Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2008., 23:28   #21
Quote:
munchmellow kaže: Pogledaj post
Zasto jednostavno ne bi pokusala to da napises nekom nepoznatom, sa foruma chata i slicno? Onda ne bi bilo straha sta ce taj neko misliti posle, da li ce te napustiti itd... A olaksala bi dusu i cula necije misljenje(ako ti je to uopste potrebno)
Pametno
__________________
"Te tri slatke riječi, daj se svleči !" - Kićo Slabinac
page69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 01:00   #22
Neće ti biti bolje dok to ne izađe iz tebe. Uz ovakav stav "ne mogu reći, ne mogu napisati, ne mogu ovo, ne mogu ono" neće biti pomaka niti ikakvog napretka za tebe. Na takav način nema oporavka. To moraš shvatiti.

Trgni se. Porazgovaraj s bliskim ljudima, valjda su nečim zaslužili to da ih smatraš bliskima...ako ne - postoje profesionalci koji su obrazovani i osposobljeni za takve stvari: psiholozi, psihijatri...To što si u obitelji imala negativna iskustva s nekim (jednim) psihijatrom ne znači da su svi takvi.
__________________
Enjoy the simple things in life!
Kejt 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 01:56   #23
Izbaci to vanka. Ako ne možeš bliskim ljudima onda profesionalcu, psiholog će bit ok. Potom tehnike opuštanja, autogeni trening, meditacija. Želim ti sve najnajnaj

p.s. http://www.youtube.com/watch?v=i35WR...eature=related
Imaš nekog ko te voli, i koga ti voliš, zar ne ? Znaš li koliko je to već puno ?
__________________
Jeste li se udobno smjestili ?
Bulgakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 15:50   #24
@doll, nemas se ti cega ovako sramiti - svasta se zivom covjeku moze dogoditi ali ono sto se ne treba dalje odvijati, je tajiti nesto sto ti vrsi tezak psiholoski pritisak - ukoliko si bila zrtva necega, trebas to reci i to na odgovarajucem mjestu.


Ako se bojis da te decko, cak ni ne bi saslusao - nemoj mu ni govoriti...i upitaj se, kakva ti je to veza u kojoj se bojis da ne bi imala neciju podrsku i utjehu?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 18:53   #25
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
@doll, nemas se ti cega ovako sramiti - svasta se zivom covjeku moze dogoditi ali ono sto se ne treba dalje odvijati, je tajiti nesto sto ti vrsi tezak psiholoski pritisak - ukoliko si bila zrtva necega, trebas to reci i to na odgovarajucem mjestu.


Ako se bojis da te decko, cak ni ne bi saslusao - nemoj mu ni govoriti...i upitaj se, kakva ti je to veza u kojoj se bojis da ne bi imala neciju podrsku i utjehu?
ma bi... moji strahovi su to...... a opet, ako ista ispadne krivo, onda niti ne zasluzuje najbolje od mene, zar ne? jer to je najbolji savjet koji sam ikad dobila.
rekla sam nekom ovo sta je tu napisano, nisam rekla o cem se radi kao ni vama, ali me ta osoba uvjerila sta trebam napraviti... a i vi...
puno hvala...
neznam dal mi je gore il bolje, sa svakakvim se stvarima suocavam............ i tesko mi je! uzasno tesko...
skupljam hrabrost.
ali odlucila sam ne se potpuno izgubiti..... jer imam zivota pred sobom a ne zelim ga tako prozivjeti, ili jos gore.
ta osoba mi je rekla da vidi da se doslovce vec gubim... i u pravu je..... a tek koliko toga niti nezna sta mi prelazi kroz glavu....
mislim da mi je pomoglo vec to sta sam i ovoliko napisala i rekla!

