Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2012., 14:36   #41
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
sam si sebi odgovorio, jer ako budes htio jebat, morat ces ostavit nekakav dojam. eto, ljudi ostavljaju dojam. zele da budu sto bolji kako bi imali dovoljno "pristasa" jer ne mogu zivjeti izolirani; cijela priroda i poviejst svijeta pokazuju da ces lakse opstati u grupi, a ako zelis biti u grupi, moras se slagati s njom ili pokazati da si vrijedan zbog necega.

i ti zelis ostaviti dojam, tako da nemoj pricat gluposti. pravis se baja, na rubu si vrijedjanja drugih forumasa, kad se netko ne slaze s tobom, odmah se obracas s visoka, wannabe cinicno, ali si zapravo klinac u vrlo tipicnoj fazi za odredjenu dob. citas bukowskog. pa sta? nije te nitko pitao, zasto onda to navodis? zelis ostaviti nekakav dojam? ionako ga cijeli svijet cita.

tema ti nema smisla.

@Almost Rosey, nadam se da neces brisati ovaj post, iako izgleda osobno, nije, zapravo ima poprilicno veze s temom
dobro kela, u pravu si, neda mi se više raspravljati.
__________________
see my heart I decorate it like a grave
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 15:12   #42
kad pogledaš avatare pokretača teme i ove s kojom se sukobio (pikareskna), ne bi se reklo da na temi nedostaje narcisa. narcisoidnije od toga je postaviti se u položaj nekoga kome tobože narcisoidnost okoline smeta, jer dok je ovo prvo bio običan narcizam, ovo drugo je duhovni narcizam nekoga tko hoće biti veći svetac od pape. narcisi svih zemalja divite se jedni drugima i neka bude mir.

osobno uopće ne želim ostaviti utisak, to jest dojam. moi? ni govora. želim samo ostaviti otisak. ruke na svojoj zvijezdi na hollywood walk of fame.
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 22:23   #43
Molim vas, bez vrijeđanja i međusobnog prepucavanja. Sve što će dalje biti pisano u istom stilu će se kartonirati, a ne samo brisati.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 00:32   #44
Zato šta su ljudi takvi,ja sam narcist i egotriper,ako te kaj zanima pitaj (i u ovom trenu sam se postavio narcistički,JA imam odgovore na tvoja pitanja itd...).
Jadno je i smješno,ali npr. kad je netko drugi u centru pozornosti počnem se osjećat al baš jako loše,ko da bi umro odmah sad,a kad se meni neko divi onda cvjetam.Inače nisam gad ali to je tako,urođena postavka.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 23:38   #45
Problem je što ljudi s jakim egom nisu zanimljivi za situacije u kojima se raspravlja. Jako mali broj ljudi sam upoznao
koji su spremni priznat da su neinformirani, da su u krivu ili da su skloni promijenit mišljenje. To mi nikad nije bilo jasno.
osobno, imam jako puno mana kao čovjek ali uvijek sam spremno prihvaćao da me se ispravi i često pitam stvari koje ne
razumijem i sklon sam promijenit stav. ljudi koji uvijek žele bit najpametniji i u pravu zapravo u životu ništa bitno ne nauče
jer njihovo interes nije u spoznajama i istraživanju već u ispraynoj samo-promociji na svakom koraku
burger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 23:46   #46
To je i meni iritantno.Znanstvena činjenica(ako je za vjerovati znanstvenicima)-samo trećina ljudi je spremna priznati da su u krivu

