Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2010., 20:54   #61
Ma jebemu život,ne znam kako podebljati tekst i onda samo na taj dio odgovoriti?Molim savjete,ali onako lijepo i [email protected] si stručnjak za to-pojasni
No,da se vratim na temu,ono što želim naglasiti " a ja svjesna da nisam baš pametna"Kako uopće možeš misliti tako nešto o sebi?!Ako ja upoznam nekoga tko samoga sebe pljuje,neću otići toliko daleko da ga i ja pljujem ali ne bih željela biti u društvu nekoga tko se ne cijeni.Ja prvenstveno cijenim i volim samu sebe i nemam problema sa ljudima.I koliko god tvoji stavovi bili drugačiji od mojih,ja ih cijenim.A cijenim ih ako vidim da poštuješ samu sebe.Ako misliš za sebe da si govno,vjerovat ću ti.Kužiš?Ne smiješ biti tako negativna prema samoj sebi.
Recimo,ja sam u samom uvodu ovoga posta pitala kako odgovoriti na samo jedan dio teksta.I ne smatram se glupom radi toga.Ne znam i šta sad?Zato i pitam i nije me sramota pitati.Ako će me netko zbog toga smatrati glupom-to je njegov problem,jer ja znam da to nisam.A nisi ni ti.Ali možemo ti mi tu trubiti do sutra ako ti to ne vidiš.
Rekla sam ti;ne možeš promijeniti svijet,možeš jedino promijeniti svoje viđenje svijeta.A ostalo će doći samo po sebi.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 20:58   #62
Obilježiš tekst i onda klikneš na slovo B gore u ikonama!
Zatim otpustiš tipku i to je to!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:07   #63
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Obilježiš tekst i onda klikneš na slovo B gore u ikonama!
Zatim otpustiš tipku i to je to!
Tako?I ne rugaj se
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:33   #64
Nisam se naljutila ni uvrijedila, pa ni ne poznajem te. Ali stvarno mi nije jasno kako netko to protumači na takav način Očito smo jako različite osobe pa ne vidim smisao da išta više pišem, ali evo i moje zadnje viđenje stvari. Jednom davno jedna mi je osoba rekla – stvari na koje ne možeš utjecati nisu tvoj problem. Gledala sam je u čudu, ali puuuuuuuuuuuuno kasnije shvatila sam što je htjela reći. Ti ne možeš promijeniti svoje djetinjstvo, ne možeš vratiti oca među žive (oprosti ako sam pregruba, ali to je samo istina). Onaj prijatelj o kojem hipersenzibilna priča ne može postati npr plesač salse, osoba od 150cm ne može postati stjuardesa... Treba pred sebe postaviti realne ciljeve i pokušati izgraditi kompletnu osobu. Naravno da je lakše ako pri tome imaš uz sebe obitelj ili prijatelje, ali čak i onima koji su okruženi gomilom ljudi koji ih vole se može desiti da u nekom trenutku budu usamljeni i nemaju nikoga kraj sebe tko im može pomoći. I što bi onda trebali – čekati da ih netko spasi ili poduzeti nešto? Nitko te ne može voljeti dok se sama ne izgradiš kao osoba i ne budeš zadovoljna i ponosna barem na neke stvari koje si učinila, ako već ne na kompletni svoj život. U suprotnom to niti ne bi bila ljubav već čista ovisnost.
Eto toliko od mene.

PS Nisam emo, ništa od onog ne smatram pozitivnim već upravo suprotno, u drugoj polovici 20-ih sam
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:41   #65
Quote:
Izgubljena123 kaže: Pogledaj post
Evo, ne znam od kuda početi...
Možda da počnem od djetinjstva?
....
Trenutno stanje: ovisna o cigaretama, internetu, bez prijatelja, obitelji, kućnog ljubimca, volje za životom ili završavanjem fakulteta, opet nitko nema vjere u mene a ovaj put ni ja sama. Osjećam se izgubljeno i nemam pojma što bih uopće trebala učiniti da se osjećam malo bolje.
]
Sta, ti se pridrzavas onog : " s cigaretom nisi sam" ?

Zadnje uređivanje Vilenica : 21.02.2010. at 11:32. Reason: nije bilo potrebno citirati citav post
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:43   #66
Što se tiče ovog prihvaćanja prošlosti i trauma, moraš shvatiti da ništa ne dobivaš s time što ti to ne želiš prihvatiti. To se tako dogodilo i ništa što ti napraviš neće to promijeniti. Vjeruj mi dokle god to ne prihvatiš nećeš biti mirna.
