Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2007., 17:05   #1
emocionalno retardiran

Eto, tako me zena pocastila jer nisam sa njom ronio suze dok nam je dijete bilo u bolnici 7 dana zbog neke bakterije.
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 17:18   #2
Nadam se da si bar malo tuge osjetio, ako već suza nije bilo!
Ono, barem nju utješio!
plavi safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 18:10   #3
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
Eto, tako me zena pocastila jer nisam sa njom ronio suze dok nam je dijete bilo u bolnici 7 dana zbog neke bakterije.
Uf, pa zena ti je stvarno rjecita. Iako, mogla je bit i zesca, jer nema gore stvari za zenu kada gleda svoje dijete kako se pati. I ja se onda pitam - a tate? Ako nista drugo - barem podrska i utjeha mami, jer ona se sva daje djetetu.

Nadam se da je sada s vasim djetetom sve ok? Mislim, k vragu i ti epiteti koje si dijelimo, zaboravljamo sta je vazno...
Samo
mannon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 18:11   #4
A nisi zato jer...?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 21:21   #5
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
A nisi zato jer...?
jer ni inace ne roni suze ali svejedno mu je tesko?
strelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 21:23   #6
Bome gadno, trebala je barem upotrijebiti kulturniji izraz - emocionalni invalid
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 21:27   #7
Quote:
mannon kaže: Pogledaj post
jer nema gore stvari za zenu kada gleda svoje dijete kako se pati. I ja se onda pitam - a tate? Ako nista drugo - barem podrska i utjeha mami, jer ona se sva daje djetetu.
Zar bi i tata trebao ridati jer se ona sva daje djetetu??? Ne kužim tu konstrukciju.... On se ne daje djetetu jer si ne čupa kosu u čekaonici?

Naravno, evidentno je da tatu boli kita... ako ovo ode, lako se napravi drugo. To je valjda njezino viđenje problematike. Od njezinog naricanja i prolijevanja litara suza ista korist ko i od toga što se on grize u sebi ko i od lanjskog snijega. Nikakva.

Al bitno da smo brzi s etiketiranjem...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 21:31   #8
nisi nam dobro objasnio situaciju...kako si se ti ponasao, jesi uopce pokazivao da ti je stalo do zene i bolesnog djeteta ili si bio ko tele.
ti ocekujes da ti mi sad damo podrsku i osudimo tvoju zenu ali to je naprosto nemoguce sa tako malo informacija.malo opsirnije opisi sta je bilo...
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 21:57   #9
Moja mama je cijeli zivot emocionalno retardirana prema nama djeci, ako je ono sto si gore naveo definicija tog pojma. Nikada je nisam vidjela da place, nikada osjetila da njenu slabost i tugu, ali nas nije previse ni mazila i pazila. Medjutim kada nam je trebao oslonac ona je uvijek bila tu. LJubav ima mnogo lica i mnogo nacina da se iskaze, i ne samo ljubav nego emocije opcenito. To sto nisi plakao ne mora znaciti da ti nije zao, da se nisi jeo iz nutra, svako emocije izrazava na drugacijij nacin. ALi nemoj ni zeni da zamjeris vjerovatno je i ona bila jako rastresena zbog situacije pa te je tako oslovila.
sitna_dinamitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 22:18   #10
ako mu je zena rekla da je emocionalni invalid, to znaci da je ona njegovo ponasanje tako dozivjela

a to znaci da nije osjecala da ima dovoljnu podrsku od njega. sta si ti radio 7 dana dok ti je dijete bilo u bolnici "zbog neke bakterije 7 dana"? jesi li svjestan da 7 dana odvojenosti od roditelja na malo dijete moze ostaviti teske traume?

ili je naglasak bio na "neke bakterije"?

mozes li uopce osjetiti koja je tragedija za dijete da 1 noc zaspe bez mame i tate? dijete koje ne zna je li posrijedi "neka bakterija" ili smak svijeta, posto prvi put nema mame pored njega, ni njegove sobe i igracaka?

nisi emocionalni invalid ako si odmah potegnuo veze i nabavio pare da tvoja zena svih sedam dana prespava s djetetom u istoj sobi u bolnici. ako se za to nisi uspio izboriti...
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 22:51   #11
Po upotrebljenom izrazu ne čini mi se da nju svrbe te strašne traume. Više bih rekao da po njezinom nije prolio dosta suza...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 23:06   #12
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Po upotrebljenom izrazu ne čini mi se da nju svrbe te strašne traume. Više bih rekao da po njezinom nije prolio dosta suza...
Ma, da. Ja cu ijopet reći, iako je odurna frazetina:
muskarci i zene su doista dva svijeta. I uvijek isti seksistički zaključci.
mannon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 23:07   #13
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Po upotrebljenom izrazu ne čini mi se da nju svrbe te strašne traume. Više bih rekao da po njezinom nije prolio dosta suza...
ja sam zena. ne ocekujem da frajer roni suze ako nam je dijete zavrsilo u bolnici. je li on donio 5000 eura da podmiti sve doktore koji naidju?

