Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2022., 15:15   #1
Ljubav- dozvola za sve ?

Odlučio sam se ipak ovdje postaviti tu temu, možda će osobe koje su i prekidale iz nekih sličnih razloga znati odgvoriti tj navesti svoje razloge,iskustva.

Naravno, naslov je previše "idealistički" i naravno da nije dozvola za sve, ali me baš to zanima. Koliko je, po vama (a zapravo najbolje bi bilo što više konkretnih primjera) dovoljno da se prijeđe ta neke granica kada ljubav više nije dovoljno.

Uzmimo u obzir mlađe ljude, oko 30-te, bez djece, nekih dodatnih stvari zbog kojih bi možda neki od nas ipak pristali na više. I govorimo o vezi nakon bar 1-2 god, znači ne odmah dok ste svježe zaljubljeni, leptirići i to

Da skratim, zaljubljeni ste, volite osobu, ali koliko ste spremni ići daleko s / za njom ? Koliko ste spremni sr*nja progutati, mijenjati svoj život, posao, sredinu, navike...
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 15:19   #2
Točan odgovor je skoro ništa

Gledaš mogućnost zajedničke sreće.
Nije problem otići na Novi Zeland i glumiti kućanicu ovisnu o forum.hr-u. Poatna je koliko bi to bio ti

Neki kompromisi, pa i promjene su ok.
Međutim, ok je dok to predstavlja rast, a ne stagnaciju, ili nešto gore.

Drugoj strani bi trebalo biti stalo do tebe.
Ako nije...
Zajebi to.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 15:31   #3
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post

Da skratim, zaljubljeni ste, volite osobu, ali koliko ste spremni ići daleko s / za njom ? Koliko ste spremni sr*nja progutati, mijenjati svoj život, posao, sredinu, navike...
Promijenila mjesto stanovanja, doselila njemu i njegovom djetetu, u kuću s njegovim starcima, bez zajedničkog ulaza.

Gdje sam povukla granicu, točno tu di nije bilo minimuma truda s njegove strane.

Ni želje za promjenom. I kad sam vidjela da laže, u lice mi priča jedno radi nešto sasvim drugo. Arivederla.

Ne bih imala problem s tim da opet promijenim i mjesto stanovanja, i posao i da se prilagodim ali definitivno bi se drukčije postavila. I naravno ne bi više išla u te plemenske kombinacije, seljačke zadruge, komune i sl. Ono da se ne možeš ni pojebat kad spada jer netko sa strane sluša.

Inače "jako me je volio" njegove riječi nakon prekida.

Nisam nikad osjećala da u toj vezi JA nisam JA (ko što Wiki veli- koliko si to ti je pitanje ) ali sam radila previše ustupaka na svoju štetu i stavila na čekanje neke svoje planove.

Ljubav- dozvola za sve ?

Poštovanje, komunikacija, planovi za budućnost - da

Skakanje po glavi - ne
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 16:00   #4
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Točan odgovor je skoro ništa

Gledaš mogućnost zajedničke sreće.
Nije problem otići na Novi Zeland i glumiti kućanicu ovisnu o forum.hr-u. Poatna je koliko bi to bio ti

Neki kompromisi, pa i promjene su ok.
Međutim, ok je dok to predstavlja rast, a ne stagnaciju, ili nešto gore.

Drugoj strani bi trebalo biti stalo do tebe.
Ako nije...
Zajebi to.
Dobro, iako odgovaraš navodeći primjere, ipak ideš malo na c/b svijet.

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Promijenila mjesto stanovanja, doselila njemu i njegovom djetetu, u kuću s njegovim starcima, bez zajedničkog ulaza.

Gdje sam povukla granicu, točno tu di nije bilo minimuma truda s njegove strane.

Ni želje za promjenom. I kad sam vidjela da laže, u lice mi priča jedno radi nešto sasvim drugo. Arivederla.

Ne bih imala problem s tim da opet promijenim i mjesto stanovanja, i posao i da se prilagodim ali definitivno bi se drukčije postavila. I naravno ne bi više išla u te plemenske kombinacije, seljačke zadruge, komune i sl. Ono da se ne možeš ni pojebat kad spada jer netko sa strane sluša.

Inače "jako me je volio" njegove riječi nakon prekida.

Nisam nikad osjećala da u toj vezi JA nisam JA (ko što Wiki veli- koliko si to ti je pitanje ) ali sam radila previše ustupaka na svoju štetu i stavila na čekanje neke svoje planove.

Ljubav- dozvola za sve ?

