Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2017., 22:56   #1
Moja majka je potpuno luda i ne znam sta da radim

ovako.

Nekad smo bili skladna porodica a onda je iznenada umro moj otac.To se poklopilo i sa nasim osamostaljenjem. Brat je otisao u inostranstvo, a ja sam ostao sa majkom i ozenio. No, ni tada nije bilo sve lose i nas troje smo se slagali dobro, ali ipak ponajvise zato sto je moja zena tolerantna osoba i tolerisala je apsolutnu zelju moje majke da bude sve po njenom.

Tako smo ziveli neko vreme zajedno i mi smo razmisljali o prosirenju porodice. Stan od 110kvm sa cetiri zasebne sobe je sasvim dovoljan ali mi smo ipak hteli biti sami. Posto je sve skupo a plate male poslovi nesigurni (znate vec kako ide) da ne bi isli u kredite ja sam predlozio majci da prodamo veliki stan i kupimo dva manja.

Posto je taj stan delom i bratov ja sam najpre malo izokola a onda i direktno pitao njega sta i kako. No kako je on ubo dobar posao i za nas je pravi bogatun njegov stav bio je prilicno lezeran. On je meni rekao da njega taj stan i ne zanima i da on nece potrazivati svoj deo ni kad mama umre (jednog dana). Ja sam to protumacio da se on odrice svog dela, ali u zauzvrat da dodvorimo majku... Meni pak to nije ilo prihvatljivo jer je to naprosto isuvise velika zrtva... a sto je najgore u kakim vremenima zivimo nisam siguran ni da li cu je nadziveti.

Dakle, kako je njemu svejedno ja sam onda rekao mami da je on saglasan da podelimo stan i da svako dobije jednaki deo. Ona nije htela. Ja sam joj rekao, da uradimo tako i da cu ja uzeti polovinu, a ona polovina neka se vodi na nju a ja cu se odreci tog dela u korist brata. Posto se njemu jel ne zuri. Nije htela jer ona misli da sam ja tu nesto namolio brata da bude po mome.

Ja sam joj onda predlozio ovako. Mi smo svakako resili da se odelimo i posto nece tako ajde onda da napravimo sto cistiji racun. Da prodamo dakle nas zajednicki stan i neka svako uzme svoj deo. Ona ima svoju 1/2 a ocevu polovinu podelili smo na tri dela tako da je moje nekih 16.66%. Racunao sam da ce mi to biti dovoljno za ucesce za novi stan.

Tu je potpuno poludela. Pocela me optuzivati da sam racundzija, sta ja to mislim, i otkud je to moj deo. Histericno je vikala da su to zajedno stvarali ona i moj otac. Ja sam joj prebacio da je to sve tacno, ali posto oca vise nema, ja ga kao sin nasledjujem i ja ne trazim nista sto nije moje vec upravo SAMO moje... Bila je van sebe, neko vreme...

No mene je to jos vise odlucilo da odem pa kako bude. Kada je to cula ona iznenada menja stav i pristaje na moj prvi plan sa kojim se i brat slaze. I krecemo u prodaju stana. Kako sam samo naivan bio i podlegao njenoj manipulaciji. Stan smo prodavali 1.5 godinu i prosli kroz pakao. Sta nam sve nije radila. Najpre je tvrdila cenu, zatim je trazila direkt zamenu i to smo nasli ali ona je htela da udje u NOV STAN ! I to smo nasli, ali njoj je sve to mirisala na mucku navodno taj izviodjac nije siguran....

Na kraju. Dizemo sidro. Bez neke ustedjevine i liseni onog dela za ucesce skrpili smo se nekako digli KREDIT i kupili mali stancic. U sred cele frke dobili smo i klinca.

Epilog svega je da mi u kreditima zivimo u malom stanu, a ona sama samcijata zivi u stanu od 110kvm sa ne bas sjajnom penzijom sad sama placa komunalije koje su enormne, a nas vise nema, ja ne mogu placati komunalije tamo gde ne zivim, a jos imam svoje komunalije i kredit.

Naravno, cuo sam da nas izokola ogovara da smo je ostavili, a primetio sam i da mi je kod brata malo zamutila....

I sad ide ono najgore. Ima vec par meseci kako je naglo zanemocala iako joj je "tek" 68 godina. Sad kad joj se kuca ispraznila pocela je da razmislja o starosti. Ja sam joj rekao da je jedina opcija za nju - DOM. Strasno se naljutila. Ja sam joj rekao: gledaj mama, zivela ti meni sto godina ali ja ne mogu da te kupam i brisem, a od moje zene to ne mogu da trazim jer ona radi imamo dete kredit i tsl....

