Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2009., 22:19   #1
Aseksualnost

Veliki problem, veliki. Kojem se doktoru uopće javiti za taj problem? urologu?? psihijatru?? Pijem nekoliko godina tablete i do zadnjih par mjeseci nisam nikad imao stanje potpune aseksualnosti, ko da je jednostavno taj centar u mozgu izbrisan.Nakon jadanja psihijataru smanjio mi je dozu ali svejedno nemam nikakvog poboljšanja. Ne znam što da radim, nemogu osjetiti požudu, strast. nisam fizički impotentan jer imam erekciju u direktnom kontaktu sa ženom ali ona "erekcija" u glavi je skroz nestala.... Stvarno neznam što da radim i već me polako hvata panika zbog toga.
zdrafko mamich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 22:37   #2
Pa svima dođe razdoblje asseksualnosti,najcesce je povezano sa stresom i jednostavno se ta zelja izgubi na neko vrijeme.Radis li neki stresan posao,jesi li pod stresom opcenito u zadnje vrijeme?
cross_that_line is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 08:44   #3
Quote:
zdrafko mamich kaže: Pogledaj post
Veliki problem, veliki. Kojem se doktoru uopće javiti za taj problem? urologu?? psihijatru?? Pijem nekoliko godina tablete i do zadnjih par mjeseci nisam nikad imao stanje potpune aseksualnosti, ko da je jednostavno taj centar u mozgu izbrisan.Nakon jadanja psihijataru smanjio mi je dozu ali svejedno nemam nikakvog poboljšanja. Ne znam što da radim, nemogu osjetiti požudu, strast. nisam fizički impotentan jer imam erekciju u direktnom kontaktu sa ženom ali ona "erekcija" u glavi je skroz nestala.... Stvarno neznam što da radim i već me polako hvata panika zbog toga.
Ako je zbog psiholoških razloga, stresa, problema i sl., razmisli jel je, tad bi ti neki terapeut mogao pomoći. Razlog može biti i fizički. Da li te tablete koje piješ možda utječu na razinu ili djelovanje testosterona u organizmu? Smanjenje nivoa testosterona ima iste posljedice.
__________________
Kad svi misle isto, netko uopće ne misli!

Gods don't die. It is the faith that dies, the faith of the ungrateful crowd of mortals.
Sofiapolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 10:52   #4
Quote:
cross_that_line kaže: Pogledaj post
Pa svima dođe razdoblje asseksualnosti,najcesce je povezano sa stresom i jednostavno se ta zelja izgubi na neko vrijeme.Radis li neki stresan posao,jesi li pod stresom opcenito u zadnje vrijeme?
Realno baš i nemam nekih nerješivih problema, okolina mi je više manje ok i nisam pod nekim prtiscima.U nekoj blažoj-srednjoj sam depresiji, bio sam i prije u depresiji ali je seksulano uzbuđenje bilo prisutno. sad ga uopće nema.

Quote:
Sofiapolis kaže: Pogledaj post
Ako je zbog psiholoških razloga, stresa, problema i sl., razmisli jel je, tad bi ti neki terapeut mogao pomoći. Razlog može biti i fizički. Da li te tablete koje piješ možda utječu na razinu ili djelovanje testosterona u organizmu? Smanjenje nivoa testosterona ima iste posljedice.
Nemaju tu nuspojavu. a i doza nije tako velika. Ovo sa terapeutom...kome se javiti? moj psihijatar i nije previše zainteresiran za taj problem i uglavnom je sve na propisivanju ljeka. Zna li tko koji se terapeuti tim bave??
zdrafko mamich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 11:13   #5
Quote:
zdrafko mamich kaže: Pogledaj post
Zna li tko koji se terapeuti tim bave??

http://www.hdst.hr/
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 20:36   #6
Koje tablete uopće?
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 20:59   #7
Quote:
cross_that_line kaže: Pogledaj post
Pa svima dođe razdoblje asseksualnosti,najcesce je povezano sa stresom i jednostavno se ta zelja izgubi na neko vrijeme.Radis li neki stresan posao,jesi li pod stresom opcenito u zadnje vrijeme?
Kad dobiješ godišnji odmor, isključi fiksni telefon, mobitel, internet, sjedi u hladu i pij po litru piva na dan. Sve četiri u zrak i očisti mozak od svakog stresa. Zaboravi da uopće postoji firma u kojoj radiš. A da ne govorim da zaboraviš na svog šega.

