Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 12:34   #161
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Niko ne misli na susjede, uzas
Neki ljudi su jednostavno užasno sebični i žive svoje živote ne razmišljajući kako se osjeća Zdenka s 12. kata kad joj Jadranka s 3. u liftu priča takve priče.
harpy is offline  
Old 11.05.2017., 12:38   #162
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Neki ljudi su jednostavno užasno sebični i žive svoje živote ne razmišljajući kako se osjeća Zdenka s 12. kata kad joj Jadranka s 3. u liftu priča takve priče.
Srami se....nisi ni ti na svoje susjede mislila kad si mlado meso pribavila
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 11.05.2017., 12:40   #163
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Srami se....nisi ni ti na svoje susjede mislila kad si mlado meso pribavila
Nisam, priznajem. Prepustila sam se dekadenciji 21. stoljeća i potpuno zanemarila sve vrijednosti naših prababa koje su se žrtvovale u svetosti sakramenta.
harpy is offline  
Old 11.05.2017., 12:44   #164
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nisam, priznajem. Prepustila sam se dekadenciji 21. stoljeća i potpuno zanemarila sve vrijednosti naših prababa koje su se žrtvovale u svetosti sakramenta.
Sta one znaju...u njihovo doba nije bilo Plitvica i bureka....tko bi tome odolio
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 11.05.2017., 12:48   #165
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Sta one znaju...u njihovo doba nije bilo Plitvica i bureka....tko bi tome odolio
Ja mislim da su oni betonski labudovi presudili.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 11.05.2017., 12:54   #166
Pa istina. Ja sam bas imao srece zivjeti u zgradi s mirnim susjedima. Sto me iznenadilo obzirom da su uglavnom mlade osobe dosle u grad. Nenavikle na mir i red u zgradama.
Sve do dana kada je susjeda iznad odlucila okoncati brak. Nisu imali valjda mogucnosti da se rastanu i stambeno. To su bile svade svaki dan. Oko najbanalnijih stvari. Jos su i auto dijelili. Svi su se zalili na njih. Imali smo na ulazu plocu s upozorenjima bas za njih dvoje. Policija je bila sto puta.
Tesko je zivjeti u losem braku, ali teze je biti lose rastavljen. Tu svi pate.
Zek0slav is offline  
Old 11.05.2017., 12:55   #167
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nisam, priznajem. Prepustila sam se dekadenciji 21. stoljeća i potpuno zanemarila sve vrijednosti naših prababa koje su se žrtvovale u svetosti sakramenta.
Eeee, da te prababa vidi...ako si bez covjeka ostala(na koji god nacin), automatski krunicu u ruke i celibat dok ti djeca ne porastu, a onda u samostan

Vecina veza ima svoj rok trajanja, neke se drze duze, neke krace...kad pocne smrditi, bolje je ipak baciti, a ne misliti da ces duzim kuvanjem ubiti bakcile
Ertrinken is offline  
Old 11.05.2017., 12:57   #168
[QUOTE=Zek0slav;63831571Tesko je zivjeti u losem braku, ali teze je biti lose rastavljen. Tu svi pate.[/QUOTE]

Točno. Da sam mislila da će mi susjedi patiti zbog mog razvoda, ne bih se rastajala
Treba misliti na dobrobit zajednice.
harpy is offline  
Old 11.05.2017., 12:59   #169
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Vecina veza ima svoj rok trajanja, neke se drze duze, neke krace...kad pocne smrditi, bolje je ipak baciti, a ne misliti da ces duzim kuvanjem ubiti bakcile
Kuvanje bakcila
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 11.05.2017., 13:09   #170
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Kuvanje bakcila
Ti se smijes, ali fakat ima takvih ljudi Ono, nema veze, to cemo prokuvat i sve super,mozes jesti
tako i sa brakom ili vezom, joj zajedno smo deset godina, ajd, glupo je sad se rastajati,mozemo mi to jos malo...i onda jedno umre 30 godina kasnije, a ono sto ostane misli: trebao/la sam prije poceti sa misomorom
Ertrinken is offline  
Old 11.05.2017., 13:12   #171
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ti se smijes, ali fakat ima takvih ljudi Ono, nema veze, to cemo prokuvat i sve super,mozes jesti
tako i sa brakom ili vezom, joj zajedno smo deset godina, ajd, glupo je sad se rastajati,mozemo mi to jos malo...i onda jedno umre 30 godina kasnije, a ono sto ostane misli: trebao/la sam prije poceti sa misomorom
Smijem se jer ja sam kuvanjem uzgojila novi soj pa si mislim što te ranije nisam čitala

Metafora je predobra
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 11.05.2017., 16:22   #172
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su oni betonski labudovi presudili.