Inace doznao sam da je umolila burazera da joj malo dotura love da plati troskove...
Arni is offline  
Old 01.01.2017., 23:03   #2
To je kad roditelj hoce striktno po svome..
Briga nju za tvoj zivot i sta ti i zena zelite..
Nitko nije duzan podrediti svoj zivot da bi drugom bio zrtveno janje.
Pa nemoj ni ti brate mili..
Kao da ce ona imati izbora, kad ne mogne sama,ako niste u stanju ili necete da joj budete 24,satni njegivatelji sta bi ona htjela?
Bas da cete mocu placati i njene rezije i svoje sumnjam..
U krajnjem slucaju ili platit nekog da se skrbi ili dom..
A ne podvodit se nhenim hirovima..
Zvucim mozda grubo,no ne smatram da tom titulom sto smo nečija djeca,da smo "sluge" koje se "moraju" pobrinuti za roditelje jer eto su nas stvorili..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 01.01.2017., 23:05   #3
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
ovako.

Nekad smo bili skladna porodica a onda je iznenada umro moj otac.To se poklopilo i sa nasim osamostaljenjem. Brat je otisao u inostranstvo, a ja sam ostao sa majkom i ozenio. No, ni tada nije bilo sve lose i nas troje smo se slagali dobro, ali ipak ponajvise zato sto je moja zena tolerantna osoba i tolerisala je apsolutnu zelju moje majke da bude sve po njenom.

Tako smo ziveli neko vreme zajedno i mi smo razmisljali o prosirenju porodice. Stan od 110kvm sa cetiri zasebne sobe je sasvim dovoljan ali mi smo ipak hteli biti sami. Posto je sve skupo a plate male poslovi nesigurni (znate vec kako ide) da ne bi isli u kredite ja sam predlozio majci da prodamo veliki stan i kupimo dva manja.

Posto je taj stan delom i bratov ja sam najpre malo izokola a onda i direktno pitao njega sta i kako. No kako je on ubo dobar posao i za nas je pravi bogatun njegov stav bio je prilicno lezeran. On je meni rekao da njega taj stan i ne zanima i da on nece potrazivati svoj deo ni kad mama umre (jednog dana). Ja sam to protumacio da se on odrice svog dela, ali u zauzvrat da dodvorimo majku... Meni pak to nije ilo prihvatljivo jer je to naprosto isuvise velika zrtva... a sto je najgore u kakim vremenima zivimo nisam siguran ni da li cu je nadziveti.

Dakle, kako je njemu svejedno ja sam onda rekao mami da je on saglasan da podelimo stan i da svako dobije jednaki deo. Ona nije htela. Ja sam joj rekao, da uradimo tako i da cu ja uzeti polovinu, a ona polovina neka se vodi na nju a ja cu se odreci tog dela u korist brata. Posto se njemu jel ne zuri. Nije htela jer ona misli da sam ja tu nesto namolio brata da bude po mome.

Ja sam joj onda predlozio ovako. Mi smo svakako resili da se odelimo i posto nece tako ajde onda da napravimo sto cistiji racun. Da prodamo dakle nas zajednicki stan i neka svako uzme svoj deo. Ona ima svoju 1/2 a ocevu polovinu podelili smo na tri dela tako da je moje nekih 16.66%. Racunao sam da ce mi to biti dovoljno za ucesce za novi stan.

Tu je potpuno poludela. Pocela me optuzivati da sam racundzija, sta ja to mislim, i otkud je to moj deo. Histericno je vikala da su to zajedno stvarali ona i moj otac. Ja sam joj prebacio da je to sve tacno, ali posto oca vise nema, ja ga kao sin nasledjujem i ja ne trazim nista sto nije moje vec upravo SAMO moje... Bila je van sebe, neko vreme...

No mene je to jos vise odlucilo da odem pa kako bude. Kada je to cula ona iznenada menja stav i pristaje na moj prvi plan sa kojim se i brat slaze. I krecemo u prodaju stana. Kako sam samo naivan bio i podlegao njenoj manipulaciji. Stan smo prodavali 1.5 godinu i prosli kroz pakao. Sta nam sve nije radila. Najpre je tvrdila cenu, zatim je trazila direkt zamenu i to smo nasli ali ona je htela da udje u NOV STAN ! I to smo nasli, ali njoj je sve to mirisala na mucku navodno taj izviodjac nije siguran....

