Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 14:40   #5901
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
U knjizi "Homo X" se navodi zapis Solona iz Atene koji odlazi u Egipat u potrazi za najboljim zakonima.On upita Egipatske svećenike tamo tko je graditelj tih piramida ,a oni mu odgovaraju da ne znaju odnosno da se ne sjećaju jer se to dogodilo toliko davno prije njih da je sjećanje izgubljeno.
nadji taj zapis / sliku / citat
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:41   #5902
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
U knjizi "Homo X" se navodi zapis Solona iz Atene koji odlazi u Egipat u potrazi za najboljim zakonima.On upita Egipatske svećenike tamo tko je graditelj tih piramida ,a oni mu odgovaraju da ne znaju odnosno da se ne sjećaju jer se to dogodilo toliko davno prije njih da je sjećanje izgubljeno.
Solon (638- 558 p.n.e.)

Keops (2589-2566. p.n.e.)


I jesu li mu lagali? U to doba je životni vijek bio oko 45godina..Naravno da se ne sjećaju..
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:47   #5903
hehehehehehehehe cekaj da nadje taj zapis
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:59   #5904
[QUOTE=monty-zg;64793769]
Quote:
Točno. Prostor je otvoren 5000g. U 5000 godina koliko je puta padala kiša? I kroz blatni tok vukla pijesak preko vapnenca radeći blato?

Ovo radi kiša i VJETAR koji nosi pijesak. I ne treba puno vremena.

5.000 godina?Ako se ne varam evo sad ću napamet malo, Gizaški plato je pustinja već 8-9.000 godina.Kojih 5.000 ??
Ova slika koju si ti sad objavio predstavlja vjerojatno pješčenjak koji je puno puno mekši od vapnenaca ,a slika koju sam ja stavio predstavlja vodenu eroziju vapnenca.
Slika koju si ti stavio prikaz je utjecaja vjetra na stijenu ali ne i vodene erozije.Ja ne vidim tragove vodene erozije na toj stijeni.
Geolozi su ustvrdili da su oštećenja vodenom erozijom na Sfingi i oko Sfinge taj vapnenac mogle oštetiti jedino obilne kiše ,a takvih kiša u Egiptu nije bilo vjerojatno još od Nubijskih kiša sa juga kada je taj plato bio Savana.S ovom prosječnom godišnjom količinom padalina nema šanse da su takva oštećenja mogla nastati u tom vremenskom periodu.Zna se od kada je Gizaški plato pustinja i koliki je prosjek padalina na tom platou od kad je plato pod pustinjom.Ovo nisu moji argumenti to su argumenti geologa i stručnjaka.


Quote:
Ne, oni bi zapisali da su našli na piramide. Ali nisu, Umjesto toga, oni su zapisivali količine kamena koji je dopreman, količine obroka koji su pripremani, količine gipsa i drugih minerala. Razinu NILA i tijek dostave. I taj zapis postoji, pročitaj malo ovu temu, imaš sve već zapisano. S točnim vremenskim određenjem, dakle, vjerojatno točan podatak.
Nisu oni "naišli" na piramide jer bi to značilo da su oni došli od negdje i naišli na piramide.Ne.Zašto?Pa moguće je da su oni samo potomci tih graditelja.
Gdje su to Egipćani ostavili zapis o tome kolika je količina kamenja dopremana za gradnju velikih piramida i Sfinge?Gdje su zapisi o količini obroka onih ljudi koji su gradili piramide i Sfingu, dakle ne graditelje okolnih hramova itd. nego isključivo piramide i Sfingi.
Ja ne osporavam da je gradnje oko piramida nije bilo već samo da su tri piramide i Sfinga izuzetak.

Quote:
Ja od tebe ništa ne tražim, ali ti sam svojim upisom tražiš isključivo da ti određeni likovi odgovaraju i umjesto da kreneš konstruktivno, prema naslovu teme u kojoj pišeš, nastavljaš očito neke svađe od prije, istim stilom i istim tonom. Stoga samo naprijed, modovi imaju svoja zaduženja i bez brige, prate redovno ovu temu.
Ne.Pa zar nisam napisao da me zanimaju izgovori vas dogmatika?Osvrnuo sam se i na vas, još me Rorion tamo pitao što ja imam komunicirati s vama.I krenuo sam konstruktivno.Odogovarao sam na tematsko pitanje.

