Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2005., 08:37   #1
Krediti preko oglasa

Vidio sam u oglasima kako daju kredite (do 5000eur na 5 godina) preko kreditnih kartica (Diners, Amex).... ima li tko iskustva sa time?

Kamate su 10-12%, dosta visoke... ali recimo meni treba nekakva lova, imam Diners i nisam kreditno sposoban da podignem pare u nekakvoj banci (radim u drzavnoj firmi, na odredjeno).

Da li da se zaletim u tako sta ili bolje ne?
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 09:41   #2
bolje ne
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 09:47   #3
Ak je kod ŠKZ, kao što je prije bila fora s čekovima, radije probaj naći neki drugi način.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 11:38   #4
ja zna da se moglo u pbz-u prek amexa podici 20 000 kn an godinu-dvije. mozda su uvjeta sad i bolji.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 12:36   #5
Quote:
Billi kaže:
ja zna da se moglo u pbz-u prek amexa podici 20 000 kn an godinu-dvije. mozda su uvjeta sad i bolji.
al ja imam Diners
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 14:47   #6
Re: Krediti preko oglasa

Quote:
Violator kaže:
Vidio sam u oglasima kako daju kredite (do 5000eur na 5 godina) preko kreditnih kartica (Diners, Amex).... ima li tko iskustva sa time?

Kamate su 10-12%, dosta visoke... ali recimo meni treba nekakva lova, imam Diners i nisam kreditno sposoban da podignem pare u nekakvoj banci (radim u drzavnoj firmi, na odredjeno).

Da li da se zaletim u tako sta ili bolje ne?
Pa definitvno bolje ne, jer je to vjerojatno najskuplja moguca varijanta "kredita", a lako moguce da mozes doci i u vrlo ozbiljan sukob s karticarima. (oni cesto objavljuju po novinama kako ti krediti nisu dopusteni)

Naime to ti vjerojatno sljaka tako da postoji neka trgovina s robom, recimo televizori, fizideri, nesto utrzivo. Taj ducan ima sklopljen ugovor s dinersom o robnom krediti za svoje proitvode., i isto tako deal ispod stola sa ekipom kojoj si se javio na oglas za kredit. Onda ti dodjes i kao fol kupis televizor, frizider, vesmasinu, spavacu sobu vesna i garazna vrata na kredit preko dinersa. Ekipa kojoj si se javio na oglas uzme tu robu, i da ti u keshu negdje pola cijene koju si ti platio. Ti dalje placas kredit dinersu na punu cijenu, a oni vec negdje na crnjaka frknu tu robu i stave si u djep razliku izmedju one sice sto su tebi dali i posto su prodali robu.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 18:50   #7
Nekako imam nepovjerenje prema tim oglasima. Zar nisu to zelenaši i lihvari ?
Pazi da ti bejzbolkom ne poravnaju leđa
A da sudneš lovu od prijatelja-obitelji?
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 20:40   #8
Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Nekako imam nepovjerenje prema tim oglasima. Zar nisu to zelenaši i lihvari ?
Pazi da ti bejzbolkom ne poravnaju leđa
A da sudneš lovu od prijatelja-obitelji?
Nisu... bilo je na vjestima neki dan... ima muljarosa, a ima i "legalnih" oglasa... neka zena sto to radi nekak preko firme je pricala o tome na TVu... sve se ovjeri kod biljeznika i nema zajebancije... ali ipak sam malo sumnjicav ali frka mi je sa parama...

Od prijatelja i obitelji sam vec iskoristio "kredit"... tj. njima bi trebao vratiti pare. Zamisli samo u kakvim sam ja govnima.
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 21:13   #9
Pa onda postavi to ovako...

Ukoliko si u takvim govnima, tko bi ti razuman posudio pare?

Osim ako nisu muljatori pa ih briga...naplatit ce ziher.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 21:14   #10
E jebiga onda.
sad ti je vrijeme maškara-možeš obijat pragove-skupit će se neka kinta.
Ili prodavaj katoličke kalendare, odnosno ne prodavaj nego kolko ko može dati
Ili kupi par medvjedića i čini đir po kafićima-gluhonjem sam, prodajem smeće-sve po 25 kn
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 14:24   #11
Re: Krediti preko oglasa

Quote:
Violator kaže:
Vidio sam u oglasima kako daju kredite (do 5000eur na 5 godina) preko kreditnih kartica (Diners, Amex).... ima li tko iskustva sa time?
Uzmi Diners plus i na nju možeš dignuti gotovinski kredit. Kamate jesu velike, ali ako si baš u frci, to ti je najpametnije.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 14:41   #12
Re: Re: Krediti preko oglasa