Na kraju. Dizemo sidro. Bez neke ustedjevine i liseni onog dela za ucesce skrpili smo se nekako digli KREDIT i kupili mali stancic. U sred cele frke dobili smo i klinca.

Epilog svega je da mi u kreditima zivimo u malom stanu, a ona sama samcijata zivi u stanu od 110kvm sa ne bas sjajnom penzijom sad sama placa komunalije koje su enormne, a nas vise nema, ja ne mogu placati komunalije tamo gde ne zivim, a jos imam svoje komunalije i kredit.

Naravno, cuo sam da nas izokola ogovara da smo je ostavili, a primetio sam i da mi je kod brata malo zamutila....

I sad ide ono najgore. Ima vec par meseci kako je naglo zanemocala iako joj je "tek" 68 godina. Sad kad joj se kuca ispraznila pocela je da razmislja o starosti. Ja sam joj rekao da je jedina opcija za nju - DOM. Strasno se naljutila. Ja sam joj rekao: gledaj mama, zivela ti meni sto godina ali ja ne mogu da te kupam i brisem, a od moje zene to ne mogu da trazim jer ona radi imamo dete kredit i tsl....

Inace doznao sam da je umolila burazera da joj malo dotura love da plati troskove...

Trebao si pozvat brata kuci i svi lijepo zajedno odluciti o tome svemu kao familija.Ovako si ti pricao sa bratom a onda radio po svojem na neki nacin preko leda majce..Majka ti je majka brate i sad kad je starija nije lijepo da je strpas u staracki dom.Normalno da se zena osjeca grozno..Od svih mogucih rjesenja odabrao si po meni najgoru varijantu,nju ostavit samu,a ti uc u kredit..Sa bratom se dogovori lijepo kulturno normalno..sretno...
Konttogan09 is offline  
Old 01.01.2017., 23:13   #4
Takvih majki i takvih očeva na žalost ima jako mnogo, imam i ja jednu, pa sam napravio ono što si i ti napravio, ostavio sve i otišao svojim putem i idem kroz život samo sa svojih 10 hvala bogu zdravih prstiju.

Majka je klasična manipulatorica i jako sebična osoba, isključvio misli na svoju guzicu, jer da ne misli vjerojatno bi kao i većina drugih roditelja shvatila da je vama potreban stan, jer ste mlada obitelj i jako vam je bitno da imate rješeno stambeno pitanje. No ne, ona je kao i svaki sebičan roditelj tebi uskratila pravo na nasljedstvo nakon smrti oca (što te zakonski pripada) i krenula vas je ucjenjivati sa tim stanom kako bi tebe i suprugu mogla kontrolirati. Naivno je bilo u startu vjerovati da će ona pristati na prodaju stana, to je pak učinila kad ste ju stisnuli ali se koristila svim metodama da do prodaje ne dođe..

Sada, kada ste otišli, progledala je no i dalje pokušava vas dvoje uhvatiti u svoje klupko, a kud bolje nego kroz obvezu da se brinete o njoj, makar vo bili gladni i žedni a ona bila sama u stanu od 110 kvadrata.

Ako si muškarac, budući otac i imaš kičmu pokušat ćeš ju prisiliti na ono što je u tvom interesu, a to je da proda stan, podjeli imovinu na tebe i brata, dio ostavi za sebe i tada ćeš ti zatvoriti kredit i imati dovoljno da se o njoj brineš (plaćaš nekog), naravno ako ti posao i obitelj to budu dopuštali. Ako ne neka si lijepo svojom imovinom plati starački dom, jedan veliki problem manje. Ako ju pustiš ponovo u svoj život budi svjestan da će se poslužiti svojom bolešću, tvojim osjećajima i naivnošću da te do smrti manipulira.
Postavi se kao muškarac, odluči onako kako je najbolje za tvoju obitelj, a ona je samo dobila ono što je zaslužila, nemoj da ti osjećaji prevladaju nad razumom, nije vrijedno, ne za osobu kao što je ona...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 01.01.2017., 23:17   #5
Quote:
Konttogan09 kaže: Pogledaj post
Trebao si pozvat brata kuci i svi lijepo zajedno odluciti o tome svemu kao familija.Ovako si ti pricao sa bratom a onda radio po svojem na neki nacin preko leda majce..Majka ti je majka brate i sad kad je starija nije lijepo da je strpas u staracki dom.Normalno da se zena osjeca grozno..Od svih mogucih rjesenja odabrao si po meni najgoru varijantu,nju ostavit samu,a ti uc u kredit..Sa bratom se dogovori lijepo kulturno normalno..sretno...
Da, trebao je dovesti brata i sjesti sa majkom da se o svemu lijepo dogovore nakon smrti oca, dakle da se stan proda, da se on obveže brinuti za majku i za to dobije veći dio imovine, da se osigura gdje će majka živjeti, kako će se o njoj brinuti..

