Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2016., 23:55   #21
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post

Slažem se da se neki muškarci tako osjećaju.
Izašli iz patrijarhalnih obitelji s uvjerenjem da će se žena za sve pobrinuti, proživljavaju skroz nepoznate situacije. I prisiljeni su improvizirati, više nego ikad.
Nekima to ide super i zadovoljni su, dok se drugi osjećaju kao žrtve.
Da vjerojatno su se žene od uvijek za sve brinule, od rada u tvornicama, stvaranja , kreiranja, znanosti, tehnologije, inženjerstva, da žene su očito te koje su gradile ceste, mostove, zgrade, gradove, tvornice, i još se pritom brinule o kući i djeci. Može biti da su muškarci trutovi koji nikad ništa nisu radili niti što stvarali..a i onako su primitivni pa im se životna filozofila svodi na onu use nase i podase, dovoljna činjenica da postignu osjećajnu i smisaonu nirvanu u životu...
Da, muškarci su izgubljeni, a da jasno kažemo i zašto.. zato što i dalje imaju obvezu da rade i stvaraju, da se njihov uspjeh mjeri u BROJKAMA a ne u osjećajima i apstraktnim stvarima, kao i zbog činjenice kako su odgajani da se brinu o obitelji, o ženi i djeci i za njih skrbe. Naravno pošto se žene danas jako dobro brinu o sebi, ili bolje rečeno za sebe, ili ih se bar tako odgaja u poslijednje vrijeme, zbrojeno sa činjenicom da se i država i njezini zakoni jako dobro brinu za žene (da ne ističem kako su na strani žena) bar kad o obitelji pričamo, sasvim je razumljivo da su muškarci pogubljeni. Kako i ne bi bili kada ne vide računicu u svom životu kada se o vezama i obitelji radi.
Da naravno, ti koji improviziraju, pokušavaju improvizirati sa krpom i metlom u ruci kako bi ženama udovoljili i uklopili se u koncepciju modernog muškarca kojeg su opet iscrtale žene, ali ja vidim da u toj ulozi imaju jako malo uspjeha, bar toliko dugo dok žena ne odluči da joj je dosadno pa digne sidro.. obično se tada malo zamisle i propituju svoje odabire u životu. Za prosječnog modernog muškarca brak i veza su smeće, što se čovjek više od toga odmakne tim bolje. Generacija mojih roditelja dobro je šljakala, i moja također ukoliko je imala sreće da se spoje dvije jedinke sličnih svjetonazora, današnji mladi punoljetni ljudi niti vide smisao niti ga realno imaju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 00:04   #22
Radical očito nemaš iskustva s pravom hrvatskom patrijarhalnom family . Moja sveki se brinula za apsolutno sve: kuhala, čistila, prematala, išla na posao, klala, kopala u vrtu itd. Nitko tim ženama nema pravo ulaziti u posao! Nitko, pogotovo ne muž i sinovi! One su svemoćne, dok su muški nesposobni i treba za njih brinuti. Ne rade oni ništa zato kaj ja idem za njima i skupljam otpatke, neg su oni takvi, znaš, to ti je takav spol.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 00:06   #23
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Meni ne trebaju frendice da bih negdje otisla bez muza na dva dana.
Dapace, ovih dana mislim uvesti to kao tradiciju u nas brak.
Povremeni vikend aranzmani samo za mene i moju dusu.
Pohvalno je da si bar u tim godinama shvatila da brak ne znači da te netko lisicama vezao za muževu nogu, ili onu od kuhinjskog stola...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 00:11   #24
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Radical očito nemaš iskustva s pravom hrvatskom patrijarhalnom family . Moja sveki se brinula za apsolutno sve: kuhala, čistila, prematala, išla na posao, klala, kopala u vrtu itd. Nitko tim ženama nema pravo ulaziti u posao! Nitko, pogotovo ne muž i sinovi! One su svemoćne, dok su muški nesposobni i treba za njih brinuti. Ne rade oni ništa zato kaj ja idem za njima i skupljam otpatke, neg su oni takvi, znaš, to ti je takav spol.
Ja znam da su muškarci za sve sposobni, pa i za odjebavanje raznih ženskih pizdarija koje su kao jako bitna životna stvar bez koje se živjeti ne može. Poput pranja zahoda dvaput dnevno, ribanja, dezinfekcije, do izbora boje latica nevena kojeg će si zasijati u vrt.. Da ne bi bilo da degradiram ulogu žene u obitelji reći ću da su muškarci odrađivali njima prioritene stvari, a žene one stvari koje su pak njima prioritetne...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 00:30   #25
Ne znam dal si skužil, al bila sam ironična .

