Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2009., 14:25   #1
tuga


Ako možeš, ne padaj u tugu, a ako ne možeš, onda je bar ne pokazuj javno... drugi koriste to stanje slabosti-- ovdje pokaži svoju tugu zbog bilo čega... jer tuga je sastavni dio života, kao i radost i smijeh...
RedRose5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 17:49   #2
Baš lipo da niko nije tužan
PoPotrebiLuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 19:14   #3
Quote:
RedRose5 kaže: Pogledaj post
Ako možeš, ne padaj u tugu, a ako ne možeš, onda je bar ne pokazuj javno... drugi koriste to stanje slabosti-- ovdje pokaži svoju tugu zbog bilo čega... jer tuga je sastavni dio života, kao i radost i smijeh...
znam da nije tema ali...

ako je sastavni dio života, čemu ju skrivati od javnosti
onda se stalno veseli (a nisu) ljudi smatraju čudacima, jer su ih "naučili" da druge emocije drže za tajna mjesta?
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:24   #4
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 21:47   #5
ja nikad ne skrivam da sam tužna (ako sam tužna)

šta mi mogu??
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 21:54   #6
pa ne moraš to skrivati...
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 06:52   #7
kad me pitaju: "kako si?" (e, ovisi tko me pita) uvijek odgovorim: "za širu javnost - dobro" .. a kad me pita netko do čijeg mi je pitanja stalo i kad osjetim da me zaista pita jer ga/ju zanima - kako sam? onda mogu odgovoriti onako kako je: "tužna sam"; "sretna sam", "super sam" sve ovisi TKO pita, a ne ŠTO pita
RedRose5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 08:17   #8
ja ne volim na sebi što se na meni uvijek sve emocije iščitavaju ništa ne uspijem sakriti,a jako sam osjetljiva, još jedna mana i to mi je velika zapreka
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:01   #9
http://www.youtube.com/watch?v=G1mjZ...eature=related
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 16:57   #10
Quote:
RedRose5 kaže: Pogledaj post
kad me pitaju: "kako si?" (e, ovisi tko me pita) uvijek odgovorim: "za širu javnost - dobro" .. a kad me pita netko do čijeg mi je pitanja stalo i kad osjetim da me zaista pita jer ga/ju zanima - kako sam? onda mogu odgovoriti onako kako je: "tužna sam"; "sretna sam", "super sam" sve ovisi TKO pita, a ne ŠTO pita
Ja sam isto takva, jedino što obično ne izgovorim ono "za širu javnost", nego samo kažem da sam dobro. Ako me netko pita samo iz kurtoazije, onda će dobiti oćeniti odgovor (dobro, ide ili tako nešto), a ako nekoga iskreno zanima, onda će dobiti i iskreni i opširniji odgovor.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 18:11   #11
tuzna sam jer se bojim svega i svacega,tuzna sam jer mi mili rade 100 na sat,tuzna sam jer to je tako svaki dan,tuzna sam jer nikako ne prestaje
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 18:48   #12
A kako da znam da li je ova tuga pocetak depresije, ali samo tuga koja ce proci?
sooosleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 19:19   #13
po tome koliko traje. ogromna je razlika između tuge i depresije
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 21:23   #14
skrivam tugu ali ne znam zasto. evo bas razmisljam. mozda jer se bojim neshvacanja, mozda se nadam da ce nestati ako je sakrijem...
cesto kad ju ignoriram ona nestane ali danas sam jedva docekala da ostanem sama da se isplacem. nakon cega mi je ipak trebala distrakcija- hvala bogu na forumu sad idem dalje skrivajuci je, mozda ju zaboravim...
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 08:22   #15
ljudi skrivaju tugu, jer se boje biti povrijeđeni... ali svaka tuga ima svoje vrijeme djelovanja... ako se to vrijeme prekine, ona se uvijek vraća, kao bumerang.. zato treba tugu odtugovati...
__________________
http://shadowofsoul.blog.hr
ShadowOfSoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 14:12   #16
nije baš primjereno uz samu tugu, al eto, možda se nekak malo uklopi...

"Patnja zadaje bol samo zato što je se bojiš. Ona te proganja zato što bježiš od nje. Ne moraš bježati, ne moraš je se bojati. Moraš voljeti...
Dakle, voli patnju. Nemoj joj se odupirati, nemoj bježati od nje. Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mržnjom. Tvoja mržnja je to što ti nanosi bol i ništa drugo. Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne učiniš time."

Hermann Hesse
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 15:35   #17
kroz patnju dolazimo do smisla... dosta sam patila u životu i - hvala Bogu - došla sam do puno tog smislenog...
__________________
http://shadowofsoul.blog.hr
ShadowOfSoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 14:11   #18
Question ja sam nova..

zapravo ni sama ne znam zašto sam se točno registrirala i što radim ovdje..jedino što znam je to da želim podjeliti ovo što osjećam..

ne znam s čime bi to usporedila..
prije par dana ostavio me dečko nakon više od 3 godine veze..
ostavio me radi 5 godina mlađe djevojke..a meni je 21..

znam da nikoga previše ne zanima sudbina drugih,pogotovo ne nepoznatih zato bi skratila i samo poručila da nečiju ljubav nikad,ali nikad ne uzimate zdravo za gotovo,da budete iskreni,da uvijek budete vjerni..

i u ovoj praznini koju osjećam od njegova odlaska još više patim zbog svojih propusta i grijeha u vezi..ne znam kak ću dalje..
Monica Rožić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 15:50   #19
Ja ne smijem biti tuzna.
To sam sebi dala u zadatak. Bolje bez emocija nego tuzna. Ako popustim, tuga ce me povuc u bezdan, isplivace sve ono sto guram nazad, sve ono sto ce dokazati da ovo ovdje nisam ja, nego da sam ja ono sto je umrlo skupa s njima i svim onim crnim stvarima kojih se u snu plasim.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 19:19   #20
ja placen samo u samoći svoje sobe....
__________________
A kad mi dođeš ti,i osmijeh vratiš mi,sva patnja i bol života mog,će proć...:( <3 <3
heleny 15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.