Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2016., 14:53   #61
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Malo odgovorniji odnos? Ne govorim o takvima.
Ti si puno bolji čovjek nego pred 10 godina? Hajde....
Nisu, niti slične, sve banane ovoga svijeta!
Djeca bi se trebala oduzimati neodgovornim roditeljima, zar ne..?
Naravno da jesam, bolji sam i za sebe jer sam se izgradio, bolji sam i za druge jer radim, imam i svoju firmu, recimo plaćam najam od kojeg netko živi, zapošljavam ljude, plaćam knjigovođu, državi dajem porez od kojeg društvo ima koristi, svojim proizvodima stavljam osmjeh na tuđa lica. Mogao sam biti nezaposlen, na teret sebi i drugima, izgubljen slučaj, mogao sam ali nisam..
Izbor jedne od druge hrpe banana je glupost, naročito je glupost što 120 ljudi u sat vremena prevrne sve te banane po rukama i uništi ih, no to pokazuje da su ljudi uzasno sebični i površni...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:53   #62
Nisi mi napet, ali sam primjetio kad te zena nakurca dodjes da se istreses na nase drage forumasice, jer doma nesmijes ni zucnut.

A inace si mi simpatican
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:11   #63
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Djeca bi se trebala oduzimati neodgovornim roditeljima, zar ne..?
Naravno da jesam, bolji sam i za sebe jer sam se izgradio, bolji sam i za druge jer radim, imam i svoju firmu, recimo plaćam najam od kojeg netko živi, zapošljavam ljude, plaćam knjigovođu, državi dajem porez od kojeg društvo ima koristi, svojim proizvodima stavljam osmjeh na tuđa lica. Mogao sam biti nezaposlen, na teret sebi i drugima, izgubljen slučaj, mogao sam ali nisam..
Izbor jedne od druge hrpe banana je glupost, naročito je glupost što 120 ljudi u sat vremena prevrne sve te banane po rukama i uništi ih, no to pokazuje da su ljudi uzasno sebični i površni...
Vjerojatno je lijepo živjeti tako uvjeren da si jedini, posve i nedvojbeno u pravu oko svega. Da svi ostali pričaju, žive i misle gluposti, uopće u svakoj drugoj rečenici u svezi drugih upotrijebiti riječ glupost.
Jest da bi stručnjaci imali što raspravljati o tom stavu i jest da bi se i o vjerojatnosti da je to uopće moguće, moglo naširoko i argumentirano raspravljati, ali da, valjda pomaže u životu. Onima koji mogu u to povjerovati, pa makar i za sebe.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:21   #64
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
Nisi mi napet, ali sam primjetio kad te zena nakurca dodjes da se istreses na nase drage forumasice, jer doma nesmijes ni zucnut.

A inace si mi simpatican
Ma ti nisi normalan, ja sam svako malo nadrkan a ženu ne vidim tako često što znači da ne može biti do nje... ljutim se na svijet...
A na forumaše nisam nadrkan iz čistog razloga jer su mutavi, žene pišu postove i jasno izražavaju svoje mišljenje, muškarci su poprilično zakinuti u tom pogledu, stoga eto diskutiram sa forumašicama..

Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je lijepo živjeti tako uvjeren da si jedini, posve i nedvojbeno u pravu oko svega. Da svi ostali pričaju, žive i misle gluposti, uopće u svakoj drugoj rečenici u svezi drugih upotrijebiti riječ glupost.
Jest da bi stručnjaci imali što raspravljati o tom stavu i jest da bi se i o vjerojatnosti da je to uopće moguće, moglo naširoko i argumentirano raspravljati, ali da, valjda pomaže u životu. Onima koji mogu u to povjerovati, pa makar i za sebe.
Ja sam za sebe u pravu, što se mog života tiče.. za druge ne, zbog toga ti imaš pravo živjeti kako želiš, sama pasti i podignuti se..
Ali ovo za banane je fakat glupost, to moraš priznati...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:30   #65
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Po svemu sudeći ja i moja žena nikada ne bi trebali uspjeti u braku, jer smo u većini stvari potpuno različiti. Ipak zajednički pogled na svijet i budućnost, te tolerancija odnosno sloboda za naše pojedinačne želje i izbore nam je bila dovoljna da naš brak uspije. Kad mi netko kaže da dvoje ljudi u braku treba biti kompatibilno sa sličnim željama, stavovima i potrebama to je jedna opća glupost. Ljudi su emocionalna bića i nema pravila koja će veza uspjeti a koja ne. Imaš primjer ljudi koji ljutnju izposljavaju kroz svađu, vika, dreka, lete vaze, izvana bi se reklo da im je brak teška grozota ali sexualni život im je fenomenalan i zaista im je veza čvrsta, slobodno izražavaju ljutnju i ništa ne drže pod tepihom i to im čini brak zdravim bez obzira na povremene eksplozije u ponašanju...
Imaš i primjer ljudi, vjerovao ili ne, koji se ne ljute jedno na drugo jer nemaju razloga. Nego uživaju zajedno gdje god je to bolje nego nasamo, a nasamo gdje nije moguće, ili ljepše, u paru. A oboje ne podnose agresiju, silu, a pogotovo ne leteće predmete, bez obzira na povod.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 18:44   #66
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Moram priznati da kužim što radical piše i donekle se slažem s njim. Što je debela iznimka btw..

Mislim da se stvarno na partnere počelo gledati kao na robu na materijalnom tržištu. Tražim si najboljeg, tražim si najkvalitetnijeg, najkompatibilnijeg,...i kad si ga nađem ima da zauvijek funkcionira. How yes no.
I onda si ljudi nađu tog kompatibilnog (ne pušim baš priče o nekompatibilnosti u trenutku ozbiljnog uparivanja, barem kad je većina u pitanju).
A onda kad dođe do problema, do kojeg kad tad neminovno dođe, jer ljudi i situacije nisu statika, onda se obično gura pod tepih, jer tzv. "rad na vezi" je nepoznanica. A nepoznanica je jer smo naučeni na konzumerizam. Kupi i baci i kupi ponovo. Pa se gura i gura pod taj jadni tepih dok se više ne zna ni sam kako se iskoprcati. A do tada je ta hrpa već toliko velika da je odnos nepovratno narušen i definitvno se više nema drugog izbora nego ići dalje.

I da, ima nešto u tome da većina ljudi vidi problem u drugome, a ne vidi problem u sebi. Pa tako uvijek iznova ponavlja iste greške i ista sranja. Jer je nevolja i nezadovoljstvo u njima ili barem i u njima, a ne samo u onom drugom. A vlastitu nevolju se nosi sa sobom u svaki idući odnos.
Kako drugačije objasniti neumoljivu statistiku koja baš ne podržava činjenicu da nakon prvog odnosa u dvoje idući biva boljim.
Jer statistički, prvi brak se raspada u cca 50% slučajeva, drugi u čak do 70% slučajeva, a treći u preko 73% slučajeva.
nažalost isto sam dojma da se na partnere gleda kao na materijalnu robu na tržištu-kupi,konzumiraj i baci.
imam ne mali broj poznanika iz inozemstva-redom žene i muškarci iznad 35 godina-veći dio njih imaju veći broj veza koje traju samo po 5 godina.
naprosto uz dobre materijane uvjete,kada se javi nezadovoljstvo u vezi-nisu motivirani proraditi na rješavanju problema-nego se okreću novoj vezi-
jer na "tržištu"uvijek postoji neki novi "model"i što da se bakću sa problemima,naročito problemima koji ima partner/ica.uglavnom mijenjaju se samo imena partnera.nisu promiskuitetni-nego naprosto takav je njihov sklop razmišljanja.
ispočetka sam mislila da je to neki fenomen.
sada više ne.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:37   #67
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mlaćenje prazne slame, ja bi ovo, ja bi ono... sve Vas vidim sa super uspješnim, zgodnim i bogatim muževima kako živite bajkovitim životom, jer eto samo se treba odvažiti i odma nam svima cvijetaju ruže. Priče za malu djecu, hvala bogu pa mi je brak u redu jer da nije ne bih nikada bio u takvoj koži. Sa 40 godina tražit sreću i gradit život ispočetka, čekati princezu na bijeloj žirafi da se stvori ispred mene i da mi kaže kako me je cijelog života čekala. Gledate puno filmova, nerealnih, romantičnih... Toliko ljudi sa zacementiranim sudbinama, lako je pričat o pizdarijama...

