Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2017., 22:39   #241
Quote:
Hodacica kaže: Pogledaj post
Imaš pravo. To sam i ja shvatila nakon te njezine epizode i nismo više prijatelji. Razmislila sam još tad i odlučila biti iskrena prema sebi, hvala na brizi :-) Razmisli zašto je tebe ta priča toliko dirnula i u čemu si se prepoznala :-)
@NIje se ONA MAKNULA, nego se ON od nje maknuo. Ali kao što rekoh, svatko ima svoju perspektivu... A tebi tvoja ne dopušta da razumiješ stvarnost...sretno! :-)
Trump bi rekao da joj je lik napravio uslugu.
Nije bitno tko je napravio što, bitan je rezultat.
Više nije s likom.
To je bolje rješenje nego biti s prevarantom, zar ne ?

Ja bi se zamislio kada bi se držao toliko uzvišenim i ne komunicirao sa svojom polovicom. Odnosno smatrao da bi bila uvreda neke stvari prerezat.
Veća sramota (prema meni samom) bi bila da me netko vara, a ne ovaj dio rezanja.
No nismo isti, to je očito.

ps. ti si tinejdžer, jel' da ?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 22:51   #242
Ja mislim da je najveća sramota moliti na koljenima da ostane muža koji te vara godinama.

Mislim da veće sramote od toga nema :-)

Ali pardoniram vam se, očito je vama tu to normalna praksa :-) Samo naprijed! :-)
Hodacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 22:55   #243
Quote:
Hodacica kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je najveća sramota moliti na koljenima da ostane muža koji te vara godinama.
Mislim da veće sramote od toga nema :-)
Ali pardoniram vam se, očito je vama tu to normalna praksa :-) Samo naprijed! :-)
Misliš tu nema one u dobru i zlu ?
Veća sramota je bila ta što ju je ovaj varao. Ti nikad ne bi pala na koljena prema svojoj polovici ?
ps.
Ljudi kad puknu vjerojatno rade svašta.
Onak, ne znaš gdje je granica dok ju ne prijeđeš.
Kako bi ti postupila ?
Možda bi natjeravala lika s puškom okolo kuće
Možda bi ga hladno odjebala.
Ali načelno, ne bi ti trebalo bit svejedno. Jer ak ti je svejedno, kaj si uopće onda radila s njim ?

pps. a možda je ženska to i napravila radi djece ?

Zadnje uređivanje Wikiceha : 14.04.2017. at 23:50.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 00:57   #244
Quote:
Hodacica kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je najveća sramota moliti na koljenima da ostane muža koji te vara godinama.
blago tebi kad se ne možeš sjetiti barem jedne gore stvari i veće sramote od moljakanja da osoba koju voliš - unatoč svemu - ostane s tobom. zaista, zavidim ti.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 03:06   #245
Prvo bih plakala,... istukla ga.. pobacala stvari napolje kao moja susjeda...
Salim se.. zavisi..definitivno bih ocekivala da ode i da me ne zove vise ako nece prekinuti sa njom.. ako hoce moze ostati i malo pretrpiti ali na dvije stolice ne moze sjediti. Ocekivala bih da se odluci i drzi toga.. ali posto zivot nije fer i ljudi nisi toliko jaki ni odlucni pogotovo u takvih situacijama onda bih ja morala odlucivati o nasoj sudbini. A to je djavolji posao kad si prevaren od nekoga a on se ne moze odluciti jos.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:04   #246
Ovaj dio da ga je moljela da ostane zbog djece je najdebiliniji razlog ikad da netko ostane s tobom. Sorry, ali je tak.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:22   #247
ja sam, pak, mišljenja da ljudi (općenito, ali isto je evidentno i na ovoj temi) s dosta lakoće sude drugima. trebalo bi prvo hodati u nečijim cipelama, pa tek onda donositi nekakve zaključke. ostajući po strani, promatrajući i komentirajući, ponekad jednostavno nije dovoljno.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:37   #248
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
blago tebi kad se ne možeš sjetiti barem jedne gore stvari i veće sramote od moljakanja da osoba koju voliš - unatoč svemu - ostane s tobom. zaista, zavidim ti.
Od opraštanja prevare prije braka, nekoliko njih tokom braka, one u vrijeme trudnoće i moljakanja njega da ostane s njom nakon šta je odlučio otići- meni se isto u kontekstu prevara teško sjetiti gore stvari i veće sramote
Kakva je poanta braka s osobom koja te ne voli? Ja ne znam...