Ti sad misliš da bi sa prihvaćanjem izgubila nešto na što ti imaš pravo, ali ne vidiš da si to odavno izgubila i da nisi imala obitelj kakvu si željela. Možda bi svi trebali imati normalnu obitelj, ali vjeruj veliki broj ljudi nema, puno je takvih priča kao što je tvoja. Sa prihvaćanjem bi dobila mir, no to je nešto na čemu treba dugo raditi i nije baš lijepo. Ali imaš izbor ili ćeš patiti neko vrijeme dok ne prihvatiš stvari kakve jesu ili ćeš cijeli život biti tužna jer si ti imala pravo na nešto, a to nije tako bilo i propustiti neke nove šanse i ljepotu koju ti život donese.
Želim ti sve najbolje.
erika x is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:45   #67
mene samo fascinira to kako su svi tak dragi,puni suosjecanja i podrške i onda kad samo jedna osoba popizdi na postavljacicu teme,onda svi otpuste kocnice i pocnu same kritike.......iritantno.........al tako je to po svim temama neznam jel tko primjetio
mein teil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:45   #68
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
No,da se vratim na temu,ono što želim naglasiti " a ja svjesna da nisam baš pametna"Kako uopće možeš misliti tako nešto o sebi?!Ako ja upoznam nekoga tko samoga sebe pljuje,neću otići toliko daleko da ga i ja pljujem ali ne bih željela biti u društvu nekoga tko se ne cijeni.Ja prvenstveno cijenim i volim samu sebe i nemam problema sa ljudima.I koliko god tvoji stavovi bili drugačiji od mojih,ja ih cijenim.A cijenim ih ako vidim da poštuješ samu sebe.Ako misliš za sebe da si govno,vjerovat ću ti.Kužiš?Ne smiješ biti tako negativna prema samoj sebi.

Rekla sam ti;ne možeš promijeniti svijet,možeš jedino promijeniti svoje viđenje svijeta.A ostalo će doći samo po sebi.
ma hehe, , nije da se ne cijenim...
samo treba biti svjestan svojih mogućnosti. ne volim iluzije te stoga volim biti što oštrija kod prosuđivanja same sebe, ili drugih. ne kažem da nisam pametna uopće samo previše naglim sa izjavama, brzopleta sam u donošenju zaključaka i onda bubnem nešto što ne bih trebala. zato volim šutjeti u društvu koje ne poznajem. jer ne valja uletavati ljudima sa kojekakvim izjavama a meni redovito svašta padne na pamet.
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Treba pred sebe postaviti realne ciljeve i pokušati izgraditi kompletnu osobu. Naravno da je lakše ako pri tome imaš uz sebe obitelj ili prijatelje, ali čak i onima koji su okruženi gomilom ljudi koji ih vole se može desiti da u nekom trenutku budu usamljeni i nemaju nikoga kraj sebe tko im može pomoći. I što bi onda trebali – čekati da ih netko spasi ili poduzeti nešto? Nitko te ne može voljeti dok se sama ne izgradiš kao osoba i ne budeš zadovoljna i ponosna barem na neke stvari koje si učinila, ako već ne na kompletni svoj život.
može li čovjek koji je sam čitav život sebe izgraditi?
Izgubljena123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:55   #69
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
Sta, ti se pridrzavas onog : " s cigaretom nisi sam" ?
da.
Quote:
erika x kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovog prihvaćanja prošlosti i trauma, moraš shvatiti da ništa ne dobivaš s time što ti to ne želiš prihvatiti. To se tako dogodilo i ništa što ti napraviš neće to promijeniti. Vjeruj mi dokle god to ne prihvatiš nećeš biti mirna.
Ti sad misliš da bi sa prihvaćanjem izgubila nešto na što ti imaš pravo, ali ne vidiš da si to odavno izgubila i da nisi imala obitelj kakvu si željela. Možda bi svi trebali imati normalnu obitelj, ali vjeruj veliki broj ljudi nema, puno je takvih priča kao što je tvoja. Sa prihvaćanjem bi dobila mir, no to je nešto na čemu treba dugo raditi i nije baš lijepo. Ali imaš izbor ili ćeš patiti neko vrijeme dok ne prihvatiš stvari kakve jesu ili ćeš cijeli život biti tužna jer si ti imala pravo na nešto, a to nije tako bilo i propustiti neke nove šanse i ljepotu koju ti život donese.
