Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2016., 09:42   #281
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
tlak u gumama i zimska na +20°C...
To si vec napisao na temi TPMS. Dakle zimska guma moze voziti i kada je vani +40 sto se tice puknuca/prsnuca. Gazni sloj - smjesa - nije za takve temperature - znaci kod kocenja, drzanja u zavojima, dakle opcenito gripa zimska nije dobra toplom odnosno ljetnim vrucinama. Ali materijal da ne pukne i da vozis mozes i na +50 voziti. Kao i ljetnu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 09:46   #282
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
To si vec napisao na temi TPMS. Dakle zimska guma moze voziti i kada je vani +40 sto se tice puknuca/prsnuca. Gazni sloj - smjesa - nije za takve temperature - znaci kod kocenja, drzanja u zavojima, dakle opcenito gripa zimska nije dobra toplom odnosno ljetnim vrucinama. Ali materijal da ne pukne i da vozis mozes i na +50 voziti. Kao i ljetnu.
i tamo sam ti vec odgovoria... a ako pregrijavanje gume nije problem, onda ni nizak tlak u gumi nebi bia problem...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 09:47   #283
A vjerojatno ni drzanje volana s palcem nije pomoglo.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:59   #284
Kako znati da si u pretovaru osobnim autom bez da važeš? Ok ovaj je vozio pločice, pa zna težinu jednog paketa, ali recimo kad ideš na more i natovariš ga do ibera, kako znati koliko si natovario? Imaš hrpu vrečica, kovčega.

Usput kad sam selio stvari na vw crafteru kolega je pretovario kombi. Ljetne gume, temp vani 38 cijeli dan, a on po gasu barem 120km/h. Guma nije pukla, ali se ispigala/izvitoperila.
Kako to da nije pukla? Guma je ostala cijela, ali se deformirala.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 11:27   #285
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Kako znati da si u pretovaru osobnim autom bez da važeš? Ok ovaj je vozio pločice, pa zna težinu jednog paketa, ali recimo kad ideš na more i natovariš ga do ibera, kako znati koliko si natovario? Imaš hrpu vrečica, kovčega.
Obicno kada ides obiteljskim autom na more ili tako nesto, u principu je problem volumen a ne tezina. Sve te vrecice, igracke, nesto hrane, itd - treba volumen a tezinski nije nesto. Isto kada ides na skijanje - skafanderi, pancerice, skije itd - zauzmu hrpu prostora a sveukupno ako ima 40 kila.

Quote:
Usput kad sam selio stvari na vw crafteru kolega je pretovario kombi. Ljetne gume, temp vani 38 cijeli dan, a on po gasu barem 120km/h. Guma nije pukla, ali se ispigala/izvitoperila.
Kako to da nije pukla? Guma je ostala cijela, ali se deformirala.
Da je bila jace napumpana ne bi se izvitoperila.

Na mom autu je napisano da su prednje 2.4 bara a zadnje 2.6 bara. Dacia Logan MCV prvi model. Da li vozio se sam ili natovaren. Jer se smatra da vozis taj auto i uvijek tovaris valjda (stane europaleta). I na 2.4/2.6 dosta je tvrda i poskakuje. Ali je mozes natovarit...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 11:41   #286
Gume za kombije imaju 6 ili 8 kordova za razliku od automobilskih koje imaju 2-4. Pa računajte koliko su jače.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 11:42   #287


Neznam, meni se bočnica čini čitava, bar s unutarnje strane. Izgleda mi kao da je gazni sloj odletio, a da je ostala orginalna stara površina na koje je ljepljeno, vidi se malo profila dole uz karoseriju na bližem dijelu gume. No što ja znam
Ali svakako se bar vežite.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 19:35   #288
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 20:24   #289
Da i? To nije od ove nesreće. Ili je frajer imao jednu gumu drugačiju od ostalih.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 22:10   #290
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Po zadnjoj gumi koja je ostala cijela - vidi kako je crna i "masna", doslovno se "ulje" cjedi po bočnici.

A onda pogledaj kako se druga razletila - nema cjelog boka. To je jedino pretovar napravio (nije niski tlak jer guma nije "odrezana", nije ju felga pritisla na cestu - bok je u dronjcima, ono što je ostalo od njega).
A vidi se nesto na slici, ali ne bas puno...

BTW evo i moje sa Grobnika, ne zna se zasto je pukla:


Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 22:43   #291
Vidi vraga - isto Dunlopica ...

Po meni ovo tvoje izgleda kao da je izgubila tlak (kamen, šiljak, čavao, komad metala ...) pa si ju presjekao felgom - vrlo teško guma pukne s unutarnje strane, tamo je najmanje opterećenje na kordove.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 22:52   #292
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Vidi vraga - isto Dunlopica ...