Kako to nije napravio, ili nije bilo moguće napraviti sad ispašta za svoje pogreške, a kazna mu je rata kredita za taj stan. On svoj križ nosi, neka sad majka nosi svoj...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 01.01.2017., 23:38   #6
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post

I sad ide ono najgore. Ima vec par meseci kako je naglo zanemocala iako joj je "tek" 68 godina. Sad kad joj se kuca ispraznila pocela je da razmislja o starosti. Ja sam joj rekao da je jedina opcija za nju - DOM. Strasno se naljutila. Ja sam joj rekao: gledaj mama, zivela ti meni sto godina ali ja ne mogu da te kupam i brisem, a od moje zene to ne mogu da trazim jer ona radi imamo dete kredit i tsl....

Inace doznao sam da je umolila burazera da joj malo dotura love da plati troskove...
Majka ti je izrazito narcisticna i manipulativna osoba.
Nista cudno, mnogi ljudi kriju se iza svojih roditeljskih uloga i statusa kako bi utjecali na djecu, a sve da zadovolje svoje sebicne interese.
Dobra je stvar sto si se maknuo od nje, na tome ti cestitam. Iako ste u malom stanu, mir nema cijenu.

Kao sto sam napisala na jednoj drugoj temi, ti i pogotovo tvoja zena niste duzni prati guzicu starijim clanovima obitelji. Za to postoji kvalificirano medicinsko osoblje.
Ona ima dovoljno uvjeta za otici u dom, neka proda taj veliki stan, podijeli sumu na tri dijela, i od svog dijela financira vlastiti dom gdje ce imati njegu, a vi ju mozete posjecivati i odrzavati emocionalno bazirane odnose, bez materijalnih spona i manipulacija.

Naravno, lakse reci nego uciniti, ali realno, to je normalno rjesenje.

Ona ce vjerojatno pokusati i da do toga ne dodje, dapace, pokusat ce vas manipulirati i ocrnjivati pred svima da ste ju ndo kraja izdali sto vec vidim lagano i cini.
Ne dopusti da te mentalno slomi, koliko god ti je majka, ti svoje granice moras cvrsto povuci, ne dovodi se u situaciju da joj podmeces ledja, jer ce ti to unistiti brak i negativno utjecati na tvoje dijete u konacnici.

Ako treba sto puta joj ponovi koji su tvoji limiti i ne prelazi ih.

Naravno imaj na umu da bi u svom narcistickom bijesu mogla stan pripisati na kraju na brata koji je miljama daleko. Vrlo moguc scenarij.
No, i na to moras biti spreman, ne daj se navuci na nikakve prijetnje. Cuvaj svoju obitelj. Sretno.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post

Ako si muškarac, budući otac i imaš kičmu pokušat ćeš ju prisiliti na ono što je u tvom interesu, a to je da proda stan, podjeli imovinu na tebe i brata, dio ostavi za sebe i tada ćeš ti zatvoriti kredit i imati dovoljno da se o njoj brineš (plaćaš nekog), naravno ako ti posao i obitelj to budu dopuštali. Ako ne neka si lijepo svojom imovinom plati starački dom, jedan veliki problem manje. Ako ju pustiš ponovo u svoj život budi svjestan da će se poslužiti svojom bolešću, tvojim osjećajima i naivnošću da te do smrti manipulira.
Postavi se kao muškarac, odluči onako kako je najbolje za tvoju obitelj, a ona je samo dobila ono što je zaslužila, nemoj da ti osjećaji prevladaju nad razumom, nije vrijedno, ne za osobu kao što je ona...
Molim te, kako mislis da ce on nju prisiliti?
Ono, kako bi to prisiljenje trebalo izgledati, korak A, korak B, korak C? Da malo pojasnis?
Jel ti kuzis s kakvom psihicki sjebanom osobom on ima posla?
Cim se ponovno uplete u njezin zivbot na bilo koji nacin unistavat ce ga jos i vise nego sada.
TincH is offline  
Old 01.01.2017., 23:43   #7
ne naravno da je moj brat tu i tamo dolazio i da smo svi skupa pricali utroje pogotovo kad smo krenuli u onu prvu totalnu prodaju.

