvorila,ostavila sam ga!!I to 3 puta,on je uvjek bijo tu za mene,i danas je.Jasam se vratila u njemacku on je u hr.Volimo se i svaki put kad dodjem u hr vidimo se i bude tuzno.Ja ga molim vec godinu dana da mi da os jednu sansu,zadnju jer sam shvatila napokon.Njemu treba vremena jer kaze da sam mu rogove nabila i tesko mu je vjerovat da necu opet otic.Znam da necu!!!Jer onih bezvezni problemi du nisat,nasprem zivota bez njega.Ali kako da mu vratim Povjerenje odavde,kako???Bila bi vam zahvalna na neki odgovor.
Ane80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 00:49   #78
Quote:
Ane80 kaže: Pogledaj post
Bila sam u vezi snjim skoro 6 godina..radi umisljenijih problema kojih u biti nema nit ih je bilo,ali sam ih ja iz dosade stvorila,ostavila sam ga!!I to 3 puta,on je uvjek bijo tu za mene,i danas je.Jasam se vratila u njemacku on je u hr.Volimo se i svaki put kad dodjem u hr vidimo se i bude tuzno.Ja ga molim vec godinu dana da mi da os jednu sansu,zadnju jer sam shvatila napokon.Njemu treba vremena jer kaze da sam mu rogove nabila i tesko mu je vjerovat da necu opet otic.Znam da necu!!!Jer onih bezvezni problemi du nisat,nasprem zivota bez njega.Ali kako da mu vratim Povjerenje odavde,kako???Bila bi vam zahvalna na neki odgovor.
Nikako, bio sam u toj situaciji i odlucio da je dosta. Nesto sto se dogodilo ne ispravlja se lako, sve da ti budes majcina dusica on je tebe zakopao, ne osjecaje, vec tvoje ponasanje. Zao mi je, ali nema od toga nista, osim ako on ne postuje sebe. Ti iduci put pametnije ;-)
__________________
CTRL+A!

Iskustvo je ono sto tjera covjeka da radi nove pogreške umjesto starih.
nabryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:31   #79
Quote:
nabryan kaže: Pogledaj post
Nikako, bio sam u toj situaciji i odlucio da je dosta. Nesto sto se dogodilo ne ispravlja se lako, sve da ti budes majcina dusica on je tebe zakopao, ne osjecaje, vec tvoje ponasanje. Zao mi je, ali nema od toga nista, osim ako on ne postuje sebe. Ti iduci put pametnije ;-)
Nikad nije prekasno,sve se moze kad se hoce.A on hoce to osjecam
Ane80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 17:24   #80
Quote:
_Alexa_ kaže: Pogledaj post
Draga, žao mi je, ali ne možeš ga uvjerit, ne možeš mu objasniti i ne možeš mu obećati ništa ako on ništa od toga ne želi. Možeš probati, da ti duša bude na mjestu, ali ako te ignorira, posebno na takav način (iako je stvarno bezobrazno tako odjednom nekoga odgurnuti bez objašnjavanja), znači da jednostavno ne želi ništa s tobom i da je gotov s osjećajima prema tebi.

Bit ćeš tužna jedno vrijeme, proći će, doći će u tvoj život netko drugi. Vjerujmo netko manje brutalan.
hvala
znaš kako mi je teško
nije u redu od njega i čisto nevjerujem da je to sve istina, i mislim da nezna šta priča.... stvarno mi nije jasno
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.