Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 17:37   #41
joj šta onda, ona mu se sama željela vratiti , njena stvar i njen problem , nije pitanje porodice ni ničega.
a to tko zna, možda ju baš više nikada ne udari, to mi nemožemo znati.
neka svatko živi svoj život, ne treba se petljati.
snješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 17:40   #42
Quote:
Ruzna i debela:) kaže: Pogledaj post
prvo [/COLOR]ni tvoja frendica ni taj tip nisu zreli
drugo tvoja frendica ima totalni manjak samopostovanja i ima komplekse "majke terezije patnice" i krivi citavi svijet za svoje postupke
ona jednostavno - zeli patiti i zeli biti mlacena i tako tretirana da ne zeli ne bi ni zavrsila u toj vezi s takvim tipom!!!!
Sumnjam da želi biti mlaćena...
U pravu si kada si rekla da ima manjak samopoštovanja, ali to je često
posljedica takve veze, a samopoštovanje se gubi malo po malo..
Pravi način neprimjetne manipulacije nasilnicima kasnije zlata vrijedi...

Veza sa takvim pacijentima počinje najčešće kao bajkica..vrlo brzo se
ispostavi da to nikako nije, ali pošto je najlakše dići ruke od veze - cure
pokušavaju kemijati kako to vratiti na prvi stadij veze (spomenuti kompleks Majke Tereze)...
kada prvi put udari, frajer izazove razmišljanje kod cure "napravio je nešto što nikad ne bih pomislila da može, šta je slijedeće"..
Nakon toga, osjećaj da si u stanju prekinuti (bez riskiranja vlastitog života i u ovom slučaju djetetova) može potaknuti jedino čvrst oslonac
obitelji i/ili prijatelja (obitelj često igra bolesno važnu ulogu) i/ili stručna pomoć (psihijatar/udruge za zaštitu)..
Takvi likovi utjeraju strah u kosti svojim partnerima i oni se vraćaju, ne zato što uživaju u mlaćenju, nego zato što bez pomoći sa strane misle da im je pametnija opcija - ne razljutiti budalu.
Tip je pacijent, ali primitivnoj rodbini veliki jer oni su trebali biti uz nju kada joj je bilo najteže..

P.S. Nemojte me ubiti zbog opširnosti..
 
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 17:43   #43
Quote:
Bashcharshy Hanumen kaže: Pogledaj post
On je nju udario jednom, ona mu se jednom vratila.

Tvoja gore navedena recenica izrice moj strah kako bi to u njenoj buducnosti moglo izgledati. Udaranje i vracanje. Neprekidno.
da..tako to počinje.Ako ju je nalemao jednom,onda će i opet..

A najbolji su mi ti okolo što ju nagovaraju da mu se vrati..ma stvarno krasno!
Ali ok..ženska ima 29 godina,pa ako sama ne zna što je za nju i njeno dijete najbolje,onda je glupa i ne treba ju žaliti.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 22:42   #44
99% ovoga sto ste napisali ja podrzavam i po meni je ispravno. Ali, stekao se utisak da ja nju zelim spasiti od tog tipa, nagovoriti je da ga ostavi. Pokusavala sam u pocetku, na sve moguce nacine, pa i kasnije, a pogotovo nakon sto ju je istukao. Poslije njenog povratka njemu vise to ne pokusavam. Ja imam svoje misljenje o njemu, kao i o citavoj situaciji i ona to dobro zna. No, ipak i dalje zivi sa njim, tako da je jasno da JA i MOJI stavovi ne mogu biti razlog njenim postupcima. Niti to trebaju biti. Ali, isto tako ona ne treba razmisljati glavom vecine, jer ne radi se tu o stilu oblacenja, muzici, knjigama koje su u modi, etc., nego o njenom zivotu i prvenstveno o zivotu tog nerodjenog djeteta, pobogu!

Mene brine to sto dijelis tolike godine druzenja sa nekim, za koga se na kraju ispostavi da ga ustvari niti poznajes. Sto se njene familije tice, poznajem ih dovoljno (zabluda?), nas dvije se druzimo od svoje trinaeste godine, provodila sam citave dane u toj kuci, komunicirala sa tim ljudima i mislila da pouzdano mogu tvrditi da nisu takvi kakvim su se u datoj situaciji ispostavili. Jedino, za sta glavu na panj mogu staviti je, da u toj kuci nije bilo zlostavljanja ma kakve vrste, prema bilo kome, kako je to neko gore naslutio. Dakle, ta teorija u startu otpada.