Redicul, tebi je većina mojih postova mlaćenje prazne slame.
Mene možeš vidjeti sa super uspješnim, jebozovnim, crnim visokim muškarcem kojeg jako volim i u skladnom smo braku preko 10 godina.

To što se tebi takvi životi i stavovi koji govore da ljudi imaju muda i spremni su preuzeti odgovornost za svoj život čine kao filmovi, žao mi je.

Vidiš, svi moji blagoslovi (a moj dragi, moja obitelj, moji prijatelji i moj posao su blagoslovi) su rezultat preuzimanja odgovornosti za moj život, odbijanja prihvaćanja onoga što ne mogu promijeniti. Da, otišla sam puno puta. I otići ću opet ako budem nesretna.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da se sve može mijenjati je iluzija, ponekad i može ali svejedno treba zasukati rukave jer ništa u životu ne dođe samo po sebi...
Sve što si ikada napisao bi se dalo sažeti u ovu gore misao. To si ti.

Jako se uznemiriš na spomen promjena, a posebno kada se piše o promjenama s pozitivnim konotacijama.

Pa zasukni više rukav, jeba te.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY

Zadnje uređivanje Azz : 21.11.2016. at 20:54. Reason: spajanje postova
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:57   #68
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Ima li tu neka granica?
Granica je vjerojatno tu negdje kad se supružnik počne zatvarati u sobu na par dana kad ovaj drugi želi pričati. I debelo ste ju prešli ako ona suti a i ti isto tako.

Al netko može i tako proživjeti život bez da radi toga poželi skočiti sa mosta ili napraviti neko sranje.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 20:18   #69
Maznulo mi temu, pa sam imao šta čitat. Iskreno, mislim da u ovom svijetu ima puno lirike koja dovodi do laganja sebi i drugima i licemjerja.

Prvo, da, ljudi se mijenjaju, kao što je radical rekao. Jednom plahi pozitivni dečko može odrasti u seljačinu koja skuplja pičke ko trofeje. Jednom draga cura koja svog tatu gleda kao uzor i traži takvog muža može odrasti u alapaču nakaradnog karaktera. A isto tako se to može okrenuti. Postoje i šanse za takve stvari i ovise o beskonačno faktora: godinama, obitelji, genetici...

Rad na vezi je ono što često razlikuje parove. Ako rade oboje i trude se, imaju šansu. Inače teško iako i to ovisi o situaciji.

Generaliziranje je glupost, kao npr. evo mačića kojem se više ne da zajebavat sa svojom ženom pa trpa neku sa strane. Naravno, tome pomažu statistike ali ako ćemo individue sudit po statistici, mislim da se to (generalno, vidi vraga!) zove šovinizam. Uskogrudni kompleksaši/ice bi se mogli pozabavit s radom na sebi.

Na koncu, postavio sam generalizirajuće pitanje pa sam dobio i takav odgovor. Tak mi i treba.
vrrrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 22:04   #70
[I]Pitam se gdje je granica izdržljivosti - koliko mora osoba (ženska) podnositi. Svakodnevno isprovociranje, napadanje za najmanju (ismišljenu) sitnicu. Ukratko - taj brak postoji 20 godina i sve gore je.
Žalostno kad se ne može više komunicirati i ne respektira drugoga.
Zajedno imaju samo djecu i dugovi koji otplaćivaju.
[/I]
Leclark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 22:10   #71
Koliko razilazenja je dovoljno?
Kad se vracate zbog kompromisa, a ne zbog vas dvoje. Tad je dovoljno.
nemoralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 22:16   #72
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Maznulo mi temu, pa sam imao šta čitat. Iskreno, mislim da u ovom svijetu ima puno lirike koja dovodi do laganja sebi i drugima i licemjerja.

