Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 20:53   #6721
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Ne kvare se niti jedan niti drugi ako se brineš o biciklu i ako ga ne siliš, potrošni djelovi. kazeta, lanac se lako nabave kod nas , također zupćanici pogona se lako nabave, sajle , buziri takoder.

........
Hvala na svoj dosadašnjoj pomoći

Pitam za kvarove jer sam ovo ljeto imao defekt na Deore r. mjenjača, neki sitno komadičak plastike je puknuo i cijeli mjenjač je bio za otpad (a nikad nije bio nešto jako deran, 4god je bio star, na drugu stranu, doma imam i jedan >10g stari Wheeler s Acerom i sve dan danas radi odlično, danas sam baš odvrtio 30km s njim)

Imam zacrtan jedan Wilier rabljeni (vidio sam ga, zbilja je super stanje), malo kvalitetniji za ok cijenu, postao sam ga već ovdje
speedy56 is offline  
Old 21.09.2014., 20:31   #6722
Lp,

Neznam dali je ovo prava tema ?

Kupio sam novog Superiora sa Tiagrom u Ciklo centru vel 56.

Velićinom mi savršeno paše, međutim htio bi spustiti lulicu, ispod nje imaju tri spacera, dva maknem i ostavim samo jedan a ostala dva premjestim iznad lulice, kad sve zategnem ima lufta, cima se naprijed nazad, probao sam i bez spacera i sa dva spacera i uvjek isto, kata vratim sva tri kako su bila vise nema lufta??

Jedino da kupim drugu lulu sa - nagibom.

Bio bi zahvalan ako mi netko objasni ovo sa spacerima, zašto ne funkcionira?

Hvala, novi sam nemojte zamjeriti.
dean130 is offline  
Old 21.09.2014., 23:14   #6723
a-head sistem funkcionira tako da prvo zategneš gornji imbus - onaj od zvijezde toliko da nema lufta.
zatim dotežeš bočna dva vijka i prije toga namjestiš volan ravno.
kada je sve gotovo možeš malo odpustit gornji vijak i dotegnuti tek toliko da drži pa još jedan krug.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 22.09.2014., 13:34   #6724
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
a-head sistem funkcionira tako da prvo zategneš gornji imbus - onaj od zvijezde toliko da nema lufta.
zatim dotežeš bočna dva vijka i prije toga namjestiš volan ravno.
kada je sve gotovo možeš malo odpustit gornji vijak i dotegnuti tek toliko da drži pa još jedan krug.
Thnx, pomoglo je , najprije sam stegnuo gornji a kasnije bocne inbuse i na kraju dotegnuo gornji, sad nema lufta i sve je sjelo, lulica je uspjesno spustena.

Ja idiot prije najprije stezao boćne a tek kasnije gornji inbus, sad sam malo pametniji i nešto sam naućio.

Hvala još jedanput, uštedio si mi trošak kupovanja nove lule sa - nagibom, imaš pivo.
dean130 is offline  
Old 22.09.2014., 15:58   #6725
Pozdrav, ekipa!

Do sada sam vozio MTB, a htio bih uzeti neki cestovni bajk. Budući da imam 0 km u nogama i otprilike isto toliko znanja, molio bih ekipu za pomoć pri kupnji. Na netu sam pronašao sljedeće oglase:

prvi

drugi


Radi se o istom biciklu, samo s izmijenjenim kotačima. Da li mislite da je cijena za ovu grupu dijelova ok i da li se isplati nadoplata od 50 ojra za skuplji set kotača?

Drugo, budući da se radi o Alu rami, na čega bih trebao pripaziti pri kupnji?

Visok sam 175, tako da će mi rama vjerovatno odgovarati, ali bih ga svakako isprobao na licu mjesta.
Colas is offline  
Old 25.09.2014., 14:10   #6726
Ako može mali savjet, novi sam a nemam prijatelje koji se razumiju u cestovnjake.

Prodao sam svoj mtb i u potrazi sam za speckom, visok sam 1.90, i tezak oko 88-89kg, na raspolaganji imam 4200kn max i to nakon što se dobro rastegnem.