Poštovanje, komunikacija, planovi za budućnost - da

Skakanje po glavi - ne
Hvala na odgovoru Baš sam tako to zamislio.

I sam sam u nekoj situaciji bio /jesam, gdje mislim da sam previše ustupaka napravio. Naravno, problem je kada ne dobiješ nikakvu kompenzaciju. I ne, nisam to radio da dobiješ nešto zauzvrat, ali ipak ispadaš budala na kraju.

I da, ta granica ustupaka je problem. Ma koliko volio
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 16:38   #5
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Dobro, iako odgovaraš navodeći primjere, ipak ideš malo na c/b svijet.
Koliko te znam, ok si lik, ne bi volio da te neka iskorištava, radi bedakom.
Možda zato tako oštri stavovi

Za mene se jedna bivša preselila.
Ali bila je podstanarka, nije da joj je bio problem.

Druga je jednom prilikom složila da prođe pola europe, da me dođe posjetiti kada sam bio u Berlinu.
Ali ionako je trebala putovati negdje, samo je fino podesila neke stvari

To su neki detalji koji su mi bili jako slatki, svidjeli su mi se.
Ništa od toga nisam nikad tražio, ali one su same to složile, htjele su bolje iskoristiti vrijeme.

Mislim da je ista stvar u svakoj priči.
Ovo što sam rekao gore, moraš ostati svoj
Možeš se poboljšat, ok je da se potrudiš i sve, ali...

Ako nema one s druge strane koja se brine o tebi, koja priča o zajedničkoj budućnosti, koja gleda na tebe u toj priči, brine se za tebe...
Odgovor je onda ipak crno bijeli

U svakom slučaju
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 16:54   #6
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Koliko te znam, ok si lik, ne bi volio da te neka iskorištava, radi bedakom.
Možda zato tako oštri stavovi

Za mene se jedna bivša preselila.
Ali bila je podstanarka, nije da joj je bio problem.

Druga je jednom prilikom složila da prođe pola europe, da me dođe posjetiti kada sam bio u Berlinu.
Ali ionako je trebala putovati negdje, samo je fino podesila neke stvari

To su neki detalji koji su mi bili jako slatki, svidjeli su mi se.
Ništa od toga nisam nikad tražio, ali one su same to složile, htjele su bolje iskoristiti vrijeme.

Mislim da je ista stvar u svakoj priči.
Ovo što sam rekao gore, moraš ostati svoj
Možeš se poboljšat, ok je da se potrudiš i sve, ali...

Ako nema one s druge strane koja se brine o tebi, koja priča o zajedničkoj budućnosti, koja gleda na tebe u toj priči, brine se za tebe...
Odgovor je onda ipak crno bijeli

U svakom slučaju
O, Wiki

Već sam se sjebao, gotova priča, prošla

Rekao bi da sam pronalazio sebe, karakterno nisam previše (brzo) prilagodljiva osoba, stoga mislim da bi neke stvari sjele, ali da, ipak ti treba bar neka pripomoć, ono da nisi sam u cijeloj priči.

Pitanje je koliko bi napravio isto, opet, uvijek sam vjerovao i bio spreman na dosta zbog ljubavi ali i očekujući ipak neki vid zahvale s druge strane.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 17:15   #7
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Odlučio sam se ipak ovdje postaviti tu temu, možda će osobe koje su i prekidale iz nekih sličnih razloga znati odgvoriti tj navesti svoje razloge,iskustva.

Naravno, naslov je previše "idealistički" i naravno da nije dozvola za sve, ali me baš to zanima. Koliko je, po vama (a zapravo najbolje bi bilo što više konkretnih primjera) dovoljno da se prijeđe ta neke granica kada ljubav više nije dovoljno.

Uzmimo u obzir mlađe ljude, oko 30-te, bez djece, nekih dodatnih stvari zbog kojih bi možda neki od nas ipak pristali na više. I govorimo o vezi nakon bar 1-2 god, znači ne odmah dok ste svježe zaljubljeni, leptirići i to

Da skratim, zaljubljeni ste, volite osobu, ali koliko ste spremni ići daleko s / za njom ? Koliko ste spremni sr*nja progutati, mijenjati svoj život, posao, sredinu, navike...
Postoji x razloga zbog kojih menjamo stosta u zivotu.
Ljubav nije izuzetak.
Zivot = kretanje, promene, covek nije biljka u saksiji.
Izdvojicu ono negativno, da trpis necije gluposti.
To ne.
TheBellaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 17:18   #8
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
O, Wiki

Već sam se sjebao, gotova priča, prošla

Rekao bi da sam pronalazio sebe, karakterno nisam previše (brzo) prilagodljiva osoba, stoga mislim da bi neke stvari sjele, ali da, ipak ti treba bar neka pripomoć, ono da nisi sam u cijeloj priči.