Prvo, da, ljudi se mijenjaju, kao što je radical rekao. Jednom plahi pozitivni dečko može odrasti u seljačinu koja skuplja pičke ko trofeje. Jednom draga cura koja svog tatu gleda kao uzor i traži takvog muža može odrasti u alapaču nakaradnog karaktera. A isto tako se to može okrenuti. Postoje i šanse za takve stvari i ovise o beskonačno faktora: godinama, obitelji, genetici...

Rad na vezi je ono što često razlikuje parove. Ako rade oboje i trude se, imaju šansu. Inače teško iako i to ovisi o situaciji.

Generaliziranje je glupost, kao npr. evo mačića kojem se više ne da zajebavat sa svojom ženom pa trpa neku sa strane. Naravno, tome pomažu statistike ali ako ćemo individue sudit po statistici, mislim da se to (generalno, vidi vraga!) zove šovinizam. Uskogrudni kompleksaši/ice bi se mogli pozabavit s radom na sebi.

Na koncu, postavio sam generalizirajuće pitanje pa sam dobio i takav odgovor. Tak mi i treba.
I sto si zaključio, odlučio ?
Isplati li se ulagati u vezu ili ne?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 22:31   #73
Quote:
Leclark kaže: Pogledaj post
Pitam se gdje je granica izdržljivosti - koliko mora osoba (ženska) podnositi. Svakodnevno isprovociranje, napadanje za najmanju (ismišljenu) sitnicu. Ukratko - taj brak postoji 20 godina i sve gore je.
Žalostno kad se ne može više komunicirati i ne respektira drugoga.
Zajedno imaju samo djecu i dugovi koji otplaćivaju.
Zanimljivo kako se uvijek nađe dušebrižnica koja će proizvoljno pitanje okrenuti u pamflet tipa žene vs. muški.

Zašto pretpostavke iz vedra o tome kako izgleda naša veza? Ko izmišlja probleme kojih nema? Već sam bio pretpostavljeni varalica, sad sam pretpostavljeni fejker problema?

Ako nekog nešto konkretno zanima, nek slobodno pita
vrrrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 22:43   #74
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
I sto si zaključio, odlučio ?
Isplati li se ulagati u vezu ili ne?
Još ću pokušavati, još se nadam da se u mom slučaju isplati. Ljubav postoji, a nedostaje elementarno shvaćanje. Nda, da mi netko to kaže, reko bi da sere.

Evo npr., mislim da su sukobi normalna stvar u bilo kojem odnosu, pa i u braku. Moja supruga ne dijeli to mišljenje sa mnom. Jako rijetko (čitaj: par puta godišnje) potegnem temu koja joj se ne sviđa. Odgovor na to je izbjegavanje, šutnja, posramljivanje mene (jer mi uopće pada na pamet potezati pitanja kojima joj to radim), plač jer dovodim brak u pitanje...

Posljedica je da u biti sukoba baš i nema. Prije sam hodao po jajima, sad mi se više ne da niti otvoreno reći šta me smeta. Ili to, ili ću izluditi, pa biram to.

Samo ne znam kud nas to vodi.
Palo mi je na pamet da gubim vrijeme - zaključak se sam nametnuo.
Postajem ravnodušan
vrrrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 16:05   #75
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Još ću pokušavati, još se nadam da se u mom slučaju isplati. Ljubav postoji, a nedostaje elementarno shvaćanje. Nda, da mi netko to kaže, reko bi da sere.

Evo npr., mislim da su sukobi normalna stvar u bilo kojem odnosu, pa i u braku. Moja supruga ne dijeli to mišljenje sa mnom. Jako rijetko (čitaj: par puta godišnje) potegnem temu koja joj se ne sviđa. Odgovor na to je izbjegavanje, šutnja, posramljivanje mene (jer mi uopće pada na pamet potezati pitanja kojima joj to radim), plač jer dovodim brak u pitanje...

Posljedica je da u biti sukoba baš i nema. Prije sam hodao po jajima, sad mi se više ne da niti otvoreno reći šta me smeta. Ili to, ili ću izluditi, pa biram to.

