Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2010., 19:52   #1
Kako nastaviti dalje? (gay problem)

Ovu temu nisam htio otvoriti na LJES-u, jer tamo mogu očekivati samo izrugivanja i vrijeđanja.

Situacija je sljedeća:

Kao što sam rekao, gay sam i imam partnera već par godina. Često putujemo nekamo (unutar Hrvatske) i nikada nismo imali problema niti u privatnim smještajima, a još manje u hotelima. Ljudi se prema nama ponašaju kao i prema svima, bez podcjenjivanja, čak, štoviše, izlaze nam i u susret.

Jučer smo išli na jedno proputovanje na Jadran, ovaj puta na Kvarner, mjesto nije bitno. I sve bilo super. Odsjeli u jednom hotelu, išli u restoran na večeru. Skoro su nam i svijeću zapalili. Bili smo ugodno iznenađeni.

No, to nije problem. Pri povratku kući stali smo iza Zagreba na jednom odmaralištu i dogodio se šok!

On je izašao iz auta kada je začuo da ga viče poznati glas - XXXXXXXXX!

Šokirao se jer ga je zvala kolegica sa posla u društvu par kolega (isto sa posla) koji su išli sa kongresa.

Koja slučajnost da se baš danas to moralo dogoditi i to na istom odmaralištu?

Vidno šokiran, pozdravio ih je. Oni su primjetili da je nervozan. Ja nisam niti stigao izaći iz auta, ali me vidjela ta kolegica koja ga je zvala.

Bio je neugodnjak. Sjeli smo u auto i nastavili put dalje. Kasnije stiže poruka mom dragom od kolege (koji je na radnom mjestu, a čuo se sa skupinom kolega koji su išli sa kongresa), nešto u smislu: Ona je sigurna da si gay. Vidjela te sa dečkom u autu.

OK., ne znam kakvi su to zaključci na temelju viđenoga. Mogao sam mu biti i bratić, brat, bilo tko. Nismo feminizirani ni on ni ja. Ja nisam izašao iz auta i nisam ni riječ progovorio, da bi se tako nešto moglo zaključiti.

Jako mi ga je žao. Jer, trač se vjerojatno već proširio. Upropašten nam je vikend, a još gore, možda i život. A samo smo se htjeli maknuti iz monotone sredine i odmoriti se.

Kako nastaviti dalje? Pitam u njegovo ime.

On kaže da sad shvaća sa kakvim ljudima radi i da mu je u neku ruku i drago da se to dogodilo i da će uvijek biti uz mene, bez obzira na sve. A mene je opet strah da to govori samo da mene ne muči sa tim problemom. Oboje smo u ovome. Ne znam, težak je život pedera. A drugačije ne može. Nažalost.