Po meni ovo tvoje izgleda kao da je izgubila tlak (kamen, šiljak, čavao, komad metala ...) pa si ju presjekao felgom - vrlo teško guma pukne s unutarnje strane, tamo je najmanje opterećenje na kordove.
Tko ce ga znati...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:48   #293
kakva su iskustva sa zimskim gumama protekriranim i koje se prodaju preko intercarsa konkrentno... znaci 225/45r17 koje bi mi isle na coupea (uglavnom na njemu sve gume izgore pa neku trajnost ne ocekujem, al nebih volio da se razleti kod malo brze voznje)... kontam uzet za zimu 4 komada pa vidjeti jer zimske nemam uopce sad.. mislim da je bolje kupnja tih protekt od nekih polovnih 4-5 godina starih...
auto se dost rijetko vozi jer uz njega uglavnom imam jos neki pomocni auto...


-cca 210kn komad bi me kostao s pdv
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:37   #294
Jel ti stvarno vrijedi riskirat život radi parsto kuna? Rađe i polovnu. Ili prodaj auto ako ga nemožeš održavat.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:05   #295
evo ja imao pozitivna iskustva
pisao sam tu i na temi..(neda mi se trazit sad)

a vozio i brzinama 160-190
i zamisli niti jedna se nije odlijepila...


a sto se tice polovnih skuhanih guma koje su vozene ljeti i zimi...ripna odlicna ali se vozis kao na skijama...e takve bih ja izbjegavao...


maks uzmi slobodno...kod vas je ravnica...i ako sletis neces daleko...samo nemoj u drvo...
sala mala

one iz Starog Cice kod Vel.Gorice su dobre.
ako valjaju za kamione i buseve valjat ce i za jednog starog peugeota...

kad prodje zima stavis ih na ladu nivu...hehe
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 01:50   #296
Ja sam neko kratko vrijeme ima priliku voziti protektirane gume, Guma protekt Velika Gorica. Radilo se o zimskim gumama, naziva Profile - New Alpine. Gume su imale šaru kao Michelin Alpine A4.

Nove su došle s valjda 1 cm profila. Po snijegu je to bilo odlično, stvarno čupanje i bezbrižna vožnja.

Po kiši su bile tako tako, niš posebno.

Ono gdje su meni bile jako loše je bočno držanje. Te gume su doslovno na AC plivale, auto je bio ko brod.

Uglavnom, mladost ludost, jedno vrijeme sam znao kupiti neke stvari iz znatiželje, često sam iza morao opet u kupovinu Kupio sam ih u sred zime, prodao pred proljeće. Želio sam probati takve gume l, bio sam uvjeren da su bolje nego jeftine "normalne" gume. Samo držanje je bilo ok, uz već spomenuto odlično ponašanje na snijegu, kaj je sigurno povezano da stvarno dođu s puno profila. Međutim, nedostatak bočne podrške je bio razlog da ih prodam.

S obzirom na cijenu u dimenziji u kojoj sam ih vozio, koja je bila nekih 15% ispod Save Eskimo, sad bi u takvoj situaciji uzeo Savu. Jednostavno, cijelo vrijeme se nisam osjećao sigurno s tim gumama, iako vjerujem da su sigurne i da nema problema. Ovo ljuljanje u zavojima me previše zivciralo.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 09:49   #297
ovo je marka profil, preko intercarsa
ljetne za 250kn
V oznaka brzine = 240kmh


zimske za 240kn
H=210kmh


ljetne za 215kn V = 240kmh


na svima pise 24mj jamstvo (vjerojatno podrazumjeva odljepljivanje = bar se nadam)
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 20:45   #298
Pošto mi je godišnja kilometraža oko 8,000km i 100% gradska vožnja uzet ću protekt.Najviše uzimam protekte radi snijega jer sam stalno u brdima po zimi, ono što me zanima dal će se ova gume bolje pokazat po snijegu od save eskimo?
http://www.guma-protekt.hr/images/rsz_winter2.jpg
polančec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 21:00   #299
Radije uzmi sava eskimo, odlična je po snijegu, a neloša po mokrom i suhom.
Protect je za vozače po selima, brdima i dolinama.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 21:02   #300
Quote:
polančec kaže: Pogledaj post
Pošto mi je godišnja kilometraža oko 8,000km i 100% gradska vožnja uzet ću protekt.Najviše uzimam protekte radi snijega jer sam stalno u brdima po zimi, ono što me zanima dal će se ova gume bolje pokazat po snijegu od save eskimo?
http://www.guma-protekt.hr/images/rsz_winter2.jpg
Nisi vidio na protektiranoj gumi poruku: baciti prije upotrebe ???.
Ne isplati se zbog male uštede riskirati. Bez obzira na obnovljeni sloj ostatak gume je star i dao je svoje.

Zašto misliš da bi se bilo koja protektirana guma trebala ponašati bolje od nove??? Moj savjet, zaobiđi ih u širokom luku.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.