Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2012., 16:37   #1001
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
da, oni su istih dimenzija.... tako sam si i ja nekako zamislila, da mu do skole uzmemo nesto minijaturno (stuva+kritter), a onda za skolu kupimo pravu, veliku sobu sa radnim stolom i velikim ormarima, a stuvu prodamo ili preorganiziramo u police za knjige. al me apsolutno svi uvjeravaju da je to suludo i da je bolje kupiti veliki krevet
ja mislim da maloj djeci treba mali krevet i puno prostora za igru
a velikoj djeci onda veliki krevet i manje prostora za igu
totalno mi je suludo (sviđa mi se ta riječ) što svi rade krevete za klince od 200cm dužine?!?!
djetetu treba krevet od 160cm i još u tih 40cm prostora stane neka kuhinjica ili stolić sa alatom!
kasnije raste dijete, raste krevet, izbacuju se igračke!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 16:39   #1002
ako rade samo 200cm krevete zbog love - ono da ljudi kupe jedan krevet i da ga dijete ima 20 godina dok ga se (daj bože) ne riješimo i to je bzvz
ako kupujemo kolica koja vozimo 2 godine i kinderbet na 2 godine pa kupiću i junior krevet za korištenje 5 godine pa onda pravi - ono helou! njihovo je da ponude a naše da kupimo!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 16:42   #1003
a kad već kukam mogla bi spomenuti i nejasnoću koja me muči već drugi puta - jer imam već drugo dijete - zašto nigdje nema za kupiti kinderbet manji od 120cm
ima koljevka ali je automatski i uska! ali kinderbet je 120cm?!?! zašto?!? mislim imam dijete od 3,5 godine i još stane u tih 120cm a odavno ne spava u kinderbetu. a ima nas koji imamo male sobice i kinderbet od 100cm bi bio aman taman! pa onda kad izbacimo prematalicu i mali kinderbet imamo još koji cm za junior krevet

ok, skužila sam - zovi stolara!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 16:53   #1004
Bobice, vidim da se slazemo

sto se tice malih kinderbeta imas preskupi stokke al za tu cijenu majstor napravi cijelu sobu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:22   #1005
meni se cini da je ta suludost oko velikih kreveta za dvogodisnjake potekla iz nasih vremena kad smo mi bili mali i kad je fakat tesko bilo kupiti namjestaj... pa kupujes jednom zauvijek i sto univerzalnije. evo mija soba u kojoj sam od valjda dvije godine bila jos ziva i u super stanju

inace, potpisujem ovo za igracke i sto vise prostora za igru sad, a kasnije u skolskim danima manje igre a cim veci radni stol da sve stane i krevet od 200cm
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:29   #1006
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ma Lesnina moze, sto se mene tice, imati i 99% popusta, tako su "poslovni" da ne bi kod njih narucila vise nista. Nisam sigurna imaju li tu sobu izlozenu a nitko od prodavaca nije imao vremena odgovoriti mi na pitanja

Kika mislim nema u Ri djecjih soba
a vjerujem, zato smo mi taj krevet uzeli kod drugih...
u lesnini je ta soba skroz među sobama i jako se teško uoči jer nije nešto posebno naznačena i mislim da im nisu svi elementi stavljeni, ali uglavnom ima...

mi smo gledali u kiki u zg i oni imaju mislim cijeli jedan dio iskombiniranih tih hespo soba, znam da smo mi gledali sobu koja je bila u kombinaciji boja kreveta šta smo uzeli...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:39   #1007
mi smo prvom djetetu kupili TROFAST krevet u Ikei - koji se razvlači po dužini i može biti 135cm pa 160 pa 200cm - tako nešto mislim
uglavnom je i madrac u tri dijela i tako se dodaje - a dok ne trebaš te djelove koristiš kao neki jastuk u sobi
sada tog kreveta više nema ima jedan metalni bijeli i crni na taj sistem razvlačenja i sad nagovaram kćer da 'poželi' taj metalni da ovaj trofast drveni prebacimo sinu kad ga izvučem iz Kinderbeta!

ali su zato ok Ikea krevetići od 160cm pa možda i to iskombiniramo
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:40   #1008
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
Bobice, vidim da se slazemo

sto se tice malih kinderbeta imas preskupi stokke al za tu cijenu majstor napravi cijelu sobu

veliki umovi
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:47   #1009
mi radimo veliki krevet sada i mislim da je u nasem slucaju to najpametnije.
naime, radimo cijelu sobu po mjeri, krevet ce biti povisen i imati ce cijelu sobu ispod za igru, kasnije za stol radni i fotelju i kaj sve nece htjeti.
mogli smo kupiti krevet manji i time joj zakrciti ionako malu i nespretnu sobu, i onda ovo raditi za 4 godine kad krene u skolu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:45   #1010
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mi radimo veliki krevet sada i mislim da je u nasem slucaju to najpametnije.
naime, radimo cijelu sobu po mjeri, krevet ce biti povisen i imati ce cijelu sobu ispod za igru, kasnije za stol radni i fotelju i kaj sve nece htjeti.
mogli smo kupiti krevet manji i time joj zakrciti ionako malu i nespretnu sobu, i onda ovo raditi za 4 godine kad krene u skolu.
zvuči super - igraonica ispod kreveta - moja to hoće ali takav je krevet u Ikei 210cm a nama to ne stane - ako ga stavimo poprijeko zakrči joj sobu

imaš kakve sličice?
i kolika ti je cijena tog kreveta po mjeri?
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:35   #1011
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
zvuči super - igraonica ispod kreveta - moja to hoće ali takav je krevet u Ikei 210cm a nama to ne stane - ako ga stavimo poprijeko zakrči joj sobu