Da, ti pričaš o podjeli muško ženskih uloga kakva je vladalo donedavno. Ja ti pričam o našim autohtonim familijama, meni je to isto čudo živo od kad sam sa svojim mužem. Zvučalo mi je iz Retrinog opisa da imamo jako slične svekrve, to su ti te babe koje su svemoćne. Nemre se bez njih ni čaša vode popiti. Iako sam čula da neke tak tretiraju muške jer im predstavljaju svete krave. Moja ne, njoj su muški idioti kojima treba obrisati riticu. Dosta sam to često čula od žena sa sela iz muževe familije. Meni ti je to sve čudo živo jer sam odrastala bez pretjeranih rodnih uloga.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 01:00   #26
Moderna zajednica je zajednica između;

1) žene i žene
2) muškarca i muškarca
3) samca i njega samoga
4) žene i muškarca koji želi postat žena
5) žene, muškarca i žene
6) muškarca, žene i muškarca
7) žene i muškarca i žene i muškarca
8) muškarca i žene i muškarca i žene
9) skupine žena
10) skupine muškaraca
11) skupine žena i muškaraca
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 01:06   #27
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Moderna zajednica je zajednica između;

1) žene i žene
2) muškarca i muškarca
3) samca i njega samoga
4) žene i muškarca koji želi postat žena
5) žene, muškarca i žene
6) muškarca, žene i muškarca
7) žene i muškarca i žene i muškarca
8) muškarca i žene i muškarca i žene
9) skupine žena
10) skupine muškaraca
11) skupine žena i muškaraca
Zena i muskarac nisu moderna?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 01:08   #28
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Zena i muskarac nisu moderna?
Naravno da ne. U tom slučaju riječ je o konzervativnom, tradicionalnom poimanju zajednice.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 05:04   #29
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Naravno da ne. U tom slučaju riječ je o konzervativnom, tradicionalnom poimanju zajednice.
žena i gorila te kuja i papučar su moderne zajednice u nas.

ptanje bi bilo koje su zajednice budučnosti?
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 06:32   #30
Je li moderno sve što nije tradicionalno? Iskren da budem, brak bih doživio valjda kao spas od izlazaka Ok, možda bih drugačije razmišljao da imam kvalitetnije društvo za izlaske i kvalitetnije radno vrijeme, a možda i sadržajniji posao.


Ali ajmo pretpostaviti to pod normalnim. Može funkcionirati kod normalnih, zrelih, monogamnih parova. Naravno, podrazumijeva mi se da razne "školske" priredbe, firmini domjenci i ino idu bez partnera. Druženja s prijateljima, također, u nekoj razumnoj mjeri, dok to ne utječe na brak. Zašto normalni, zreli, monogamni? Evo, u bližoj okolini(lokalno, ne obiteljski) znam za situaciju gdje je ženska gotovo svakodnevno izlazila s prijateljicama. Naravno, izgovor za muža, u stvari radilo se o švaleranciji. Njemu je bila sumnjiva situacija, pratio ju je, uhvatio ju na djelu. Njen odgovor na to što ju je uopće išao pratiti je"što njega briga kud se ona kreće, svejedno su oni u kući njezinih roditelja" E, to ne smatram definicijom modernog braka. Dakle, neke slobode postoje i moraju postojati, ali samo pod uvjetom da se iste ne zloupotrebljavaju.