Želim ti sve najbolje.
znam da ispadam ko pokvarena gramofonska ploča koja samo ponavlja jedno te isto i ne može se vratiti na pravi put. svjesna sam da nikada neću imati ono 'na što svi imaju pravo'..
i to me ne muči toliko...
ovdje sam došla napisati temu da malo olakšam to, da to izbacim iz sebe, jer nikada u životu nisam ispričala cijelu stvar o sebi. nitko me ne poznaje. uvijek ljudi znaju samo pola, nikada me ne mogu zbilja razumijeti. imam prijateljicu koju poznajem 13 godina, znači od malih nogu... i često puta mi zna reći kada kažem da nemam nikoga 'pa kako to? pa imaš mene!'. ali ja znam da ja nju nemam. znam da je to jedna naša mala farsa koje ne znam jel' ona svjesna ili nije. jednostavno imamo jako čudan odnos.
stvar je u tome što ona kao da ima faze. a te faze se najbolje definiraju po tome koliko je ona u lošoj situaciji. jer kada njoj loše ide kao da ima više empatije za mene i tada se na neki način zbližimo, no kada joj opet krene na bolje priča se sasvim preokrene.
da ta cijela stvar s njom nije takva kakva je ona bi mi vjerojatno bila najbolji prijatelj. ovako, ne znam što je...
Quote:
mein teil kaže: Pogledaj post
mene samo fascinira to kako su svi tak dragi,puni suosjecanja i podrške i onda kad samo jedna osoba popizdi na postavljacicu teme,onda svi otpuste kocnice i pocnu same kritike.......iritantno.........al tako je to po svim temama neznam jel tko primjetio
a malo da... kako neće kada se nesretnim ljudima u principu ne može konkretno pomoći.
mogu pomoći jedino savjeti a dok god osoba ne prihvati savjet i odluči ostvariti to nešto, krenut neće na bolje.
i to onda prilično frustrira... jer se trudiš pomoći a ne ide...
Izgubljena123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:55   #70
Quote:
Izgubljena123 kaže: Pogledaj post
može li čovjek koji je sam čitav život sebe izgraditi?
Naravno. Razmisli što uopće želiš u životu osim mame i tate (jer i sama znaš da od toga ništa). Čini mi se da ti ipak fali samopouzdanja i zato sam ti već prije predložila da se posvetiš fakultetu. Ne možeš odlučiti da ćeš danas naći prijatelje, ali možeš odlučiti da ćeš pročitati 2 stranice knjige. Napravi nešto zbog čeka ćeš se osijećati dobro, ponosno, korisno, pametno.... Rješavaj jedan po jedan problem. Nitko od nas ne zna hoće li mu život biti bajan.
Ali razmisli želiš li ostatak života plakati za stvarima na koje više ne možeš utjecati ili ćeš dati sve od sebe i postati osoba kakva želiš biti?

PS Ni ja ne vjeruje u Boga i u takvim situacijama moraš vjerovati u sebe i naravno nadati i raditi na tome da jednog dana imaš oko sebe ljude koji te vole.
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:00   #71
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Naravno. Razmisli što uopće želiš u životu osim mame i tate (jer i sama znaš da od toga ništa). Čini mi se da ti ipak fali samopouzdanja i zato sam ti već prije predložila da se posvetiš fakultetu. Ne možeš odlučiti da ćeš danas naći prijatelje, ali možeš odlučiti da ćeš pročitati 2 stranice knjige. Napravi nešto zbog čeka ćeš se osijećati dobro, ponosno, korisno, pametno.... Rješavaj jedan po jedan problem. Nitko od nas ne zna hoće li mu život biti bajan.
naravno. to mi je jedini izlaz.
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Ali razmisli želiš li ostatak života plakati za stvarima na koje više ne možeš utjecati ili ćeš dati sve od sebe i postati osoba kakva želiš biti?
ne želim plakati. želim samo da me netko sasluša, bar jednom...
a to ste vi svi učinili kada ste pročitali ovaj tekst koji sam pisala i to mi je dovoljno.
Izgubljena123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:13   #72
može, ako se mogu uključiti u priču.
Znaš kako kažu - moš bit sam i u gomili ljudi. I mislim da nitko nije želio reći da ne cmoljiš jer ima i gorih sudbina (moja prija kaže da uvik može gore rijetko bolje) nego da ne trošiš vrijeme na razmišljanje da promijeniš ono što se ne može promijeniti več da promijeniš ono što se može! Život je ipak prekratak i prođe da se ne okreneš. A kako čitam tebi fali podrška i da te ljudi prihvate - to shvaćam, al vidim ti ne prihvaćaš ni sebe. Vjerovala ili ne ti si ti i sa svojim po tebi krivim odabirima - e prihvati i to. I krivi odabiri su dio života i dio tebe, zar ne? Ako želiš promijenit faks, sad trenutno nisi u novčanoj poziciji za to, promijeni ga kasnije kad počneš radit. Ako hoćeš podršku pruži je prvo sebi. Ako želiš prijatelje, onda izađi i progovori u društvu, jer tako se i upoznajemo i to bez straha od prihvaćanja ili ne.