Samo ne znam kud nas to vodi.
Palo mi je na pamet da gubim vrijeme - zaključak se sam nametnuo.
Postajem ravnodušan
Cisto sumnjam da si ravnodusan
Koliko godina imate?
Vjerojatno ti je samo dosta njenog ponasanja.
Ali ok, ruku na srce, vjerojatno si za to dijelom i sam krivv.
Pretpostavljam da si bio previse pazljiv, a ona je s druge strane previse osjetljiva. Po onome kakva sam ja bila, i po onome sto cujem od drugih parova, cini mi se da tu pomazu jedino radikalne mjere.
Ne mislim nista lose, niti zagovaram ciju stranu, ali jedino tako neke stvari dopru iz dupeta u glavu.
Sve dok ti cici mici polako vijas oko nje, nece biti nista od toga.
Znam kako je mene moj muz dozvao pameti.
A to nije bilo sa previse takta.
Jednostavno mi je rekao prije odlaska na posao, stara, poslje posla sjedamo za stol i rjesavamo ovo. Do tada imas vremena razmisliti sto hoces i sto neces, sto mozes dati a sto mozes primiti. Isto tako ocekuj od mene.
Zajebi suze i ti mene ne volis. Jos sam mlad i ako ovo nejde, ja ne mislim biti sam. A zelim traziti sada dok jos mogu naci.
I to je bilo to.
Imali smo nekoliko takvih razgovora i pregovora.vjerojatno ste do ove faze dosli iz istog razloga kao i mi, kao i tisuce drugih parova: manjka komunikacije.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 00:06   #76
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako se uvijek nađe dušebrižnica koja će proizvoljno pitanje okrenuti u pamflet tipa žene vs. muški.

Zašto pretpostavke iz vedra o tome kako izgleda naša veza? Ko izmišlja probleme kojih nema? Već sam bio pretpostavljeni varalica, sad sam pretpostavljeni fejker problema?

Ako nekog nešto konkretno zanima, nek slobodno pita
[I
]Nisam nikakva dušebrižnica!

Očito sam trebala pisati u temi nasilje u obitelji ili vezi.[/I]
Leclark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 00:17   #77
Quote:
Leclark kaže: Pogledaj post
[I
]Nisam nikakva dušebrižnica!

Očito sam trebala pisati u temi nasilje u obitelji ili vezi.[/I]
da,postoji i psihičko nasilje-i kada smo u njemu,
uvijek mislimo da možemo proširiti granicu,da izdržimo još ovo.
tako da smatram da je postavljeno dobro pitanje:
do koje granice izdržljivosti?
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 00:18   #78
Nisam pobornik ultimatuma.
U stvari, nije da nisam pokušao. I na kraju je ispalo tako da sam se ja ispričao radi bezobrazluka. Očito da mi ne idu oštri rezovi. Neki drugi prijedlog?
vrrrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 07:39   #79
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Nisam pobornik ultimatuma.
U stvari, nije da nisam pokušao. I na kraju je ispalo tako da sam se ja ispričao radi bezobrazluka. Očito da mi ne idu oštri rezovi. Neki drugi prijedlog?
Ti ju najbolje poznajes. I vjerojatno znas negdje u sebi sto bi proslo i na koji nacin je ispravno komunicirati s njom.

Samo nemoj misliti da je nezadovoljstbo u vezi rezervirano samo za jednu stranu. Vjerojatno i ona osjeca promjene i takoder pati zbog nekih svojih stvari koje se godinama taloze u njoj. Nitko nije cijepljen protiv toga. Samo sto neki parovi rjesavaju stvari odmah, a drugi su sakupljaci.
Bitno je da pocnete razgovarati i nacnete tu neugodnu temu bez povlacenja.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 08:59   #80
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Nisam pobornik ultimatuma.
U stvari, nije da nisam pokušao. I na kraju je ispalo tako da sam se ja ispričao radi bezobrazluka. Očito da mi ne idu oštri rezovi. Neki drugi prijedlog?
potpuno otvoreni razgovor, bez zadrške,
dok nije, ako već nije prekasno,
i posljedično tome odluka za dalje,
oboje ste nesretni, ne samo ti,
hodati po ljuskama jajeta u braku i općenito odnosu
je strašno i ubija osjećaje, obostrano...
ponekad ljubav nije /više/ dovoljna
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.