Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2009., 18:21   #41
Exclamation

Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Hmmmmmmmmmmm,pa zar ne vidis da kaze kad dodje u hrvatsku znaci nije iz hrvatske!!!Iz srbije je obazava porucnika datu i ne voli ds9 i puno putuje
ok,, puna rečenica bi bila:

u kojem si ti dijelu hrvatske bila
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:23   #42
odselila iz hrvatske u london.. i nisam to uradila zbog psiholoskih problema i depresije, i da istina ovdje nemam problem materijalni al postoje druge stvari koje ti ovdje nedostaju. Recimo meni nedostaju roditelji, trenutno prolazim raspad braka koji vjerovatno zbog utjecaja okoline dole nebi prosao ne bar sa ovim razlozima sto mi je muz naveo, i sigurno nebi ovako bilo. On je zapravo uspio poslovno i onda osjecajuci da je dosegao posao iz snova kaze da me vise ne voli kao prije.. te da nece da samnom provede buducnost. jos uvijek je u kuci, al ne spavamo skupa.. Upravo prolazim nagoru krizu u svom zivotu, osjecam se bespomocno tuzno usamljeno bez rodotelja da mi pomognu i daju savjet a ne mogu ih zabrinjavati preko telefona o problemima u kojima se nalazim, a da me ne mogu ni zagrliti. Takoder tesko se radi, uvijek si stranac (ne osjecam tjeskobu radi toga ponosna sam sto nisam englez nego hrvatica) i tako dalje.. ima milion drugi stvari koje te ovdje muce a to nema veze sa financijama, il ima cak i to.. jer ovdje je standard veci al svi imaju bolje i vece pa i ti zelis isto tako.. (ja nisam upala u tu klopku, al ovdje su vecina nasih postali shopoholicari i zele sve najnovije i naj naj.. ma lupost teza..)
pa eto pa dobro razmisli koliko je to ono sto zelis pa se onda odlucuj za to...

ipak ja se nisam pokajala sto sam dosla.. zaista nisam, volim ovdje nove prijatelje i volim nacin zivota ovdje, i da malo sam slobodnija nema susjeda koji znaju sta radim i koji rucak kuham, ko mi dolazi i ne dolazi, sta se dogada u mojoj kuci, i dal muz spava samnom il ne.. (to nitko ovdje ne zna, niti ih zanima)... ima predosti ima mana.. to je sustina.. samo sto tjeskobu te prednosti ne otklone nego mane stvore nove tjeskobe..
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:28   #43
Quote:
Legenda kaže: Pogledaj post
ja sam oprezan, necu bezveze birati zemlju ako imam mogucnosti tamo otici, npr, ja sam putovao u Austriju, no ta zemlja mi se nije svidjela niti Bec, ja sam bio impresioniran ali nisam osjecao ugodno. ali putovao sam i u Nizozemskoj to je bilo prije Austrije, ta zemlja odmah mi se svidjela i zaljubio sam se u nju , mene nije briga kakvi su bili ljudi mada su bili ljubazni, svidja mi se priroda, grad, ulice, kultura, tradicija...
ja bih volio da prije ljeta ove godine da uspijem naci nacin da odem u inozemstvu i studirati ili zivjeti. izabrao sam tri meta preseljenja, Zagreb, Austrija ili Nizozemska. zasto?
Zagreb- veci grad, poznajem ga, imam poznanike, ali cesto cujem da tamo ima puno problema (studenti nisu zadovoljni, nesigurnost grada, tesko se nadje posao posto sam ja nagluh)
Austrija- da ucim njemacki, clanica je EU pa bih mogao lakse iz Austrije preseliti u drugu, jeftini studij za studente iz zemlje koje je uzela AU pa ako ne uspijem otici u ZG pa mi ostaje ovaj izbor, a mane naveo sam vec gore.
Nizozemska- najdrazi izbor, sve je super, ali studij nije bas jeftin ali mi ostaje da izborim za stipendiju ali konkurencija nije slaba...