Dvoumim se između ovih:
http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikl...oglas-12859279
http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikl...oglas-12814745
http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikl...oglas-12770651
http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikl...oglas-12280379

Zašo je Specialized toliko skuplji od drugih, mislim na dućane a takva je situacija i na webu??

Uzmite u obzir moju visinu i masu, hvala puno unaprijed svima.

I da nezaboravim, što su to zertz umetci kod Specializeda i ćemu služe?

Zvao sam vlasnike Specializeda i Felta, nekako mi vlasnik Specializeda ima više znanja i sve mi je ljepo objasnio i ljubazan je, ovaj iz varaždina baš i nije, ovu ostalu dvojicu nisam zvao.

Znate nebi htio bacati novce pa molim savjet.
Chessmaster1981 is offline  
Old 25.09.2014., 14:23   #6727
Zertz umeci su Specializedov "izum" koji stavljaju na bicikle orjentirane ili na rekreativce ili za trke gdje je staza malo ekstremnija (mislim na grbav asfalt/kockice), tipa Ronde Van Vlaanderen ili Paris - Roubaix. Trek ima isospeed il tako nešto, svaki proizvođač ima nešto s čime pokušava ublažiti grabe na cesti, da se ne osjete na dupetu.
kišobranimir is offline  
Old 25.09.2014., 15:13   #6728
Quote:
Chessmaster1981 kaže: Pogledaj post
Ako može mali savjet, novi sam a nemam prijatelje koji se razumiju u cestovnjake.

.
tvoja veličina rame je 60 - 61 cm , uzmeš li manju ramu dobit ćeš pre agresivan položaj koji te kao početnika neće baš razveseliti ..
zanemari naziv tj. ime bicikla , s tim ćeš se baviti kad budeš kupovao drugi ili pak treći bicikl i tad ćeš točno znati što ti treba i u kojem smjeru ide tvoj biciklizam ...
za 4500 kn bi se dalo naći al rama sa karbonskom vilicom i shimano 105 opremom i dosta dobro očuvan ..
sad kad bi te krenuo zamarati da su kotači bitniji djelovi od mjenjača , da su gume naj potrošniji materijal vjerujem da bi te totalno zbunilo i uvuklo u krug iz kojeg se nebi lako izvukao ...
koliko god se trudio uvijek ćeš malo pogriješiti , ali ta pogreška neka bude što manja ... polovan bicikl je polovan bicikl , kag ga kupuje znalac , on unaprijed zna što ga čeka , sam će sve bitno promijeniti , ili će to već po povoljnoj cijeni nabaviti ...
ali kad polovno kupuje početnik , to su već muke ...
samo strpljivo , naći će se i za tebe nešto , ne slušaj puno prodavače , oni žele prodati i eto baš svi imaju to što tebi treba i baš savršeno ...
vidi npr ovo http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikl...oglas-12862398 , još mu spustiš koju kunu , a naj manje onih sto koje je i sam predvidio za spuštanje i dosta kvalitetan bicikl za početak
moje opažanje - za tu veličinu rame nešto kraći t-t , što bi ti možda za početak i odgovaralo jer se još nisi izdužio ...
ili pak ovo ::http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikl...oglas-12811739 je L ali je t-t 565 , što bi već ušlo u rang one 60-ice ,
sad bi ti svi trebali reći , bicikl prije kupnje treba probati , da ali muko moja , što probati , popeti se ko na jarca i odvoziti koji km i reći ajme meni što je ovo ...
ipak bi trebao naći kojeg prijatelja znalca da to obavi skupa sa tobom , on će već u samom startu znati sve potrebno ..
__________________
kad magarac nauči , magarac zna

Zadnje uređivanje mazgov : 25.09.2014. at 15:32.
mazgov is offline  
Old 25.09.2014., 15:54   #6729
Tanks,

Ma htio bi birati između Specializeda, Gianta i Felta sa njuškala, Sora mi je sasvim dovoljna a mislim da su kotaći na svima zadovoljavajući.

Sva tri su praktićki novi bicikli, ovaj bulls je star tako mi se ćini, i nemam toliko novaca i pitam se do kojeg su ranga potrošeni djelovi na njemu.