Spomenuta je i vožnja automobila. Mislim da je bitna stvar, jer danas, da se slikovito izrazim, svaka budala ima vozačku, i potrebna je Što se tiče financija, mislim da je individualna odluka svakog para. Čak i da imam dovoljna primanja, mislim da bi mi bilo čudno da pokrivam apsolutno troškove života s djevojkom. Mogu to biti razni omjeri s moje i njezine strane, ali ja joj nisam tata, tako da, ako je situacija takva da radiš za minimalac, a ja za 15tkn, možeš makar ponekad kupit kruh ili paštetu


Razvod mi je privlačna opcija gotovo podjednako kao "dok nas smrt ne rastavi". Moja, njena, nebitno. Mislim da bih u nekoj blesavoj situaciji sulude ljubavi gdje volim ženu koja me ostavlja čak potpisao papir da me rokne nekažnjeno Bolje nego plaćati za život u agoniji
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 08:44   #31
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ne znam dal si skužil, al bila sam ironična .

Da, ti pričaš o podjeli muško ženskih uloga kakva je vladalo donedavno. Ja ti pričam o našim autohtonim familijama, meni je to isto čudo živo od kad sam sa svojim mužem. Zvučalo mi je iz Retrinog opisa da imamo jako slične svekrve, to su ti te babe koje su svemoćne. Nemre se bez njih ni čaša vode popiti. Iako sam čula da neke tak tretiraju muške jer im predstavljaju svete krave. Moja ne, njoj su muški idioti kojima treba obrisati riticu. Dosta sam to često čula od žena sa sela iz muževe familije. Meni ti je to sve čudo živo jer sam odrastala bez pretjeranih rodnih uloga.
Naravno da sam skužio, i naravno da sam nadovezao nešto svoje kao i obično.
Situacije koje opisuješ tipična su ženska manipulacijska metoda u braku, kako nekad tako i danas. Ukoliko je on sveta krava ona ga drži uza sebe da ga ne izgubi jer si bez čvrste muške ruke ne može zamisliti svoj život (sigurnost, zaštita, dojam vlastite vrijednosti), a u drugom slučaju riječ je o tipičnoj manipulativnoj ženi koja dominaciju održava ponižavanjem muškarca, stoga on je niškoristi bez obzira koliko rintao i trudio se da joj ugodi, obično se radi o muškarcu koji nije svjestan vlastite vrijednosti, niskog je samopouzdanja i prema tome jako je manipulativan te nije u stanju ženi postaviti granice u vezi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 09:30   #32
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Postavljam temu ovdje jer mislim da tu više "obitavaju" ljudi koji su duže u vezi,žive zajedno,planiraju djecu i sl....znači neke ozbiljnije zajednice.

Iako primjere koji se često gore na LJESu pojavljuju subjektivni,stvari su se dosta promijenile u odnosu na prije,i muškarci žele više toga vidjeti,opustiti se,a žene više nisu samo majke nego voze aute,zaposlene su,imaju neke ok plaće ovisno o zanimanju i obrazovanju.

Sve je to dovelo do nekih promjena u vezama,brakovima i moje mišljenje je da,pogotovo muškarci,ne mogu više "računati" na one stare okvire braka gdje su žene bile isključivo domaćice.

E,sad....

Je li po vama normalno, tj. jeste se i sami našli u toj situaaciji,što bi ste imali protiv toga i sl. da npr. vaša žena posvjećuje dosta vremena prijateljicama, odnosno da ide toliko daleko da ode s njima na vikend negdje se odmoriti i opustiti ?

Znam,netko bi rekao da će prevariti ako to želi bilo gdje,ali jeli ipak odlazak tamo samostalno ili u neki provod subotom-puno veća šansa za to napraviti ?

Također,koliko razlike danas kada su ljudi bombardirani sve većim iskušenjima vi dopuštate, i jesu li neke razlike u izboru filmova/glazbe,jela, toplije/hladnije za spavati,vrste jela razlike koje su nepremostive ?