a sto ti je awat zastava GB ???
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 13:06   #44
Quote:
Limba kaže: Pogledaj post
a sto ti je awat zastava GB ???
pa? ja volim VB. ah mislis zasto nisam birao ovu da se odselim?
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:39   #45
Quote:
Legenda kaže: Pogledaj post
pa? ja volim VB. ah mislis zasto nisam birao ovu da se odselim?
ha bas tako.. vidi kako si predvidio moje pitanje.. ja sam ovdje i da i ja volim Englesku, ma i Skotsku.. u Wells-u nisam bila, tako da ne znam.. al vjerujem da je lijepo i tamo..

meni se i belgija svidjela, al da, holandija je super..
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:02   #46
Quote:
Limba kaže: Pogledaj post
ha bas tako.. vidi kako si predvidio moje pitanje.. ja sam ovdje i da i ja volim Englesku, ma i Skotsku.. u Wells-u nisam bila, tako da ne znam.. al vjerujem da je lijepo i tamo..

meni se i belgija svidjela, al da, holandija je super..
aha, pa blago tebi... ja bih volio da mogu otici u Engleskoj ili Skotskoj obuciti kilt i svirati gajdu
ali su mi preskupe ili postavljaju previse zahtjeve u pitanju studiranja ili se tesko nadje posao mislim... pa sam odustao i ostavio njih privremeno. mislim na to da prvo ako uspijem da odem u Nizozemskoj pa poslije mozda onda u Engleskoj
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:12   #47
Kome paše?

Mislim da nije toliko stvar u tome da je trava drugdje zelenija nego kod nas, nego da čovjeku u jednom trenutku naprosto bude dosta. Kao da Česi i Slovaci nisu mogli ratovati i zapaliti cijelu zemlju da su htjeli? Ne kažem da je kod njih odmah bio veliki GDP, nemaju mora, nemaju ništa, ali su zasukali rukave i počeli raditi kao blesavi, pa su nas prešišali i ekonomski, još nas budu i u turizmu nadišli. A prije svega u ljudskom smislu, jer ne razmišljaju samo kao sulude beštije kako da nekog zajebu i ogule, da podmetnu klipove onome koji želi nešto pomaknuti s mrtve točke, da se narugaju onome tko je u nevolji i žicaju one koji su se pomoću rodijaka i žnora dovinuli do veće love i političke moći. Ne pljuju po svojim znanstvenicima i stručnjacima. Ne izaberu najveću seljačinu i mlatimudonju da ih predstavlja u svijetu.
Nedavno je objavljena knjiga jedne gospođe koja je preživjela moždani udar i oporavila se. Morala je ponovo učiti čitati, pisati, računati i sve druge vještine, pa je otkrila da uz te vještine idu ponekad i neke osobine ličnosti, kao što su ljubomora, zloba, zavist, i odlučila je da te osobine ne želi obnoviti. I nije. Prema njoj, vrijednost čitanja, pisanja, računanja i drugih naših vještina "lijevog" mozga je da nam omogućavaju da sudjelujemo u zajedničkoj stvarnosti s drugim ljudima. Ali da bi čovjek bio sretan, mora odlučiti naći mir i zadovoljstvo u sebi koji dolaze iz "desnog" mozga. To je neophodno za psihičko zdravlje.
Ali moguće je da velik broj ljudi u vašem zajdničkom jezičnom, kulturnom, mentalitetnom i fizičkom prostoru onim gorenavedenim osobinama zagađuje taj prostor i tjera vas da to trpite bez obzira da li to želite, i to do te mjere da to počinje ugrožavati vaše zdravlje. Te ljude ne možete ograničiti da to čine, jer su previše moćni, bogati, utjecajni, vlasnici su novina i televizije, saborski zastupnici i slično. Onda morate otići tamo gdje se takvi ljudi drže pod kontrolom i gdje se njihove osobine pažljivo nadziru i suzbijaju. Niti drugdje to savršeno ne funkcionira, slažem se, ali ima mjesta gdje ljudi znaju što ih smeta i što ne žele oko sebe i odlučili su to ukloniti iz svojeg života, pa im tome bolje ide nego nama. Pogledajte već i primjer Slovenije?! Cijela EU je zatečena time koliko su ti "fini" Slovenci, zapravo, izopačeni psihopati koji bi ugrozili cijelu EU samo da izvuku svoju malu sebičnu korist u vidu par sto metara morske granice. Cijelo vrijeme su se pretvarali, smješkali, primjenjivali Acquis, a sad su se pokazali u pravom svjetlu. Mislim, da su izrešetali bosanske imigrante koji su prethodno digli bombom u zrak rasističkog redatelja, da je tip maskiran u Jokera svirajući Laibach pobio djecu u jaslicama usred Celja, ne bi ni riječ rekao, to se svuda u Europi događa i to je znak da svijet nije savršen, ima terorizma i nepravde, neki još imaju nastrane nagone, bolesnika ima svuda, pohlepnika i beskrupuloznih isto tako, ali to da je velik dio jedne europske nacije, barem 60% ili više od milijun primjeraka, psihopatski mentalno deformiran do te mjere da se apsolutno uvjerio u svoju europsku uebermenschevsku narav dok istovremeno protura najgori balkanizam oko granica, to je moguće samo na "ovim našim prostorima". Tko voli, neka izvoli, ali ja bih se složio s gospođom koja je preživjela moždani udar da čovjek sam bira koje osobine i ponašanja želi podržavati i s čime se u životu želi baviti. Jedino je sigurno da se ovo u Hrvatskoj, a ni na teritoriju ex-Yu ne može promijeniti, barem dok ne prođe barem 25 godine detoksikacije pod prilivom malo normalnijeg razmišljanja unutar EU ili neke veće zajednice.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:24   #48
Exclamation

Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
psihopatski mentalno deformiran do te mjere da se apsolutno uvjerio u svoju europsku uebermenschevsku narav
a ja sam upravo takav dojam dobio od većine ljudi u ovoj državi
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 18:17   #49
Quote:
Legenda kaže: Pogledaj post
aha, pa blago tebi... ja bih volio da mogu otici u Engleskoj ili Skotskoj obuciti kilt i svirati gajdu
ali su mi preskupe ili postavljaju previse zahtjeve u pitanju studiranja ili se tesko nadje posao mislim... pa sam odustao i ostavio njih privremeno. mislim na to da prvo ako uspijem da odem u Nizozemskoj pa poslije mozda onda u Engleskoj
ako dobijes papire u nizozemskoj ovdje mozes doci zivjeti i raditi.. ili bilo koje druge drzave EU.. mozda malo problem sa poljskom i rumunijom al sumnjam da ces tamo i ici.. pa sa srecom nadam se da ces jednom se dovuci ovamo.. evo ja sam ovdje 9 godina i nisam se pokajala sto sam dosla..
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 20:45   #50
Ima nešto u tome, mada ne znam objasniti. Ali znam po sebi da se vani puno bolje osjećam nego doma, u Hrvatskoj, možda zato što sam tu na neki način prisilno došao i nikad Hrvatsku nisam doživljavao kao svoju domovinu, mada je prekrasna zemlja. Ali znam koliko sam se promijenio od kad sam ovdje i smatram da to nema veze s tim što sam odrasao. Živio sam do 10. godine u Njemačkoj i bio sasvim drugi čovjek, da sam ostao tamo, znam da bi danas bio sretan čovjek.
adrian'85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 22:41   #51
Quote:
adrian'85 kaže: Pogledaj post
Ima nešto u tome, mada ne znam objasniti. Ali znam po sebi da se vani puno bolje osjećam nego doma, u Hrvatskoj, možda zato što sam tu na neki način prisilno došao i nikad Hrvatsku nisam doživljavao kao svoju domovinu, mada je prekrasna zemlja. Ali znam koliko sam se promijenio od kad sam ovdje i smatram da to nema veze s tim što sam odrasao. Živio sam do 10. godine u Njemačkoj i bio sasvim drugi čovjek, da sam ostao tamo, znam da bi danas bio sretan čovjek.
mogu rec da tebe i neke koji su tu pisali potpuno razumijem.
ja mislim za seb,a i za dosta mojih prijatelja da imamo potencijala,ali se jednostavno ne osjecamo dobro u ovoj drzavi u ovom mentalitetu.netko je to dobro opisao ovdje pa necu ponavljat.ž
zivjela sam u UK par mjeseci i putovala po cijeloj EU,i svarno se svugdje dobro osjecam(London moja ljubav).
Kad se sjetim sebe u Engleskoj sa 19god,otisla sama,naskla prijatelje,putovala,isla na aktivnosti,ovo,ono.Kad sam se vratila ljudi nisu mogli vjerovat kako sam se promjenila,kako sam puna poleta bila,ideja,etc..ali vraga,nakon 2tjedna sam se brzo prizemljila i vratila u realnost.
Sad imam decka kojeg volim i s kojim mi je super i da njega nema mislim da bi vec bila daleko,al i dalje mi je to opcija i mislim da necu bit tu nikad do kraja sretna.
Ljudi me jako sputavaju i osjecam veliku negativnu vibru.Tako sam izgubila i nekoliko najdrazih prijateljica i prijatelja koji su se nedavno odselili,jer su kreativni ,sposobni i imaju puno toga za dat,a tu ih nitko ne slusa,fale mi
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:35   #52
Mislim da je to što si naveo krivi motiv napuštanja države.

