Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 13:57   #201
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Da, uglavnom i kazu za taj tranzit da nakon toga "osoba vise nije ista", pogotovo po pitanju nekih unutarnjih duhovnih zelja, snova i idealizacija. No sam proces rjesavanja je navodno - ajme meni.

Mogu misliti kako je tebi bilo, ipak je Neptun Vladar tvog Sunca, ali i meni je natalno aspektiran na nacin da dobiva na vaznosti.

Mozda znacaj i duzina utjecaja ovisi i o Plutonu, koliko ti je istaknut ili integriran u karti.
Bilo je meni istovremeno i nekih drugih loših tranzita, ali su trajali kraće Pluton je ostao i nakon njih, kao da je slagao tu neku novu sliku, ako nigdje onda u mojoj glavi, ludoj
Ja sam tada imala oko 25 godina i mislim da sam bila starija, da bih bila lakše sve to podnijela..zasigurno ne bih više imala baš toliko iluzija i bila bih zrelija.
Ne znam koliko imaš godina, ali moguće da tebe više pogodi neki drugi od ovih tranzita koji te drmaju
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:06   #202
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
Bilo je meni istovremeno i nekih drugih loših tranzita, ali su trajali kraće
Mislis, nesto kao ovi moji gore spomenuti?

Upravo mi je fascinantno kako su se sada tako poklopili.

Quote:
Pluton je ostao i nakon njih, kao da je slagao tu neku novu sliku, ako nigdje onda u mojoj glavi, ludoj
Ostat ce i meni Pluton, i kada popuste kvadrati i kada se Neptun makne vise od mene, kazem jos do kraja 2010. Ali onda jos mora i preko Mjeseca proc. Ali nekako mislim da ce s vremenom i njega biti laske "podnijet".

Quote:
Ja sam tada imala oko 25 godina i mislim da sam bila starija, da bih bila lakše sve to podnijela..zasigurno ne bih više imala baš toliko iluzija i bila bih zrelija.
Ne znam koliko imaš godina, ali moguće da tebe više pogodi neki drugi od ovih tranzita koji te drmaju
Imam nesto manje godina nego ti onda, ali tranziti ionako "slijede iz natalnih polozaja" pa i ne mozemo "birati" kad bi mi odradili odredjeni tranzit. Planeti sami "znaju" savrseni tajming.

U svakom slucaju, zahvaljujem.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:38   #203
znaci moram se pšripremiti,dobrano
imam jos 5° do prelaska

znala sam da ce taj biti i gori od urana
ali sve se to zAvrsava nedje 2010/11
uran,saturn,pluton

prvo ce saturn,pa ce doci uran,i na kraju pluton
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:54   #204
Vrlo je važno za ljude da spoznaju jednu stvar. Ja vam toplo sugeriram knjigu od Roberta Blaškog , zove "Progresivni horoskop":

I lijepo je objašnjeno da se manifestacija sile planeta počinje odvijati na tri razine

1. metafizička / ili ti duhovna
2. emocionalna i onda je podfaza 2.a - misaona
3. fizička

Dakle energija prolazi proces prije manifestacije.


E sad nas najviše zanima manifestacija energije na fizičkoj razini, njezina materijalizacija.

Tranziti kroz progresivni horoskop će ukazati što se može "sputiti" do fizičke razine a što ne.

Konkretno, bilo je govora o Neptunu. Ako taj Neptun recimo nema aspekt sa Suncem, i ide taj Neptun preko Sunca tranzitno ili progresivno, taj Neptun ne može donijeti događaj, stvar će stati na emocionalnoj razini. Drugo je ako postoji aspekt Sunca i Neptunaq.

Zato prognostičari nekad griješe kad traže krupne životne promjene a ne konzultiraju progresivni horoskop. Jer nešto što se može činiti kao gubitak oca, majke se može odigrati na psihičkoj razini a ne na fizičkoj.

ONda se pojavljuju filozofi koji misle da se neki aspekt može psihički slomiti i da će se on izraziti na taj način . Astrologija je tu vrlo jasna.

jasno se zna što će se dogoditi a što će ostati na psiho razini razmišljanja ili emocije.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 19:35   #205
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Eh, i meni je Pluton opasno blizu Neptuna, doslovce sam ga osetila kad je stao na 1* od mog natalnog Neše. Još je rano pričati, ali odjednom mi se sve razbistrilo, sve mi je postalo jasno .
I ja sam ga osjetila kad se priblizavao....a pogotovo pocetkom ove godine kad mi je vec sjeo egzaktno na Neptuna. Ali to kao da je bio "prvi sok" u kojem se uopce niti ne snadjes, niti kuzis sto se tu tocno dogadja (i sto se tek treba dogoditi). Jest da je vec tu sve pocelo, ali to je bio samo uvod. Pustio me onda, jer je bio retrogradan, evo do sad nedavno....i sad je jasno da krece pravo peglanje.