Unaprijed hvala.
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:10   #2
njemu je svakako teško jer su to ljudi s kojima radi i provode puno vremena skupa. to je razumljivo. ali ako je rekao da će biti uz tebe i ako si mu ti rekao da ćeš biti uz njega, onda se ne trebaš bojati.
ipak je Hrvatska još uvijek pretradicionalna sredina da bi prihvatila takvu situaciju samo tako.
sretno
__________________
''I think of myself as an intelligent, sensitive human being with the soul of clown wich always forces me to blow in at the most important moments...''
Jim Morrison
MortaL!s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:13   #3
Quote:
MortaL!s kaže: Pogledaj post
njemu je svakako teško jer su to ljudi s kojima radi i provode puno vremena skupa. to je razumljivo. ali ako je rekao da će biti uz tebe i ako si mu ti rekao da ćeš biti uz njega, onda se ne trebaš bojati.
ipak je Hrvatska još uvijek pretradicionalna sredina da bi prihvatila takvu situaciju samo tako.
sretno
hvala!
ja ga podupirem i uz njega sam!
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:32   #4
A što se sad iščuđuješ. To bi mu se prije ili kasnije sigurno dogodilo.
vivaldi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:35   #5
Quote:
vivaldi1 kaže: Pogledaj post
A što se sad iščuđuješ. To bi mu se prije ili kasnije sigurno dogodilo.
svjestan sam realnosti i vremena u kojem živimo.
i znam da se to moglo dogoditi bilo kad.
samo, čemu takvi zaključci?
sad ja recimo vidim, primjerice, starijeg muškarca i kolegicu s faxa i odmah proširim trač kako su njih dvoje ljubavnici i slično. mislim...
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:51   #6
Kako zrele ljude preodgojiti i razuvjeriti od necega u sto vjeruju citav zivot ? Nikako.
Mislim da ti se partner i dalje treba ponasti kao da se nista nije dogodilo, i da je on i dalje onaj isti njihov kolega (ako ga cijene zbog posla tim bolje). Ako se bude ponasao kao da radi nesto sramotno, oni ce se samo osjecati jaci u svojoj odluci da ga osude. Mozda s vremenom omeksaju stavove...
Bice sigurno i dvosmislenih podbadanja ali ih treba prihvatiti s dozom humora i pokazati da im ne zamjera, ako ne predju neku granicu (koju samo on moze odrediti).

Jednom se onaj kreten Rojs svojevremeno i nehotice dobro izrazio kad je rekao "treba biti musko pa priznati : jesam, [gej] sam... ".
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:51   #7
Mnogo puta zene prepoznaju da je muskarac gay i, cak i kad heteroseksualni muskarac to ne prepozna (kako ste vi rekli: niste feminizirani).

Npr. zanosna krasotica te promatra i namiguje ti, a ti okreces glavu.


Zene brzo to namirise.

Osim toga mnogi ''nefeminirani'' gay muskarci se ponasaju vise feminizirano u zenskom drustvu, zato mnogi izbjegavaju takva drustva, i druze se samo s muskarcima (bilo koje orijentacije).

Heteromuskarci se boje gay/bi jer smatraju, da ako se druze s njima, postat ce kao oni.
Mnogi gay muskarci se boje feminiziranosti (feminiziranih homoseksualaca) jer smatraju da ako se druze s njima, ta feminiziranost ce prijeci na njih.