Hvala unaprijed.
Ovaj post je uznemirujuć na toliko puno razina.
Podcrtala sam bolne momente.
Nemam ja šta dopuštati ili ne dopuštati nekome, nisam vlasnik nikoga niti je netko moj vlasnik. Možemo se dogovoriti oko nečega, ali da mi netko nešto dopušta ili ne, to je za mene nepremostiva razlika.
Posebno me zasmetalo ovaj dio o tome da si uzima toliko slobode da ode s prijateljicama na put.
Da, normalno je, i za muško i za žensko. Stupanjem u brak nismo uzgojili pupčanu vrpcu nego smo sklopili partnerstvo gdje smo ravnopravni članovi i gdje ista pravila vrijede za oboje.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 09:41   #33
Odnos dvoje ljudi bez ljubavi i iskrene zelje jednog za drugim, je retardiran kako god ga nazvali. Moderan, nemoderan, ovakav, onakav...

Pa onda sukladno tome imamo retaridrane zajednice, i zajednice gdje postoji ljubav i temelj je odnosa.

Pa onda nadalje proizlazi pitanje - moze li retardirana zajednica (koji god podskup iste), biti smislena i suvisla, dakako da ne, moze se samo dobro, lose, glumiti zbog ovog ili onog razloga, na svijesnoj, polusvijesnoj ili nesvijesnoj razini onoga, sto opet netko unutar neke od tih domena ne razumije.

Sintetizirano = strah od straha = fobijofobija.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 09:50   #34
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da vjerojatno su se žene od uvijek za sve brinule, od rada u tvornicama, stvaranja , kreiranja, znanosti, tehnologije, inženjerstva, da žene su očito te koje su gradile ceste, mostove, zgrade, gradove, tvornice, i još se pritom brinule o kući i djeci. Može biti da su muškarci trutovi koji nikad ništa nisu radili niti što stvarali..a i onako su primitivni pa im se životna filozofila svodi na onu use nase i podase, dovoljna činjenica da postignu osjećajnu i smisaonu nirvanu u životu...
Da, muškarci su izgubljeni, a da jasno kažemo i zašto.. zato što i dalje imaju obvezu da rade i stvaraju, da se njihov uspjeh mjeri u BROJKAMA a ne u osjećajima i apstraktnim stvarima, kao i zbog činjenice kako su odgajani da se brinu o obitelji, o ženi i djeci i za njih skrbe. Naravno pošto se žene danas jako dobro brinu o sebi, ili bolje rečeno za sebe, ili ih se bar tako odgaja u poslijednje vrijeme, zbrojeno sa činjenicom da se i država i njezini zakoni jako dobro brinu za žene (da ne ističem kako su na strani žena) bar kad o obitelji pričamo, sasvim je razumljivo da su muškarci pogubljeni. Kako i ne bi bili kada ne vide računicu u svom životu kada se o vezama i obitelji radi.
Da naravno, ti koji improviziraju, pokušavaju improvizirati sa krpom i metlom u ruci kako bi ženama udovoljili i uklopili se u koncepciju modernog muškarca kojeg su opet iscrtale žene, ali ja vidim da u toj ulozi imaju jako malo uspjeha, bar toliko dugo dok žena ne odluči da joj je dosadno pa digne sidro.. obično se tada malo zamisle i propituju svoje odabire u životu. Za prosječnog modernog muškarca brak i veza su smeće, što se čovjek više od toga odmakne tim bolje. Generacija mojih roditelja dobro je šljakala, i moja također ukoliko je imala sreće da se spoje dvije jedinke sličnih svjetonazora, današnji mladi punoljetni ljudi niti vide smisao niti ga realno imaju...
Sorry, radical, ali koji je tebi u zadnje vrijeme
Hajde da ispadnem okorjela feministica- ali kada zene nisu radile u tvornicama? Ne govorim samo o Hrvatskoj. Kad citam ovakve stvari, cudim se jesu li svi porijeklom iz plemickih kuca, pa se gospodja bavila samo goblenima, dok su joj sluskinje donosile cajic i tiho je pitale sto bi kuhale danas
Mislim da postoji mali broj porodica gdje se zena brinula samo o kuci i djeci, jer je jednostavno bilo neizvodivo. Uvijek se povlaci paralela sa "nasim babama koje su se poradjale dok su brale kukuruz, pa zamotaju djete i nastave brati". Gdje je tu onda povlascenost?
U mojoj porodici je bilo malo kucanica, tako da po tome - vecina mojih rodica je zivjela u modernom braku.Mislim-vozile su aute, radile u tvornicama,bile skolovane... I sa druge strane- i tad su se muski trudili da zdime od kucnih poslova i djece.Tetka od moje mame,po kojoj sam ja dobila ime, je bila profesorica hrvatskog, dama, sjajna kuharica i divan pedagog( i prema svojoj djeci,i nama malim kad smo dosli na svijet), no to njenom muzu nije bio neki problem da je kritikuje kako nije dobro napisala uvod za njegovu knjigu.Nocima je znala kucati i oblikovati njegove spise za knjigu.
Zakoni stite zene- jes kako da nou. Stite i djecu, da li mozemo reci da je to nepotrebno? Nek se djeca sama izbore sa pedofilima i zlostavljacima bilo kog oblika.
Generacija nasih roditelja je bila isto fucked up kao i nasa, jer je doslo do spajanja patrijahalnog i suvremenog, u stvari ljudi koji su dolazili iz razlicitih okruzenja, pa smo i mi sami Frankestajni odgoja. Puno nam je dato, mozemo se obrazovati, sve nam je dostupno, ali uglavnom ono sto smo dobili sa prvim majcinim mlijekom moze samo zadnja lopata zemlje promjeniti. Ako je vec generacija nasih roditelja jos bila dobra kako smo mi ovakvi? Nemoguce da nas je samo MTV pokvario
Moderni brak bi trebao biti ravnomjerna podjela poslova, postovanje i razumjevanje,ne? Mada mi se cini da, bar po prici, takav brak su imali moji pradjed i prabaka(nisam imala prilike upoznati ih), a oni su zadnje dijete dobili 1919. Ovi kasnije ubraceni su vec upitni
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 09:54   #35
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Odnos dvoje ljudi bez ljubavi i iskrene zelje jednog za drugim, je retardiran kako god ga nazvali. Moderan, nemoderan, ovakav, onakav...

