Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2007., 09:00   #101
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
veronika , moze se pitanje i drugacije postaviti
koliko ljudi u vezi za volju zajednistva izgube sebe??
koliki dio svoje osobnosti moraju izgubiti da bi zajednica funkcionirala??
i onda dodu pedeset i neke godine i covjek osjeca da dolazi kraju , a da nije zivio sebei podivlja kao pas pusten s lanca
mozda bi bilo konstruktivnije raspravljati o uzrocima , radije nego o posljedicama?
Nisam čitala sve postove da ne bih pobrkala svoju trenutnu pomisao nakon pročitanog uvodnog.A na ovo bih se mogla nadovezati.
U takvome skladnome braku gdje su ljudi dosegli "plafon" svojih životnih ciljeva pri tome izgarajući u osobnom žrtvovanju(podizanje djece,stvaranje materijalnih dobara,davanje pimjera toj djeci u odgoju;često-banaliziram-izbjegavanjem čak i psovke,svadja i koječega, čega se neodgovorni ili intelektualno "niži" ljudi nikada ne libe i ne ustručavaju činiti)dodje u jednom trenutku do oslobadjanja loše ,godinama nakupljane energije(rekla bih čak i primitivizma i nepodopština koje čuče u svakom ljudskom biću).Ta "loša energija" nalazi satisfakciju u nekom drugom odnosu sa osobom koja je u stanju podnijeti tu vrstu,uslovno rečeno raskalašenosti.Imam sličan primjer u svojoj okolini.Mom poznaniku je nedavno naprasno umrla žena.On se ubrzo oženio drugom i primjećujem kako je sasvim drugi čovjek,a sadašnja žena sušta suprotnost njegove bivše.Gospodin se pretvorio u primitivca i prostaka i pri tome je vidno sretan.Kao da je oslobodjen...
Seeceru! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:45   #102
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
@ VeronicaN

Krivo shvaćeno

Moj osvrt je bio na ovaj dio teksta:




Htjela sam reći da su se ipak kriteriji tog "normalnog" pomakli, da više nisu zadrti kao nekada.

Kriteriji u smislu gore boldanih riječi: godine, izgled.... što znači da danas i nije tako teško napraviti odmak od normalnog...
jer "normalno" je prestalo biti normalno, sada neke druge vrijednosti postaju "normalne". OK?

Oni koji to još nisu uočili, bore se s nazovi većinom, a oni koji jesu, nemaju problema i uživaju u toj spoznaji.

Jesi me sad razumjela? O kakvim leševima ti govoriš, ženo?
Metafora....
mislila sam time reči,da nije ni pošteno ni obzirno,da netko,svejedno dali muž ili žena,jednostavno,bez ikakvog razgovora,odnosno izjašnjavanja,pođu za svojim čefom,pa ih baš nimalo ne dira ,ni osječaji,ni bol koja će biti zadana dugogodošnjem partneru.
Cijela ova stori bi imala drugačiji prizvuk,da je on imao samo/poštovanja,te rekao ženi:iz itih i tih razloga...naš brak je gotov,odlučio sam da mijenjam način života,partnera itd.
To,što je našao stariju i primitivnu osobu za ljubavnicu,bi bio isključivo njegov problem da je učinio prije opisano,ovako ispada da je sve te silne godine njegova žena bila na "pogrešnom putu",kao osoba i bračni partner!
Da malo karikiramo,ako je htio sirovost odnosa,nije li mogao sa svojom suprugom o tome i porazgovarati?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 18:12   #103
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Metafora....
mislila sam time reči,da nije ni pošteno ni obzirno,da netko,svejedno dali muž ili žena,jednostavno,bez ikakvog razgovora,odnosno izjašnjavanja,pođu za svojim čefom,pa ih baš nimalo ne dira ,ni osječaji,ni bol koja će biti zadana dugogodošnjem partneru.
Cijela ova stori bi imala drugačiji prizvuk,da je on imao samo/poštovanja,te rekao ženi:iz itih i tih razloga...naš brak je gotov,odlučio sam da mijenjam način života,partnera itd.
To,što je našao stariju i primitivnu osobu za ljubavnicu,bi bio isključivo njegov problem da je učinio prije opisano,ovako ispada da je sve te silne godine njegova žena bila na "pogrešnom putu",kao osoba i bračni partner!
Da malo karikiramo,ako je htio sirovost odnosa,nije li mogao sa svojom suprugom o tome i porazgovarati?
ja sad vise ne znam je li on rekao zeni da se zaljubio ili nije......ako je rekao,tacno da to ne voli niko cuti al svaki nacin je bolan.....ovaj je istinit.....mislim da ne postoji nacin da nekom nesto kaze sto ne zeli cuti a da ne boli i da ne bude povrijedjen............
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 19:53   #104
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Cijela ova stori bi imala drugačiji prizvuk,da je on imao samo/poštovanja,te rekao ženi....
To stoji. Idiotski i nezrelo se ponio.

Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
To,što je našao stariju i primitivnu osobu za ljubavnicu,bi bio isključivo njegov problem da je učinio prije opisano,ovako ispada da je sve te silne godine njegova žena bila na "pogrešnom putu",kao osoba i bračni partner!
Da malo karikiramo,ako je htio sirovost odnosa,nije li mogao sa svojom suprugom o tome i porazgovarati?
Ovo ne stoji.
Nitko nema pravo sudit njegovom izboru, ma kako vam se čudan činio.
Isključivo njegov problem, ako uopće je problem.
Da je našao bolju i ljepšu po vašem viđenju, bilo bi lakše shvatit? Vjerojatno.
Ama baš nikakvog smisla sada nema analiziranje što je on htio i da li je htio.
Nije njegova žena kriva, niti ima potrebe tražit krivca.
Vidjela si iz prethodnih postova da sam "branila" status te žene od debilnih optužbi da nije bila dovoljno.... ovo ..... ono.....
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.