Postoji jos jedna stvar koja me jede. Ona je izgubila oca prije tri godine, poginuo je na najtragicniji moguci nacin (ako manje tragicni nacini uopste i postoje), a bila je strasno vezana za njega. Mislila sam da je to uz pomoc psihoterapije i uz pomoc okoline jako dobro prebrodila, ali cak ni u to vise nisam sigurna, pitam se sve cesce ima li to jedno veze sa ovim drugim. Nema nikoga iz porodice ko bi njemu mogao vratiti "oko za oko, zub za zub", ima mamu, brata od cetrnaest godina, sestru i zeta, koji fizicki nije u stanju obracunati se sa tim likom. Ima dovoljno prijatelja,od kojih su se neki dobrovoljno javili da ga spakuju u gipsano korito, ali ona to ne zeli. Otac je sigurno ne bi ni pitao glede toga, kao sto to prijatelji, naravno, cine.

Pride, zivimo u milionskom gradu, ona je odrasla u urbanoj sredini, nema sela koje bi pricalo (sem poneke strine ili tetke, ali njoj se i do sada jebalo za iste).

Mene je stavila manje-vise na ignore, javi se kad prigusti sa tim svadjama, zna da sam tu. Saslusam je, ne pustam jezicinu, pokusavam da razumijem. A u meni sve vristi od nerazumijevanja.

I dalje ne kontam kako je mogla i moze jos uvijek i kako ce moci i dalje, i prije svega ZASTO?

Ipak lakse mi je nakon vasih procitanih komentara (sem onog sto me je pitao glede ponovnog bacanja kroz prozor ).

Thanx
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 22:51   #45
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
/ps. ovo mi je preozibljna tema za ljes, moze u ZuD da je prebacim?/
I da, slobodno.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 22:56   #46
Ako je udari ponovo, nitko joj nije kriv osim nje same, zato što mu se vratila.

Može sama odgajati dijete, ne voli ga, pa što će joj onda on? Da se ima s kim svađati?
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:17   #47
Quote:
Xerex kaže: Pogledaj post
Ako je udari ponovo, nitko joj nije kriv osim nje same, zato što mu se vratila.

Može sama odgajati dijete, ne voli ga, pa što će joj onda on? Da se ima s kim svađati?
Samo mogu ponoviti. Ista ta pitanja i mene izjedaju. I naravno da je sama kriva. No, ja sam posredno pogodjena tom situacijom (volim tu djevojku kao sestru), tako da mi ta floskula niti najmanje ne moze biti utjesna. Cak sta vise.

Pitam se zasto i pitam se imam li se uopste prava pitati. I samim tim pocinjem samo klimati glavom na citavu situaciju, kao skoro svi ostali. Jer, uvidjam da je tako makar necu izgubiti. Hvatam sebe kako kada razgovaram sa njom potiskujem pricu o pogresnosti svih njenih postupaka u vezi te veze. Jer, tako se nece naljutiti i ignorisati me. A ta prica je i vise nego protiv mog ubjedjenja. Laz, takoreci.Ta laz me, ustvari, najvise ubija. I zato pokusavam razumjeti, da ne bih morala glumiti nego joj iskreno reci da znam zasto tako postupa i da razumijem. Mislim da joj je to trenutno najpotrebnije, a ja joj to ni protiv najbolje volje ne mogu pruziti, zato se kidam ovoliko. Kao sto rekoh, nisam do sada imala slicnih iskustava.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:23   #48
sljedeci put ostavi link di mozemo skinut cijelu pricu a ne to malo sto si napisala
Funjax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:49   #49
Quote:
Funjax kaže: Pogledaj post
sljedeci put ostavi link di mozemo skinut cijelu pricu a ne to malo sto si napisala
http://www.yurope.com/people/nena/Za...tavljanje.html


A mozes probati i na http://www.slazem_se_neke_zasluzuju_batine.com

Mada sumnjam da radi osim u tvom bolesnom mozgu, tako sklonom sali.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 00:43   #50
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ta tvoja frendica i taj tip su savršeni jedno za drugo...to što ona ima faks i sve to uopće ne igra ulogu...


Cika Strile
vau, kako pametno rečeno jebote.

OT draga moja, nažalost mislim da je u ovoj situaciji tebi najbolje da se ne mješaš, jer takvi tipovi su pored svega IZVRSNI MANIPULATORI.

to znači da on njome manipulira na način da je uvijek nakon svakog sranja zna kako pridobiti, i ne daj bože da skuži da si ti u to umješana.
onda mu neće za sve ona biti kriva, nego ti.

makni se od toga, a sa njom uvijek možeš prijateljski popričati, ali samo nemoj da on to skuži.

govorim ti iz čistog iskustva nažalost, to su jako opasni ljudi...
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 01:14   #51
Quote:
Fei kaže: Pogledaj post
draga moja, nažalost mislim da je u ovoj situaciji tebi najbolje da se ne mješaš, jer takvi tipovi su pored svega IZVRSNI MANIPULATORI.

to znači da on njome manipulira na način da je uvijek nakon svakog sranja zna kako pridobiti, i ne daj bože da skuži da si ti u to umješana.
onda mu neće za sve ona biti kriva, nego ti.

makni se od toga, a sa njom uvijek možeš prijateljski popričati, ali samo nemoj da on to skuži.

govorim ti iz čistog iskustva nažalost, to su jako opasni ljudi...
Ja se moram mijesati, makar kako, jer bih apsolutnim nemijesanjem dokazala da me se ne tice. A to bi bilo hinjski.