Pa onda sukladno tome imamo retaridrane zajednice, i zajednice gdje postoji ljubav i temelj je odnosa.

Pa onda nadalje proizlazi pitanje - moze li retardirana zajednica (koji god podskup iste), biti smislena i suvisla, dakako da ne, moze se samo dobro, lose, glumiti zbog ovog ili onog razloga, na svijesnoj, polusvijesnoj ili nesvijesnoj razini onoga, sto opet netko unutar neke od tih domena ne razumije.
Retardirane zajednicu su na žalost svakodnevica i stvarnost, čak bi se usudio reći da prevladavaju, a u budućnosti će prevladavati još više. Ljubav kao vrijednost sve više gubi na značaju, možda iz razloga što ljudi za istu nemaju vremena, ne znaju kako ona izgleda ili ne mogu pronaći osobu koja će ih kroz život pratiti sa sličnim vrijednostima, možda zato što su sebični i egoistični. U svakom slučaju buduće zajednice će se sve više oslanjati na "dogovoreni odnos", odnos sa vijekom trajanja, svojevrsni "najam veze" sve dok za to oba partnera imaju interesa. Danas je sve popularnija metoda da se veze sklapaju predbračnim ugovorima gdje se definira rok trajanja veze, ili pokusni period, i gdje se kroz neki kraće vremenski period dogovaraju svi bitni detalji, od prava i obveza pa na dalje, a ako veza preživi radi se svojevrsni anex ugovora. Romantičarima od ovog pada mrak na oči, ali to je samo jedan način kako se danas u modernom svijetu pokušava definirati odnos.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:08   #36
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Retardirane zajednicu su na žalost svakodnevica i stvarnost...
Vrlo vjerojatno da.

