Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 09:26   #41
Stava sam da se za spolno prenosive bolesti mora reci. Tu nema nikakvih opravdanja za presucivanje. Sjecam se da mi je jednom iskusnija partnerica prije stupanja u odnos rekla "prosla sam tehnicki". Ne znam je li joj to bio redovni pregled ili je isla vanredno, ali za to imam samo pohvale. Ja sam zbog nekih problema morao ici raditi testiranje na spolno prenosive bolesti i tada su rekli da nemam nista. Doduse, uzimanje brisa je bilo tolko nelagodno da se ne sjecam jesu li uzumali tri ili cetiri uzorka, a svaki je isao sve dublje Kao sto se ne sjecam ni popisa osim da su na listi bili klamidija, sifilis. Za HPV zbilja ne znam. Obzirom na to da se neka sranja moze pobrat na bazenu, u javnom wc-u i slicno, kao i da zivimo u dobu kada se takve bolestine prenose lakse nego ikad, trebali bi se svi cesce kontrolirati. I morali bi moci o njima pricati bez tabua.

Nemam problema sa tim da znam imam li nekaj ili ne. Bolje je znati nego zivjeti u neznanju. Da imam nekaj, svakako bih rekao partnerici. Plus kaj se sigurno ne bih upustao u odnos ni sa zastitom. A da zena ima HPV i da mi se svidja, svakako bih volio znati i sigurno se ne bih okrenuo na peti i pobjegao.

Dobio sam zelju za preventivno testiranje...

Poslano sa mog E5823 koristeći Tapatalk
__________________
Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 21:11   #42
bris? sve dublje? i mene ce testirati ali na obdukciji, prije toga nece.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 01:55   #43
@Splićankaa,
taj tvoj tip za dejt vjerojatno isto ima HPV. To imaj na umu. Veće su šanse da ga ima nego da ga nema. Umjesto da se stresiras oko toga dal ces ga prenjet njemu, radije brini da on nesto ne prenese tebi. Na primjer klamidiju. Jer, budimo realni, taj tip se vjerojatno nikad nije testirao na HPV, a garant nije nikad ni radio bakteriološke briseve.

Super mi je kako si svi briju kako su jako moralni ako vele da bi rekli partneru za HPV prije nego bi stupili u odnos, a testirat se ne idu. Blazeno neznanje. I da, u slucaju s hpv-om neznanje je stvarno blazeno.

HPV je toliko rasiren da ga je kroz spolno aktivan zivot skoro nemoguce izbjec.
Evo, od mojih 6 prijateljica 3 znaju da ga imaju, 1 je negativna, 2 se nisu nikad testirale.
Od ovih 3 jedna ima visokorizican i nema nikakve zdravstvene probleme, zena je u braku vise godina, suprug joj je treci partner. Druga ima visokorizican i ima cin-ove svako malo,takoder par godina u braku. Treca je pozitivna na desetak tipova hpv-a, izmedu ostalog i visokorizicni i nema nikakvih zdravstvenih problema, ima visegodisnjeg partnera.
Ona frendica koja je negativna u braku je s muskarcem koji je pozitivan na niskorizican hpv i ni jedan nema nikakvih zdravstvenih problema. Cisto jos da dodam, ova negativna imala je najvise partnera.
Ostaju dvije frendice koje se nisu testirale. Vjerojatno su pozitivne. Nisu u braku ni u stalnim vezama.

Da budem fer pa da dodam jos i sebe. Nisam se testirala zadnjih pet godina. Prije toga jesam cetiri puta. Testovi su bili negativni. Prestala sam se testirat, jer sam shvatila da nema smisla. Vezano uz hpv bitno mi je samo da mi je papa test uredan. Radim papu svakih 6mj i bakterioloske briseve po potrebi (ovisno jesam li u vezi ili mijenjam partnere). S zadnjim partnerom testirali smo se i na hiv, hepatitis c i gen. herpes. Cisto da mozemo bit mirni.

Znaci, ne znam dal imam HPV. Shvacam da ga vjerojatnije imam nego nemam. Shvacam da ga tesko mogu izbjec tako dugo dok nisam u monogamnoj vezi ili braku. S tim da mi ni vlastita monogamnost ne pomaze, posto ne mogu dobit garanciju da ce moj partner takoder bit monogaman. Shvacam da tesko mogu utjecat na izlozenost hpv-u te da je moja situacija najvise ovisna o stanju imunoloskog sustava.

Evo skupina od 7 prosjecnih zena starosti od 25 do 35 godina. I sto smo dobili? 3 pozitivne, 1 negativna, 3 ne znaju. Zanimljiva realnost.

Zasto ovo sve pisem? Zato da se ne osjecas kao da si ''gubava'' i da u brizi za tude zdravlje ne zaboravis na svoje pa misleci da su drugi za razliku od tebe zdravi ne pokupis jos koju bolestinu. To sto imas hpv niskog rizika nije nista. Gotovo nista.

