Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2018., 14:21   #14721
Ovo čekanje pada cijena nekretnina je glupost, barem za Zagreb. Forumski kolapsaši pojma nemaju, o tome svjedoči čitav niz postova na gospodarstvu, dovoljno je pretražiti stare teme.

Cijene nisu ni blizu onima iz 2008., a plaće su 15% veće. Odnos plaća i cijena je daleko povoljniji nego u mnogim drugim zemljama, tako da se ja ne bih kladio na nekakav pad cijena nekretnina u Zagrebu.
krcmije is offline  
Old 28.10.2018., 15:43   #14722
Kokos, nitko te ne vrijeđa, a ako ti ne pljescemo dok planiras u financijski bezdan, to ide samo nama na dušu.

Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 28.10.2018., 15:58   #14723
150.000 eura duga..devizna klauza....pitanje je minute kada ovo sve ide u vraziju mater...obitelji su sa 50.000 eura bile na cesti....i kada Vam oduzmu nekretninu/ prodaju ispod cijene...Vi i dalje odplacujete razliku...
Svicar is offline  
Old 28.10.2018., 18:41   #14724
80 m2 za četveročlanu obitelj, kao neki minimum?

Meni se čini da su današnje generacije jako razmažene. Problem je što ta razmaženost vodi u dugove.

Ne vidim što nedostaje stanu od 65 m2 za obitelj s dvoje djece istog spola.

Zašto bi svako dijete moralo imati svoju sobu?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 28.10.2018., 18:47   #14725
Do neke određene dobi mogu biti zajedno, kasnije bi djeca ipak trebala imati svoju privatnost, pogotovo ako su različitog spola. A to jesu li današnje generacije razmažene ili ne je poprilično subjektivan pojam i vodi opet u neke totalno druge rasprave. Trebalo bi napredovati prema boljem, a ne gledati kako je netko živio 1821.
Quorgyle is offline  
Old 28.10.2018., 18:56   #14726
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Do neke određene dobi mogu biti zajedno, kasnije bi djeca ipak trebala imati svoju privatnost, pogotovo ako su različitog spola. A to jesu li današnje generacije razmažene ili ne je poprilično subjektivan pojam i vodi opet u neke totalno druge rasprave. Trebalo bi napredovati prema boljem, a ne gledati kako je netko živio 1821.
Kakva privatnost djetetu? Zato i imate danas ove mazitelje poskoka sa Zapada.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 28.10.2018., 18:58   #14727
A je, najbolje da cijela obitelj spava u istoj sobi. Šta će ikome ikakva privatnost.
Ajmo najbolje vratiti se na temu, ako netko smatra da mu treba toliko kvadrata, njegova stvar. Ja sam trenutno isto u potrazi za kućom, ispod 120 kvadrata ne dolazi u obzir.
Quorgyle is offline  
Old 28.10.2018., 19:07   #14728
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
A je, najbolje da cijela obitelj spava u istoj sobi. Šta će ikome ikakva privatnost.
Ajmo najbolje vratiti se na temu, ako netko smatra da mu treba toliko kvadrata, njegova stvar. Ja sam trenutno isto u potrazi za kućom, ispod 120 kvadrata ne dolazi u obzir.
Da, oprosti što sam pragmatičan i hvala ti što si me uništio s argumentom s drugog kraja Gaussove krivulje.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 28.10.2018., 19:11   #14729
Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
A mozda taj veci stan prodati i kupiti dva manja pa jedan dati djeci. To nebi bila opcija, a?



Zbilja sad idem. A vi nastavite s prepiranjem, bas ste dezurni dusebriznici, nocka


Tipicno hrvatski.. anonimno se trazi savjet/misljenje, pa se onda koristi anonimna pozicija za pljuckanje sa (imaginarne) visine.



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 28.10.2018., 19:14   #14730
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Da, oprosti što sam pragmatičan i hvala ti što si me uništio s argumentom s drugog kraja Gaussove krivulje.