Problematika proizlazi iz par faktora po meni;

1. strah od necega, i sukladno tome surogat ili imitacija pecipiranom/zeljenom idealu necega sto jedinka zamjecuje i percipira kao "dobro", negdje drugdje, opet kroz prizmu onoga sto protumaci kao takvo, opet u tim okvirima takve neke "(ne)vrijednosti".
2. Uzmimo u obzir i eventualni pozitvni trend koji bi se mogao pojaviti s vremenom, koji kaze da kada je dobro oskudnije, raste mu cijena. (To je opet meduzavisno sa onim da bi prvo trebali biti svijesni sto je to "dobro" u smislu apsolutne kategorije).
3. Odbacivanje paradigmi, odnosno vrlo visoka mogucnost kritickog promisljanja koja bi sama po sebi bila oslobadajauca do te mjere da moze dosegnuti cistu ljubav, odnsno frekvenciju/titraj tog stanja, te energije koje bi onda otvorilo prozor u ta stanja koja bi pretpostavljala pocetak novog cistog stanja koje je preodredeno za sadnju te "biljke", odnosno tog novonastalog stanja koje je ono stanje, koje u biti svi zele, vise-manje.

Ili opet jednostavno, moze li se dobra ljubav izracunati.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:12   #37
Joj, ljudi, romanticna ljubav i brak koji se radja iz nje je moderan. Toga prije nije bilo u tolikoj mjeri, vise je bilo iznimka.Nije bilo puno Pepeljuga, niti mudrih mlinara koji su dobili ruku kraljevne.
Itekako je to bio kupoprodajni ugovor, dva pater familijasa su odlucili da je vrijeme da se njihovi mladunci trebaju vjencati pa su se nasli i dogovorili detalje razmjene dobara. Ako mlada vise skilji nego sto treba-miraz je bio veci. A oni ako imaju srece da se i svide jedno drugom- di ces vise.
Nije bilo ni kasnije neuobicajeno da cijela familija krene juriti dvoje zaljubljenih kojima otac nije dao "blagoslov", pa da nesudjeni mladozenja moze biti sretan samo sa dobijenim batinama.
O takvom tradicionalnom braku pricamo?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:28   #38
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Sorry, radical, ali koji je tebi u zadnje vrijeme
Hajde da ispadnem okorjela feministica- ali kada zene nisu radile u tvornicama? Ne govorim samo o Hrvatskoj. Kad citam ovakve stvari, cudim se jesu li svi porijeklom iz plemickih kuca, pa se gospodja bavila samo goblenima, dok su joj sluskinje donosile cajic i tiho je pitale sto bi kuhale danas
Mislim da postoji mali broj porodica gdje se zena brinula samo o kuci i djeci, jer je jednostavno bilo neizvodivo. Uvijek se povlaci paralela sa "nasim babama koje su se poradjale dok su brale kukuruz, pa zamotaju djete i nastave brati". Gdje je tu onda povlascenost?
U mojoj porodici je bilo malo kucanica, tako da po tome - vecina mojih rodica je zivjela u modernom braku.Mislim-vozile su aute, radile u tvornicama,bile skolovane... I sa druge strane- i tad su se muski trudili da zdime od kucnih poslova i djece.Tetka od moje mame,po kojoj sam ja dobila ime, je bila profesorica hrvatskog, dama, sjajna kuharica i divan pedagog( i prema svojoj djeci,i nama malim kad smo dosli na svijet), no to njenom muzu nije bio neki problem da je kritikuje kako nije dobro napisala uvod za njegovu knjigu.Nocima je znala kucati i oblikovati njegove spise za knjigu.
Zakoni stite zene- jes kako da nou. Stite i djecu, da li mozemo reci da je to nepotrebno? Nek se djeca sama izbore sa pedofilima i zlostavljacima bilo kog oblika.
Generacija nasih roditelja je bila isto fucked up kao i nasa, jer je doslo do spajanja patrijahalnog i suvremenog, u stvari ljudi koji su dolazili iz razlicitih okruzenja, pa smo i mi sami Frankestajni odgoja. Puno nam je dato, mozemo se obrazovati, sve nam je dostupno, ali uglavnom ono sto smo dobili sa prvim majcinim mlijekom moze samo zadnja lopata zemlje promjeniti. Ako je vec generacija nasih roditelja jos bila dobra kako smo mi ovakvi? Nemoguce da nas je samo MTV pokvario
Moderni brak bi trebao biti ravnomjerna podjela poslova, postovanje i razumjevanje,ne? Mada mi se cini da, bar po prici, takav brak su imali moji pradjed i prabaka(nisam imala prilike upoznati ih), a oni su zadnje dijete dobili 1919. Ovi kasnije ubraceni su vec upitni
Mrzim kada se žene uzdiže u donosu na muškarce i od njih se radi strašne žrtve koje su muškarci kroz prošlost pribijali na križeve. To jednostavno nema veze sa zdravim mozgom. Uostalom poslovi su se oduvijek podjednako dijeli, jer dok su muškarci radilii zarađivali žene su preuzele brigu o kući, djeci i uz to vezanim poslovima. Dakle nije bilo lijenčina jer se jednostavno moralo raditi da bi se preživjelo. Dakle nisu žene bile patnice, nego su žene podizale obitelj jednako kao i muškarci, i dakle nisu muškarci bili lijenčine koje su sjedile doma sa nogama na stolu i pili pivo, nego su imali zadatak prehraniti obitelj kako znaju i umiju..