Dobar si...dobar
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 11.05.2017., 17:19   #173
Htio bih samo reci par stvari o razlikama izmedju braka nekad i sada.
Nekad su ljudi imali i po 20 tero djece, primjerice holly matrimonium ne znaci sveti brak nego sveto majcinstvo.
Jedan od razloga zasto se prema zeni postupa i danas da joj se pridrzavaju vrata primakne stolica je jer je bila stalno trudna. Jedan pjesnik je rekao da samo budala moze traziti srecu u zivotu sa vlastitom zenom da za to postoje ljubavnice.
Vecina povijesti se svodila na prezivljavanje ne na zivot kakvim su ljudi danas nauceni. Kada biste primjerice doveli nekoga otprije 200 300 godina uvjeren sam da bi se cudio kako danasnji parovi imaju tako malo djece kada ih je on imao 15 ili 20.
Ukoliko zena nije bila nevina prije braka moglo se je misliti da vec ima negdje djecu.
Kroz povijest glavna zenina uloga je bila biti rodiljom a muskarceva uzdrzavati obitelj cak dobrim dijelojm povijesti nisu niti znali da djeca nastaju sexom. Kontracepcija je bila nepoznat pojam.
Danas ljudi imaju previse vremena previse su posveceni sebi i sigurno se lakse rastati sa jednim nego sa vise djece. Liberalizacija drustva je ucinila isto svoje primjerice 60 70tih dobar dio hotela u ex Yu nije htio izdati bracnu sobu nevjencanom paru. Upareni ljudi su mahom zivjeli kod svojih roditelja, sumnjam da bi se bas tako dozvoljavalo da se doma useli nevjencana cura danas to uopce nije problem pa opet parovi zele zivjeti sami.
Pojavila se velika zelja zatrazenjem sto boljeg partnera sto mi je potpuno jasno medjutim ogroman dio ljudi to isto ne nudi pa kada udju u godine uzimaju sto se nudi te nakon toga nastaju problemi
romkius is offline  
Old 11.05.2017., 17:46   #174
Kaže meni jedna susjeda od preko osamdeset : Znaš zakaj je tol'ko razvoda ? Zato kaj neće žene više sve trpit'. Ni muža a ni svekrvu a muški neće delat'.


Istina je voda duboka.
pozitivax is offline  
Old 11.05.2017., 20:46   #175
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kaže meni jedna susjeda od preko osamdeset : Znaš zakaj je tol'ko razvoda ? Zato kaj neće žene više sve trpit'. Ni muža a ni svekrvu a muški neće delat'. ...
Najbitnije je da se brak želi, a nešto se želi kad radi nečega treba ...
Od onih priča o ubračivanju iz inozemstva, još mi najsolidnije i najtrajnije
zvuče one na prvi pogled iznenađujuće, između Srba i Albanki ... mislim da će to vrijeme pokazati ...

Čini mi se da bi i naši dečki dobro učinili da se malo više ugledaju na susjede - Srbe i Crnogorce, da budu malo prizemniji, poduzetniji, ne-ukočeni. I treba se osloboditi predrasuda da je nešto neprilično i nedovoljno nobl ... pogledajte kako se oni super snalaze kad prevladaju svoj političko-povijesni animozitet i predrasude prema svemu albanskom - dovode si nevjeste iz Albanije! Srbi! Doduše kršćanke-katolkinje oko Skadra koje su se spremne prekrstiti ... ali to je zanimljivo, ima nekih koje su baš iz Skadra, dakle iz grada, a voljne su udati se na selo i raditi seoske poslove ...
... koliko bi tek radije u grad bolji od Skadra ...
Evo, i u neku pripizdinu oko Kolašina, iako one izgledaju kao da su iz dosta višlje lige od toga:
https://www.youtube.com/watch?v=XR1CHdaJTYY

I Srbi iz Bosne isto rade, evo u neko selo kod Glamoča do 2016 već tri iz grada Skadra:
https://www.youtube.com/watch?v=XlLFOzsfmms
(Samo ova na početku baš nije atraktivna, ali je "povukla" svoje rodice, koje su zgodnije od nje, na 0:39)