Ovi novi su mi i dizajnerski tj estetski vise sjeli, u pravu si u vezi prodavaća , npr ovaj sa Specializedom je rekao da mi neće prodati bike ako mi nepaše i da ga moram probati i da misli da mi je centimetar- dva predugaćak i da bi vjerojatno trebao staviti kraću lulicu, nije me niti poušao nagovarati na kupnju a bio je poprilićno ljubazan i potrudio se, ostavio je dobar dojam, onako ljudski.

Zvao sam i Matis jer imaju z95 , nažalost nemaju više a cijena je bila super 3900kn, zvao sam i protea jasku , ni oni nemaju Specializeda a za got je preskup preko 6500kn mislim.

Ni u kendlu nemaju onog jeftinog Cubea, jbga.

4200kn mi je plafon i uvjet je da nemam bližih ulaganja u bike, zato mora biti nešto novije i malo voženo, ova tri gore navedena me zadovoljavaju e sad koji?
Chessmaster1981 is offline  
Old 25.09.2014., 17:25   #6730
Quote:
Chessmaster1981 kaže: Pogledaj post
, Sora mi je sasvim dovoljna a mislim da su kotaći na svima zadovoljavajući.

Ovi novi su mi i dizajnerski tj estetski vise sjeli,

?
čuj , ako te sora zadovoljava , koja je četiri klase ispod ultegre onda ok , očito težiš dizajnu i onda tako i postupi , uzmi onoga koji ti se više sviđa ...
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Old 25.09.2014., 17:44   #6731
Quote:
Chessmaster1981 kaže: Pogledaj post
Tanks,

Ma htio bi birati između Specializeda, Gianta i Felta sa njuškala, Sora mi je sasvim dovoljna a mislim da su kotaći na svima zadovoljavajući.

Sva tri su praktićki novi bicikli, ovaj bulls je star tako mi se ćini, i nemam toliko novaca i pitam se do kojeg su ranga potrošeni djelovi na njemu.

Ovi novi su mi i dizajnerski tj estetski vise sjeli, u pravu si u vezi prodavaća , npr ovaj sa Specializedom je rekao da mi neće prodati bike ako mi nepaše i da ga moram probati i da misli da mi je centimetar- dva predugaćak i da bi vjerojatno trebao staviti kraću lulicu, nije me niti poušao nagovarati na kupnju a bio je poprilićno ljubazan i potrudio se, ostavio je dobar dojam, onako ljudski.

Zvao sam i Matis jer imaju z95 , nažalost nemaju više a cijena je bila super 3900kn, zvao sam i protea jasku , ni oni nemaju Specializeda a za got je preskup preko 6500kn mislim.

Ni u kendlu nemaju onog jeftinog Cubea, jbga.

4200kn mi je plafon i uvjet je da nemam bližih ulaganja u bike, zato mora biti nešto novije i malo voženo, ova tri gore navedena me zadovoljavaju e sad koji?


Ako ti itko može dati dobar savjet - onda je to Mazgov: slušaj ga kao popovu prodiku - za to postoji razlog.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 25.09.2014., 22:45   #6732
Nisam ekspert, prosli tjedan sam kupio prvog cestovnjaka, al bi povukao paralelu s autima.

Imas parkirane novu Daciu Sandero 1.0 i Audi A6 3.0tdi S line, ali s 150tkm i 5 god star. Kojeg bi od ta dva uzeo s parkirališta za put do Hamburga i natrag?
speedy56 is offline  
Old 26.09.2014., 00:35   #6733
Quote:
speedy56 kaže: Pogledaj post
Nisam ekspert, prosli tjedan sam kupio prvog cestovnjaka, al bi povukao paralelu s autima.

Imas parkirane novu Daciu Sandero 1.0 i Audi A6 3.0tdi S line, ali s 150tkm i 5 god star. Kojeg bi od ta dva uzeo s parkirališta za put do Hamburga i natrag?
ovisi da li idem poslovno ili turistički, tj. da li moram bit tamo u određeno vrijeme.

loša paralela.

s rabljenim bicom ćeš ipak puno rijeđe ostat na cesti jer su sve mane (istrošenost dijelova) vidljivi pri kupnji, a čak i ako nisu u dobrom stanju mogu funkcionirati.