Na kraju shvatiš sam- koliko daš da netko od tebe radi budalu, tolika budala ćeš ispasti, koliko poštuješ sebe, toliko će te i drugi poštovati
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:43   #249
To je istina.
Možemo staviti mišljenje ali svatko ionako odlučuje o sebi i svome životu. Nikada nisam doživjela prevaru. Mislim bar ne svjesno saznjanje, trpljenje i toleriranje prevare.
Malo sam preveč temperamentna i ponosna, premalo ponizna a i znam nekaj krav mage

Iako sam u jednoj životnoj situaciji napravila glupost pa nakon mnogih zapitkivanja čemu i zašto, od strane nekih ljudi, nisam se opravdavala i objašnjala te je ispalo da sam prevarena. I ostavljena, ono jadna ja u crnom sjedim na potoku i naričem itd.
Od toga je bome godinama nastala trač podloga. Ni dan danas neki ljudi ne bi vjerovali da prevara nije bila uzrok prekida te veze jel...pa ono džaba krečim. Huncut kakav sam čak sam jednom radoznalom to potvrdila jer me pilio danima.
Uostalom tada je toj muškoj osobi, u toj teškoj situaciji to samo podiglo važnost pa sam pustila nek' selo i tko god želi priča što ga volja.

Stoga stvarno ne znam koje bi mi bile prve reakcije osim tuge ,ljutnje, suza, osjećaja manje vrijednosti itd.
No da me npr.tada takav muflon ide još okrivljavati za njegov gubitak kontrole, svjesnu prevaru, varanje, nepoštovanja... zaboravi.
Baciti na mene svjesno svoju odgovornost za egoizam... taj bi sada vrlo kratko takvu pjesmu pjevao i letio bi mi iz života brzinom svjetlosti.
Jednu stvar bi definitivno napravila... vratila istom mjerom.Onda bih prekinula vezu.


Ovce preveč vole svijet i život, sebe same da bih mislile da je neki fufac nezamjenjiv. Eto mogla bi biti bijesna, tužna, jadna, šokirana, uvijeđena ali nema natrag. Život je prekratak za trpljenje a žrtvovanje mužu je davno van mode. Uostalom ima još divnih muškaraca. Nije jedna kriva nota cijela pjesma.


pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:22   #250
Da mi to napravo netko,koga volim....zabolilo bi me srce do umiranja,ali...mislim da bi se i moje emocije zamrzle.Izdaja.To ne podnosim.Oprostila ne bi.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:43   #251
Varanje je narcisisticka znacajka osobnosti.
Procitajte si na netu kako je biti u vezi sa narcisistima ili borderlajnima.

Znaju tanko tkivo gdje se treba dirati i kad vole i kad gaze.

Ima i onaj neki opis lika od prije koju stranicu koji je los prema svojoj zeni.
Slatke rijeci, pokazivanje slabosti, vjerovanje nas da ce biti tako kako veli... Zena vjeruje jos i vise, on ce biti nova osoba, ovo je samo slabost iako sve vristi da to traje godinama, ali vjerujes...
Sve je to predstava dok gube, poslije sve postarom, to je vrag u njima i to ne samo oko prevare vec oko svega.
Oni ne mogu protiv tog vraga, vrag je jaci od njih, a redovito imaju osobnost o kojoj postanes ovisan jer jednostavno znaju kud nas treba taknuti u svakoj situaciji.

Netko tko to nije dozivio, tesko ce razumijeti.

Ja sam se jedva izvukao, skoro sam povjerovao u popravak nakon svega sto nam je priskrbila, ali sam se sjetio da je isto obecavala i prosli puta.

Sve donedavno se igrala na isti nacin sa mnom.
Sad se na njena sranja i manipulacije samo okrenem.

Zanimljivo je da je bolja kad sam takav. Kad nema mogucnosti manipulacije, prestane joj biti bitno to sto zeli ili to sto mi ne zeli izaci u susret oko djeteta

Kad kazem samo ok, onda popusti jer joj nema smisla da bude po njenom ako se ja nisam opirao.
Nema pobjede, nema zadovoljstva, ne moze u meni naci krivca, ne aktivira se njena narcisisticka osobnost vec ostaje samo ona obicna ona, ranjiva i obzirna.