ALi, kako da kazem, moj brat tu ima prilicno lezeran odnos. On nas voli, veruje nam, neka bude po nasem jer on zna da ga necemo prevariti. Moje misljenje je da on buduci da je situiran zapravo hebe mu se za sve. Kad sam kupio stan na kredit on je dosao, dao poklon klincu i rekao wow to je kul, bravo !

Moja mama sigurno vidi njega kao nekog lezernig i uspesnog lafa, a mene kao nekoga ko stalno nesto zateze i zakera. U osnovi to je i tacno, ali sta da radim kad nisam uspeo da se snadjem kao on, a moram nekako ici dalje.

Sto je najludje gotovo svi nasi rodjaci pa i mamini prijatelji manje vise su sa decom izmenjali stanove i nesto iskombinovali jedino ona zivi sama u palati kao ELizabeta Prva. Meni je to krajnje neshvatljivo. I sto je najludje ona je i rodbinu okrenula protiv mene kao, ja sam nju ostavio, i radije mi je ziveti pod ratom u malom stanu "nego sa rodjenom majkom"....

Sve u svemu cak i kad sam kupio manji stan bez obzira na kredit osecam se potpuno preporodjen. Sloboda jednostavno nema cenu. A drugo moja pozicija je sada puno jaca. U stvari tako sam mislio i nastavio sam ubedjivati mamu da prodamo taj stan ili se zamenimo ali sada u fazonu ako hoces hoces ako neces jbe se sad i meni !

Ona je to procitala i jednom mi je rekla da ona svoj deo moze ostaviti kome hoce. Prakticno zapretila je da ce me razbastiniti. Na sta sam ja ostao miran i rekao, da se ja u to ne mesam i da je to njeno pravo, ali da me mog dela nece lisiti niko i nikada. Pritom, dodao sam, da ja to i ne cinim zbog sebe vec da se ja svojega nemam pravo odreci i zbog svog deteta.
Arni is offline  
Old 01.01.2017., 23:50   #8
Na stranu majka i njene mušice, meni recimo ne bi palo na pamet predlagati mami da prodamo stan u slučaju tatine smrti, kako bismo se moja obitelj i ja skućili. Tj. možda bih i predložila, ali ne bih inzistirala ako ona to ne bi htjela. Smatrala bih to njenim stanom dok ne umre, bez obzira što bih pravno imala dio po tati.
Pogotovo to ne bih pokušala izvesti nekakvim dogovorima s bratom i sestrom njoj iza leđa.
Ako sam dobro shvatila, prihvatili su tebe i tvoju ženu u svoj dom bez da su to morali. Samo lako je vidjeti SVOJE, a teško vidjeti NJIHOVO koje vam je dano.

Iskreno, teško mi je zamisliti skladnu obitelj koja se raspala preko noći zbog jedne lude žene (koja je do tada bila dio iste te skladne obitelji).
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 01.01.2017., 23:50   #9
Tehnicki, ona te moze razbastiniti bez problema. Ukoliko je stan 100% na nju a ne na vas troje.
Moze sastaviti oporuku u kojoj sve ostavlja tvom bratu, ocitom zlatnom djetetu
Dok si ti obiteljska crna ovca.

SVe sam to vidjela u svojoj obitelji, moja oba roditelja razbastinjena su od svojih roditelja u korist brace i sestara, a mislim da ce se ista stvar dogoditi i meni

E sad, ono sto se u tom slucaju moze desiti je da brat uzme to nasljedstvo i da ga podijeli s tobom. Ukoliko ste u dobrim odnosima.

Ukoliko stan glasi na vas troje, onda je situacija ipak nesto drugacija, tu ti ne moze uzeti tvoj dio, a ne moze ga ni pripisati na sebe bez tvog pristanka.

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila, prihvatili su tebe i tvoju ženu u svoj dom bez da su to morali. Samo lako je vidjeti SVOJE, a teško vidjeti NJIHOVO koje vam je dano.

Iskreno, teško mi je zamisliti skladnu obitelj koja se raspala preko noći zbog jedne lude žene (koja je do tada bila dio iste te skladne obitelji).
Njemu pripada dio stana od pokojnog oca, ukoliko nije drugacije definirano.