To da je manipulator, jeste. Ali, samo ako osjeti da postoji neko kime moze manipulisati. Ja nisam ta. Zato i ne pokusava upustiti se u bilo kakav konflilkt sa mnom. Nemam ja straha sa te strane.

A kada porazgovaram prijateljski sa njom, ravno me zaboli kita da li on to kuzi ili ne, kontas? Jer, ako ce je tuci, tuci ce je. Bez obzira sta ja rekla ili ne. I koliko on to koristio kao motiv.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 01:37   #52
Quote:
Bashcharshy Hanumen kaže: Pogledaj post
.....
zar ovo nije tipičan obrazac ponašanja zlostavljane žene ?
ne znam što je tu čudno ? inteligencija ili stupanj obrazovanja ne igra nikakvu ulogu.

koliko sam pohvatala, a pohvatala sam sve, tvoja prijateljica se u ničemu ne razlikuje od drugih zlostavljanih žena. mislim da joj žurno treba stručna psihološka pomoć. u tom smjeru ulaži svoje buduće napore. pronađi neku organizaciju, informiraj se u udrugama i na netu (evo ti i jedan link)) i pokušaj je uključiti u neki program za zlostavljane žene. mislim da je to najbolji put kako ćeš, kao laik, pomoći i sebi, i što je još važnije, svojoj prijateljici.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 02:52   #53
Prijateljica ti ima debile za rodbinu
Ne mogu vjerovat da su joj ONI rekli da se vrati i da ih je ONA poslušala.
Psihološka pomoć hitna.
A on je teški debil kojeg bi trebalo zatvorit. Ne samo što nju maltretira već može i to dijete ubit.
Nju ne kužim, ne voli ga, svađa se s njim, tuče ju, može joj dijete ubit a i dalje mu se vraća. Ako već sebe ne želi zaštiti, mogla bi bar to jadno dijete
Mislim da bi joj trebala pomoći da ode od njega. Ako to opet odluči nek bude kod tebe a ne kod onih debila...tim se ljudima više ne bi trebala ni obraćat...debili zadrti....nek im zet tuče kćer, glavno da je ona udata....fakin debili
Edea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:23   #54
preteski debili
uvjek me to sokira
__________________
Potpis!
HappyBirthday is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:43   #55
Quote:
Bashcharshy Hanumen kaže: Pogledaj post
<cut>...<cut>
Kako vi mislite na tu temu?

izuzetna prica,tuzna, i na zalost takvih ima mnogo vise nego mislimo, brojke bi nas iznenadile, problem koji je uzeo maha, a rijetke su one koje to sve ostave za sobom, ZASTO?
Ne znam, mnoge zene se vracaju takvim tipovima,misljenja su da je to bilo jednom i nece vise, to je najveca greska, hoce opet i opet.
Ti si pravi prijatelj i izgradjena i inteligentna osoba, zelis pomoci, al to je mac sa dvije ostrice, nece te poslusati jer se ona boji komplet te situacije, razmislja kao nezasticeno mace iako je u realnom zivotu inteligentna, obrazovana i neovisna, sve to nema veze, imalo bi kad bi otvorila oci i otisla i imala bi materijalnu osnovu za zivot sa djetetom jer ima posao i ostalo.
Imala sam priliku pratiti par zivota zena koje su bile izlozene udaranju i maltretiranju, opet su se vracale, zato sto ni jedna nije imala snagu i karakter da trezveno razmislja i da shvati koliki je to problem, zatvarale su oci, a nikom tu ne valj, aniti njoj a niti njenom djetetu koje ce biti puno trauma,
Njena obitelj je malogradjanskih i zatucanih razmisljanja, ma mogu reci zive kao ono, nek je pred svijetom sve u redu, neka slike lazne srece, a ne ulaze u sustinu, jako jadno.
Ona trazi ljude koji ce govoriti vrati mu se jer potajno hoce nazad u ring s nadom nece me vise udariti, u stvari je slijepa, al na zalost dok sama ne otvori oci mislim da joj niko nece pomoci, narocito ako je malo onih oko nje koji govore kao ti............