Pitanje je koliko bi napravio isto, opet, uvijek sam vjerovao i bio spreman na dosta zbog ljubavi ali i očekujući ipak neki vid zahvale s druge strane.
Hola
Ma svatko se može zeznuti, nema sramote u tome

Ne znam, ja se volim raspričati o nekim stvarima. Kad se nešto radi, čisto da se vidi jesmo li na istoj valnoj dužini.
I ok je napraviti nešto za drugog, svi vole geste.
Bed je kada se skuži da ih druga strana ne zna cijeniti, ili da smo se ipak zeznuli u nekim procjenama.

Probao si sve, ako ništa drugo nisi ti kriv kaj je propalo.
Uglavnom, drži se
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 18:01   #9
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Hola
Ma svatko se može zeznuti, nema sramote u tome

Ne znam, ja se volim raspričati o nekim stvarima. Kad se nešto radi, čisto da se vidi jesmo li na istoj valnoj dužini.
I ok je napraviti nešto za drugog, svi vole geste.
Bed je kada se skuži da ih druga strana ne zna cijeniti, ili da smo se ipak zeznuli u nekim procjenama.

Probao si sve, ako ništa drugo nisi ti kriv kaj je propalo.
Uglavnom, drži se
Ono gore je bilo ok, ovo sad si s Berlinom sasvim skrenuo s puta.
Kakve crne veze ima da te neka posjetila u Berlinu, jer joj se priputovalo, a kod tebe je imala smjestaj i to ti je bilo slatko
To nije nikakav ustupak zbog tebe, to je da joj guzica vidi puta
Hodala sam s deckom koji je bio na terenima vani i nisam htjela otici na jedan, jer sam bila na moru i nije mi se dalo i onda je odmah doslo do ti mene ne volis, a to nije bila uopce istina
Mgrci43 je ocito rijesio svoj problem
Cim covjek zbraja koliko je vise dao, vrijeme je za kraj
Nikad dvoje ljudi ne daje isto
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 18:08   #10
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Ono gore je bilo ok, ovo sad si sasvim skrenuo s puta.
Kakve crne veze ima da te neka posjetila u Berlinu, jer joj se priputovalo, a kod tebe je imala smjestaj i to ti je bilo slatko
To nije nikakav ustupak zbog tebe, to je da joj guzica vidi puta
Hodala sam s deckom koji je bio na terenima vani i nisam htjela otici na jedan, jer sam bila na moru i nije mi se dalo i onda je odmah doslo do ti mene ne volis, a to nije bila uopce istina
Mgrci je ocito rijesio svoj problem
Cim covjek zbraja koliko je vise dao, vrijeme je za kraj
Nikad dvoje ljudi ne daje isto
Ma nije imala smještaj, došla je na par sati, samo da me vidi.
A ionako bi negdje išla.
Meni je to puno značilo, jbg
Baš mi je bilo drago kaj sam je vidio.

Za ostatak
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 18:14   #11
Samo tri stvari nisu na stolu za pregovaranje, kćer, dva frenda i videoigre.
Samo mislim da to iskustvo govori, prije nisam baš znao što je istinski u životu mi bitno.

Tko god spominje ljubav a ne poštuje to troje onda tu ljubavi nema, barem ne one vrijedne velikih koraka u životu
__________________
Saće
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 18:21   #12
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post

Da skratim, zaljubljeni ste, volite osobu, ali koliko ste spremni ići daleko s / za njom ? Koliko ste spremni sr*nja progutati, mijenjati svoj život, posao, sredinu, navike...
Koliko sam spremna?
Pa najbolji dio svog zivota sam provela na skypu 5-6 sati dnevno, da bih sat iza toga dobila upit zasto se javljam zapuhana
Ono, prekinuo si me usred sexa...
Mislim da sam pogrijesila
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 18:32   #13
Mislio sam po naslovu da je nešto drugo, ali i ovo je blizu.