Pa kad se dobrano očistiš od stresa i potaknut pivom, da vidiš kako će ti taj "centar za seks" eksplodirati u mozgu.

Ja nisam primijenio ovaj savjet na sebi. Ne smatram da je aseksualnost neki ogromni problem. Barem ne za mene, jer ja apstiniram od seksa.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 21:02   #8
Aaaaa, tek sad vidjeh, depra je u pitanju i to nekog blagog ili čak možda srednjeg intenziteta. Pa onda makar probaj smanjit tu depru sa srednjeg intenziteta na sasvim blagi intenzitet, a najbolje je nemoj ni imat. Ako si zdrav, okolina ti je kako kažeš sređena, posao koliko-toliko siguran, dječica dobra, žena dobra, stvarno ne znam zašto bi bio u deprei.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:58   #9
ah, aseksualnost... bogom dana pojava. kod mene je izražena već 2,5 godine i nikad nisam bio toliko zadovoljan samim sobom. ou jea. premda je to nekim mojim prijateljima, skoro pa nemoguće za zamisliti. navikneš se nakon nekog vremena. nije to tako strašno. dapače!! pruža pregenijala neseksualna iskustva. ugl, ako ćeš se krenuti živcirati oko toga, nemoj, ili zaboravi na seks do kraja života.
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:35   #10
Quote:
Jaganjac kaže: Pogledaj post
nije to tako strašno. dapače!! pruža pregenijala neseksualna iskustva.
Već sam se pobojao da sam jedini aseksualac ovdje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:00   #11
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Već sam se pobojao da sam jedini aseksualac ovdje.
Nisi, ja također ne podnosim dodire i nekako neznam slabo mi je od toga da moram biti s nekim cijeli život i vezati se...
__________________
ljudi koristite caps losk lol
kokolo:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 18:55   #12
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Aaaaa, tek sad vidjeh, depra je u pitanju i to nekog blagog ili čak možda srednjeg intenziteta. Pa onda makar probaj smanjit tu depru sa srednjeg intenziteta na sasvim blagi intenzitet, a najbolje je nemoj ni imat. Ako si zdrav, okolina ti je kako kažeš sređena, posao koliko-toliko siguran, dječica dobra, žena dobra, stvarno ne znam zašto bi bio u deprei.
Imam nažalost tako složenu kemiju u glavi, To mi je genetski u familiji. opterecujuci hereditet (tak pise u papiru od psih) od strane oca tj, sa njegove strane ima dosta depresivaca.

Quote:
Jaganjac kaže: Pogledaj post
ah, aseksualnost... bogom dana pojava. kod mene je izražena već 2,5 godine i nikad nisam bio toliko zadovoljan samim sobom. ou jea. premda je to nekim mojim prijateljima, skoro pa nemoguće za zamisliti. navikneš se nakon nekog vremena. nije to tako strašno. dapače!! pruža pregenijala neseksualna iskustva. ugl, ako ćeš se krenuti živcirati oko toga, nemoj, ili zaboravi na seks do kraja života.
baš tako, skoro pa nemoguce zamisliti! Das nemoj se zezat?? Govoriš ozbiljno! Ja mislim da cu pocet panicarit vise od toga. shvacam to ko da mi je amputiran neki dio, ruka noga. ne znam baš, seksualnost je velik i važan dio čovjeka.ne mogu se sa tim lako pomirit.

Quote:
kokolo:-) kaže: Pogledaj post
Nisi, ja također ne podnosim dodire i nekako neznam slabo mi je od toga da moram biti s nekim cijeli život i vezati se...
Ti mrziš ili samo ne voliš sve vezano za seks? opcenito da li aseksualci uglavnom mrze seks tj, gadi im se ili ga cak mogu obavljati ali su jednostavno ravnodusni tj, to im nista ne predstavlja. ???

ima neki forum na engleskom samo za aseksualne osobe. piše da je oko jedan posto ljudi stvarno aseksualno, tj nešto kao da se uvodi četvrta grana ili orjentacija pored hetero,bi,homo. - aseksualci.
zdrafko mamich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 19:33   #13
Ti mrziš ili samo ne voliš sve vezano za seks? opcenito da li aseksualci uglavnom mrze seks tj, gadi im se ili ga cak mogu obavljati ali su jednostavno ravnodusni tj, to im nista ne predstavlja. ???