Zadnje uređivanje Veky : 22.08.2007. at 15:05. Reason: nepotreban citat
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:48   #56
Sta reci za jednu poznatu doktoricu iz Bosne , ima muza nasilnika koji je isto poznati ljekar, krema drustva,kojeg je prijavila za maltretiranje i udaranje, digla se citava afera po medijima, mjesecima glavna tema, uzburkala se sva drustva za zastitu zene, jer se radi o poznatom paru,tuzbe, sudovi, razna cuda, sve se moglo pratiti na tv, digla se prasina ko nikad na ovu temu,nju svi zale, njega osudjuju,,,, neki dan mu se vratila nakon svih silnih udaraca i psihicke traume, pa gdje je to normalno, recite vi meni a desava se oko nas, uz nas, ne daj boze sutra mozda nama.
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 18:11   #57
Svi grijesimo,pa razumijem nju da je pogrijesila kada se udala za takvu osobu. Mozda se uplasila samoce,mozda joj je teze bilo naci muskarca koji ce prihvatiti njenu samostalnost,mozda mozda..

Ali ne razumijem kakva moras biti osoba da zenu koju si ozenio premlatis u 3. mjesecu trudnoce. To moze uciniti samo zivotinja ,bez imalo svijesti,bez mozga.. Ali prihvatam i da takve zivotinje postoje.

Ono sto ne mogu prihvatiti je da je njena rodbina,obitelj pozdrzava da mu se vrati. Vide li oni koliko je strasno pretuci trudnu zenu? Vide li oni da ce njihova cerka provesti ostatak zivota pored zivotinje a ne pored covjeka koji ce je voljeti,brinuti o njoj,biti dobar otac. A zbog cega,jer je razvod los,jer bi komsije pricale? Ne razumijem,zbog cega trebas trpiti batine? To je svugdje u svijetu krivicno djelo,ejjjjj pretuci trudnu SVOJU zenu?!!!

Da li ti mozes nesto uciniti. Ne. Ne puno. Dok se tvoja prijateljica ne osvijesti. Objasni joj da kad rodi dijete vise nikad nece biti sama ni usamljena. Imace malo bice da brine o njemu,nece imati vremena za samocu. I pitaj je da li joj zaista treba zivotinja od muza ili netko tko ce je zbilja voljeti,brinuti se... A ti mozes uvijek GLASNO reci svoj stav o tome - da je to ZVIJERSTVO,ZLOCIN i da uopce nema ispricavanja za to,nema opravdanja. Sto god tvoja okolina govorila. A za tebe
__________________
...and she thought to herself, would that I had a child as white as snow, as red as blood, and as black as the wood of the window-frame.Soon after that she had a little daughter...
Blanche Neige is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 18:39   #58
Vjerojatno ima jako nisko samopouzdanje i misli da je uhvatila Boga za bradu što je našla takvu seljačinu. Pokušaj ne pričati joj o tome kako je on grozan, nego joj pričaj kako je ona dobra i divna i da zaslužuje bolje.
Mada, tko će koga uvjeriti u to....
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 18:39   #59
Hey peeps...
Imam ja jedan sličan slučaj tu do mene u stanu...Mladi par, imaju klinku, 1-2 godine, tako nekako...i svađaju se non stop, tip ju je lupio više puta pa mu je pozvala murju... i sad zamislite, dolazim ja s polnoćke doma, a ono murja kod njih u stanu...i plače žena, viče i sve to...

A tip? He, he....kao smirio se, pokušava bit obiteljski tip...da, izvede malu u šetnju, prohodaju 2-3 koraka, odmah nakon toga se sjeda u birc, ekipa je tu, naručuje se pelinkovac, pali se cigara...a mala je u krilu naravno...

Eto...i nakon toga sam se prestao pitati zašto se žene vraćaju turbokrelosima čiji primitivizam smrdi sve do okretišta u Dubravi. Vrlo jednostavno - jer ga vole. Jer je to ljubav...Pustimo mi sad rodbinu, emancipirane spike, osuđivanja, snebivanja - pravi odgovor je ONA GA FAKAT VOLI. Koliko god nama to bilo nebulozno, ona ga voli i that's it...

Jedino što se ja nadam je da svaki put kad ju lupi (a mogao bi opet počet, ova klinka se opet počela buditi u gluho doba noći što je predznak za novi krug), poveća snagu udarca...možda tako ubrza proces evolucije u "koji će mi kurac kreten zagorčavat život"...

Eh, da...

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 18:47   #60
ako maknemo nase emocije i empatiju na stranu , ostane nam jedna lako razumljiva , ali tesko prihvatljiva zivotna cinjenica:
"zivot je skola i svaku lekciju koju ne naucimo osudeni smo ponavljati"
tako da , slazem se da ce ona dobiti jos batina i jos i jos ... sve dok ne nauci lekciju i makne se od budale

i slazem se sa savjetom da joj prijateljica mora biti oslonac i podizac samopouzdanja
iako nazalost ili nasrecu ne moze nitko sa strane uciniti nista za nju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.