Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2007., 22:28   #81
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
nije

bar ak je u pitanju zabina go card i visa. kta ide od dana dospijeća a ne terećenja troška
dobro ... ajmo ovak (da shvatim)

1) ja napravila trošak 02.10. od 1000 kuna (nisam al za igru )
2) rekla sam da mi se go naplaćuje 25-og u mjesecu
3) 15.10. dobivam obavijest da sam potrošila 1000 kn i da mi se s 25.10 naplaćuje 100 kn
4) s 25.10 platim 100 kn, ostaje 900

s kojim datumom mi se računa kamata na 900 kuna?
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:24   #82
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
za pbz, ne znam, no zaba ti nema otplatu na rate kod maestro kartice kao pbz ... mislim da to ima samo pbz
Točno. Sa PBZ-ovom maestro (debitnom) karticom se može plaćati na rate bez kamate (nazovimo to virtualnim čekovima). No, prije toga je najbolje raspitati se u poslovnici koliki je dopušten iznos za to jer ako ga ne koristite smanjuje se s vremenom.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 06:58   #83
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post

s kojim datumom mi se računa kamata na 900 kuna?
25.10. kod zabe

02.10 kod Americana, PBZ RBA, neznam kak kod ostalih
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 11:59   #84
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
25.10. kod zabe

02.10 kod Americana, PBZ RBA, neznam kak kod ostalih
a kaj sam ja onda krivo rekla


Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
- revolving => naplaćuje se kak si dogovorio, ima kamata računajući od dana naplate troška

i po meni bi to tak trebalo biti ... e, sad ako nije
pa si ti ovo
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
nije

bar ak je u pitanju zabina go card i visa. kta ide od dana dospijeća a ne terećenja troška
možda sam se krivo odrazila
"dana naplate troška" => tu sam mislila dan kada meni naplaćuju tj u ovom slučaju 25.10.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 21:12   #85
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post

možda sam se krivo odrazila
"dana naplate troška" => tu sam mislila dan kada meni naplaćuju tj u ovom slučaju 25.10.
bogmeć jesi, ja sam mislio kad je trošak proknjižen (iliti kad tebi počinju naplaćivati) na računu kartice; znaš da ima još onih kaj imaju peglu za kartice, onda dok to pošalju poštom...potraje dva-tri tjedna
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:21   #86
eto da se nadovežem na moj post s prethodna strane: ja sam danas pitala u maminoj firmi njenu heficu i rekla mi je d koliko ona zna da je moguće. nekoliko ljudi u firmi prima plaću na račun koji nije tekući i sve 5. e sad ja vas molim za savjet i vaša iskustva u poduzećima kojima radite. hvalaaaaa
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:37   #87
ne kužim zašto bi primala plaću na knjižicu ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 10:06   #88
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ne kužim zašto bi primala plaću na knjižicu ...
pa de se ne bakćem sa nekoliko računa i kartica kad su mi i ova tri koja imam sasvim dosta pa me zanima samo DA LI JE TO MOGUĆE. čula sam samo od jedne osobe (u maminoj firmi) da je pa me zanimaju vaša iskustva. btw. ja NEMAM knjižicu nego karticu za taj štedni a vista račun i njom normalno dižem na bankomatu.nikakve redove i penziće u njima ne vidim..... osim ako hoću nešto uložit...eto....
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 11:43   #89
meni nije baš najjasnija razlika između takvog štednog računa i tekućeg..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 12:40   #90
molim preporuku

Postovani!
Nikad nisam imala kreditnu karticu pa mi treba preporuka, uopce se ne kuzim u to.
Zelim karticu kojom cu povremeno nesto kupit preko neta, i da je imam na putovanjima.Ne treba mi minus ni dugorocne otplate.
Cula sam da su Visa i Mastercard ok, jesu li uvjeti za njih u razlicitim bankama razliciti?Koju banku preporucate?
Puno hvala!
Pipa9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:31   #91
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
meni nije baš najjasnija razlika između takvog štednog računa i tekućeg..
pa na tekući ti ne ide nikakva kamata , kako je meni to jednostavno jedna teta u banci objasnila - on ti služi za neka primanja tipa plaće, penzije i slično koje ti ''dižeš i trošiš'' zato se i zove popularno TEKUĆI a na štedni ide i mala kamata pošto se pretpostavlja da ćeš ipak na njega stavljat neke novce koje misliš štedit a zatim su tu još i orošena štednja što je sasvim neka druga priča.....
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 18:39   #92
ovo je presmiješno

danima se mučiš s odabirom računa radi neke smiješne kta?