A pod drugim pasusom, meni nije.
Moja se isto raspada naocigled Jer nikada nije bila skladna, samo se takvom 'cinila'.
Prica je gotovo jezivo identicna.
Samo sto smo brat i ja bili glupi i nakon mamine smrti cijeli stan (koji je s njenog imena (100% njezin) automatski pripao svima trima) dali tati koji je to od nas trazio. Nismo tada o tome razmisljali, previse smo bili potreseni, a sada on to koristi kao sredstvo manipulacije.

Iskreno, meni se jebe za stan. Ali bih voljela da me ostavi na miru bozjem
TincH is offline  
Old 01.01.2017., 23:55   #10
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Na stranu majka i njene mušice, meni recimo ne bi palo na pamet predlagati mami da prodamo stan u slučaju tatine smrti, kako bismo se moja obitelj i ja skućili. Tj. možda bih i predložila, ali ne bih inzistirala ako ona to ne bi htjela. Smatrala bih to njenim stanom dok ne umre, bez obzira što bi pravno imala dio po tati.
Pogotovo to ne bih pokušala izvesti nekakvim dogovorima s bratom i sestrom njoj iza leđa.
Ako sam dobro shvatila, prihvatili su tebe i tvoju ženu u svoj dom bez da su to morali. Samo lako je vidjeti SVOJE, a teško vidjeti NJIHOVO koje vam je dano.

Iskreno, teško mi je zamisliti skladnu obitelj koja se raspala preko noći zbog jedne lude žene (koja je do tada bila dio iste te skladne obitelji).
pa sad ?

to je bio moj roditeljski dom. I dok je stari bio ziv ja sam planirao da se zenim i da se odelim. On umire iznenada i mi odgadjamo svadbu za neko vreme, a ostali smo ziveti sa njom BAS DA NE BI BILA SAMA ! Pogotov sto je u tom mementu brat zapalio preko. Ja sam taj koji je ostao. Mislim mogao sam i ja kao brat.

i uopste ne znam sta je to tako strasno, danas se tesko zivi i sto ne pomoci svome detetu ?
Arni is offline  
Old 01.01.2017., 23:57   #11
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post

Ona je to procitala i jednom mi je rekla da ona svoj deo moze ostaviti kome hoce. Prakticno zapretila je da ce me razbastiniti. Na sta sam ja ostao miran i rekao, da se ja u to ne mesam i da je to njeno pravo, ali da me mog dela nece lisiti niko i nikada. Pritom, dodao sam, da ja to i ne cinim zbog sebe vec da se ja svojega nemam pravo odreci i zbog svog deteta.
Istina je da ona svoj dio može ostaviti kome hoće. I ima apsolutno pravo na to. Glede tvog prijedloga da proda stan... realno, ne možeš joj zamjeriti ako se nije složila, ona i tvoj otac su kupili taj stan i na tebi je da si sam riješiš svoje stambeno pitanje.
Tvoj dio, koji si naslijedio po ocu ti ne može uzeti nitko i pretpostavljam ako se ne riješi drugačije da ćete nakon majčine smrti brat i ti prodati stan i podijeliti novac (u kojem omjeru, ovisi o tvojoj majci).

Imala sam sličnu situaciju (velika obiteljska kuća) i otišla sam zbog neslaganja s majkom. Živim u tri puta manjoj kvadraturi, ali mir koji ovdje imamo ne mogu komparirati s komforom koji sam imala tamo , mir ne mogu komparirati s ničim.

Zajebi sve to što možeš dobiti i nadaj se da ćete ti i supruga biti zdravi da možete zaraditi za sve što vam treba i raditi dovoljno dugo da otplatite kredit.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 01.01.2017., 23:58   #12
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post

i uopste ne znam sta je to tako strasno, danas se tesko zivi i sto ne pomoci svome detetu ?
U pravu si. Nije strasno.
Normalna majka bi pomogla i pristala na neku varijantu dijeljenja imovine, pogotovo jer je kvadrata stvarno poprilicno.
Tvoja je psihicki vrlo nestabilna i vidi se to vrlo jasno iz upisa.

No, nisu kvadrati tvoj najveci problem s njom vec tvoje emocionalno zdravlje, na to trebas najvise pripaziti jer takve osobe su u stanju ici vrlo daleko.
Toliko daleko da se zbog njene manipulacije ti mozes u svoja vlastita 4 zida osjecati lose i iscrpljeno, i donijeti mnoge pogresne odluke.
TincH is offline  
Old 01.01.2017., 23:59   #13
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Njemu pripada dio stana od pokojnog oca, ukoliko nije drugacije definirano.