nadam se da cete i dalje biti tu...! jer ovo je tek pocetak (i da, to me uzasava)
*Original*Doll* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 20:55   #26
POGREŠNO !!!
OVO JE POČETAK ALI NEČEG KAJ ĆE IĆI NA BOLJE , ZATO TE NE TREBA UŽASAVATI !!
Ovdje uvijek ima ljudi kaj će ti dati pokoji savjet kak dalje.
__________________
"Te tri slatke riječi, daj se svleči !" - Kićo Slabinac
page69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 21:22   #27
uvijek se rastuzim kad od mlade osobe procitam ovako negatvan post, gle svi mi imamo neke svoje mracne tajne ili smo imali dok nismo odlucili reci ih nekom, pa kud puko da puko, jesi li svjesna da samo sebi pogorsavas time da to odgadjas a grize te iznutra,ako mislis da ec te decko zbog toga ostaviti, onda bolje da se to desi sto prije, NEMOJ S NEKIM BITI SAMO DA NE BUDES SAMA..to je najvec agreska koja se moze napraviti, ljudi koje ne muce neki neurotski problemi, ne mogu shvatiti nas neuroticare, en mogu shvatiti ni gusenje ni strahove..tjeskobu i depresiju..e sad , psihijatar po mom misljenju i iskustvu te moze saslusat i dat ti neke lijekove i odkantat te, NECE RIJESIT TVOJ PROBLEM, to moras sama, mi te mozemo saslusati, reci ti"i meni je tako", al opet ti ni mi ne mozemo rijesiti problem..dakle, skupi snage, nemoj se bojat ostat sama, mlada si , zdrava zgodna, nis ti ne fali i reci konacno to kaj te muci...izvali to..vidjet ces..kasnije ces se smijat kako si bila glupa i kolko si se bojala bezveze, ajde drzim ti fige..i uvijek ..JA MOGU..a ne ja ne mogu
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 23:33   #28
Iz vlastitog iskustva znam koliko je pogrešno držati muku u sebi i nastojati se sam protiv toga boriti.Ponekad pomisliš da uspjevaš,ali tada te neka sitnica opet vrati u mrak.
Kao i ti,nisam mogao zamisliti da se nekome otvorim i progovorim o svojim problemima,kao da nisam htio kod drugih poremetiti sliku o sebi kao normalnom i zdravom dečku,sinu,bratu...Ali kad je stanje postalo neizdrživo rekao sam-k vragu sve,ovako više ne ide!Povjerio sam se majci,čak joj nisam ni ispričao sve što me muči,ali tih par stvari koje sam joj rekao izazvale su kod mene ogromno olakšanje i odjednom sam stvari počeo gledati drukčijim očima.Tegobe nisu potpuno nestale,ipak za to treba više vremena,ali sad,kada i drugi za njih znaju,puno se lakše s njima nosim.
Dakle,kao i ostali i ja ti poručujem-progovori o svojim problemima!Tada ćeš puno lakše i realnije moći sagledati svoju situaciju.
Šumski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 00:31   #29
Quote:
*Original*Doll* kaže: Pogledaj post
ma bi... moji strahovi su to...... a opet, ako ista ispadne krivo, onda niti ne zasluzuje najbolje od mene, zar ne? jer to je najbolji savjet koji sam ikad dobila.
rekla sam nekom ovo sta je tu napisano, nisam rekla o cem se radi kao ni vama, ali me ta osoba uvjerila sta trebam napraviti... a i vi...
puno hvala..
.
neznam dal mi je gore il bolje, sa svakakvim se stvarima suocavam............ i tesko mi je! uzasno tesko...
skupljam hrabrost.
ali odlucila sam ne se potpuno izgubiti..... jer imam zivota pred sobom a ne zelim ga tako prozivjeti, ili jos gore.
ta osoba mi je rekla da vidi da se doslovce vec gubim... i u pravu je..... a tek koliko toga niti nezna sta mi prelazi kroz glavu....
mislim da mi je pomoglo vec to sta sam i ovoliko napisala i rekla!