Moje misljenje je da o spolnim i spolno prenosivim bolestima treba pricat sa svakim partnerom. Da se treba testirat sa svakim novim partnerom. Vecina je ionako izlječiva pa se problem da rijesit. Definitivno treba obavijestit partnera ako imamo neku neizlječivu zaraznu bolest i definitivno se treba suzdrzat od odnosa do izljecenja onih bolesti gdje je to moguce.

HPV je nekako 'prica za sebe posto je toliko rasiren. Ja bi se osjecala duznom obavijestit partnera da znam da imam visokorizican hpv. U ovom tvom slucaju popricala bi s partnerom o toj temi i za pocetak izrazila zelju da se i on testira. Ti jesi, zasto ne bi i on? Mozda na kraju ispadne da je zapravo on taj koji je rizican za tebe. Ako se frajer ne zeli testirat, onda ni ne mora znat tvoje nalaze. Realno, on se s odbijanjem testiranja vise igra s tvojim zdravljem nego ti s njegovim ako mu presutis niskorizican HPV.

Naravno da takvi razgovori ubijaju spontanost i nisu bas napaljujuci faktor kod upoznavanja nove osobe, ali tako bi to trebalo izgledat ako zelimo biti odgovorni i zdravi.

Jesam se raspisala.
mittara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:36   #44
daj koji vam je, pa nema većina ljudi HPV
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:45   #45
Mislim da kruže postoci između 30 i 70%
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 21:01   #46
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
daj koji vam je, pa nema većina ljudi HPV
Kojim informacijama ti raspolažeš?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:22   #47
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
daj koji vam je, pa nema većina ljudi HPV
Zapravo ima. Samo što se ne testiraju. Testiraju se rijetki. Testiraju se žene dok dobiju cin-ove. Testiraju se muskarci dok ispadne da im partnerica ima. Vecinom ljudi nemaju nikakvih problema zbog hpv-a pa nikad ne saznaju da ga imaju ili da su ga imali u nekom razdoblju, jer cesto ode sam od sebe. Nitko tko se nije testirao ne moze tvrdit da ga nema.
Netko je napisao 30-70%. Kod takvih statistika stvarnost obicno ide u plus, jer takvi postoci brzo rastu. Pa uzmimo da svaka treca osoba ima HPV, recimo da je tako. Budimo optimisticni . Pa sad razmisli o seksualnim navikama mladih u danasnje vrijeme. Razmisli kakve su ti sanse da nikad nisi bila s nekim tko ga ima. Kondom smanjuje mogucnost zaraze, al ne stiti u potpunosti . Mislim da je sve jasno. Vecina ljudi bude u kontaktu s HPV-om. Ne pokupi ga svatko. Neciji imunitet ga izbaci brzo. Netko sazna, netko ne. Vecina ne sazna. Tko ima peh pokupi visokorizicni. Tko ima jos vecih peh sazna za to. Tko ima jos veci peh ima i promjene vezane uz hpv. I to je to.
mittara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 12:44   #48
Quote:
mittara kaže: Pogledaj post
Netko sazna, netko ne. Vecina ne sazna. Tko ima peh pokupi visokorizicni. Tko ima jos vecih peh sazna za to.
Mislim da je veći "peh" ne saznati pa se i ne liječiti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:10   #49
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
daj koji vam je, pa nema većina ljudi HPV

Za osobe koje ovo tvrde je po meni šansa 90% da imaju HPV, osim ako se nisu zavjetovale na celibat, a ni za te ne treba 100% garantirati.
La Blette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 00:54   #50
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Mislim da je veći "peh" ne saznati pa se i ne liječiti.
Mislim da je poanta da većina žena i ne sazna da ima visokorizični hpv ako on ne radi sranja koja se vide na papa testu (dakle, imaju peh pa virus ne veze goblene i ne gleda serije na netfliksu nego radi sranja).

Naravno da je u tom slučaju veći peh ako ne ideš na preglede, ne saznaš i 15-20 godina kasnije umreš od raka. Ok, nije peh nego suicid glupošću.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 19:46   #51
30-70% haha. Dobro da nisi reko 1-100%

Ja znam samo jednog koji ima, al on je bio sa svakakvim kurabama pa me ne čudi.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 00:20   #52
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
30-70% haha. Dobro da nisi reko 1-100%

Ja znam samo jednog koji ima, al on je bio sa svakakvim kurabama pa me ne čudi.
Eto, išao sam guglati, pa sam naletio na info da 20% osoba ima u sebi više tipova HPV. Tako da ti ovaj 1% i nije baš realan
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 19:22   #53
Informacija ima svakakvih, svatko čita ono što mu paše.

Netko će biti zagovornik tvrdnje da to nema puno ljudi, samo jebivetri i radodajke. I to se njemu/njoj ne može dogoditi.
Drugi će reći, a šta, ionako to imaju svi, ko da je bitno. Ne treba o tome voditi računa


Što ja mislim?
Nema smisla zastrašivati ljude, ali ih ima smisla educirati.
Strašno je što ljudi brkaju HPV sa hepatitisom ili hiv-om.
Ili što ljudi ne znaju da kondom nije zaštita protiv hpv-a, a kategorički tvrde da je nemoguće da se oni zaraze.


Stoga, prije nego stvorite sud o nečemu, informirajte se.