Mislim da je najbolje priznati, tko prizna, pola mu se oprasta.
__________________
You gotta lick it, Before we kick it
You gotta get it soft and wet, So we can kick it
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 21:06   #8
Quote:
AmorOmniaVincit kaže: Pogledaj post
svjestan sam realnosti i vremena u kojem živimo.
i znam da se to moglo dogoditi bilo kad.
samo, čemu takvi zaključci?
sad ja recimo vidim, primjerice, starijeg muškarca i kolegicu s faxa i odmah proširim trač kako su njih dvoje ljubavnici i slično. mislim...
Pa njih neće nitko osuđivati,niti zbijati neumjesne šale.Tu je razlika.
vivaldi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 21:55   #9
Quote:
AmorOmniaVincit kaže: Pogledaj post
svjestan sam realnosti i vremena u kojem živimo.
i znam da se to moglo dogoditi bilo kad.
samo, čemu takvi zaključci?
sad ja recimo vidim, primjerice, starijeg muškarca i kolegicu s faxa i odmah proširim trač kako su njih dvoje ljubavnici i slično. mislim...
... pa sumnje su sigurno jos prije tu bile... npr. tvoj frend se sigurno nikad nije upucavao doticnoj ili nekoj drugoj kolegici i hvalio se svojim reproduktivnim potencijalima, sto je danas uobicajeno ponasanje, plus vide vas zajedno pa odmah vide detalje koje zele da vide ili koje protumace po svom ukusu, pa si onda posloze kockice...
... tako i mene znaju trpati u gejeve, jehovce, komunjare, masone,... , jer odskacem ponasanjem ili pricom...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:51   #10
Sori, ali nitko ti ne može ništa dokazat, ako ti ne priznaš, čak ni kad te uhvate in flagranti. To što se vas dvoje zajedno tiče se samo vas dvojice, jer ako ćeš tako gledat, baš bi bilo zanimljivo saznat tko od kolega vara partnerice, tko je pedofil, tko svinger, a tko impotantan. Ne vjerujem da ste očekivali da bi vas prihvatili kao par, niti vam je to potrebno. Toj ženskoj se tvoj dečko vjerovatno sviđa kad je o tome išla razglabat s dečkima, pa je malo ljubomorna i zločesta. Najbolje je pravit se kao da se ništa nije dogodilo i to iz samo jednog razloga: pa ništa se i nije dogodilo, nemojte pravit dramu oko ničeg, samo će te pogoršat. Šta god da netko kaže ili komentira, nek on samo pogleda čudno u toga tko to kaže i rekne šta je tebi jel ti dobro o čem ti pričaš, nešto si gadno pogriješio. I to je to.
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:58   #11
... oooo, di si, @haligali ! ... Vec sam se splasio da te vise nikad necu citati !
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 23:04   #12
Quote:
haligali kaže: Pogledaj post
Sori, ali nitko ti ne može ništa dokazat, ako ti ne priznaš, čak ni kad te uhvate in flagranti. To što se vas dvoje zajedno tiče se samo vas dvojice, jer ako ćeš tako gledat, baš bi bilo zanimljivo saznat tko od kolega vara partnerice, tko je pedofil, tko svinger, a tko impotantan. Ne vjerujem da ste očekivali da bi vas prihvatili kao par, niti vam je to potrebno. Toj ženskoj se tvoj dečko vjerovatno sviđa kad je o tome išla razglabat s dečkima, pa je malo ljubomorna i zločesta. Najbolje je pravit se kao da se ništa nije dogodilo i to iz samo jednog razloga: pa ništa se i nije dogodilo, nemojte pravit dramu oko ničeg, samo će te pogoršat. Šta god da netko kaže ili komentira, nek on samo pogleda čudno u toga tko to kaže i rekne šta je tebi jel ti dobro o čem ti pričaš, nešto si gadno pogriješio. I to je to.
slažem se sa ovim boldanim. to su naši životi. nikoga nismo povrijedili i ne daj bože ubili time što se mi volimo. to ne pokazujemo u javnosti, tipa držanja za ruke i prkošenja drugima. to je stvar naše intime.

i ovo ostalo što kažeš, najbolje praviti se kao da se ništa nije dogodilo, jer u biti i nije. dokaza nemaju. a ženske su kvočke i vole sočne tračeve (nemojte se uvrijediti, ali istina je, no ni muški nisu daleko, polako ih sustižu ). vidjet ćemo što i kako dalje. vrijeme će pokazati svoje.