nadam se da cete i dalje biti tu...! jer ovo je tek pocetak (i da, to me uzasava)
Doplivat ces ti na sigurnu obalu, potpuno sam uvjerena...drago mi je da si odlucila uzeti stvar u svoje ruke nemoj se dat zbuniti niti uplasiti - sve je to za ljude i iako ti nisam religiozna osoba, ima jedna dobra poslovica : 'svatko dobije 'kriz' s kojim se moze nositi'...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 20:13   #30
Quote:
*Original*Doll* kaže: Pogledaj post
hvala na ovim rijecima!
ja nebi pristala na psihijatra, imam grozna iskustva u familiji s tim, a i znam da za to nisam. necu da me sopaju s tabletama jer bude samo gore.
a za psihologa pojma nemam koga pitat
Zašto imaš fobiju i na psihijatre, to što je netko tebi blizak imao loša iskustva ne znači da će se to i tebi dogoditi.
Onaj tvoj uvodni tekst je veoma sličan onome što sam ja osjećala prije 8 god kad sam prvi put otišla psihijatru. Ništa što mu kažeš neće ga šokirati, čuli su oni i puno gore stvari. Trebaš skupiti hrabrosti i otići dobrome psihijatru i kad budeš tamo reci mu sve što te muči. Čim to budeš izrekla već će ti biti lakše.
A što se tiče ljekova, za tako duboko stanje depresije i anksioznosti u kojem si ti, bit će neophodni da te malo smire i da budeš sposobna za 2. korak,a to je psihoterapija. Ne boj se ljekova, neće te oni drogirati da ne budeš znala za sebe, samo ćeš moći i sama racionalnije razmišljati.
U svoje ime mogu reći da mi je prije 8 god zdrav razum spasio psihijatar s kojim sam danas u prijateljskim odnosima, a bila sam autodestruktivna i u predsuicidalnom stanju
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 17:24   #31
F25.1

mama mi ima F25.2 šizoaktivni poremećaj depresivna tipa, nasla sam nalaze.

jel zna neko nesto o tome??? sta je to,....
*Original*Doll* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:10   #32
to me zanima jer neznam niti puno o njenoj bolesti.
ona (mama) je navodno bila ok dokle se moja baka, dakle njena mama, nije ubila. e sad, neznam zasto je ona to tako ucinila, ispitat cu. znam samo ono sta ljudi govore.

inace, rekla sam decku za problem, ali ne sve. jos cekam da mu velim neke gadne stvari, neznam kako i kada cu o onom sta me grozno muci ali budem ako on bude uporan isto, pa bit ce u redu. strah me nekak.... kaze odlucan je biti s menom jer me voli... al ja sebojim da nista jos ni ne shvaca, koliko su teske to stvari, pogotovo one koje mu imam za reci, a i one stvari koje mi se svaki dan vrte glavom............
uglavnom jucer sam razgovarala s njim, popila sam "jednu za hrabrost" (jer mi je lakse onda i ne blokiram tolko, nebrem lagat i sve govorim - i nije losa ideja). nadam se da bude ok! sredila sam zdravstveno, samo cekam da odem do doktora sutra il u peatk jer mi se smjene preklapaju na poslu.
valjda ce on ici s menom jer inace vec sam par puta ranije isla a onda pobjegla uglavnom sad dok sam u kolko-tolko dobroj fazi (od jucer) sam se osigurala da neko to sve zna sta se desava da ne zanemarim sve, zaboravim, zanijecem ili bilo sta vec.

iskreno, uzasno mi je tesko citat prvi post kad sam tu pisala, i naslov posta, prisjetit se kako mi je bilo u nedjelju i prijasnjih dana.... ali to je tako, to je faza vjerovatno, to sam prosla 10000 puta, i valjda budem jos.... pisat cu neki mali dnevnik i ovdje se redovito javljati (ja mislim) pa cemo vidit u biti kako je...

uglavnom neznam sta cu ako imam ono sta moja mama ima. ali, ok ima gorih stvari. pustimo to na stranu. i to je bolje, neg nesta gore, jel??? makar ja si svakak mislim (i nadam se) da i to nije.
raspitat cu se o bolesti u obitelji jos, kad budem mogla, neznam sad nista jer mame nema doma pa nemogu znati, nikad nisam tome davala znacaja..........