Pa ne znam što si ti htio reći svojim upisom? Žena je prodala svoj stari stan jer smatra da je premalo kvadrata i došla pitati za savjet u vezi kredita jer planira uzeti stan s više kvadrata.
Tvoj savjet je: "razmaženi ste, ne treba vam toliko kvadrata".
Dok su drugi savjetovali da traži na jeftinijim lokacijama ili da pričeka.
Kao što rekoh, subjektivno, ali nekome izrazito bitno u koliko će kvadrata živjeti. Tebi je bitan tako limeni ljubimac, dok je nekome bacanje novca i skroz nepotreban izdatak.
Quorgyle is offline  
Old 28.10.2018., 19:34   #14731
Sad si razmišljam... ako 4-člana obitelj može normalno živjeti u stanu od 65 kvadrata, onda bih ja sama mogla u 38...... Živim u 53 i već sad mi fali prostora... npr. za sve knjige koje imam (još su kod roditelja)...
Odrasla sam u velikoj kući gdje smo rijetko znali tko je kada doma, cca 180 kvadrata (kako se to već gradilo krajem 70-ih), nas četvero... ok, bilo je to vjerojatno previše, ali da smo morali živjeti u 65 vjerojatno bismo se poubijali...

Svatko ima svoje prioritete i definiciju "normalnog"... normalan život, normalna kvadratura stana...
tessaa is offline  
Old 28.10.2018., 20:10   #14732
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Sad si razmišljam... ako 4-člana obitelj može normalno živjeti u stanu od 65 kvadrata, onda bih ja sama mogla u 38...... Živim u 53 i već sad mi fali prostora...
mi smo tri godine živjeli sa troje djece u 62 kvadrata, je da je bilo na knap, ali nije bilo neizdrživo

sad sam sama u 90 i bome da nema podruma bilo bi mi na knap

i da, naravno da su neke knjige (i još neke druge stvari) još uvijek kod roditelja
Opal Zg is offline  
Old 28.10.2018., 20:23   #14733
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Pa nisu na ulici, žive negdje...

Ma bojim se da će doći do velikog pucanja balona, a spram kojeg će 2008. biti mila majka. Ne samo u HR no i puno šire.
To pucanje balona će izazvati bankari središnjih banaka, koji i inače izazivaju umjetne krize diljem svijeta.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 28.10.2018., 20:25   #14734
Malo je smjesan ovaj dio o tome da lokacija nekretnine cuva njenu vrijednost. Donekle je tocno,no isto tako neke nekretnine koje danas mozda nisu na najboljoj lokaciji,mogu kroz koju godinu i dobit na cjeni. Npr onaj dio oko Avenue malla. Kad sam bio klinac,na mjestu avenua je bilo sljuncano parkiraliste,MSU su bili vrtovi stanara okolnih zgrada,a Bundek je bila zarasla barustina. Cca 20ak godina kasnije i uz par mikrolokacijskih zahvata,stanovima u tom kvartu je cjena otisla gore. Mikrolokacija utjece na cjenu nekretnine jednako kao i makrolokacija. Grad se siri,uredjuje. Nema smisla unaprijed otpisati neke kvartove samo tako kao losije. Uvijek mi prvo padne na pamet Pantovcak. Kao elitna lokacija,a bez auta ne mozes ni do kioska ko covjek.
Grimko is offline  
Old 28.10.2018., 21:43   #14735
Zatvaram zbog tehničkog limita (već je davno trebalo otvoriti novu temu).

Nastavak na Koliko novaca vam je potrebno za "normalan" život? (II)
Quorgyle is offline  
Old 28.10.2018., 21:44   #14736
Zatvaram zbog tehničkog limita (već je davno trebalo otvoriti novu temu).

Nastavak na Koliko novaca vam je potrebno za "normalan" život? (II)
Quorgyle is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.