Sa današnje perspektive brak bi trebao biti poštovanje, razumjevanje i ravnopravna podjela poslova ali vidiš on to ipak nije niti će ikada biti.
U ženskom ponavljanju riječi ravnopravnost poput one propale Marksističke ideje izgubila se činjenica da ravnopravnost ne postoji, već postoji interes, i interes je realnost, i ovaj svijet u kojem živimo nije svijet ravnopravnosti već interesa. Izgubila se također i biološka činjenica (koja se ne da pobiti) da su muškarci muškarci a žene su žene. Izgubila se također i činjenica da se ženama i muškarcima nameće nešto što ima na koncu neće donijeti ono što im se obećaje, kao što ni socijalizam nije donio ravnopravnost za sve, a u istu ruku im se priječi sloboda izbora ako se ista sukobi sa aktualnim trendovima.
Da budem konkretan.. žene imaju taj svoj fenimizam, pitam što muškarci imaju, ili još bolje što muškarci imaju od feminizma? Žene se bore za svoj prava, što bi značilo da žene nastoje sebe zaštititi u što većoj mjeri pa se pitam tko to i što to danas štiti muškarce i tko to za njih intenzivno lobira .. Tko lobira za muškarce kada je u pitanju zlostavljanje bilo psihičko bilo fizičko, kada je u pitanju podjela imovine, skrbništvo nad djecom, plaćanje alimentacije, zlostavljanje na radnom mjestu, otežani uvjeti rada, kraći životni vijek, pravo na ljudsko dostojanstvo i da ne nabrajam dalje..
Vidiš lijepo je provlačiti priču o ravnopravnosti letjeti na krilima feminizma, ali je prava istina zapravo da muškarcima nikad nije bilo lako, da se od njih kako i ranije tako i danas traži da budu muškarci, i da je biti muškarac danas posebno teška zadaća. Na drugu pak ruku, zanimljiva mi je i ona druga krajnost gdje su se žene u svom feminizmu u kombinaciji sa svojom ženskom prirodom potpuno pogubile, pa su eto dobile i sva prava i bolju pravnu zaštitu ali svoj život na žalost nisu učinile niti malo jednostavnijim ili da se bolje izrazim racionalnijim. Iz tog razloga ne mislim da je feminizam donio nešto dobro, osim ponekih prava koje žene nekada nisu imale, zbrojeno rezultat je zapravo poražavajući i za žene i za muškarce... Sve je to zbrojeno između ostalog i razlog zašto su veze postale teško sranje, zašto je brak sranje, zašto je rastava braka još veće sranje i zašto ova današnja omladina u sve većoj mjeri živi pod parolom "neću se nikada ženiti", mislim da imaju pravo na to i da pri tome neće pogriješiti, jer normalan čovjek zdrave i razborite pameti se mora upitati zašto bih se ja to danas ženio i preuzeo obvezu i odgovornost za bilo koga, što time dobijem zauzvrat i zašto mi to uopće treba u životu?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:31   #39
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Joj, ljudi, romanticna ljubav i brak koji se radja iz nje je moderan. Toga prije nije bilo u tolikoj mjeri, vise je bilo iznimka.Nije bilo puno Pepeljuga, niti mudrih mlinara koji su dobili ruku kraljevne.
