Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2005., 10:56   #1
Sonic banka

Sta mislite o Sonic banci?

Da li je dovoljno pouzdana za oročiti recimo 30000 kuna uz valutnu kluzulu ...kamata na god 6.75%?
...kako se krecu finacijska izvjesca?
__________________
zivot je lijep....
bryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 10:57   #2
sigurno je super jedna banka, kad je Tomizza Jurak kod njih vodio svoje poslovanje...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 11:20   #3
Re: Sonic banka

Quote:
bryan kaže:
Sta mislite o Sonic banci?

Da li je dovoljno pouzdana za oročiti recimo 30000 kuna uz valutnu kluzulu ...kamata na god 6.75%?
...kako se krecu finacijska izvjesca?
Boli te đon kakva je , zgrabi kamatu ! Lova ti je osigurana kod DAB-a do 100 000 po osobi u jednoj banci .
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 14:51   #4
Ja imam oroceno skoro toliko u EURima.
Ljubazni su, ukupni dojam je ok, kamate su nesto veće ( a opet ne prevelike sta bi bilo sumljivo :-))

Nije da bi sve sta imam stavio tamo (niti bi u bilo koju drugu), al ulog ti je ionako osiguran do 100000kn, ne vidim razloga zasto ne orociti...
__________________
...sve nas je manje...
junetina_leso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 16:22   #5
nije li ti bolje uloziti te nofce u zivotno osiguranje, stambenu stednju (dobis 8%) ili sl?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 19:45   #6
Quote:
Taroth kaže:
nije li ti bolje uloziti te nofce u zivotno osiguranje, stambenu stednju (dobis 8%) ili sl?
Ako uplačujes najveći iznos na kojeg ostvaruješ PDS kroz cijelo
razdoblje štednje recimo 5 godina, mjesečni anuitet 55 EUR, efektivna kamatna stopa ispada oko 11%. Iz tog razloga mislim da je ovaj način isplativiji od drugih oblika štednje, a postoji mogućnost jednokratne uplate sredstava.
Masterboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 08:46   #7
ali stambena štednja traje 5 godina. ako ti lova dotad neće biti potrebna.predlažem ti stambenu štedionicu.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:43   #8
Pomoc, Banka Sonic

iliti Banko Popolare (novi naziv). Zanima me dali u toj banci vide bazu podataka
duznika (hrok). Zanima me manji kredit u toj banci, ali vec imam jedan (PBZ) koji se ne vidi na isplatnoj listi , po svim papirima sam idealan trazitelj kredita, ali ako mogu provjeriti kao i druge banke, onda mi sve pada u vodu.
Pitam zato da nebi sad papirologiju sredivao, a onda pogledaju u registar i veli mi sory decko....

HVALA
Baksuzvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:09   #9
Po ovome http://www.hrok.hr/default.asp?ru=11...kcija=&jezik=1 ispada da Sonic "banka" nije u Hrok-u, no ne piše od kada su ti podatci.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:18   #10
Hvala!!! Znam to, vec sam gledao, zato bi i uzeo tamo, ali nek provjeravaju.....
a nemogu uci u banku i pitat " hej, vi ste u sustavu hroka " ili dali imaju pristup podacima.
mozda je netko uzimao pa za vise o tome???
Baksuzvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:47   #11
Meni je to birtija od banke, jer sam s njima imao izuzezno neugodna iskustva vezna za deviznu štednju (tko mi je kriv kad sam ganjao visoku kamatu), a i sada imaju kamate na kredite i štednju tolike kao nekakva štedionica ili škz, a ne ozbiljna banka.
Valjda će ih ti Talijani dovesti u red kad riješe tu dioničku tužbu jer ipak trebaju vratiti uloženo.
A što ne digneš taj novi u PBZ-u ako kažeš da si idealan? Em ima više ljudi sa iskustom, a ako uredno otplaćuješ sadašnji možda ti se smiluju. Ništa te ne košta ako ih pitaš.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 13:12   #12
mogao bih, ali u pbz-u imam stambeni kredit i redovito otplacujem, ali je kredit na 20g. i rata malo veca. nezelim i neisplati mi se prebijati ga.
Baksuzvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 22:43   #13
a nebi ga ni mogao prebit,posto je stambeni pretpostavljam da je jos puno ostalo za vratit
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 08:22   #14
Ako se radi o manjem kredito od cca 50.000,00 kn postoje banke koje ne provjeravaju HROK. Možda bi se trebao interesirati i po drugim bankama. Naravno sve banke provjeravaju crnu listu.
erri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 20:22   #15
Quote:
Baksuzvž kaže: Pogledaj post
iliti Banko Popolare (novi naziv). Zanima me dali u toj banci vide bazu podataka
duznika (hrok). Zanima me manji kredit u toj banci, ali vec imam jedan (PBZ) koji se ne vidi na isplatnoj listi , po svim papirima sam idealan trazitelj kredita, ali ako mogu provjeriti kao i druge banke, onda mi sve pada u vodu.
Pitam zato da nebi sad papirologiju sredivao, a onda pogledaju u registar i veli mi sory decko....

HVALA
Nisu u HROK-u niti u HUB-u što znači da ne vide crnu listu, samo provjeri da li imaš dosta kreditne sposobnosti za onaj iznos kredita koji bi želio.
stankec01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:59   #16
Quote:
stankec01 kaže: Pogledaj post
Nisu u HROK-u niti u HUB-u što znači da ne vide crnu listu, samo provjeri da li imaš dosta kreditne sposobnosti za onaj iznos kredita koji bi želio.
ako je istina. Sutra idem po papire.
Sa crnom listom nemam problema
Baksuzvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 23:30   #17
Quote:
Baksuzvž kaže: Pogledaj post
ako je istina. Sutra idem po papire.
Sa crnom listom nemam problema
I kako je bilo???
stankec01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:19   #18
E, danas cu predati popunjene papire pa cemo vidjeti.
Budem napisao kak cu proci
Baksuzvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:39   #19
na koji iznos ces ic,i koji su ti instrumenti osiguranja?
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 20:07   #20
ja sam uzeo cca 30000kn, na 5g., rata 670kn i uvjet mi je bio da mi ide usteg na placu, uplatio sam 650 za zivotno osiguranje, i mora ti ostati 2000kn, kada ti oduzmu ratu. i kad sam predao papire , isti dan je bilo gotovo i dobio sam lovu. Nemaju uvid na crne liste ni u hrok.
Rok otplate moze biti do 10g. Navali narode
Baksuzvž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.