Citajte, mozda shvatite kako vecina varalica funkcionira.
Nisu oni krivi, ali nitko to ne treba trpjeti kraj sebe.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:53   #252
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Varanje je narcisisticka znacajka osobnosti.
Procitajte si na netu kako je biti u vezi sa narcisistima ili borderlajnima.

Znaju tanko tkivo gdje se treba dirati i kad vole i kad gaze.
I ja sam takvog mišljenja. Varanje je odraz narcisa, samoljublja, samodokazivanja.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:55   #253
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Oni ne mogu protiv tog vraga, vrag je jaci od njih, a redovito imaju osobnost o kojoj postanes ovisan jer jednostavno znaju kud nas treba taknuti u svakoj situaciji.

Netko tko to nije dozivio, tesko ce razumijeti.


Sve donedavno se igrala na isti nacin sa mnom.
Sad se na njena sranja i manipulacije samo okrenem.

Zanimljivo je da je bolja kad sam takav. Kad nema mogucnosti manipulacije, prestane joj biti bitno to sto zeli ili to sto mi ne zeli izaci u susret oko djeteta

Kad kazem samo ok, onda popusti jer joj nema smisla da bude po njenom ako se ja nisam opirao.
Nema pobjede, nema zadovoljstva, ne moze u meni naci krivca, ne aktivira se njena narcisisticka osobnost vec ostaje samo ona obicna ona, ranjiva i obzirna.

Citajte, mozda shvatite kako vecina varalica funkcionira.
Nisu oni krivi, ali nitko to ne treba trpjeti kraj sebe.
Ovdje se radi o žestokoj manipulaciji,a plus ako su natprosječno inteligentni,druga strana najčešće postane samo žrtva....i teško se iz toga izvući.

Onog trena kad prokužiš takvu osobu,a sebe osnažiš....nikakva manipulacija ne prolazi,no....težak je to proces,i najčešće dugotrajan.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:03   #254
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Joj ja bi voljel upoznat tog momka ili djevojku sa kojim me vara da vidim kaj točno on ili ona tak dobro delaju. To bi bilo jako interesantno. Voljel bi tak nekaj doživjet. Ono u vezi s nekim i da taj netko me vara mjesecima. Cijenil bi nekaj takvoga. Da me netko baš tak može zamantat da ne skužim to.
Pa, obično varaju s ružnijima i glupljima. Nije pravilo, ali iznenadio bi se.
A ovo drugo, iznenadio bi se.

Ne bih reagirala dostojanstveno. Jebiga, toliko se poznajem. Nadam se samo da ne bih odabrala tako glupog i sebičnog čovjeka pa da me opterećuje s nekim ONS-om ili tako nečim nebitnim. Da ima ljubavnicu, htjela bih da prizna, ali opet bolje da ne prizna...
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:23   #255
Quote:
ludvet2 kaže: Pogledaj post
Ja sam upoznao..
Bolje da nisam,vjeruj mi,,
Vjerujem ti i žal mi je. No ja bi ipak štel upoznat. Radnoznalosti radi.
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Mislim da bi tada bio u još većem neznanju.

Kad vidim one s kojima su varali, nikako ne bih shvatila što su u njima vidili pogotvo u odnosu na one osobe koje su prevarili.
Ne bi. Nekaj bi novoga saznal.
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa, obično varaju s ružnijima i glupljima. Nije pravilo, ali iznenadio bi se.
A ovo drugo, iznenadio bi se.

Ne bih reagirala dostojanstveno. Jebiga, toliko se poznajem. Nadam se samo da ne bih odabrala tako glupog i sebičnog čovjeka pa da me opterećuje s nekim ONS-om ili tako nečim nebitnim. Da ima ljubavnicu, htjela bih da prizna, ali opet bolje da ne prizna...
Ma ne vjerujem da je to baš tak. Kad bi recimo skužil da je lik neki opaki frajer od 2 metra i vozi motor neki jabački mislim da bi lakočom prihvatil tak nekaj. E sad da bude neki šonjo to bi me pretpostavljam odvelo do psihijatrijske bolnice.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:49   #256
Quote:
emily_ kaže: Pogledaj post
Ovdje se radi o žestokoj manipulaciji,a plus ako su natprosječno inteligentni,druga strana najčešće postane samo žrtva....i teško se iz toga izvući.