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:29   #73
Quote:
novaizzy kaže: Pogledaj post
I krivi odabiri su dio života i dio tebe, zar ne? Ako želiš promijenit faks, sad trenutno nisi u novčanoj poziciji za to, promijeni ga kasnije kad počneš radit. Ako hoćeš podršku pruži je prvo sebi. Ako želiš prijatelje, onda izađi i progovori u društvu, jer tako se i upoznajemo i to bez straha od prihvaćanja ili ne.
teško da ću govoriti ovo ikome jer ljude ne zanimaju tuđi problemi već rješenja vlastitih.
no, imaš ti ali i svi ostali pravo - treba se usmjeriti na faks.
Izgubljena123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:44   #74
Quote:
Izgubljena123 kaže: Pogledaj post
teško da ću govoriti ovo ikome jer ljude ne zanimaju tuđi problemi već rješenja vlastitih.
no, imaš ti ali i svi ostali pravo - treba se usmjeriti na faks.
Aleluja - to tupim još od prvog posta A još sam bila proglašena i neprijateljem naroda
Pa vidiš da ima ljudi koje zanimaju tuđi problemi. Pogledaj samo koliko ljudi je ovo pročitalo.
Sretno
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:47   #75
Draga,uvijek imamo više od jednog izbora,vjeruj mi!Svi smo mi u životu imali i uspona i padova,i naši roditelji,također...Tebe je sad uvatila neka žuta minuta,ali izaći ćeš ti iz toga,nemaj sumnje.Ako dosad nisi,zavoli sebe,niko te neće voljeti ako samu sebe ne voliš,vrijedna si toga,tako lipo pišeš,sagledavaš stvari na realan način,a sebi ne daš priliku.Zašto? Bi li mogla voljeti i vjerovati nekome ko sam sebe ne voli i sebi dovoljno ne vjeruje?Bi li ti takav neko mogao biti podrška u bilo čemu?Zato,prebroji svoje blagoslove, racionaliziraj svoja ograničenja i samo nebo ti može biti granica. Pomiri se sa sobom i živi sad!Držim ti fige,TI možeš, to nikad ne sumnjaj vjerujem u tebe!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:49   #76
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Aleluja - to tupim još od prvog posta A još sam bila proglašena i neprijateljem naroda
Pa vidiš da ima ljudi koje zanimaju tuđi problemi. Pogledaj samo koliko ljudi je ovo pročitalo.
Sretno
To je zato što bježe od svojih problema!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:52   #77
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
To je zato što bježe od svojih problema!

A sad se stvarno mičem s teme
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:58   #78
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
Draga,uvijek imamo više od jednog izbora,vjeruj mi!Svi smo mi u životu imali i uspona i padova,i naši roditelji,također...Tebe je sad uvatila neka žuta minuta,ali izaći ćeš ti iz toga,nemaj sumnje.Ako dosad nisi,zavoli sebe,niko te neće voljeti ako samu sebe ne voliš,vrijedna si toga,tako lipo pišeš,sagledavaš stvari na realan način,a sebi ne daš priliku.Zašto? Bi li mogla voljeti i vjerovati nekome ko sam sebe ne voli i sebi dovoljno ne vjeruje?Bi li ti takav neko mogao biti podrška u bilo čemu?Zato,prebroji svoje blagoslove, racionaliziraj svoja ograničenja i samo nebo ti može biti granica. Pomiri se sa sobom i živi sad!Držim ti fige,TI možeš, to nikad ne sumnjaj vjerujem u tebe!
hvala!
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post

A sad se stvarno mičem s teme
laku noć! :
Izgubljena123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 00:32   #79
meni djelujes kao zrela i hrabra osoba, i sigurna sam da ces u zivotu naci ljubav koja ti je nedostaje.
bez brige, samo smanji cigarete i kave i radi ono sto volis
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 12:57   #80
Quote:
mein teil kaže: Pogledaj post
mene samo fascinira to kako su svi tak dragi,puni suosjecanja i podrške i onda kad samo jedna osoba popizdi na postavljacicu teme,onda svi otpuste kocnice i pocnu same kritike.......iritantno.........al tako je to po svim temama neznam jel tko primjetio
To ti je tzv. forumska šok-terapija
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.