Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 23:08   #201
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
Pa dobro,ajmo onda svi krenuti od sebe Sa partnerom smo u nategnutim odnosima i on predlozi psihijatra jer mu se cini da nas nesto muci. Koliko bi nas isti tren ostavilo partnera ?
Ako se vec osjecamo psihicki stabilnima sto se nebi trudili objasniti zasto se ponasamo drugacije ? Sto se nebi trudili popraviti odnos do kojeg nam je stalo ?
Il bi nas ipak vodila .. sto ? Tastina ?
Pa to joj je samo poslužilo kao povod jer eto muž je pravi ludom i hoće ju strpat na psihijatriju, razlog je najvjerojatnije prevara s obzirom na ponašanje.
Gustavo is offline  
Old 31.01.2017., 23:15   #202
Od frendove cure mama se počela slično ludo ponašati, ali s tim da je i nesuvislo govorila i to je trajalo samo tri sata prije nego su reagirali. Ispada da je imala moždani.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 31.01.2017., 23:20   #203
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
. Nedavno sam završila medicinu i nagledala se toga.Procitala sam malo postove,pa sam primjetila da ljudi opčenito kad s nekim nešt nije onako kako društvo nalaže uredu a ne šteti nikome se u većini slučaja smatra psihijatrijskim slučajem, ljudi trebaju shvatiti da je toga i prije bilo pa su ljudi živjeli normalno, ne ide se radi gluposti kod pshica, i ne trebaju se odmah davati dijagnoze,lijekovi i terapije.
U Hrvatskoj struka opcenito nije previse pouzdana. Ne samo psihijatri. Hvala Bogu na onima koji jesu.
A sto se tice ponasanja van drustvenih normi,pa tako to i krece,ne.
Vecina poremecaja osobnosti proizadje iz nekog poremecaja ponasanja. Tj ,jedno prethodi drugom. Nitko ne tvrdi da je ona psihicki bolesna osoba ,ali se sad ponasa nestabilno i nepredvidivo.
Opsesivne radnje isto nisu znak zdravlja. Utjecu na kvalitetu zivota , uznemiruju itd ....nebi to bas trebali nazivati gluposcu.
A mi ionako nikoga ne mozemo odvesti nigdje....ali dobar terapeut moze samo koristiti.
Prije je ljude jednako kao i danas boljela kraljeznica pa zbog nemogucnosti/nedostupnosti usluge nisu odlazili na masaze kao danas .
Mislim da se mentalno zdravlje previse podcjenjuje ,a najvaznije je za funkcioniranje cijelog organizma. Ako netko ponekad zatreba pomoc psihologa ili terapeuta ne znaci odmah da je bolestan,lud,opicen itd ....
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Old 31.01.2017., 23:23   #204
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Imaju li sad forumaši tvoju stručnu dozvolu za pisanje ili samo psiholozi mogu pisat? Čisto da ne bi povrijedili autora teme.
Ocigledno mozes, jer si i na ovoj teskoj temi dosao ostavljati ovakve upise.

Ne mozes se suzdrzati, znam.

Procitala sam temu od pocetka do kraja i dijelim mraficino misljenje. Od pocetnog posta me podisla jeza, doslovno. Mislim da je najvjerovatnije da se radi o akutnoj psihozi sa elementima OKP. Ukoliko je ona razvila inkapsulirane paranoidne deluzije u vezi s muzem (ili nekim iz susjedstva) to objasnjava zbog cega se na poslu ponasa 'normalno'. Stoji i to da je cudno da roditelji nisu pokazali zanimanje / zabrinutost kad su razgovarali s njim, ali moguce da nemaju dobar odnos s njim.

Druga opcija bi bila neki brzorastuci tumor na mozgu, sto smatram manje vjerovatnim.

Mislim da je mogucnost da je bila seksualno napadnuta znacajno manja jer bi tada valjda ispricala muzu (ili barem majci) sto se desilo. Jedna stvar je ne prijaviti silovanje Policiji, a sasvim druga ne ispricati nikome. Ukoliko se to nekim slucajem ipak desilo a ona ni ne pomislja da mu to kaze, onda imaju ozbiljne probleme sa povjerenjem u braku. Btw, zanimljivo je da je autor napisao kako joj je obecao da ce je stititi uvijek (nekad u proslosti). Zbog cega?