Onog trena kad prokužiš takvu osobu,a sebe osnažiš....nikakva manipulacija ne prolazi,no....težak je to proces,i najčešće dugotrajan.
Mislim da su redovito iznadprosjecno inteligentni.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:54   #257
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
I ja sam takvog mišljenja. Varanje je odraz narcisa, samoljublja, samodokazivanja.
Ne svako varanje.
Neka varanja su plod nepromisljenosti, ali takvi varaju samo jednom i shvate posljedice koje varanje ima pa vise ne ponove.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:54   #258
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Varanje je narcisisticka znacajka osobnosti.
Procitajte si na netu kako je biti u vezi sa narcisistima ili borderlajnima.

Znaju tanko tkivo gdje se treba dirati i kad vole i kad gaze.

Ima i onaj neki opis lika od prije koju stranicu koji je los prema svojoj zeni.
Slatke rijeci, pokazivanje slabosti, vjerovanje nas da ce biti tako kako veli... Zena vjeruje jos i vise, on ce biti nova osoba, ovo je samo slabost iako sve vristi da to traje godinama, ali vjerujes...
Sve je to predstava dok gube, poslije sve postarom, to je vrag u njima i to ne samo oko prevare vec oko svega.
Oni ne mogu protiv tog vraga, vrag je jaci od njih, a redovito imaju osobnost o kojoj postanes ovisan jer jednostavno znaju kud nas treba taknuti u svakoj situaciji.

Netko tko to nije dozivio, tesko ce razumijeti.

Ja sam se jedva izvukao, skoro sam povjerovao u popravak nakon svega sto nam je priskrbila, ali sam se sjetio da je isto obecavala i prosli puta.

Sve donedavno se igrala na isti nacin sa mnom.
Sad se na njena sranja i manipulacije samo okrenem.

Zanimljivo je da je bolja kad sam takav. Kad nema mogucnosti manipulacije, prestane joj biti bitno to sto zeli ili to sto mi ne zeli izaci u susret oko djeteta

Kad kazem samo ok, onda popusti jer joj nema smisla da bude po njenom ako se ja nisam opirao.
Nema pobjede, nema zadovoljstva, ne moze u meni naci krivca, ne aktivira se njena narcisisticka osobnost vec ostaje samo ona obicna ona, ranjiva i obzirna.

Citajte, mozda shvatite kako vecina varalica funkcionira.
Nisu oni krivi, ali nitko to ne treba trpjeti kraj sebe.
Ne bi rekla da je varanje (čin prevare) narcistička značajka,,ali takvo ponašanje definitivno jest.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 15:00   #259
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa, obično varaju s ružnijima i glupljima. Nije pravilo, ali iznenadio bi se.
A ovo drugo, iznenadio bi se.

Ne bih reagirala dostojanstveno. Jebiga, toliko se poznajem. Nadam se samo da ne bih odabrala tako glupog i sebičnog čovjeka pa da me opterećuje s nekim ONS-om ili tako nečim nebitnim. Da ima ljubavnicu, htjela bih da prizna, ali opet bolje da ne prizna...
Baš si fino to sročila

Mom karakteru nije jasno jedino kako je prevara izdaja a ONS nije...
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 15:08   #260
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ne bi rekla da je varanje (čin prevare) narcistička značajka,,ali takvo ponašanje definitivno jest.
Ponasanja definiraju sto smo i kakvi smo.

Kod prevare dolazi do racionalizacije i kompenzacije pa osobe cesto poprime narcisisticke znacajke jer tjeraju osjecaj krivnje od sebe pa stvarnu osobnost nadvlada narcisticka nadosobnost kojom se osoba stiti.

Na kraju se sve zbraja, a mjera covjeka nije njegova dobrota, dobrota se podrazumijeva, vecina ljudi je dobro vecinu vremena.
Mjera covjeka je njegova zloca, ono kakav je kad nije dobar, oni kratki losi trenuci izmedju dobrote, oni trenuci i postupci koji ruse i unistavaju druge.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.