Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2010., 15:53   #41
Quote:
kako se zove simptom/sindrom/bolest koji uzrokuje bježanje milima (življenje) iz stvarnog svijeta (lošijeg, onog koji se ne sviđa) u idealiziran svijet (bolji, bio u budućnosti, bio plan bijega ili kako već)???
Maštanje.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:37   #42
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Maštanje.
Da, slažem se da se radi o maštanju, samo bih (za autora teme) napomenula da to nije ni simptom ni sindrom ni bolest, nego nešto što svi mi (normalni i malo manje normalni) više-manje redovito prakticiramo.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 10:55   #43
Quote:
anonimac101 kaže: Pogledaj post
neznam, ali ne bih rekao da sam shizofreničar, da me neko prati i da me želi ubiti, mislim da nisam taj profi osobe
Pa kad baš toliko želiš dijagnozu,odmah možeš isključit iz lepeze paranoidnu shizofreniju
al čuj ima njih više,još uvijek možeš biti shizofreničar
Al inače to fantaziranje i druženje sa zamišljenim osobama u zdrave osobe bude znak maštovitosti i kreativnosti,ubijanja dosade,a u bolesne ili okorjela shizoida ili pokušaj pronalaženja slamke spasa u turobnim životnim okolnostima...
Uzmi samo u obzir pisce bestsellera,pa šta misliš odakle potječu njihove ideje,dijalozi glavnih likova,itd...
Recimo da živiš u stvarnosti 80 posto a u mašti 20...to ti još uvijek nije nikakav problem....problem postaje kad radi toga ne možeš adekvatno funkcionirati u stvarnosti,ili više ne možeš napraviti razliku između svog zamišljenog svijeta i onoga što stvarno jest...
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 16:48   #44
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
roblem postaje kad radi toga ne možeš adekvatno funkcionirati u stvarnosti,ili više ne možeš napraviti razliku između svog zamišljenog svijeta i onoga što stvarno jest...
pa nemogu učit, al nema veze može lock
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 18:15   #45
Quote:
anonimac101 kaže: Pogledaj post
pa nemogu učit, al nema veze može lock
Add,adhd,manija,shizoidni poremećaj ličnosti,borderline.... biraj i gledaj na poklapanje i sa drugim simptomima...
a može ti to biti i čisto povišeni serotonin,drmneš 2 čaše vina ili pivu,i stat će...ili ti je odbojna temetika gradiva pa sam sebi induciraš simptome i tako se samom sebi opravdavaš
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 21:52   #46
Pozdrav svima! Ovako imam ogroman problem barem dva puta tjedno dobijem napad panike sav sam zivcan pa cak i zivacan sam na sebe,dodje mi da placem i da razbijem sve oko seve,znojim se imam osjecaj kao da ima pritisak u prsima ma desava mi se uzasno nesto neopisivo,imam osjecaj ko da vi iz kože van... jel itko ima svajet kako da to ublazim?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 22:00   #47
ako te ne mogu saslusat. napisi im na papir. crno na bijelo. ako ni tada ne shvate, probaj pricat s nekim kome vjerujes, ko te razumije. prijatelji ili sl.
ako niti to ne upali, pa mozes valjda nac nacin da odes do svog doktora i lijepo mu objasnis u cem je stvar i trazis da ne spominje to starcima, ako se budu raaspitivali.
postoji jos jedna opcija. imas na google-u mailova psihologa kojima se mozes obratit. istrazi malo, raspitaj se i salji. lijepo opisi sve detaljno a ne ko ovdje na forumu, sve polovicno, i vidi sta ce ti rec. sam ne mozes nista. mozda je stvar u preopterecenosti. good luck =)
__________________
..plačem a smijeh u mojoj glavi zvoni..
nicky02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 22:00   #48
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ovako imam ogroman problem barem dva puta tjedno dobijem napad panike sav sam zivcan pa cak i zivacan sam na sebe,dodje mi da placem i da razbijem sve oko seve,znojim se imam osjecaj kao da ima pritisak u prsima ma desava mi se uzasno nesto neopisivo,imam osjecaj ko da vi iz kože van... jel itko ima svajet kako da to ublazim?
Posjeti psihologa, reci mu sve to. I fino će ti dat neke tabletice da te smire. Nemoj uzimati na svoju ruku nikakve tablete, jer ne znaš koje ti trebaju, a ni koja doza. Tako da čekaj da ti sve psiholog kaže.
Jason is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 22:03   #49
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ovako imam ogroman problem barem dva puta tjedno dobijem napad panike sav sam zivcan pa cak i zivacan sam na sebe,dodje mi da placem i da razbijem sve oko seve,znojim se imam osjecaj kao da ima pritisak u prsima ma desava mi se uzasno nesto neopisivo,imam osjecaj ko da vi iz kože van... jel itko ima svajet kako da to ublazim?
makni se neko vrijeme od ljudi koji te zivciraju i stvaraju ti teret. makni se od onog sto te moze bacit iz takta. uzmi si neko vrijeme i radi ono sto volis. opusti se. odi nekamo. odmori. uzrok moguc isto kao i kod anonimca - preopterecenost
__________________
..plačem a smijeh u mojoj glavi zvoni..
nicky02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:29   #50
Ako si problem podjelio, već si ga se riješio. Ako imaš problem s mislima koje bih rado izmlatio jer su tu kad nebih trebale, ali nesmijše zaboraviti da si ti jedini kojih ih moze kontrolisati. Misli su tu jer si ih ti pozvao kao da sam sebe mučiš, odnosno izgovor traziš u svom problemu da nebih nešto malo ozbiljnije radio. Recimo odeš na tračenje ili malo meditacije i razgovora sa sobom nije na odmet. Misli koje te ometaju nikad nemoj ignorirati jer ih tako samo kupiš u jednu gomilu u svom mozgu s kojom ih častiš još lošim raspolozenjem,negativnom energijom,agresijiom, i sve negativno što ide uz to. Umjesto toga, dobro bi bilo da porazgovaraš sa svojim mislima da kazeš da nisu korisne, reci im šta sve uzrokuju u tebi i jednostavno ih spremi negdje drugo ali na blagi način. Zapamti kakvu svijest imašp takvu stvarnost dobijaš.Ako imaš negativne misli o svojim mislima pa takve misli ćeš i imati.

Zadnje uređivanje zizzi : 16.02.2010. at 12:05.
zizzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:04   #51
A što se roditelja tiče i problema koji imaš s njima, bar što se tiče razgovora evo jedna ideja Mozeš da im napiše pismo u kojem jasno i detaljno opišeš kako se ti osjećaš i šta bih zelio da oni urade za tebe. Bitno je da budeš jasan npr: Ako te nešto muči, recimo; te misli obavezno im to spomeni jer to moze biti uzrok recimo da dobiješ neku lošu ocjenu za koju te oni kritikuju a ne pitaju zbog se to dogodilo. Kad problem imaš iznesi šta te muči,zatim kako se tvoji roditelji ponašaju ( u ovom primjeru pogrešno) i zatim kako bih ti volio da oni postupaju tobom. Ali mala preporuka ako se odlučiš na ovo, na početku nek stoji da svoje roditelje jako cijeniš, navedi par osobina koje su im dobre da bih razgovor tekao u miru, zatim opiši kako se trenutno osjećaš i kako bih volio da je drugačije i šta oni mogu učiniti za tebe.
zizzi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.