Gdje god da odeš ponijet ćeš sa sobom taj isti um, te iste probleme, te iste strahove. Promjena sredine možda će ti pomoći, ali možda ti i odmogne. Tamo ćeš zacijelo izgubiti i korijenje i biti sam neko vrijeme, možda i izgubljen među ljudima potpuno drukčijeg mentaliteta koji će te gledati kao stranca. Pretjerani entuzijazam da je trava zelinija kod susjeda možda te dovede do razočarenja koje nećeš lako podnijeti.

Strahove i probleme ćeš riješiti tako da se suočiš s njima, a ne bijegom preko granice.

Ali ako hoćeš riješiti financijske probleme, raditi nešto što voliš, otkrivati nove mogućnosti, proširiti horizonte, promijeniti stil života, ako te vuče nešto novo, ako ti je odlazak izazov, ako u sebi imaš želju za promjenom, ako te pomisao na takvo što raduje i ako znaš da je odlazak iz Hrvatske slijedeći korak kojeg jednostavno moraš napraviti - onda je to OK. Takav motiv je zdrav.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 04:12   #53
hmmm evo razmisljam da nebi se nikad vratila dole i zaista sam svjesna prednosti ovdje (hmm i da zaista je ovdje zelenija trava nego u hrvatskoj hahaha ovo se ne zezam pricam o engleskoj travici i stalnoj kisi koja zapravo stvara kao sloj mahovine ispod tako da i ako je gazis ona nije ugazena nego je zasticena od tog sloja i zato je uvijek zelena i lijepa )
da opet meni odgovara ovakav zivot i ako znam da mozda ja nebi imala svoj najveci pakao koji sada imam da sam ostala dole, jer nekako to se dole ne dogada, detalji toga na podforumu "razvod".. kako bilo da bilo ipak nebi promjenila ovo i nebi zivjela u hrvatskoj.. al to je ipak do moje osobnosti, zaista volim ovaj nacin zivota, i ljude koji ne zabadju noseve u tudje zivote, al opet su tu za tebe ako ti treba.. i specijalno zene su nekako u mnogo boljoj poziciji nego igdje (vjerujem). Mnogo nas vise postuju i cak nam je nekako pruzeno mjesto da smo jace od njih.. daaaaaaaaa mislim da zato volim englesku, s druge strane mozes se napiti, mozes obuci sta hoces, mozes se glupirati, i ma raditi sta te volja jedno vecer i nitko ti nece to zamjeriti.. nego ce malo se zezati oko toga, al to te cini nekako ljudskim bicem a ne kretenom, i na kraju krajeva svi to urade sa vremena na vrijeme i osjecaju se dobro zbog toga a ne lose..
da i rade i cijene ljude koji rade a ne sjede i pokusavaju da zive na grbaci drugog, cijene ljude koji placaju porez, a misle da su lopovi oni koji to izbjegavaju.. (zapravo to je dobro po mom misljenju) i oni su gore prosli u drustvu nego lopovcici i kleptomani, jer oni su na neki nacin zasticeni.. al oni zapravo ne kradu sviju nego privatnika koji eto mora da pokriva gubitak robe (sto je opet u redu).. oni sto ne placaju porez, ili su na benefitima iako rade (ovdje je svima jasno to) zapravo kradu od ljudi koji rade i nitko ne voli takve... a koda nas takvi ispadaju glavni i cool?????????????
ah sto sam se raspricala nocas..
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 05:46   #54
Exclamation