+ kao što reče mazgov nova sora i rabljena ultegra nije dilema.
QWAS is offline  
Old 26.09.2014., 08:34   #6734
Pusti sad to koji ce stati, mislio sam s kojim ćes se ljepse dovesti do tamo., nema potrebe za fantaziranjem
Na ovome je štos da i ako je staro je ok (ako i ne radi bas savrašeno će se podesiti i vozi dalje)

Jeli vozio netko ove Sram mjenjače.
Od ovo malo iskustva kaj imam mi ss Campagnolo pokazao "praktičnijim" od Shimana (mijenja na prvom pritisku, moze ih vise odjednom promijeniti i moze se kociti dok se mijenja).
Zanima me kako se njihova 1 polugica pokazala
speedy56 is offline  
Old 26.09.2014., 08:45   #6735
Quote:
speedy56 kaže: Pogledaj post
Pusti sad to koji ce stati, mislio sam s kojim ćes se ljepse dovesti do tamo., nema potrebe za fantaziranjem
Na ovome je štos da i ako je staro je ok (ako i ne radi bas savrašeno će se podesiti i vozi dalje)

Jeli vozio netko ove Sram mjenjače.
Od ovo malo iskustva kaj imam mi ss Campagnolo pokazao "praktičnijim" od Shimana (mijenja na prvom pritisku, moze ih vise odjednom promijeniti i moze se kociti dok se mijenja).
Zanima me kako se njihova 1 polugica pokazala
vozil sam ja sram apex. ok radi, nikakav znacajan pomak u ergonomiji mijenjanja. treba se naviknut na duzi hod rucice i to je to. do prije godinu dana sam vozio samo campagnolo samaraljke, sad imam tiagra STI. ako svo troje usporedimo, na sve se brzo naviknes, bitno je kako ti šapama koje drske rucica odgovaraju, ako cemo bas sitnicarit.
zgodno je downshiftat vise brzina odjednom, nikad nisam siftao i kocio istovremeno pa da bi mi to bilo bitno.
da sad bas moram birat, recimo izmedju nove campagnolo athene i 105ice mislim da bi se odlucio na 105icu zbog (meni) bolje ergonomije drski.
tmbz is offline  
Old 26.09.2014., 09:24   #6736
Quote:
tmbz kaže: Pogledaj post
na sve se brzo naviknes, bitno je kako ti šapama koje drske rucica odgovaraju, ako cemo bas sitnicarit.
.
to je to , mada neki vozači pridaju važnosti nekim detaljima koje u praksi skoro pa i ne koriste ...
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Old 26.09.2014., 09:35   #6737
Quote:
speedy56 kaže: Pogledaj post
Nisam ekspert, prosli tjedan sam kupio prvog cestovnjaka, al bi povukao paralelu s autima.

Imas parkirane novu Daciu Sandero 1.0 i Audi A6 3.0tdi S line, ali s 150tkm i 5 god star. Kojeg bi od ta dva uzeo s parkirališta za put do Hamburga i natrag?

Audi - bez razmišljanja: toči i vozi.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 26.09.2014., 11:10   #6738
Quote:
speedy56 kaže: Pogledaj post
Pusti sad to koji ce stati, mislio sam s kojim ćes se ljepse dovesti do tamo., nema potrebe za fantaziranjem
lol to nije upitno. ljepće će te otfurat i audi 10 g star s 300 k.
QWAS is offline  
Old 26.09.2014., 11:17   #6739
Propala analogija
dhp is offline  
Old 26.09.2014., 11:25   #6740
Koji onda da kupim od ona 4 sa linkova?

Ponajprije se dvoumim između Specializeda , Felta i Gianta, svi imaju slićnu opremu.

Dali se isplati dati za Specializeda par sto kuna više u odnosu na ove ostale

Ona usporedba sa Audijen i Dacijom je glupa, sorry.
Chessmaster1981 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.