Ravnodušan
__________________
ljudi koristite caps losk lol
kokolo:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 21:34   #14
Quote:
zdrafko mamich kaže: Pogledaj post
opcenito da li aseksualci uglavnom mrze seks tj, gadi im se ili ga cak mogu obavljati ali su jednostavno ravnodusni tj, to im nista ne predstavlja. ???
Mislim da ćeš od aseksualnih teško dobiti općeniti odgovor. Ja npr. ne mrzim seks, ali kad samo pomislim koliko je tu vezivanja, koliko podilaženja, koliko kresanja individualnih sloboda, a povećavanja odgovornosti za potomstvo, koliko kompromisa, koliko diplomacije među rodbinom...

O nek me sačuva Bog (kakogod se zvao) i kor svetaca Njegovih, od goreopisanih nevolja.

Ne samo što ne mrzim seks, nego bi ga čak mogao obavljati s jedankim oduševljenjem kao bilo koji obični čovjek, ali jednostavno ne nalazim potrebu, jednostavno mi je taj nagon veoma slabo izražen. Općenito mislim da sam uvijek imao slabiji seks. nagon od prosječnih ljudi, Ali, otkako sam uložio poveći napor volje u apstinenciju, taj sam nagon skroz skresao na neku minimalnu jačinu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 22:07   #15
Zanimljivo. Uistinu, nema svatko jednako izražen seksualni nagon. Osobno smatram da je lakše onima koji nisu još i time osobito opterećeni.

Čudno je što je kod Zdrafka došlo do promjene, pa sad osjeća da mu baš fali taj dio osobnosti, a ne da osjeća olakšanje.

Mislim da bi to ipak bile nus-pojave tableta koje uzimaš dulje vrijeme.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 22:08   #16
piskavac

Zašto si uložio znatan napor volje u ostvarenje apsitencije?

Nije li to moglo doći spontano, s obzirom da ti je libido uvijek i bio ispodprosječan?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 00:09   #17
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Zašto si uložio znatan napor volje u ostvarenje apsitencije?

Nije li to moglo doći spontano, s obzirom da ti je libido uvijek i bio ispodprosječan?
Znatan napor volje u ostvarenje apstinencije uložio sam poradi duhovnih ciljeva.

To nije moglo doći spontano, jer iako vjerujem da mi je libido bio ispodprosječan, nisam kamen da se ipak makar s vremena na vrijeme ne mgou seksualno uzbuditi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 00:11   #18
Morti si Hare Krišna?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 09:14   #19
Quote:
zdrafko mamich kaže: Pogledaj post
Veliki problem, veliki. Kojem se doktoru uopće javiti za taj problem? urologu?? psihijatru?? Pijem nekoliko godina tablete i do zadnjih par mjeseci nisam nikad imao stanje potpune aseksualnosti, ko da je jednostavno taj centar u mozgu izbrisan.Nakon jadanja psihijataru smanjio mi je dozu ali svejedno nemam nikakvog poboljšanja. Ne znam što da radim, nemogu osjetiti požudu, strast. nisam fizički impotentan jer imam erekciju u direktnom kontaktu sa ženom ali ona "erekcija" u glavi je skroz nestala.... Stvarno neznam što da radim i već me polako hvata panika zbog toga.
Ja nisam baš siguran da je aseksualnost baš tvoj problem. Možda je više problem pritisak žene koja je pogođena tom činjenicom.
Ako nema tog pritiska sa strane kako uopće možeš biti svjestan aseksualnosti.
__________________

Buwahahaha, svi ćemo završiti u "LJESu"...
prasac_genije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 09:16   #20
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mislim da ćeš od aseksualnih teško dobiti općeniti odgovor. Ja npr. ne mrzim seks, ali kad samo pomislim koliko je tu vezivanja, koliko podilaženja, koliko kresanja individualnih sloboda, a povećavanja odgovornosti za potomstvo, koliko kompromisa, koliko diplomacije među rodbinom...

O nek me sačuva Bog (kakogod se zvao) i kor svetaca Njegovih, od goreopisanih nevolja.

Ne samo što ne mrzim seks, nego bi ga čak mogao obavljati s jedankim oduševljenjem kao bilo koji obični čovjek, ali jednostavno ne nalazim potrebu, jednostavno mi je taj nagon veoma slabo izražen. Općenito mislim da sam uvijek imao slabiji seks. nagon od prosječnih ljudi, Ali, otkako sam uložio poveći napor volje u apstinenciju, taj sam nagon skroz skresao na neku minimalnu jačinu.
Ovo što si ti opisao nije aseksualnost nego reakcija na običan strah.
__________________

Buwahahaha, svi ćemo završiti u "LJESu"...
prasac_genije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.