Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2004., 10:44   #21
Quote:
Slatkica kaže:
Master ne može biti debitna kartica - to je Maestro.
Moze, ali ne u HR Master moze biti i kreditna i debitna i prepaid, bar u USA. U HR moze samo kao kreditna Bila im je valjda preskupa franshiza
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 10:45   #22
Quote:
mars kaže:
Juraj, meni jasno sto tebi treba. Nemam podatak u svojoj glavi, al znam u cijoj ima. Rijec o Italiji. Kartica: EC/MC. Metoda: dok je tamo depozit, ti mozes mjesecno ptorosit x*depozit, ne znam napamet kolki je x. Dok god im placas sto si potrosio, depozit ti ne diraju. Nije vezan, tj. ako ti zatreba, kazes im da ti na neko vrijeme blokiraju karticu, i povuces si depozit. (Mozebit te se pojavilo i kod nas, ali mi to nije trebalo, pa ne pratim)

Ustanovim tokom ovih vikend-praznika pa ti posaljem precizne podatke u ponedjeljak na PM.
E, to je vec bolje Ako saznas sto javi.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 10:47   #23
Pa jesam li ti ja kriva što živiš u Hrvatskoj?
Samo sam htjela pomoći.....
Slatkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 10:53   #24
Quote:
Slatkica kaže:
Pa jesam li ti ja kriva što živiš u Hrvatskoj?
Samo sam htjela pomoći.....
No, no, ne plakati Samo trazimo alternativne mogucnosti kako zaobici blesava pravila igre nasih dragih banaka koje vise cijene drzavnog sluzbenika s 2500 kn place bez imovine nego privatnika s 5x vecom placom i pristojnom imovinom. Znam ja gdje zivim i nastojim naci rijesenje u okviru toga, eventualno uz malo snalazenja
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 10:56   #25
Pa dobro, ajmo onda konkretno, u kojoj banci ti sjeda tvoja plaća?
Slatkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 12:29   #26
Quote:
Slatkica kaže:
Debitna kartica veže se za tekući račun. Kreditna kartica veže se uz depozit ili uz osobnu mjenicu kod javnog bilježnika.
Banka u kojoj nemaš otvoren tekući račun (pri tome mislim na onaj tekući na koji ti sjeda plaća svaki mjesec) neće ti bez depozita dati kreditnu karticu.
Takva je kreditna politika banaka.
Točka.
Digresija.
"Kreditna politika banaka" je stvar trgovine.
Mislim da u Jurajevoj banci nisu u redu. Ukoliko je on višegodišnji visokokvalitetan klijent, a mislim da je to ovdje veoma važno, uvijek postoji "posebna" procedura. Ili u suprotnom ta banka nije u stanju prepoznati tko joj donosi novac.
Imam slučaj koji se može podvesti pod ovaj.
Pred dvije godine odlučio sam ostaviti raniji posao i tehnički gledano umiroviti se. Sjeli smo supruga i ja s referenticom u banci, objasnili joj da više neće biti plaće, ali da smo materijalno sposobni dalje samostalno financirati svoj život, o dijelu čega i postoji višegodišnja evidencija kroz povijest naših transakcija na računima što joj je bilo vidljivo.
Žena je normalno rekla da to nije standard, ali da će učiniti iznimku po svojoj diskrecijskoj procjeni i da možemo normalno dobiti otvorene minuse po tekućima i zlatne Matercarde kao što smo i dobili. Bilo je istina problema kad smo željeli dizati neke kredite oko modela kako utvrditi kreditnu sposobnost jer oboje nigdje ne radimo, no to smo na koncu zadovoljavajuće riješili u drugoj banci klasičnim lombardom. Ipak, znam neke ljude koji su u sličnoj situaciji kao i mi pa su takve kreditne linije rješavali u našoj banci, a to sam i napomenuo referentici. No, nema veze. Da je mogla, vjerujem da bi napravila.

Drugim riječima, dobili smo bolje uvjete nego smo imali dok sam radio za normalnu plaću, a banka ne bi imala otkud naplatiti svoja potraživanja kad bi htjela. No, više puta sam čuo nešto što mislim da je ovdje važno, da je bankarski posao prije svega posao povjerenja i to obostranog. Mislim da je to ovdje bilo presudno i zato me nisu izgubili.
U Jurajevoj banci je očito to povjerenje ostalo samo na jednoj strani.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 12:38   #27
Ne daju sve banke svojim djelatnicima pravo na diskrecijsku odluku.
Vaš slučaj nije neuobičajen u bankama, ali ne u svim, dapače u rijetkim.
Slatkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 12:54   #28
Koja je to banka presvetli?Lijepo je znati
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 13:00   #29
Mislim da svaka banka koja drži do svoga imena, a time i do ljudi koji joj povjeravaju svoje poslovanje i novce mora imati nekoga tko će moći donijeti tu diskrecijsku odluku, ako se stvori situacija zbog koje će izgubiti dobrog klijenta. Bankarski proizvodi strukturirani su prema nekom standardu da bi bili svima lakše razumljivi, dostupni i primjenjivi, no uvijek postoje situacije kad proizvod i pravilnik to ne rješavaju, a klijent koji je kvalitetan otići će jer mu drugdje to nude.
Po meni je to zakon tržišta.