Quote:
Vojky kaže:
Uzmi Diners plus i na nju možeš dignuti gotovinski kredit. Kamate jesu velike, ali ako si baš u frci, to ti je najpametnije.
a kako "uzeti" Diners Plus?!
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 15:01   #13
Re: Re: Re: Krediti preko oglasa

Quote:
Violator kaže:
a kako "uzeti" Diners Plus?!
Pođeš na www.diners.hr pa pogledaš, nazoveš i tako...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 12:35   #14
Liberalan je taj Diners. Dali karticu ovom čovjeku

Violator
anarchist
Lokacija: La La Land

U mojoj kartičarskoj firmi je ne bi nikad dobio . Samo ljudi koji su duboko odani sistemu i potrošnji imaju izgleda
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 13:21   #15
Quote:
bankei_ri kaže:
Liberalan je taj Diners. Dali karticu ovom čovjeku

Violator
anarchist
Lokacija: La La Land

U mojoj kartičarskoj firmi je ne bi nikad dobio . Samo ljudi koji su duboko odani sistemu i potrošnji imaju izgleda
jeb` ga, prihvatio sam se lifestylea potrošačkog društva
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 15:01   #16
Diners + kartica je meni bila dobra ideja koja se izjalovila, jer kod njih, istina, možeš dići gotovinu (kredit) do 24.000,00 kn, ali za to moraš pričekati do 6 mjeseci. Naime, kad sam ja nadobudno došla tamo s mojom + karticom, službenik me ljubazno obavijestio da su im za slijedećih pola godine limiti ispunjeni. Pa sad...predbilježi se
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 11:24   #17
Hehe ja sam na american digao 20000kn uz efektinu kamatnu oko 18% na dvije godine...
Prvo sam gnjavio normalne kredite po bankama kak ti 10% kamata nenamjenski kad sam skuzio da to efektivno izadje i po 14-15% plus nemrem na 2 godine vec moram na 3 zbog klauzule da jamac mora imati 1/3 place bezeciranu za slucaj nuzde sa mojim kreditom a onda jos nadji jamca pa papira covjece koji drag sredit sve te papire i za mene i za jamca pa ja racunam biljeznicke troskove iz mog djepa sve to JA moram platiti nazajebavati sebe i nekoga da bi dobio kredu sa 15 ili vise posto kamata, a s obzirom da nije na 2 god vec 3 onda je ukupna svota koju ostavim banci i veca koma...
A slag na kraju je sto kad skupim pare za vratit prije vremena (nadao sam se da cu sve to rijesit u ispod godinu dana i vratit pare u komadu i samim time usparat malo na kamatama) kazu placas penale za prijevremeno vracanje krede 1.5% AAAaaaAAA
Bem ti otisao u American i stara u roku keks dobila pare sa 18 % bez jamaca sa mogucnoscu prijevremene otplate kad god pozelim bez penala, i sto je najbolje ima opterecen american sa preko 3000 kuna kredita na mjesec a penzionerka je i to prelazi njena primanja big time (za 1/3), samo sve placa svaki mjesec uredno pa je zena samo to pogledala i rekla nema problema vi ste uredan platisa evo pare u koverti sa listom otplata sve do u lipe za svaki mjesec sa svim detaljima kamate glavnica bla bla excell tablica!!
I tako to radi ko podmazano!
E ti ljudi znaju vodit posao american rulez 8-)!
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 02:22   #18
Ovo je iskustvo:

Dođete u jedan Lanac trgovina "kvalitetne robe". Tamo vam zapravo daju preko kartice lovu koju ste vi "kao" potrošili u njihovoj trgovini.
Dakle, bilo je ovako-Uzima se 60 000 kn. 40000 vama, a 20000 "posredniku". I onda još za CIJELI iznos plaćate kamatu kroz mjesečnu ratu.

Eto, bez filozofije, nagađanja...ovo je odgovor na prvo pitanje.
Lucas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 02:29   #19
Samo da dodam-budući da je dvosmislen post...
Ovo sa kreditom preko kartice, naravno, nije moje iskustvo, nego iskustvo jedne žene koja mi je ispričala kako je dobila takav kredit.
Čovjek fakat mora bit u opakoj frci da uzme nešto tako...
Lucas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 13:01   #20
krediti - help

Jel zna tko kaj je s onim kreditima kaj ih ljepe na bandere .."bankovni krediti, bez jamaca, crna lista ne smeta...."

Zanima me jel to neka muljaža ili je fakat tako kako pise, nekako mi je to malo čudno, ali opet....

Jel možda neko dizao preko njih i sl.


Hvala
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.