Quote:
burger kaže: Pogledaj post
Problem je što ljudi s jakim egom nisu zanimljivi za situacije u kojima se raspravlja. Jako mali broj ljudi sam upoznao
koji su spremni priznat da su neinformirani, da su u krivu ili da su skloni promijenit mišljenje. To mi nikad nije bilo jasno.
osobno, imam jako puno mana kao čovjek ali uvijek sam spremno prihvaćao da me se ispravi i često pitam stvari koje ne
razumijem i sklon sam promijenit stav. ljudi koji uvijek žele bit najpametniji i u pravu zapravo u životu ništa bitno ne nauče
jer njihovo interes nije u spoznajama i istraživanju već u ispraynoj samo-promociji na svakom koraku
LukeShapiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 19:47   #47
zato sto smo cesto ispranih mozgova od samog djetinjstva jer zivimo u društvu krivo nametnutih vrijednosti koje prenosimo dalje na djecu i to je jedan jebeni začarani krug.
Na sreću,osvješteni ljudi kojih je sve više na ovoj Zemlji su shvatili da je jednostavnost - zbilja jedino pravo riješenje,a ostalo jebena iluzija puna smeća i nametnutih razmišljanja.Na ovom forumu sam skuzio ima puno primjera takvih ,pogotovo kad postavljaju temu tipa : Da li je normalno ovo ?Dal li je normalno ono ? itd..
ljudi koji nemaju problema sa sobom,kad su slobodni i kad ih ne brinu tuđa razmišljanja ne postavljaju nikad takva pitanja.
Anon87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 00:47   #48
pokušavaju prevariti okolinu i tako se dići na društvenoj ljestvici
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 12:30   #49
Trecina ljudi spremna priznati da su u krivu?Vecinom spadam u tu trecinu.

Razlozi ostavljanja utisaka?

Pa, to je cesce prisutno kod umjetnika.

Vecina umjetnika je svoja, i sad, logicnno je i da ce umjetnik kroz ulazenje svog truda prenijeniti poruku ljudima koji promatraju sa strane.


No, na pamet mi padaju umjetnici { glazbenici i glumci vecinom} jer su oni utjecajni, a i mogu zaista pokrenuti puno pozitivnih stvari medju ljudima i na taj nacin inspirirati mnoge.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 18:06   #50
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
Zašto ljude pucaju ego tripovi? zašto svi misle da su važni? zašto žele tako očajno ostaviti dojam tipa - voli me ili mrzi, ali molim te, misli da sam spešl ?

Čemu sve to? koga boli noga za dojam? zašto ljudi jednostavno ne mogu biti ono što jesu?
E a znaš onu staru: zvana gladac, znutra jarac... Neki niti nemaju što biti svoji kad nemaju svoje mišljenje, pa se povode za tuđim dojmom... jebiga bilo kuda attention whores svuda
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 02:21   #51
dojam je ustvari najači oblik komunikacije, ljudi bez dojma su nepismeni.
ljudi koji ostave dojam čine se problem solveri.
inteligentni ljudi.

no sa druge strane postoje ljudi koji su uhvatili kulturološke norme ponašanja a dojam za njih se svodi u statističke okvire.
zato u onim ljudima na višim sferama (definirano u Alan Fordu) postoji propisan dress code, jer ostavljanje dojma preko odjeće je uvreda.
ustvari bilo kakvo ostavljanje dojma je uvreda, pošto je dojam oblik komunikacije, jedini dojam koji bi htio ostaviti jest onaj koji se ne može svijesno uhvatiti.

naravno u situacijama u kojima se očekuje dojam, kao kod parenja, tu treba dokazati svoje mogučnosti manipuliranja dojmom.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:31   #52
Biti tu, biti prisutan, ali opet se javlja to ali.

Europski nacin zivota je vrlo zanimljiv za analizu.

U nekim kulturama , a narocito u umhetnisti, ljudi su imali vise kreativnosti nego u vrijeme ajpda, ajtaca.

Problemi dolaze jer je nekako teze se snaci kada u kratkom vremenu procitamo mozda i previse nebitnoga.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:23   #53
U sustini je zapravo i doslo do toga da kroz neka prijasnja sjecanja , javlja se povremeno zelja za jacim utiskom.

Ali, opet to vrlo cesto Ali, kako vidjeti vlastitu snagu i volju kad je previse neodredjenosti?

Ipak, mislim da bi valjalo krenuti na nacin da se hrabrost postigne kroz pripreme za barem malo hrabrosti.
Prolaznost vremena sa sobom donosi i povremene nelogicnosti, kao i povremeni osjecaj neuklapanja, a samim time se i motivacija lagano smanjuje.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:05   #54
ljudi zele ostavljati svoje utiske jer su konstantno pod povecalom i stavljeni na usporedbe sa nekim visim idealima...
ljudi u tom trudu da se svide nekome drugome zaboravljaju sami tko su i nevide vise svoju svrhu osim samu svrhu da zadovolje ocekivanja nekog drugog...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 03:47   #55
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
ljudi zele ostavljati svoje utiske jer su konstantno pod povecalom i stavljeni na usporedbe sa nekim visim idealima...
Koji su to visi ideali?
__________________
Semaforka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 04:19   #56
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
U sustini je zapravo i doslo do toga da kroz neka prijasnja sjecanja , javlja se povremeno zelja za jacim utiskom.