Quote:
°°°x°°° kaže: Pogledaj post
Ljudi me jako sputavaju i osjecam veliku negativnu vibru.
da, upravo to...

makar ja mislim da je cijela ova zemlja ukleta al to je pak onda tema za parapsihologiju
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 05:48   #55
Exclamation

Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Mislim da je to što si naveo krivi motiv napuštanja države.

Gdje god da odeš ponijet ćeš sa sobom taj isti um, te iste probleme, te iste strahove. Promjena sredine možda će ti pomoći, ali možda ti i odmogne. Tamo ćeš zacijelo izgubiti i korijenje i biti sam neko vrijeme, možda i izgubljen među ljudima potpuno drukčijeg mentaliteta koji će te gledati kao stranca. Pretjerani entuzijazam da je trava zelinija kod susjeda možda te dovede do razočarenja koje nećeš lako podnijeti.

Strahove i probleme ćeš riješiti tako da se suočiš s njima, a ne bijegom preko granice.

Ali ako hoćeš riješiti financijske probleme, raditi nešto što voliš, otkrivati nove mogućnosti, proširiti horizonte, promijeniti stil života, ako te vuče nešto novo, ako ti je odlazak izazov, ako u sebi imaš želju za promjenom, ako te pomisao na takvo što raduje i ako znaš da je odlazak iz Hrvatske slijedeći korak kojeg jednostavno moraš napraviti - onda je to OK. Takav motiv je zdrav.
slažem se. stvari u glavi neće magično nestati ni 5 ni 500 km odavde
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 06:00   #56
Exclamation

Quote:
Limba kaže: Pogledaj post
da i rade i cijene ljude koji rade a ne sjede i pokusavaju da zive na grbaci drugog, cijene ljude koji placaju porez, a misle da su lopovi oni koji to izbjegavaju.. (zapravo to je dobro po mom misljenju) i oni su gore prosli u drustvu nego lopovcici i kleptomani, jer oni su na neki nacin zasticeni.. al oni zapravo ne kradu sviju nego privatnika koji eto mora da pokriva gubitak robe (sto je opet u redu).. oni sto ne placaju porez, ili su na benefitima iako rade (ovdje je svima jasno to) zapravo kradu od ljudi koji rade i nitko ne voli takve... a koda nas takvi ispadaju glavni i cool?????????????
ah sto sam se raspricala nocas..
neka

zabadanje nosa u privatni život drugih je ovdje jako popularno.
npr na poslu mi je ogavno kako je jednom šef komentirao u pauzi život jedne zaposlenice - da je "lezbača" te komentirao da li ima muža i sa kim je bila.. takvi ljudi ni ne kuže kako to ružno zvuči, mislim da je to stvar nekulture, na istoj razini kao da prdnu u društvu ili da ne zbrinjavaju osobnu higijenu


to je valjda jedna od stvari koje bi odlazak iz zemlje riješio automatski?
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 07:44   #57
Ovo je fakat gadno vrijeme.Reče mi stara da će im država uzet pare sa banke jer neka od vrlih banki propada te da će je sterati u penziiju.A ona već ima 60 godina. Al nemojte misliti da je vani med i mlijeko.Okej ja imam neke frendove i poznanike vani pa se tako mogu snaći.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 10:36   #58
Quote:
CF kaže: Pogledaj post
da, čuo sam o tome.. ali u stvarnosti to nije tako jednostavno - evo -
da li to vrijedi i za na primjer neku osobu koja živi sa nekim tko ju zlostavlja - ili brak ili posao ili susjedi, te ju zlostavlja ili emocionalno, psihički ili fizički.
da li će pomoći takvoj osobi to da se pravi da je sve u redu i da gleda svoj posao dok ju netko vrijeđa, ponižava... i da će se stvari magično popraviti same do sebe?
brkas kruske i jabuke. ako zivis s nekim tko te zlostavlja- zasto ne odselis?