kolika ta kta može biti?

lijepo ti sebi uzmi tekući, a višak trpaj u neki fond, pa makar bio i novčani


i svi sretni zadovoljni, uključujući i tebe
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 19:37   #93
Quote:
Pipa9 kaže: Pogledaj post
Postovani!
Nikad nisam imala kreditnu karticu pa mi treba preporuka, uopce se ne kuzim u to.
Zelim karticu kojom cu povremeno nesto kupit preko neta, i da je imam na putovanjima.Ne treba mi minus ni dugorocne otplate.
Cula sam da su Visa i Mastercard ok, jesu li uvjeti za njih u razlicitim bankama razliciti?Koju banku preporucate?
Puno hvala!
Za to što ti treba Visa i Mastercard su ok, najjednostavnije ti je uzeti u banci gdje već dobivaš plaču.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:41   #94
Quote:
LittleMiss kaže: Pogledaj post
pa na tekući ti ne ide nikakva kamata , kako je meni to jednostavno jedna teta u banci objasnila - on ti služi za neka primanja tipa plaće, penzije i slično koje ti ''dižeš i trošiš'' zato se i zove popularno TEKUĆI a na štedni ide i mala kamata pošto se pretpostavlja da ćeš ipak na njega stavljat neke novce koje misliš štedit a zatim su tu još i orošena štednja što je sasvim neka druga priča.....
Ok, kužim taj dio..
Al ak se tim svojim "štednim računom" možeš služiti na isti način, primati plaću, dizati keš na bankomatu itd, čemu uopče tekući računi? Tko bi onda otvarao tekući?
Ajd ti bolje provjeri u toj banci kakva im je politika kaj se tiče tog štednog računa, da ne bi kasnije imala problema s primanjem plaće na to.




Btw, dobra ti je ova "orošena" štednja
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:14   #95
Neno hvala!
Placu primam u cashu, ne preko banke.Otic cu u banku di mi je tekuci pa se raspitat malo
Pipa9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 09:28   #96
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post

Btw, dobra ti je ova "orošena" štednja
da tome sam se i ja smijala kad sam skužila......

što se tiče tog računa... ja ga imam od malena kad su mi bake tete i slična rodbina znale za božić, rođendane i slično slati neke novce tipa ''da si malecka nešto kupi itd''.. . e sad čemu otvarat još jedan račun ako mogu na taj dobivat i plaću pa sam mirna. a što se tiče tekućeg i zašto većina ljudi ima tekući pa mislim da je to zato što su ga otvorili kad su se zaposlili, nekako po defoltu, ako ranije nisu imali neki odgovarajući račun ili slično, ma .... nije meni problem otvorit tekući,ako budem morala - ok,.....ali me samo zanima da li je ova opcija moguća.
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:48   #97
Quote:
Pipa9 kaže: Pogledaj post
Placu primam u cashu, ne preko banke.Otic cu u banku di mi je tekuci pa se raspitat malo
U cashu? misliš na crno? Da bi bila "podobna" za dobivanje kartice moraš moći dokazati primanja ili imati neki polog na računu...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:00   #98
recite,sjela mi neke para na PBZ tekući od buraza...

kak ja mogu dić tu lovu?...jel mogu u banci(možda uz njegovu osobnu)...ili na bankomatu(gdje se vidi PIN),jel mogu nazvat banku da mi kažu pin il kak...valjda ste me skužili...

tnx bro'sis...hh
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:31   #99
ma da ... ne treba ti niti osobna, ništ ... samo dođi u banku reci da ti digne lovu s burazovog računa ... usput digni i s mog računa da mi lova tam ne čuči
a ako nazoveš u banku možda ti mogu organizirati i dolazak doma


Zadnje uređivanje Lavica02 : 25.10.2007. at 23:19.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 22:05   #100
Quote:
Hell kaže: Pogledaj post
recite,sjela mi neke para na PBZ tekući od buraza...

kak ja mogu dić tu lovu?...jel mogu u banci(možda uz njegovu osobnu)...ili na bankomatu(gdje se vidi PIN),jel mogu nazvat banku da mi kažu pin il kak...valjda ste me skužili...

tnx bro'sis...hh
Ak nemaš punomoć, nikak.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.