Quote:
Od Jupitera kao i uvek nemam nikakve koristi. Ako bude raspisivana nekad peticija za izbacivanje planeta iz Sunčevog sistema, javite da ga prijavim .
Hej, nemoj tako. Zaboravih napomenuti kako mi uz sve ovo Jupiter tranzitira moje 8. polje u Jarcu. Vrlo sam optimisticna glede prosirenja iskustva i pogleda na podrucju "smrti", transformacije i regeneracije. Odnosno, Jupiter bi se trebao pobrinuti da steknem bolji uvid u ta stanja. Pogotovo sada kada je u sekstilima sa Suncem i apsolutnim Vladarom 8. polja - Saturnom.

Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
u praksi možete naići na slučajeve od ulaska u fatalne tjelesno privlačne veze, preko problema s imunitetom pa do naizgled fatalnih dijagnoza u tom periodu...
Odlicno. Mislim da fatalne tjelesno privlacne veze nece bas ici, pogotovo ne sada, a ni ovo drugo fatalno mi se bas ne svidja.

Hvala sasa.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 21:20   #206
kako se najjednostavnije tumače tranziti mjeseca ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 19:32   #207
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
kako se najjednostavnije tumače tranziti mjeseca ?
Mjesečevi tranziti su vrlo kratki zbog njegove brzine kretanja (12° za jedan dan). Zato se intenzivnije ispoljavaju (osjećaju) zajedno s drugim tranzitima.

Tranzit Mjeseca utječe na raspoloženje i osjećaje, te živčani sustav i količinu tekućine u tijelu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 19:57   #208
aha. na koji način ?
čitao sam da bi se operacije trebale odgoditi kada mjesec tranzitira 6. polje ili asc.
mjesec je nestalan pa zato ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 20:19   #209
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
aha. na koji način ?
čitao sam da bi se operacije trebale odgoditi kada mjesec tranzitira 6. polje ili asc.
mjesec je nestalan pa zato ?
6. polje je polje fizičkog zdravlja, a ASC je važna točka što se tiče fizičkog organizma i tijela. Pa se kod operacija obično ne preporuča tranzit Mjeseca tim područjem jer Mjesec potiče osjetljivost (što na fizičkom nivou znači da rane teže zacjeljuju, a krvarenja su jača).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 21:07   #210
a tak
znači područje ili planeta koju tranzitira mjesec je (taj dan) senzibilinije i ranjivije
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 22:44   #211
eto i ja se upustila u tranzite i pokušavam si rastumačiti malo to sve skupa, pa molim one kompetentnije da me isprave tamo gdje sam falila

dakle,
pluton tranzitira 9 kućom i radi konjukciju sa suncem. to bi značilo da osoba prolazi kroz transformacije, mijenja viđenje samoga sebe, postaje svjesna svog podsvjesnog, i izvlači na površinu ono instinktivno što osoba nije htjela, ili smjela pokazivati. obzirom da je u pitanju konjukcija; ego i viši nivoi, nove spoznaje (koje je potaknuo pluton) se stapaju i oblikuju neku novu, jedinstvenu osobu pomirenu samu sa sobom.
a obzirom da se to sve odvija u 9, spoznaje dolaze kroz putovanja, upoznavanje s drugim kulturama, kroz približavanje Bogu i težnji duhovnom, pa čak i kroz astrologiju. ?

Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 12:37   #212
i,
treba li se bojati urana u 12 s opozicijom na 6 (bolesti, iskušenja, tuga, samoća)

a u isto vrijeme saturn kroz 6, opet bolesti (i to u kvadratu na neptun u 8)...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 19:38   #213
Do 27-og Jupiter u 4. kući radi mi sekstil sa natalnim u 9. kući. Sutra moram potpisati važan ugovor koji meni donosi veliki rizik slijedećih mjeseci, ali me treba privremeno izvući iz sudskog procesa. Pritom bih se trebao poslužiti malom laži. Dvoumim se pošto nikako nemogu progutati laž u zamjenu za neku korist ma kolika ona bila. Evo dok ovo pišem čini mi se da ću odustati, kako ovaj tranzit može pridonijeti meni u ovom slučaju. Pitam se što me očekuje prolazom Jupitera kroz 5. kuću i aktiviranje 5 planeta redom u opoziciji?
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 00:13   #214
Ljudi pomozite nekim savjetom i objašnjenjem,jer kako se ja osjećam već neko vrijeme je neobjašnjivo loše i konfuzno (vrlo,vrlo sažeto rečeno),a na nebu mi je sljedeća situacija s plutonom:

Transiting Pluto Cap 01°02'
in 6th house of natal chart
opposed natal Sun (Can 01°49') orb: 0°47' app.
opposed natal Venus (Can 03°11') orb: 2°09' app.
inconjunct natal Saturn (Leo 02°00') orb: 0°57' wax. app.
trine natal Chiron (Tau 01°07') orb: 0°05' wan. app.

a 13. 01. 2009. pridružuje se i uran

sextile natal Uranus (retrograde, Sco 03°10') orb: 1°29' wax. app.