ionako nisi odgovorio na moja pitanja- zivis li s roditeljima? koliko imas godina? ako da, sto te prijeci da se osamostalis?

ako zivis s nekim tko te zlostavlja, nije problem u balkanu. mogao bi te netko zlostavljati i u svedskoj i japanu. stvar je tvoje odluke hoces li to trpiti ili ne.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:11   #59
Quote:
CF kaže: Pogledaj post
neka

zabadanje nosa u privatni život drugih je ovdje jako popularno.
npr na poslu mi je ogavno kako je jednom šef komentirao u pauzi život jedne zaposlenice - da je "lezbača" te komentirao da li ima muža i sa kim je bila.. takvi ljudi ni ne kuže kako to ružno zvuči, mislim da je to stvar nekulture, na istoj razini kao da prdnu u društvu ili da ne zbrinjavaju osobnu higijenu


to je valjda jedna od stvari koje bi odlazak iz zemlje riješio automatski?

ma ima i ovdje traceva, al nesto kao lezbaca ili slicno, ne mozes cuti jer postoji strah da te netko ne okarakterizuje kao sexista il nedaj boze rasistu.. tako da jako paze kad tracaju... ipak to tracanje nekako nije zlonamjerno toliko, vise je ono zanimljivo sto se dogada na kraju krajeva nikog nije zaista briga o tudjim zivotima..
zene znaju biti vrlo glasne kad se svadjaju... tako da nije sve tako divno kako zvuci na prvi pogled... ima i ovdje stvari koje bi ti mogle smetat.. ja zaista nisam dole obracala paznju sto me netko gleda od susjeda i traca, cak sta vise bas me bilo briga, i uvijek mi je bilo u glavi da to ocrtava tu osobu a ne mene, a ko ne misli tako nije me ni briga za tu osobu...
tako i ovdje svi koji su kreteni i ponasaju se tako uopce me ne dodiruju niti ih uzimam za ozbiljno sta god da rade..
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:39   #60
Quote:
°°°x°°° kaže: Pogledaj post
mogu rec da tebe i neke koji su tu pisali potpuno razumijem.
ja mislim za seb,a i za dosta mojih prijatelja da imamo potencijala,ali se jednostavno ne osjecamo dobro u ovoj drzavi u ovom mentalitetu.netko je to dobro opisao ovdje pa necu ponavljat.ž
zivjela sam u UK par mjeseci i putovala po cijeloj EU,i svarno se svugdje dobro osjecam(London moja ljubav).
Kad se sjetim sebe u Engleskoj sa 19god,otisla sama,naskla prijatelje,putovala,isla na aktivnosti,ovo,ono.Kad sam se vratila ljudi nisu mogli vjerovat kako sam se promjenila,kako sam puna poleta bila,ideja,etc..ali vraga,nakon 2tjedna sam se brzo prizemljila i vratila u realnost.
Sad imam decka kojeg volim i s kojim mi je super i da njega nema mislim da bi vec bila daleko,al i dalje mi je to opcija i mislim da necu bit tu nikad do kraja sretna.
Ljudi me jako sputavaju i osjecam veliku negativnu vibru.Tako sam izgubila i nekoliko najdrazih prijateljica i prijatelja koji su se nedavno odselili,jer su kreativni ,sposobni i imaju puno toga za dat,a tu ih nitko ne slusa,fale mi
Upravo to, postaneš čisto drugi čovjek. I ne mislim da vani ne bih imao nikakvih problema i sve bi mi bilo ravno, ali znam da bih se bolje osjećao i imao bih bolje perspektive suočiti se sa tim problemima, ili kako volim reći - izazovima. Već samim time što bi mi srce bilo na mjestu Ja trenutno studiram, završio prvi semestar a poslije toga ću vjerojatno definitivno otići natrag u München. Razmišljao sam i o Americi, ali odlučio sam se za Njemačku jer mi je to poznat teren, živio sam već tamo skoro 10 godina, a i znam jezik. Sad, ako uđemo u Europsku Uniju, bit će još lakše preseliti se, nadam se
adrian'85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.