Izgleda da su Srbi konačno skužili da su im Albanke bolje od Ukrajinki i Ruskinja:
https://www.youtube.com/watch?v=HhFRXPQwCR4 (ovdje je mlada baš lijepo sređena ... a poslije vjenčanja - iz mediteranske klime Skadra na snijeg na Pešteru)

Ima toga još,
https://www.youtube.com/watch?v=WAgJddnTXa8
https://www.youtube.com/watch?v=MJNGjBeJ_7k
... itd. itd.
KireteriK is offline  
Old 12.05.2017., 11:42   #176
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Znaci neka od pitanja bi bila: Zasto je tako tesko biti u vezi u ovo novije vrijeme? Zasto ne uspijevamo u ljubavi, a toliko se trudimo? Dal je problem mozda u nama samima koji trazimo previse od partnera?

Nekako imam dojam da ljudi nisu spremni na zrtve i kompromise kad udju u veze, ispada da bi svi sve htjeli odmah, da bude idealno istog trena i kad dodje neki problem dosta njih dize ruke i krenu svadje i zacas pukne veza.

Ulazi se u veze cim osjetimo malo vecu povezanost, a cim osoba dosadi ili ima mane koje nama ne pasu odma ide prekid ili se trazi netko bolji.

Imam dojam da je vecina previse zatvorena u sebe i plasi emotivnog kraha ako dojde do prekida, a cuje se malo malo sastrane kako su ovi i oni raskinuli i sad pate.

Cini mi se da u danasnje vrijeme dostupnost interneta i svakakvih prica i tekstova koje mozemo naci i procitati takodjer igra ulogu u tome da trazimo previse savrsenstva od partnera, i cim uvidimo da partner nema ni blizu toliko manira koje smo procitali i zacrtali si da mora imati, dolazi do prekida jer to nije ono sta smo ocekivali
Holivud je davno osnažio svoju ulogu u ljudskim životima i počeo nametati nerealne standarde u svemu, pa tako i u romantičnoj ljubavi. Većina nas odrasla je na filmovima koji sretno završavaju, odjavnom špicom, a činjenica je da život završava većinom hroptajima i bolju. Jebiga, tako je to, ne postoji ugodna smrt u snu. Čak i ta u snu vjerojatno jedan djelić sekunde boli. A ne postoje ni idealne veze u kojima su sve prepreke "prevaziđene" vjenčanjem, dječicom i poljupcima uz zalazak sunca, no to je posljednje što u filmovima vidimo prije "produced by..."
I koliko god puta pročitali da je nešto "produced" ili "directed", sve na što se kačimo je da je "based on real events", a i tu zanemarujemo ono ključno: BASED ON - ne "literally and fully depicted".

No, tako je već godinama, desetljećima, ako ne i čitavo stoljeće, a ono što se promijenilo tijekom posljednjeg desetljeća - desetljeća i po su pojave društvenih mreža. Teško je odoljeti porivu da dostižemo tuđe standarde i ono što nam drugi prezentiraju kao sreću. Parovi koji konstantno / često postaju svoje sretne fotografije, često nisu tako sretni u stvarnom životu. Ili jesu, ali bi bili i bez tih slika, i bez natrljavanja nosa čitavoj okolini. Ovako, dosta percipiraju svoju sreću kroz broj zarađenih lajkova i, nerijetko, zavist koju izazivaju, a sva ta okolina dobiva dojam da je njihov život savršeniji nego što zapravo jest.

Osobno, primijetila sam da sam značajno sretnija kad komuniciram s manje ljudi, posebice virtualno. Ne želim se maknuti s Facebooka jer s nekim ljudima koristim isključivo messenger i to mi paše (ako su u inozemstvu, stvarno mi je najbolja veza takva, iskušano), ali niti postam svaki detalj iz vlastitoga života, niti općenito previše pišem jer me smaraju i lajkovi i negativni komentari, samo se kačim s ljudima oko stvari koje su, realno, nebitne.