imaš kakve sličice?
i kolika ti je cijena tog kreveta po mjeri?
budem fotkala kad bude gotovo, za cca mjesec dana bi trebala gdicna biti useljena.
cijena nije realna jer je s popustom ali mislim da bi oko 5-6000 kostalo inace. dakle, radi se o ladicama/ormarima koji su stenge u krevet i krevetu koji je sad an visini od 120 a za par godina se dize na 140 ili vise cak.
nama j eto rjesenje za doslovno cijelo njeno boravljenje s nama, jer kasnije moze dole i neki trosjed staviti, moze iskombinirati svasta sto bude zeljela.
sve ce biti bijelo da se lako personalizira kasnije u sto god oce
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:03   #1012
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
budem fotkala kad bude gotovo, za cca mjesec dana bi trebala gdicna biti useljena.
cijena nije realna jer je s popustom ali mislim da bi oko 5-6000 kostalo inace. dakle, radi se o ladicama/ormarima koji su stenge u krevet i krevetu koji je sad an visini od 120 a za par godina se dize na 140 ili vise cak.
nama j eto rjesenje za doslovno cijelo njeno boravljenje s nama, jer kasnije moze dole i neki trosjed staviti, moze iskombinirati svasta sto bude zeljela.
sve ce biti bijelo da se lako personalizira kasnije u sto god oce
super. čini mi se lijepo i pametno
za male prostore uvjek treba uzeti po mjeri i malo više platiti ali znaš da je svaki cm iskorišten!
mi smo imali svakave kombinacije u stanu ali od kad imamo kuhinju i ormare po mjeri kužimo koja je to razlika!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 23:37   #1013
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
super. čini mi se lijepo i pametno
za male prostore uvjek treba uzeti po mjeri i malo više platiti ali znaš da je svaki cm iskorišten!
mi smo imali svakave kombinacije u stanu ali od kad imamo kuhinju i ormare po mjeri kužimo koja je to razlika!
jep, fakat je neprocjenjivo. osim iskoristenosti bude bas ono sto hoces, nema kopromisa osim radi osnvnih zakona fizike
njena soba i nije tako strasno mala kvdaratima, cisti prosjek za novogranju, ali je debilna nemas zida, svuda nesto
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 09:48   #1014
Ne znam jel mogu ovdje pitat, ne pronalazim posebnu temu, a nis drugo mi nije logicno

Ima li tko od Dormea onaj junior jastuk koji ima tri sloja pa se moze "debljati" kako dijete raste? http://www.dormeo-international.com/...-10629-pc.html
Mi spavamo na pernatima pa nemam iskustva s ovim pjenama, ono sto mi se svidja je da nije velik pa stane u kinderbet/mali krevet i sto moze bit tanak za pocetak. Imala sam ga u ducanu u rukama pa mi djeluje malo cudno... ko da je mokar? Ima li ga tko da podijeli iskustva?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 13:03   #1015
imamo ga mi, nisam ni znala da je junior jer ga je mm kupio sebi
ali, u nekoj kombinaciji je ispao i junior njemu je bio prevsiok, pa je izvadio onaj najtanji ravni dio i taj si je prisvojila starija (4,5 god). taj dio je visok možda 2 cm i njoj je ok, jer ionako spava kraj njega

inače, jastuk meni i nije nešto. ne volim te memo pjene, draži su mi klasični anatomski, a ne ovi što polagano upadaš u njih.
probala sam spavati na njemu i ne paše mi, odbacio ga je i mm, tako da je samo taj tanki dio u uoptrebi.

ne znam koliki ti je klinac, ali dugo će ti jastuk stajati za ful upotrebu ako još kinderbet spominješ.
rađe uzmi neki tanki, baš baby, jer bit će sigurno i slinjenja i povraćanja po njemu, što mislim da ove pjene teško podnose
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 13:19   #1016
da, ja sam probala isto jednom te pjenaste i meni su cudni, al vjerojatno zato jer nisam navikla spavati na njima. kod ovog mi je zanimljivo to da moze biti jako tanki po potrebi, a nisam nigdje vidjela tanke i male za kupiti. a ima 21 mj., nebi mu gurala jos pravi jastuk nikako
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 19:09   #1017
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
da, ja sam probala isto jednom te pjenaste i meni su cudni, al vjerojatno zato jer nisam navikla spavati na njima. kod ovog mi je zanimljivo to da moze biti jako tanki po potrebi, a nisam nigdje vidjela tanke i male za kupiti. a ima 21 mj., nebi mu gurala jos pravi jastuk nikako
imaš u trgovinama sa beba opremom, di prodaju posteljinu, prodaju i te tanke, prve jastuke. nisu ni skupi!
ja isto razmišljam bili maloj stavila taj jastuk? imamo ga doma, al nekako mi draže da je još bez jastuka!
isto ima 21 mjesec
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:49   #1018
jel znate gdje mogu naručiti bebino ime kao naljepnicu za zid?
Tina Tale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 09:27   #1019
ako klinci baš ne inzistiraju na jastuku, nemojte im ga ni davati... mali su još.
moja mlađa ima 25 mj i nema ništa.

ja sam starijoj kupila taj neki baby jastuk u adaxu. davno je bilo, ali 30-ak kn je bio.
tanak, divan, sve dok ga nisam oprala. punjenje se je tako nagužvalo i nagrudalo da nije više za ništa. a kao može se prati


@Tina Tale
odi u neki grafički studio, oni ti to isprintaju ili izrežu iz folije
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 11:03   #1020
Quote:
Tina Tale kaže: Pogledaj post
jel znate gdje mogu naručiti bebino ime kao naljepnicu za zid?
http://www.zvijezdajerodjena.hr/inde...ory&path=64_81
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.