ne znam ni jednog frajera koji bi ronio suze niti me taj zanima.

cak ni 90 posto zena koje znam u toj situaciji ne bi ronilo suze. dopustile bi sebi plakanje samo one koje su potpuno sigurne da im je muz 100-posto frajer, da je odmah stupio u kontakt s ravnateljem bolnice, nazvao frenda koji kontaktira strucnjake u americi...plakale bi samo one koje znaju da je muz napravio ama bas sve na svijetu sto je moguce uciniti. no naravno, objektivno, vecina frajera to ne moze. pa ni zena nema luksuz da samo place

srecom, nemam dijete. kad je moj brat zavrsio u bolnici u komi, i necak s "obicnom bakterijom", muzevi nisu plakali (kao ni zene) niti je to zenama trebalo. ali su bili tu sa 100 posto energije. dali su sve od sebe

njegova zena ocito misli da nije dao sve od sebe
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 08:01   #14
Nisam shvatio je li je dobio epitet zbog neprolivenih suza za njom ili za djetetom?

No kad sve zbrojim i oduzmem - svi osim dinamitne: generalizirate!
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:24   #15
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
Eto, tako me zena pocastila jer nisam sa njom ronio suze dok nam je dijete bilo u bolnici 7 dana zbog neke bakterije.
rekla je to u afektu, ipak popričaj s njom o tome kada se emocije slegnu
Zanesena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:25   #16
Pokretač topica je dao puno premalo informacija da bi se išta zaključilo.
Osim da on i žena imaju kratki spoj u komunikaciji.
Meni je stariji na žalost dva puta završio u bolnici, drugi put na duže vrijeme ( na sreću bio je lažni alarm)
Zadnje, ali zadnje što mi je onda trebalo je muž koji roni suze.
Plakala nisam ni ja, nisam sebi to mogla dozvoliti jer bi se valjda raspala.Onda mi je trebala sva pozitiva ovog svijeta , a ne suze.
Suze nisu pokazatelj ničega, neko plače i zbog gluposti.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:36   #17
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
ja sam zena. ne ocekujem da frajer roni suze ako nam je dijete zavrsilo u bolnici. je li on donio 5000 eura da podmiti sve doktore koji naidju?
Kakve veze lova, mito i vezice imaju s emocijama?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:38   #18
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Pokretač topica je dao puno premalo informacija da bi se išta zaključilo.
Osim da on i žena imaju kratki spoj u komunikaciji.
možda se "nisam sa njom ronio suze" ne odnosi na suze

možda se on slikovito izrazio
ona mu je predbacila na drugi način koji je njega povrijedio pa je napisao tako
Zanesena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:42   #19
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Kakve veze lova, mito i vezice imaju s emocijama?
Ti znaš biti prilično doslovan. (edit, upravo mi pada na pamet da ja takve ljude zovem emocionalno retardiranima ne se ljutit, samo komentiram ).

Ima veze utoliko što pokazuje sposobnost da se pobrine da mu familija ima sve što je moguće. Dakle, niti jedna žena ne želi tipa koji će sjest i cvilit, nego tipa koji će poduzet sve što je u njegovoj moći i šire da mu je obitelj zbrinuta na najbolji mogući način, pa i pod cijenu mita. Na to se misli.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:14   #20
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Na to se misli.
Fascinira me kak ti točno ZNAŠ na kaj se misli.

I ja sam bio optužen za sličnu stvar. Najme, ojećao sam ono što sam osjećao, a to sam pokazivao na svoj način. Zapravo i nisam pokazivao nego sam to zadržao u sebi. Najbližoj ženskoj osobi moja reakcija se nije učinila primjerenom (njezinim i naravno, jedinim ispravnim ) mjerilima i, špljas, eto ti etikete. Drukčije je bila formulirana, ali smisao je tu negdje.

Za njegovo nedovoljno angažiranje na osiguranju najboljih uvjeta za dijete moglo bi se reći da je nesposoban ili slično, a ne emocionalno ovakav ili onakav.




Mislim, jasno mi je da je otpor đžabe....
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.