Također, kad god me ulovi crv sumnje da su drugi ljudi sretniji od mene i da, therefore, nešto radim krivo, sjetim se da nikad nisam bila savršeno sretna i da, uvijek sam radila nešto krivo i da, uvijek ću raditi nešto krivo. Kad i ne budem, to nešto točno će mi s vremenom dosaditi i opet ću doći do toga da sam nesretna.
I šta onda?
Ko je rekao da moram stalno biti sretna - tko sam to ja da bih stalno bila super? To što mi Hollywood i Facebook tako nalažu, nema baš nikakve veze s realnošću i, u konačnici, rezultira samo time da sam još nesretnija, ako se tome priklanjam.

Znam da sam se sad raširila i na područja izvan veza i brakova, ali mislim da ne vrijedi za romantične odnose ništa bitno čarobnije ili uopće drukčije nego za bilo što drugo. Ili voliš osobu ili ne voliš, a ostalo je sve trud da ti dan bude lijep i jebeno ne uspoređivanje s drugima, koje poznajemo ili ne poznajemo. To nikad nikom ništa dobra nije donijelo.

Eto, tako si nekako sama mantram i nisam savršeno presretna, ali prestala sam išta takvo očekivati. I otkad manje očekujem od života, stvarno mi taj život puno više daje.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Old 13.05.2017., 17:33   #177
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Htio bih samo reci par stvari o razlikama izmedju braka nekad i sada.
Mene ovakve teme bas zanimaju, mada znam da bih se stalno nervirala citajuci ih

KireteriK, meni bas ta prica o Srbima i Albankama uopste nije jasna, s obzirom na to sta se desavalo izmedju nas i njih, sta se desava i sta ce se desavati ( s obzirom na pretnje njihovog vodje na Kososvu) Previse mi je to rizicno. Mislim da se oni njima zene najvise zbog toga jer su verovatno poslusne i zele da zive u selima koja su po nekim planinama, bez dobre infrastrukture, bez skola, prevoza, puteva, gde vecina nasih nece ni da priviri ili pobegne odmah nakon skole.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Old 18.05.2017., 09:44   #178
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Yeah right... odmah u primjere kako muškarci tuku žene.
To od mene nisi čuo...a znamo i da svaki agresivac/ka to radi iz nemoći i slabosti kao karaktera jer ne znaju drugačije. Ne znaju se verbalno nositi sa partnerom, pa opleti šakom, usisavačom ili čim god
Pogotovo oni koji se ne mogu nositi sa istinom koju čuju od druge strane...eeeee onda je najlakše na snagu

Svi se mi rađamo ili kao muški spol ili kao ženski spol... pravi muškarci i žene postajemo sa godinama.
Neki "bezmudni" i "bezmaternični" ostaju uvijek samo spol. Jbg.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 18.05.2017., 09:45   #179
Quote:
Principessa19 kaže: Pogledaj post
Znači da žene konačno mogu misliti svojom glavom. A, ne cijeli život da im netko govori što i kako. I onda da patimo za prošlosti. Nema jeb... šanse.
Eh još kad bi se odrekle baš svega iza prošlosti, a ne samo dijelova koji vam ne pašu.
ZloPrase is offline  
Old 18.05.2017., 09:47   #180
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Gle kako ste odmah butthurt
Jao, da, butthurt.
Ako živiš negdje bogu iza leđa i ne možeš naći curu koja želi ostati "na zemlji" u kući s tvojim starcima, a jebiga. Nije loš niti traži kruha preko pogače netko koga poljoprivreda ili uloga samo domaćice ne zanima.
Isto tako nije loš ni glup onaj koji želi ostati u svom selu i živjeti tako.
Jednostavno se dvoje takvih neće složiti ni upariti i koga briga.
Ne razumijem plakanje na nivou da su žene u kurcu ako ne gledaju u svog muškarca ko u boga i ne drže se svoje "tradicionalne uloge".
Ako ti je samo do toga, pa da, naći će se i takva, makar i kupljena na Filipinima ili u Albaniji.
Ja bih si priželjkivala partnera u kojeg sam se zaljubila u nekom procesu, a ne ga izabrala iz kataloga, od kojeg ne očekujem da zarađuje za oboje i dječicu, niti da on od mene očekuje da ne radim nego doma razvlačim pite i okapam krumpire sa svekrvom s kojom dijelim kupaonu.
Ljudi imaju svoje želje i ideje o životu i ne može se sve ukalupit u istu sliku.
A ako ti hoćeš nešto što u svojoj okolini ne možeš naći, tja. onda u šoping u albanska sela.
harpy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.