Zadnje uređivanje AmorOmniaVincit : 21.02.2010. at 23:13.
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 23:06   #13
pa probajte se s tim uopće ne opterećivat ako je moguće. ponašaj se ko da je to sve normalno. kod mene na poslu se stalno muški nešto sprdaju na temu: on je gej,.. al to im je više kao neka zajebancija... zapravo to je neka ful moderna zajebancija,.. tak da, mozda su se i ovi nesto zafrkavali a vi ste to shvatili ko da stvarno misle.
a i ne vjerujem da bi bilo tko sta lose mislio o vama da stavno sazna da ste gej, ja sam prije radila na faksu s jednim dragim deckom koji je bio gej i njega je to uzasno opterecivalo i jako se bojao reakcija ljudi, a nitko nije nista lose o tome mislio niti su ga ogovarali ni ne znam sta, a on je uvijek mislio da je to strašno loše i da ga ljudi zbog toga manje cijene. meni je on bio super dragi kolega, jako pametan dobar i duhovit i ljudi su ga jako voljeli i cijenili.
probaj se što manje s tim opterećivati, uvijek imaš budala koji imaju neke glupe fore ili se smiju drugima, al to je samo zato jer nemaju svoj zivot nit sebe vole i cijene i onda misle da omaložavanjem drugih su oni bolji a zapravo ispadaju još gori.
meni su se u zivotu svašta rugali, npr da sam seljanka, da izgledam ko dečko, da nemam sise, da sam lajava vještica, da sam laka, drolja, da su mi starci faks kupili, bla bla, svašta ljudi govore i izmišljaju, a da se s tim sad opterećujem ne bih mogla živit.
ak ti pokažeš da ti je to sve normalno i ak si kul, ljudi to neće ni primjećivat, a ako pokažeš svoju seksualnu sklonost kao slabost i otvorenu ranu, onda će te tu pikat dok ne iskrvariš... takvi su ljudi uglavnom... bitno je da se ti postaviš, da gledaš svoje i uzdaš se samo u se i živiš sa što manje opterećenja i brige.
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 23:12   #14
Quote:
mirka kaže: Pogledaj post
pa probajte se s tim uopće ne opterećivat ako je moguće. ponašaj se ko da je to sve normalno. kod mene na poslu se stalno muški nešto sprdaju na temu: on je gej,.. al to im je više kao neka zajebancija... zapravo to je neka ful moderna zajebancija,.. tak da, mozda su se i ovi nesto zafrkavali a vi ste to shvatili ko da stvarno misle.
a i ne vjerujem da bi bilo tko sta lose mislio o vama da stavno sazna da ste gej, ja sam prije radila na faksu s jednim dragim deckom koji je bio gej i njega je to uzasno opterecivalo i jako se bojao reakcija ljudi, a nitko nije nista lose o tome mislio niti su ga ogovarali ni ne znam sta, a on je uvijek mislio da je to strašno loše i da ga ljudi zbog toga manje cijene. meni je on bio super dragi kolega, jako pametan dobar i duhovit i ljudi su ga jako voljeli i cijenili.
probaj se što manje s tim opterećivati, uvijek imaš budala koji imaju neke glupe fore ili se smiju drugima, al to je samo zato jer nemaju svoj zivot nit sebe vole i cijene i onda misle da omaložavanjem drugih su oni bolji a zapravo ispadaju još gori.
meni su se u zivotu svašta rugali, npr da sam seljanka, da izgledam ko dečko, da nemam sise, da sam lajava vještica, da sam laka, drolja, da su mi starci faks kupili, bla bla, svašta ljudi govore i izmišljaju, a da se s tim sad opterećujem ne bih mogla živit.
ak ti pokažeš da ti je to sve normalno i ak si kul, ljudi to neće ni primjećivat, a ako pokažeš svoju seksualnu sklonost kao slabost i otvorenu ranu, onda će te tu pikat dok ne iskrvariš... takvi su ljudi uglavnom... bitno je da se ti postaviš, da gledaš svoje i uzdaš se samo u se i živiš sa što manje opterećenja i brige.
puno hvala, ima istine u tome.
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 23:18   #15
Iz mog isksustva ako se s time ne opterecujes onda i okolina tako reagira, koliko god se prvotno sokirala... kao sto drugi pricaju o curi, ti pricas o decku... neka zenska komentira glumca, pa ga i ti prokomentiras, onda se ona sokira, ti ju pitas sto joj je, onda se ona jako glupo osjeca i sram mu je... i sl.

Uglavnom, neovisno koliko drugi bili tolerantni ili ne, ako se ti postavis tako neoptereceno onda i drugi jako drugacije reagiraju..