Mislim zapravo da nema granice kroz prizmu osjećaja, u većini gore navedenih primjera. Ili si spreman za neki korak, ili nisi. Prije 5 ili 10 godina ne bih bio spreman na neke stvari koje bi mi sad bile ok i postale su manje-više realne. Sada ne bih vjerojatno čekao na seks mjesecima, što bih možda prije 10-15 godina bilo ok. I to nema veze s osjećajima. Nekad mi nije bila opcija ići ne znam koliko daleko, ako nemam za kupiti si smještaj, u međuvremenu više nije tako... Više je do vremena, nego do ljubavi, neće me ljubav natjerati na nešto što ne želim, a neće me trebati forsirati na nešto što mi je ok, s rečenicom "ako me voliš..."
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 21:40   #14
Za kompromise u vezi sam svakako, čak sam ja u vezi ta osoba koja sve predlaže i nudi, ali je problem bio kad druga strana nije htjela ništa od predloženih mogućnosti

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 22:00   #15
Da se baš jako zaljubim u osobu a tko zna možda bih se i preselio u drugi grad ali to bi stvarno trebala biti velika ljubav.
Neznam kakve bi sve kompromise radio...jednostavno kad se čovijek zaljubi ne misli baš najbistrije pa zaista neznam sto bi tada bio kadar napraviti...
Kad se zaljubim javim promijene koje ću u životu napraviti a do tada nisam siguran što bi a što nebi
__________________
Mlad bijah i ostarijeh ali ne vidjeh pravednika ostavljena
niti potomstvo njegovo kako kruha prosi.
Psalam 37.25.
TNT1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2022., 23:51   #16
Ja bih bila spremna na puno toga, osim promijeniti ono čini moju bit.
Ali ovako, budući da mi ljubav baš nikada nije uzvraćena, pitanje je ionako bespredmetno.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2022., 11:37   #17
Ako nitko nije spreman na promjene tesko da ce veza zivjeti:-)

Nisu vazne promjene nego zajednicke vrijednosti i ciljevi. Ako to imate zajednicko onda znate u kojem smheru idete i oboje se tome prilagodjavate...jer vam je cilj zajednicki!

To da se ide samo prema ciljevima jedne osobe, to kad tad pukne.

Spremna bih bila na neke kompromise, ali ne na sve. Ja se na primjer ne zelim seliti iz HR jer sam sad ptestara za to i ako bih naisla na lika koji bi imao takav posao da se svake 3 god seli u drugu drzavu, a znam takve, onda ne bih mogla racunati na vezu s njim. Niti bi on mogao racunati na to da cu se ja seliti za njim.

Znaci, treba definirati jesu li nam ciljevi i zelje isti. Ako nisu...

Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
Za kompromise u vezi sam svakako, čak sam ja u vezi ta osoba koja sve predlaže i nudi, ali je problem bio kad druga strana nije htjela ništa od predloženih mogućnosti

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
drugim rijecima, bolila ju je briga za tebe!!! To so shvatio, jel tako?
Carly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2022., 12:08   #18
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Odlučio sam se ipak ovdje postaviti tu temu, možda će osobe koje su i prekidale iz nekih sličnih razloga znati odgvoriti tj navesti svoje razloge,iskustva.

Naravno, naslov je previše "idealistički" i naravno da nije dozvola za sve, ali me baš to zanima. Koliko je, po vama (a zapravo najbolje bi bilo što više konkretnih primjera) dovoljno da se prijeđe ta neke granica kada ljubav više nije dovoljno.

Uzmimo u obzir mlađe ljude, oko 30-te, bez djece, nekih dodatnih stvari zbog kojih bi možda neki od nas ipak pristali na više. I govorimo o vezi nakon bar 1-2 god, znači ne odmah dok ste svježe zaljubljeni, leptirići i to

Da skratim, zaljubljeni ste, volite osobu, ali koliko ste spremni ići daleko s / za njom ? Koliko ste spremni sr*nja progutati, mijenjati svoj život, posao, sredinu, navike...
Ako bih osjećala da je on osoba u kojoj imam sigurnu emocionalnu podršku, slične ciljeve, i da su te promjene koje bih radi veze napravila nešto što bi nas u konačnici oboje obogaćivalo na bilo koji način, a ne bi ugrožavalo moju bit, bila bih spremna na apsolutno sve.

Jednostavno, ovisi o našem odnosu.
To mora biti odnos i partner za kojega mogu reći; Fuck it, s tobom se zbilja ne bojim prolaziti kroz sranja koja život nosi, i jebeno želim osjetiti kak je to.
AchilleaM. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2022., 12:28   #19
Gutanje sranja i mijenjanje života su po meni se dvije različite kategorije. Za prvu baš i nemam odviše razumjevanja niti želje dok druga s pravim osobom mi nije neki problem. Možda bude i bolje ako se neke stvari promjene.
Versatile mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2022., 14:02   #20
Mjera ljubavi je ljubav bez mjere.
Sve ostalo su kalkulacije i figa u džepu.
Noche Oscura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.