A pod drugim pasusom, meni nije.
Moja se isto raspada naocigled Jer nikada nije bila skladna, samo se takvom 'cinila'.
Prica je gotovo jezivo identicna.
Samo sto smo brat i ja bili glupi i nakon mamine smrti cijeli stan (koji je s njenog imena (100% njezin) automatski pripao svima trima) dali tati koji je to od nas trazio. Nismo tada o tome razmisljali, previse smo bili potreseni, a sada on to koristi kao sredstvo manipulacije.

Iskreno, meni se jebe za stan. Ali bih voljela da me ostavi na miru bozjem
Žao mi je što to prolaziš.
Ako ti je otac skroz promijenjen nakon majčine smrti, možda treba stručnu pomoć.

Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
pa sad ?

to je bio moj roditeljski dom. I dok je stari bio ziv ja sam planirao da se zenim i da se odelim. On umire iznenada i mi odgadjamo svadbu za neko vreme, a ostali smo ziveti sa njom BAS DA NE BI BILA SAMA ! Pogotov sto je u tom mementu brat zapalio preko. Ja sam taj koji je ostao. Mislim mogao sam i ja kao brat.

i uopste ne znam sta je to tako strasno, danas se tesko zivi i sto ne pomoci svome detetu ?

Nema ništa loše u pomoći svom djetetu, ali način na koji se to kod vas odvijao mi je ljigav.
Ne govorim ja da se s njom i njenim ponašanjem slažem, samo sam komentirala tvoj aspekt u svemu.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 02.01.2017., 00:00   #14
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Žao mi je što to prolaziš.
Ako ti je otac skroz promijenjen nakon majčine smrti, možda treba stručnu pomoć.

Nije, oduvijek je bio takav
A da mu predlozim strucnu pomoc, mislim da bi me fizicki ozlijedio.
Toliko.
TincH is offline  
Old 02.01.2017., 00:02   #15
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tehnicki, ona te moze razbastiniti bez problema. Ukoliko je stan 100% na nju a ne na vas troje.
Moze sastaviti oporuku u kojoj sve ostavlja tvom bratu, ocitom zlatnom djetetu
Dok si ti obiteljska crna ovca.

SVe sam to vidjela u svojoj obitelji, moja oba roditelja razbastinjena su od svojih roditelja u korist brace i sestara, a mislim da ce se ista stvar dogoditi i meni

E sad, ono sto se u tom slucaju moze desiti je da brat uzme to nasljedstvo i da ga podijeli s tobom. Ukoliko ste u dobrim odnosima.

Ukoliko stan glasi na vas troje, onda je situacija ipak nesto drugacija, tu ti ne moze uzeti tvoj dio, a ne moze ga ni pripisati na sebe bez tvog pristanka.

Njemu pripada dio stana od pokojnog oca, ukoliko nije drugacije definirano.

A pod drugim pasusom, meni nije.
Moja se isto raspada naocigled Jer nikada nije bila skladna, samo se takvom 'cinila'.
Prica je gotovo jezivo identicna.
Samo sto smo brat i ja bili glupi i nakon mamine smrti cijeli stan (koji je s njenog imena (100% njezin) automatski pripao svima trima) dali tati koji je to od nas trazio. Nismo tada o tome razmisljali, previse smo bili potreseni, a sada on to koristi kao sredstvo manipulacije.

Iskreno, meni se jebe za stan. Ali bih voljela da me ostavi na miru bozjem
ne znam kako je to regulisano u Hrvatskoj (ja sam Hrvat, ali zivim u Srbiji) i ovde je takvo pravilo da ako nema testamenta ili oporuke onda pokojnikov deo ravnomerno dele zakonski naslednici.

Dakle delio se ocev deo tj pola stana na tri dela i ja dobio dakle 16.66%

Naravno da moze da me razbastini jer moze sastaviti testament kako joj volja.

Ustvari pisem ovo samo da si olaksam dusu. Iskreno najmanje me jebe i novac i sve i rata i stan vec to neko njeno ludacko energetsko polje kojim nas apsolutno truje. Najradije bih pobegao na Novi Zeland kad bih mogao.... Zbog njenog ludila i ja sam poceo da ludim... Nekazem da sam hteo da je ubijem, ali sam pomisljao da umre i jednostavno nas ostavi na miru.