Ali, opet to vrlo cesto Ali, kako vidjeti vlastitu snagu i volju kad je previse neodredjenosti?

Ipak, mislim da bi valjalo krenuti na nacin da se hrabrost postigne kroz pripreme za barem malo hrabrosti.
Prolaznost vremena sa sobom donosi i povremene nelogicnosti, kao i povremeni osjecaj neuklapanja, a samim time se i motivacija lagano smanjuje.
Ali kome to ustvari smeta. Debilu vjerojatno, i to iskompleksiranom koji misli da je netko i nešto. Ajmo se pritom kladit da ne postoji osoba koja mu prije ili kasnije ne zasmeta. Ali...koliko je to uopće negativno kao osobina u današnjem društvu. Ja u biti ne vidim kako netko nekoga može kritizirat ako je oko nekih stvari još veći debil od njega ili već nje, osim ako on to vidi kao povredu njegove egomanije ili već nekakvog zamišljenog ego prostora koji ima puno širi spektar negoli kod nas manje umišljenih.
oporezujzlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 04:35   #57
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
E a znaš onu staru: zvana gladac, znutra jarac... Neki niti nemaju što biti svoji kad nemaju svoje mišljenje, pa se povode za tuđim dojmom... jebiga bilo kuda attention whores svuda
A neki se hrane problemima drugih ljudi ili od toga naprave slona. Šta to njega briga uostalom. Ko je on, šta je on.
oporezujzlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 16:05   #58
Quote:
Semaforka kaže: Pogledaj post
Koji su to visi ideali?
šefovi, prijatelji, kolege, roditelji, super zvjezde, super modeli i sve to ...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 16:42   #59
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
Zašto ljude pucaju ego tripovi? zašto svi misle da su važni? zašto žele tako očajno ostaviti dojam tipa - voli me ili mrzi, ali molim te, misli da sam spešl ?

Čemu sve to? koga boli noga za dojam? zašto ljudi jednostavno ne mogu biti ono što jesu?
Zato sto ljudi naivno vjeruji da ih drugi doista dozivljavaju i misle o njima i kad ih nema, to kad se dogodi obicno je rijec o zaljubljenosti ili nekoj vrsti ljubavi, inace nitko nikog ne gleda niti promislja o njemu...
Imaju posla oko sebe previse da bi mislili na vas, a ako zelite ostaviiti dojam... to je tako bzveze... Truditi se ostaviti dojam nekome tko ne misli o vama ni kad sa vama prica...
Svi su ljudi takvi
Sebi vazniji od vas.

Oni dvoje pricaju, osoba A se trudi ostaviti dojam i osoba B se trudi isto to...
Obje osobe vise misle i usmjerene su na sebe da nemaju one vremena pravu paznju posvetiti vama.
Zasto se trudite?
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 17:01   #60
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Zato sto ljudi naivno vjeruji da ih drugi doista dozivljavaju i misle o njima i kad ih nema, to kad se dogodi obicno je rijec o zaljubljenosti ili nekoj vrsti ljubavi, inace nitko nikog ne gleda niti promislja o njemu...
Imaju posla oko sebe previse da bi mislili na vas, a ako zelite ostaviiti dojam... to je tako bzveze... Truditi se ostaviti dojam nekome tko ne misli o vama ni kad sa vama prica...
Svi su ljudi takvi
Sebi vazniji od vas.

Oni dvoje pricaju, osoba A se trudi ostaviti dojam i osoba B se trudi isto to...
Obje osobe vise misle i usmjerene su na sebe da nemaju one vremena pravu paznju posvetiti vama.
Zasto se trudite?
ma kad se neko prestane truditi onda ga drustvo odaci...ali stvar je u tome da se treba prestati truditi jer odbaceni ste vec u samom pocetku ako se opce treba truditi znaci da niste prihvaceni takvi kakvi jeste i odbaceni ste...

a odbaceni ste na jedan ili drugi nacin uvjek
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.