Itekako je to bio kupoprodajni ugovor, dva pater familijasa su odlucili da je vrijeme da se njihovi mladunci trebaju vjencati pa su se nasli i dogovorili detalje razmjene dobara. Ako mlada vise skilji nego sto treba-miraz je bio veci. A oni ako imaju srece da se i svide jedno drugom- di ces vise.
Nije bilo ni kasnije neuobicajeno da cijela familija krene juriti dvoje zaljubljenih kojima otac nije dao "blagoslov", pa da nesudjeni mladozenja moze biti sretan samo sa dobijenim batinama.
O takvom tradicionalnom braku pricamo?
svidja mi se tvoj romanticni preokret na temi. vezano za tvoj upit, ne, vecina, koliko vidim, ne prica o takvom braku. no, ne treba se upotrijebiti mnogo sivih stanica za shvatiti kako je i ova tema za neke (radical ) postala poligon za sukobljavanje medju spolovima. i sada ici secirati svaku nebuloznu i neutemeljenu izjavu bi oduzelo previse vremena jednoj zeni koja mora sada ici na posao. stovise, odvesti se autom do tog posla. i dok bude radila na tom poslu, biti ce sretna i svjesna da to sto radi, u nekim proslim vremenima ne bi bilo moguce, jer kao zena ne bi imala prilike skolovati se do tog obrazovnog nivoa. i to je samo jedna u moru stvari na kojima je zahvalna. a da ne kazemo da znanosti i umjetnosti ne bi mogla ni prici blize od same fantazije.
i u moru izazova kojima se kao drustvo trebamo baviti, neki bi jos uvijek sjekirom odvajali zene i muskarce. no, isto to ce raditi samo na jednom forumhaeru. dalje od toga nece ici. a nije da ne bi...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:40   #40
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Joj, ljudi, romanticna ljubav i brak koji se radja iz nje je moderan. Toga prije nije bilo u tolikoj mjeri, vise je bilo iznimka.Nije bilo puno Pepeljuga, niti mudrih mlinara koji su dobili ruku kraljevne.
Itekako je to bio kupoprodajni ugovor, dva pater familijasa su odlucili da je vrijeme da se njihovi mladunci trebaju vjencati pa su se nasli i dogovorili detalje razmjene dobara. Ako mlada vise skilji nego sto treba-miraz je bio veci. A oni ako imaju srece da se i svide jedno drugom- di ces vise.
Nije bilo ni kasnije neuobicajeno da cijela familija krene juriti dvoje zaljubljenih kojima otac nije dao "blagoslov", pa da nesudjeni mladozenja moze biti sretan samo sa dobijenim batinama.
O takvom tradicionalnom braku pricamo?
Kkao misliš nije bilo, je ne znam tko je mene batinom tjerao da se ubračujem , tko je mog oca ili djeda na to tjerao. Što se njih tiče bilo je pravilo da je brak dokaz muškosti i uspješnosti i da su djeca blagoslov, točka..
Što se tiče dogovorenih brakova, mislim da je u određenim kulturama to i danas pravilo ali ovdje je to bila iznimka. Uostalom takav brak ima i onu racionalnu komponentu, dakle bolje da se da obilni miraz i podjele prava i obveze nego da dvoje blesavih mladih ljudi golih gaća kreće u život, što danas imaš po Zapdu gdje te sa 18 izbaci kroz vrata pa ti jebi i ženi koga ti god hoćeš...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.