IMO najmanja je vjerovatnoca da ima ljubavnika, cak i ako je hipersenzibilna tesko da bi se pocela ponasati bizarno zbog toga. Uostalom da je ljubavnik bio uzrok njenog ponasanja, otisla bi njemu a ne roditeljima.

lara Retra
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Old 31.01.2017., 23:26   #205
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj struka opcenito nije previse pouzdana. Ne samo psihijatri.
Ne samo u Hrvatskoj, ako to może nekog utjeśiti
Trećina ih radi svoj posao kako treba, trećina su vidovnjaci s razlićitim ishodima proroćanstava, a trećina bi u stvari trebali biti pacijenti ovih prvih

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
...
Pa da se i Ti jednom slażeś sa mnom
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 31.01.2017., 23:31   #206
Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post
Slazem se. Zato mi je i malo cudno da je autor odlucio pristupiti joj na nacin na koji jest, i ni vise ni manje nego "ja sam odlucio da ti treba psihijatar" (nakon konzultiranja s kolegicom i cijelim forumom - o sto bi tek bilo da je saznala - mozda i je ). Premalo informacija, a i ovo sto imamo je neodredjeno i polovicno.
Ta recenica mu fakat nije trebala. Posebice sto je sam nekoliko puta spomenuo da mu je zena anti psihijatrija, cak mislim da je to spomenuo i za cijelu njenu obitelj.
Jedna stvar je nekome reci - brinem se, zbunjen sam i volio bih da popricas s nekim. A sasvim je druga stvar nekome reci - ja sam odlucio da tebi treba psihijatar.
Vjerujem da je Koko to dobronamjerno izgovorio, valjda. Ali to nije uspjesni nacin komunikacije, nikako.
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Psihijatrija nije na lošem glasu samo u našim krajevima,nego svugdje,koja ima svojih uspona i padova. Već neko vrijeme su na lošem glasu, jer su počeli forsirati nove boleštine i za svaki rac imaju neku terapiju i popratno liječenje, jer su veliki novci u igri.A i tko je malo bolje upoznat s povijeću psihijatrijskog liječenja,metodama i uspješnosti istih može zaključiti da ih većina i nije previše pouzdana. Nedavno sam završila medicinu i nagledala se toga.Procitala sam malo postove,pa sam primjetila da ljudi opčenito kad s nekim nešt nije onako kako društvo nalaže uredu a ne šteti nikome se u većini slučaja smatra psihijatrijskim slučajem, ljudi trebaju shvatiti da je toga i prije bilo pa su ljudi živjeli normalno, ne ide se radi gluposti kod pshica, i ne trebaju se odmah davati dijagnoze,lijekovi i terapije.
Ne slzem se s tobom. Da kojim slucajem obolim od shizofrenije puno radije bih se lijecila u Skandinaviji ili u Sjevernoj Americi.
Nasi psihijatri su uglavnom jako slabo informirani o novijim metodama lijecenja, o novim ljekovima na trzistu i poprilicno su rigidni po tom pitanju.
U psihijatriji mislim da je istinsko majstorstvo posloziti dobru dijagnozu i sloziti najefektivniju kombinaciju ljekova.

Kod nas se koma stvari desavaju. Nekoliko mojih kolegica su dale otkaze u psihijatarskim bolnicama jer nisu mogle podnjeti nedostatak psihoterapije.