Eto.
Arni is offline  
Old 02.01.2017., 00:04   #16
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nije, oduvijek je bio takav
A da mu predlozim strucnu pomoc, mislim da bi me fizicki ozlijedio.
Toliko.
Ovo je nešto drugo.
I sve mi se više čini da je i kod autora bilo riječ o "skladnoj" obitelji.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 02.01.2017., 00:04   #17
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
ne znam kako je to regulisano u Hrvatskoj (ja sam Hrvat, ali zivim u Srbiji) i ovde je takvo pravilo da ako nema testamenta ili oporuke onda pokojnikov deo ravnomerno dele zakonski naslednici.

Dakle delio se ocev deo tj pola stana na tri dela i ja dobio dakle 16.66%

Naravno da moze da me razbastini jer moze sastaviti testament kako joj volja.

Ustvari pisem ovo samo da si olaksam dusu. Iskreno najmanje me jebe i novac i sve i rata i stan vec to neko njeno ludacko energetsko polje kojim nas apsolutno truje. Najradije bih pobegao na Novi Zeland kad bih mogao.... Zbog njenog ludila i ja sam poceo da ludim... Nekazem da sam hteo da je ubijem, ali sam pomisljao da umre i jednostavno nas ostavi na miru.

Eto.
U Hrvatskoj je isto, automatski dobija supruznik i djeca dijeljeno na tri dijela.

Ne moze te razbastiniti od tvojih 16.11%, moze samo svoj dio (pola stana) i svoju trecinu ocevog dijela dati bratu (ili nekom trecem).
Tvoj dio tebi uvijek ostaje.

Ovo boldano, jebiga, razumijem sto prolazis. Zato ti kazem da se cuvas jer su takve osobe vrlo opasne. Cuvaj sebe i svoju malu obitelj, i nemoj se upletati u njezine mreze
Otisao si, i to je jedna od boljih stvari koje si napravio
TincH is offline  
Old 02.01.2017., 00:07   #18
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
ne znam kako je to regulisano u Hrvatskoj (ja sam Hrvat, ali zivim u Srbiji) i ovde je takvo pravilo da ako nema testamenta ili oporuke onda pokojnikov deo ravnomerno dele zakonski naslednici.

Dakle delio se ocev deo tj pola stana na tri dela i ja dobio dakle 16.66%

Naravno da moze da me razbastini jer moze sastaviti testament kako joj volja.

Ustvari pisem ovo samo da si olaksam dusu. Iskreno najmanje me jebe i novac i sve i rata i stan vec to neko njeno ludacko energetsko polje kojim nas apsolutno truje. Najradije bih pobegao na Novi Zeland kad bih mogao.... Zbog njenog ludila i ja sam poceo da ludim... Nekazem da sam hteo da je ubijem, ali sam pomisljao da umre i jednostavno nas ostavi na miru.

Eto.
Ona na tebe može imati utjecaja samo onoliko koliko ti dopustiš.
Sreži sve kontakte ako vas emotivno iscrpljuje.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 02.01.2017., 00:07   #19
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Žao mi je što to prolaziš.
Ako ti je otac skroz promijenjen nakon majčine smrti, možda treba stručnu pomoć.




Nema ništa loše u pomoći svom djetetu, ali način na koji se to kod vas odvijao mi je ljigav.
Ne govorim ja da se s njom i njenim ponašanjem slažem, samo sam komentirala tvoj aspekt u svemu.
o Isuse.

gle,

nisam ja radio nista njoj iza ledja nego sam onako porpicao sa bratom da vidim sta on misli o tome. Jer se ona nikad nije sasvim oporavila od smrti oca i cela situacija je bila delikatna i ja sam samo hteo da tome pristupim pazljivo.

i sta me sad jos i ti cedis. Mislim ti nju ne znas i svakako bi bilo isto.
Arni is offline  
Old 02.01.2017., 00:11   #20
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
o Isuse.

gle,

nisam ja radio nista njoj iza ledja nego sam onako porpicao sa bratom da vidim sta on misli o tome. Jer se ona nikad nije sasvim oporavila od smrti oca i cela situacija je bila delikatna i ja sam samo hteo da tome pristupim pazljivo.

i sta me sad jos i ti cedis. Mislim ti nju ne znas i svakako bi bilo isto.
Ne razumije mrafica dobro narcissistic family dynamics
Mislim, nije to lose sto ne razumije, vec je samo znak da je njena obitelj srecom daleko od te patologije.

S druge strane, nazalost, meni je to savrseno jasno. Najradije bih da takodjer nije, no eto
TincH is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.