No, skrenuli smo s teme.

Quote:
Lucky kaže:
Koja je to banka presvetli?Lijepo je znati
Ne želim nikog reklamirati, jer ispalo bi tako. Mislim da je važna politika banke koja je to prepoznala, ali da sigurno najviše pohvala ide osobi koja je odluku donijela, jer znam da je valjalo odvagnuti. Vjerujem da ima takvih banaka, tj. takvih zaposlenika i više.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 08:27   #30
Quote:
presvetli kaže:
"Kreditna politika banaka" je stvar trgovine.
Mislim da u Jurajevoj banci nisu u redu. Ukoliko je on višegodišnji visokokvalitetan klijent, a mislim da je to ovdje veoma važno, uvijek postoji "posebna" procedura. Ili u suprotnom ta banka nije u stanju prepoznati tko joj donosi novac.
....
U Jurajevoj banci je očito to povjerenje ostalo samo na jednoj strani.
Ja u ostalim bankama stvarno nisam nista ocekivao niti trazio, ali priznajem da sam malo razocaran tretmanom u maticnoj banci. Obzirom da kod njih na racunima (tekuci, devizni, ziro) drzim poprilicna sredstva, da sam prvu stednu knjizicu otvorio prije vise od 30 godina, da mi je promet po racunima puno veci nego prosjecnom korisniku njihovih usluga i da nikad nisam bio ni blizu minusa ili neceg slicnog ocekivao bih malo specijalniji tretman.
Jedini zez je mozda u tome da nisam NIKAD koristio kredit, minus ili cekove. Jednostavno mi nije trebalo. Valjda sam los korisnik jer na meni ne zaradjuju dovoljno. Mislim, promijenio bih ja banku bez razmisljanja, ali koja korist od toga ? Gdje god dosao, bit cu na pocetku. Ovdje bar imam ok tretman sto se tice svega ostalog, a momentalno mi oni nude i najjeftiniju varijantu za karticu (polog 100% od limita). Malo mi je blesavo vezati par tisuca eura na godinu dana uz nikakvu kamatu, ali ocito nemam bas neki izbor
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:26   #31
Quote:
Juraj kaže:
Valjda sam los korisnik jer na meni ne zaradjuju dovoljno.
E vidiš, sad si me potaknuo! Izgleda da je to zbilja tako. Naime, šta? Ja isto u svojoj banci nisam u minusu, dapače, čak sam tražila da imam limit 0,00 kn. Žena se čudom čudila, i također kad sam rekla da bi ja na Visi i Masteru što manji mogući limit. Još me pita: Pa zašto? Rekoh: Zato što mi je draže imati na računu 0,00 kn nego minus 20.000!

A ona meni: Pa svi tako žive.

Ja kažem, da, pa im opižđujete najskuplje kamate na svijetu.

Sad kad to tak zbrojim, ispada da sa plaćom većom od prosjeka imam najmanju platežnu sposobnost - naime nemam čak ni čekove

Koma razmišljanje.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 03:00   #32
Nasao sam ovo ali ne znam dali funkcionira : http://www.mastercard.com/hr/persona...paid_card.html
Za rad na Internetu koristim Vizu elektron koju "napunim" sa na pr. 150€ i trosim dok ima. Ako ni ukradu broj kartice, mogu ukrasti samo ono sto ima, a uvijek gledam da nema puno, samo onoliko za trosit konkretno.
ustedigorivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:26   #33
nisam nist skuzil u ovoj temi...

imam mestro karticu za tekuci racun u RBA banci...
htio bih jos jednu koja funkcionira kao kreditna master, ali da ja na nju sam stavljam, kad hocu, novce, i da funkcionira na internetu, tj. Paypal i to... ali da nisu ukljuceni nikakvi krediti ili bilo kaj slicnog da moram placat nekakve visoke kamate...
da li to postoji upoce ili sam ja nesto gadno izmjesao
ako da, molio bih nekog da napise nesto vise o tome, i/ili nabacite neki link.
hvala.
csb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:01   #34
http://www.hypo-alpe-adria.hr/home.n...esh_kartica-62
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:20   #35
refresh kartica znaci,
odlicno! Hvala!

sad me jos samo zanima;
-da li to postoji i u RBA banci?
-ako ne, da li mogu prebacivati novac iz RBA banke bez novcane naknade na taj "refresh" racun u Hypo? (da li mogu uopce stavljati novac iz drugih banaka na taj racun?)
csb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:25   #36
-ne, samo Hypo
-sa naknadom vjerovatno da
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:05   #37
Quote:
csb kaže: Pogledaj post
-da li to postoji i u RBA banci?
-ako ne, da li mogu prebacivati novac iz RBA banke bez novcane naknade na taj "refresh" racun u Hypo? (da li mogu uopce stavljati novac iz drugih banaka na taj racun?)
1. ne
2. da
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:53   #38
to! poslje nove godine idem otvoriti taj racun
zahvaljujem obojici na odgovorima.
csb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.