I ne slazem se s tobom da je psihijatrija nepotrebna ili sumnjiva kao medicinksa grana, ali postoje kriteriji koji se moraju tu slijediti. A cesto se ne slijede.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 31.01.2017., 23:38   #207
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj struka opcenito nije previse pouzdana. Ne samo psihijatri. Hvala Bogu na onima koji jesu.
A sto se tice ponasanja van drustvenih normi,pa tako to i krece,ne.
Vecina poremecaja osobnosti proizadje iz nekog poremecaja ponasanja. Tj ,jedno prethodi drugom. Nitko ne tvrdi da je ona psihicki bolesna osoba ,ali se sad ponasa nestabilno i nepredvidivo.
Opsesivne radnje isto nisu znak zdravlja. Utjecu na kvalitetu zivota , uznemiruju itd ....nebi to bas trebali nazivati gluposcu.
A mi ionako nikoga ne mozemo odvesti nigdje....ali dobar terapeut moze samo koristiti.
Prije je ljude jednako kao i danas boljela kraljeznica pa zbog nemogucnosti/nedostupnosti usluge nisu odlazili na masaze kao danas .
Mislim da se mentalno zdravlje previse podcjenjuje ,a najvaznije je za funkcioniranje cijelog organizma. Ako netko ponekad zatreba pomoc psihologa ili terapeuta ne znaci odmah da je bolestan,lud,opicen itd ....
Dapače,ako se ustanovi da netko ima ozbiljnih psihičkih zdravstvenih problema se treba liječiti, jednako tako osobe koje imaju odredene smetnje,radi okoline, stresa,lošeg života, financijskih poteškoča,ljubavnih problema, nisu se uspjeli prilagoditi, npr. djeca koja imaju ADHD ili slične osobnosti ne bi se trebali uopče tretirati lijekovima, nego bi se trebalo poraditi na njihovom, osobnom razvitku i pokušati im olakšati život, ne tretirati kao bolest nego kao normalnu pojavu. Problem je što ljude koji su jaki,život dovede do ruba i teškoča s kojima se niti najstabilnija osoba ne bi mogla nositi,društvo je duboko bolesno, i na tome treba poraditi.
Zitaa is offline  
Old 31.01.2017., 23:47   #208
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Ta recenica mu fakat nije trebala. Posebice sto je sam nekoliko puta spomenuo da mu je zena anti psihijatrija, cak mislim da je to spomenuo i za cijelu njenu obitelj.
Jedna stvar je nekome reci - brinem se, zbunjen sam i volio bih da popricas s nekim. A sasvim je druga stvar nekome reci - ja sam odlucio da tebi treba psihijatar.
Vjerujem da je Koko to dobronamjerno izgovorio, valjda. Ali to nije uspjesni nacin komunikacije, nikako.


Ne slzem se s tobom. Da kojim slucajem obolim od shizofrenije puno radije bih se lijecila u Skandinaviji ili u Sjevernoj Americi.
Nasi psihijatri su uglavnom jako slabo informirani o novijim metodama lijecenja, o novim ljekovima na trzistu i poprilicno su
U psihijatriji mislim da je istinsko majstorstvo posloziti dobru dijagnozu i sloziti najefektivniju kombinaciju ljekova.

Kod nas se koma stvari desavaju. Nekoliko mojih kolegica su dale otkaze u psihijatarskim bolnicama jer nisu mogle podnjeti nedostatak psihoterapije.

I ne slazem se s tobom da je psihijatrija nepotrebna ili sumnjiva kao medicinksa grana, ali postoje kriteriji koji se moraju tu slijediti. A cesto se ne slijede.
Nisam napisala da je nepotrebna, nego sam napisala da se forsira za svaki rac.Upravo je to ključno što si napisala" U psihijatriji mislim da je istinsko majstorstvo posloziti dobru dijagnozu i sloziti najefektivniju kombinaciju ljekova" Tako da naši liječnici nisu ništa puno gori ili bolji od liječnika i Amerike,više bi trebala gledati na liječnika kao pojedinca bez obzira od kud je.
Zitaa is offline  
Old 31.01.2017., 23:56   #209
Djevojke,nemojmo zaboraviti vazan faktor koji se petlja u struku ...politika. I doktori su nemotivirani i frustrirani jer im neki lokalni limar (ne vrijedjam limare ) sjedi u upravnom odboru kao zastupnik hadezeja ili esdepeja ,tak svejedno. Uglavnom nestruka sjedi za vratom struci ,lijecnicima su vezane ruke, ako ne lizu guzice onda to itekako osjete na svojoj i sve to vodi u nemotiviranost,indiferenciju i na kraju odlazak specijalista iz Hr.
Ovo he sad offtopic ali je dio nase stvarnosti.
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Old 01.02.2017., 03:20   #210
Tema se pretvorila u dijeljnje dijagnoza i nagađanje, a to nema smisla. Ako autor bude htio nastaviti ili nadodati nešto na temu može se javiti nekome od nas moderatora pa ćemo je opet otvoriti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.