A sto se vas tice... cinjenica je da je ispalo tako kako je i sad je samo pitanje sto i kako dalje.. ako se ide s pricama bratic, rodjak, itd. samo ce potkrijepit ideje i tracheve.. ako se ne zamaras time, vjerojatno ce i druge prestat brzo zanimat jer nece bit interesantno. .a mozes ic i na paradoksalnu intenciju pa svima potvrdit tracheve i onda ce zakljucit da se zajebavas, pa ti nece vjerovat... to se meni desavalo iako nisam imao namjeru postizanja kontraefekta.. cujem tracheve, onda mi kao u povjerenju netko prenese tracheve, ja potvrdim, i onda se prosiri trach da je to netko izmislio... i kad se nadje freak koji hoce bit out, ne moze... eh...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:55   #16
Quote:
AmorOmniaVincit kaže: Pogledaj post

Bio je neugodnjak. Sjeli smo u auto i nastavili put dalje. Kasnije stiže poruka mom dragom od kolege (koji je na radnom mjestu, a čuo se sa skupinom kolega koji su išli sa kongresa), nešto u smislu: Ona je sigurna da si gay. Vidjela te sa dečkom u autu.

OK., ne znam kakvi su to zaključci na temelju viđenoga. Mogao sam mu biti i bratić, brat, bilo tko. Nismo feminizirani ni on ni ja. Ja nisam izašao iz auta i nisam ni riječ progovorio, da bi se tako nešto moglo zaključiti.
Vjerojatno su zaključili da si mu dečko jer si *ti* (blago) feminiziran, a ne on. Da je on feminiziran onda im ne bi bila nikakva novost da je gej.

Mnogi nisu svjesni svoje feminiziranosti pa možda nisi ni ti.

Nemoj se time opterećivat. Bezveze je zamarat se nečim na što nemaš utjecaja.
I što da misle da ste gej par? Baš lijepo!

Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post


Zene brzo to namirise.
Ne.
Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:59   #17
Quote:
Wanderer kaže: Pogledaj post
Vjerojatno su zaključili da si mu dečko jer si *ti* (blago) feminiziran, a ne on. Da je on feminiziran onda im ne bi bila nikakva novost da je gej.

Mnogi nisu svjesni svoje feminiziranosti pa možda nisi ni ti.

Nemoj se time opterećivat. Bezveze je zamarat se nečim na što nemaš utjecaja.
I što da misle da ste gej par? Baš lijepo!
napisao sam da nisam izlazio iz auta i da nisam ni riječ prozborio, ta njegova kolegica me vidjela na 5 sekundi. kad sam se okrenuo da vidim o čemu se radi.

ok, možda je problem taj što za svoje godine izgledam premlado (nije da se hvalim, ali često ne mogu kupiti cigare i traže me osobnu). svi misle da imam 16, 17 god, a imam 22. partner je stariji od mene.
možda su njega skužili jer nikada u životu nije imao curu, gay je otkad zna za sebe. niti je na poslu pokazivao interes za kolegice niti su ga viđali sa curama po gradu.

ok, javio mi se danas. razgovarao je s kolegama potpuno normalno. kao da se ništa nije dogodilo. valjda će biti sve ok.
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:03   #18
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... oooo, di si, @haligali ! ... Vec sam se splasio da te vise nikad necu citati !
Nećeš vjerovat, zbanirala me internalizirana homofobija pa sam čekala da postanem rekonvalescentno odbanirana. Sad sam puno stručnija i objektivnija !
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:05   #19
Quote:
AmorOmniaVincit kaže: Pogledaj post
možda su njega skužili jer nikada u životu nije imao curu,
Pa ako nikad nije imao curu, normalno da pocnu price o tome, pa netko zakljuci da je gay, i onda je ako prica aktualna cim ga vide s nekom muskom osobom to je potvrda.. slucajnost je da si to bio ti..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:07   #20
Jedini problem kojeg ja vidim da se tvoj dragi srami svoje prave seksulanosti i onoga što je. Dok to ne prihvati, ovakve situacije će ga psihički pogađati.
Nažalost ti mu ne možeš pomoći. To mora učiniti sam.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.