Pluton je u natalu u 4 kući u vagi, sunce i venera u 12, saturn u 2, uran u 5.

evo linka na natalnu
http://i437.photobucket.com/albums/q...talnakarta.gif

Hvala dobri ljudi!
p.s. shvatite me ozbiljno....
Baby Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:20   #215
imam jedno pitanje. čini mi se dosta složenim. evo ovako. zaljubljena sam u jednog dečka. uglavnom ne odustajem.trenutno mi se tranzitni saturn nalazi u sedmoj kući i tamo će se zadržati 2godine.početkom 2010.mi tranzitni pluton počinje raditi kvadrat na natalnu veneru(vaga) u sedmoj kući,u isto vrijeme će praviti opoziciju na natalni jupiter(četvrta kuća,rak). to će trajati 2godine.no to nije sve,u trećem mjesecu mi tranzitni saturn dolazi u konjukciju sa venerom(prvi put),a zatim ponovno negdje u osmom i sedmom mjesecu.kako će se to odraziti na moj ljubavni život?znam da su loši aspekti,ali me zanima i u solaru za 2009/2010.su mi venera i jupiter u sedmoj kući,a venera mi je u opoz.sa marsom i saturnom u prvoj kući,koji su tamo u konjukciji. UNAPRIJED HVALA NA ODGOVORU!!!!!!!!BILA BIH JAKO JAKO ZAHVALNA NA NJEMU!
leticija5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:07   #216
meni tranzit saturna kroz 7.polje nije ništa dobro donio,tada sam bila jako nesretna što se tiče ljubavi,najgore 2 godine u životu.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 19:05   #217
saturn u 7. ti može donijeti brak (ako si u dugoj vezi) ili čak i prekid veze
meni ti je isto sada u 7. i još je pod opterećenjem ove opozicije sa uranom (tranzitnim)...
ne znam baš hoće li to izaći na dobro, previše padova u vezi u posljednje vrijeme, kao da oboje shvaćamo da nije to to, ali ne želimo se predati nekako...
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 15:04   #218
venera će slijedećih 5 mjeseci biti u znaku riba, doći do 18° ovna a onda natrag do početka riba ...

ovo pitam jer će mi cijelo to vrijeme venera peglati po 12. polju, biti retrogradna i svašta nešto i u tih 5 mjeseci mi neće izaći van iz 12. polja... malo predugo, da se već počinjem plašiti ...

koliko je ovo dobar aspekt, na što trebam paziti, na što se usmjeriti ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 15:12   #219
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
venera će slijedećih 5 mjeseci biti u znaku riba, doći do 18° ovna a onda natrag do početka riba ...
ne krece se ona tako sporo
tesko da ce biti 5 meseci u ribama....ona je vec u ribama.....
na polovini je cini mi se.....

za 28 dana prodje znak,tako nekako
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 16:12   #220
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
venera će slijedećih 5 mjeseci biti u znaku riba, doći do 18° ovna a onda natrag do početka riba ...

ovo pitam jer će mi cijelo to vrijeme venera peglati po 12. polju, biti retrogradna i svašta nešto i u tih 5 mjeseci mi neće izaći van iz 12. polja... malo predugo, da se već počinjem plašiti ...

koliko je ovo dobar aspekt, na što trebam paziti, na što se usmjeriti ?
Venerini tranziti su zbog njene brzine kretanja kratkotrajni (cirka 3 dana), djeluju u domeni društvenih kontakata i simpatija, potiču i oplemenjuju ajmo reći civilizirane odnose, razonodu i zadovoljstva. Oni predstavljaju onaj jedan tač na sveukupnu sliku tranzita u tom vremenu (u ovisnosti što tada Venera tranzitira). Npr. ako ide preko ASC onda smo si kao lijepi. Utjecaj je izraženiji ako Venera ima zastoj.


Što se tiče termina kretanja Venere ove godine: ušla je u znak ribe 3. siječnja, a za točno mjesec dana - 3. veljače ulazi u znak ovna. 6. ožujka postaje retrogradna sve do 17. travnja. U tom vremenu kratko boravi ponovo i u znaku ribe (od 11. travnja – 24. travnja). Dakle, prećero si neš'.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.