**hvala na savjetima i pp dok vidim da ima ljudi koji me razumiju ili su slicno prosli, lakse mi je i velika utjeha!
*Original*Doll* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:42   #33
počni se drogirati...bit će sve u redu...
__________________
...
kiseli kupus jedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 00:17   #34
..samo jednu stvar cu ti rec..ne znam sta je u pitanju imam neke svoje pretpostavke kao i ostali al.. ovo ti ocu rec.. oprosti sebi..bit ce puno lakse ic dalje..
__________________
Dogode se stvari koje su poput pitanja. Prodje minuta ili godine, a onda zivot odgovori..
x-girl22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 16:33   #35
Quote:
kiseli kupus jedem kaže: Pogledaj post
počni se drogirati...bit će sve u redu...
mda... kaj ti je.....
*Original*Doll* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 16:54   #36
neznam sve vise me hvata osjecaj da sam sama i da nikog nije briga
*Original*Doll* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:04   #37
Quote:
*Original*Doll* kaže: Pogledaj post
neznam sve vise me hvata osjecaj da sam sama i da nikog nije briga
vjeruj u ovakvom svijetu u kakvom živimo, svi smo nekada jako sami. i ja se često tako osjećam, bez obzira što imam brojnu obitelj i prijatelje i dečka. ali jedino što možeš je da se boriš. život je borba. pomisli samo na ljude koji imaju ogromne životne i zdravstvene probleme. ne znam o čemu se kod tebe radi, ali ne dopusti da ti bilo šta dovede u pitanje da ti se ne živi. moj poznanik se jedan ubio. i vjeruj, kakav je god problem imao, ja ga ne mogu shvatiti, i nitko ga ne shvaća. i mnoge je jako povrijedio. nemoj dopustiti da te pojede to. pokaži da si jača od svega. kako možeš dopuštati da ti nešto jede život. budi malo ponosna, ne daj svoje najdragocjenije što imaš, svoje zdravlje i svoj život. odredi što voliš i što je tvoje i ne daj da ti itko i išat u to dira. sretno
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:14   #38
i moja baka se ubila... grozno...

hvata me panika da me niko nece slusat vise i da budem poludila od toga. i da nikog nebu tu dok bude jos gore. ja necu biti sama, ne opcenito nego sad. nekak imam osjecaj da je ovaj forum jedino jjesto di bude netko s menom stalno razgovaral. to me tjesi ali mi je i zalsono.
neznam kaj da radim sad.
*Original*Doll* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:17   #39
Quote:
*Original*Doll* kaže: Pogledaj post
i moja baka se ubila... grozno...

hvata me panika da me niko nece slusat vise i da budem poludila od toga. i da nikog nebu tu dok bude jos gore. ja necu biti sama, ne opcenito nego sad. nekak imam osjecaj da je ovaj forum jedino jjesto di bude netko s menom stalno razgovaral. to me tjesi ali mi je i zalsono.
neznam kaj da radim sad.
probaj se malo zaokupiti nekim poslom, kad si u nešto stalno zadubljena, manje ćeš razmišljati o tome
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 18:13   #40
Quote:
*Original*Doll* kaže: Pogledaj post
neznam sve vise me hvata osjecaj da sam sama i da nikog nije briga
Doll - svi smo mi sami nemoj da te osjecaj samosazeljenja preplavljuje i blokira. Zivot je serija padova i uspona. Pa ce tako i ovo sto sad osjecas, biti jednom proslost.

Nema kod tebe zapravo nikakve konfuzije, ti tocno znas , gjde se problem nalazi i krenula si ga rijesavati ( ma koliko tesko bilo) i sada se usmjeri na to, bez nepotrebnih strahova...sve je to za ljude

Osjecaj da si usamljena i nevoljena - jedino cime rezultira je da prestajes voljeti sebe...okreces se protiv sebe a to nema smisla, stoga pokusaj prihvatiti i voljeti sebe - kao sto bi zeljela da te drugi prihvacaju i vole. I zapravo, tek tako ces i ti moci voljeti nekog drugog. Heal yourself.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.