Kao što je meni moj doktor objasnio, zdravo seljački...
Od 100 ljudi, najvjerojatnije je svih 100 došlo u kontakt s hpv-om.
Od tih 100, njih 60 će se zaraziti, neće ni znati da su zaraženi jer hpv neće izazvati nikakve simptome.
Nakon nekog vremena, od tih 60 njih 10, obično su u pitanju žene, će imati lakših problema zbog hpv-a (takozvani CIN 1) koje će zahtjevati nekakvo postupanje, obično podizanje imuniteta i par sitnica, i obično se organizam sam izbori i sve se normalizira.
Od tih 10 njih 2 će imati jebenu sreću i razviti teže promjene zbog visokorizičnih tipova hpv-a i zahtjevat će ozbiljnije liječenje.
Jebiga, ti si u te 2.


Al svi misle - ma neće baš mene. Pazim ja s kim spavam. Yeah, right
Kad ste se zadni put testirali?
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 16:04   #54
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post

Ja znam samo jednog koji ima, al on je bio sa svakakvim kurabama pa me ne čudi.
Znači kurabe imaju HPV.
Znas da su spolne i spolno prenosive bolesti najveci problem kod ubracenih zena? Bas zato sto takve uglavnom misle da su sigurne i da se ne moraju testirati. Dok ce ljudi koji mijenjaju partnere cesce otic provjerit situaciju, pa ce ju i cesce saznat i rijesit na vrijeme.

Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Od 100 ljudi, najvjerojatnije je svih 100 došlo u kontakt s hpv-om.
Od tih 100, njih 60 će se zaraziti
...
Al svi misle - ma neće baš mene. Pazim ja s kim spavam. Yeah, right
Kad ste se zadni put testirali?
Ma kaj bi se testirali, pa nisu kurabe.

Super su mi zabavne i zene koje misle da nema sanse da ga imaju, jer su bile ''samo s par tipova''. To sto je svaki od tih ''par'' bio sa minimalno dvadesetak zena, to se ne broji. A kamoli tek da se broje jos i partneri od svake od tih zena. Pa tu vec imas krug od par stotina ljudi. Ali ne, nitko ga nema. Samo tamo neke kurabe. Sirimo dezinformacije. :NATO: :masoni: :vanzemaljci:
mittara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 13:01   #55
Pa da. Vidiš da se i tu na temi za HPV spominjalo kao tamo neku žensku bolest. A ženske (evo sad smo saznali da su i kurve) su se valjda same zarazile jer je opće poznata stvar da spolne baje ne idu na muškarce, njih hops preskoče i odmah na žene. Bilo bi zanimljivo vidjeti kod muškaraca kad bi svake godine išli na nekakva testiranja i kontrole koliko bi se tek onda stvari otkrilo, ako se uzme da pola njih oralni seks uopće ne računa kao nešto di se može zaraditi neka spolna bolest. To je pljuganje, to nije seks.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 13:14   #56
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A ženske (evo sad smo saznali da su i kurve) su se valjda same zarazile jer je opće poznata stvar da spolne baje ne idu na muškarce, njih hops preskoče i odmah na žene.
Naravno. I sve one silne upale prostata u odredenim godinama nemaju veze s neliječenim boleštinama, nego su sigurno sijedili negdje na hladnom betonu. Isto kao što i upala jajnika dođe kad ne nosiš potkošulju.
mittara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 19:01   #57
Kondom sam koristio s možda 10% partnerica. I kada sam ga koristio drugi put ne bi ni inzistirale, nema boljeg osjećaja nego kad je prirodno. Nekad bi bilo dovoljno da im pokažem da sam ponio kondom u džepu da bi se kao uvjerile da ga redovno koristim hehe, pa bi mi dale bez.

Češnjak je prirodni lijek protiv svih virusa i bakterija. Svaki dan isjeckam pola češnjaka na male komadiće, zgnječim ga i progutam s vodom. Nema nikakvih bolesti iza toga. Kurac mi je zdrav, čist mirisan i stoji čvrsto kao vepar.

Kada bi mi partnerica i priznala da ima neku spolnu bolest, pričekao bih da ozdravi (ako je moguće) ipak bi stavio kondom i uživao u analnom seksu taj put. Nakon toga bi je jednostavno ostavio, ne privlače me promiskuitetne žene, a šteta bi bila ipak propustiti fuk ako sam je već zbario.
Kalki Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 18:58   #58
Quote:
Kalki Avenger kaže: Pogledaj post
ne privlače me promiskuitetne žene, a šteta bi bila ipak propustiti fuk ako sam je već zbario.
A kako znaš jel promiskuitetna ili nije ?
mittara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:18   #59
A vidi se odma na njoj. Fine cure se jebu kad te zavole, a ostalo onako usput kad ih zasvrbi.
Kalki Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:29   #60
Quote:
Kalki Avenger kaže: Pogledaj post
A vidi se odma na njoj. Fine cure se jebu kad te zavole, a ostalo onako usput kad ih zasvrbi.
Aha. Thx na informaciji . Znaci, fin frajer me nece htjet jbt sve dok me ne zavoli. Uf. Nacekat cu se.
mittara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.