Evo ga opet optužbe.Koje ja to svađe nastavljam i čiji sam ja klon ??Koji stil?Ajde da čujem koji ja to stil koristim i čiji?Pa zar ne smijem biti suprotna strana od vas dogmatika ?Po tebi ispada da je ovdje bila osoba koja je ovdje napravila kaos ,a pripadala je alternativnoj strani i sad svi alternativci koji dođu su njegovi klonovi ?Pa na kontu čega??Iskreno sad ću malo prelistati gore da vidim i shvatim što se ovdje događalo da ti mene prozivaš klonom.
Jasno je da modovi imaju svoja zaduženja i ja se na njihova zaduženja ovom prilikom oslanjam jer ti sad spamaš i prljaš temu svojim optužbama prema meni da sam ja nečiji klon.

Quote:
Umjesto da si 2/3 svojih postova usmjerio na komentiranje drugih forumaša i njihove upise, možda bi bio konstruktivniji da staviš neki post koji bi bio vezan za temu. Recimo. Pa bi te se možda i doživilo konkretnije. Ionako tvrdiš sad već koji puta da znaš više. Pa ajde, malo daj onda pokaži to znanje. Ovo s pijeskom ti baš nije bilo neko znanje.
Čekaj malo pa komentiram one postove koji se protive mom načinu razmišljanja pa ne mogu komentirati postove ljudi s kojima se slažem.
Očekuješ od mene da pokažem znanje ,a nedaš mi to.Zašto mi sad moramo raspravljati o tome jesam li ja klon ili ne ?Pusti me da se izražavam.Btw griješiš i to jako griješiš jer ja nisam ničiji klon ,a ako postoji mogućnost neka se provjeri moj Ip i usporedi sa Ip te neke osobe pa neka se vidi jesam li ja nečiji klon ili ne.Ako se ne varam neki forumi imaju mogućnost da zabilježi Ip korisnika baš kako bi se zabranilo kloniranje tako što se banira i Ip.
Alternativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:08   #5905
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Solon (638- 558 p.n.e.)

Keops (2589-2566. p.n.e.)


I jesu li mu lagali? U to doba je životni vijek bio oko 45godina..Naravno da se ne sjećaju..
Mislio sam na kolektivno sjećanje tipa narodne predaje i mitologija.Tu sad opet dolazimo zapisa.Zašto onda stariji Egipćani nisu ostavili mlađima zapise o tome ?
Razlika između nas danas i Rima je također oko 2.000 godina pa svejedno znamo o Rimu jako puno.Znamo tko je gradio, kada i zašto.Jako puno toga znamo od prije 2.000 godina ,a drevni Egipćani nisu znali o svojoj prijašnjoj kulturi i povijesti ništa ?Po tebi tako ispada.
Hrvati su nasljednici najviše Ilirske kulture od prije najmanje 2.000 godina i znamo da su Daorson, Aseriju i Varvariju ostavili ti naši preci.I to je kao da npr. sad dođe stranac iz bubam Kanade i upita nas tko je gradio ove veličanstvene megalitske strukture u dalmaciji i hercegovini ,a mi kažemo da ne znamo o tome ništa.Ili npr. one kamene kučice čiji sam naziv zaboravio što ih ima diljem Dalmacije i Istre.
Alternativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:14   #5906
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nadji taj zapis / sliku / citat
Izvoliš https://www.google.hr/search?q=homo+....0.IMd8yFcCD-Q

Pa si traži PDF i čitaj od početka do kraja.Ne pada mi napamet da od 400 stranica tražim tu rečenicu radi tebe.Ako ti se ne da čitati u emisiji NRZ-Atlantida- Stjepan Gjurinek čini mi se navodi taj citat o Solonu.
Alternativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:18   #5907
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Izvoliš https://www.google.hr/search?q=homo+....0.IMd8yFcCD-Q

Pa si traži PDF i čitaj od početka do kraja.Ne pada mi napamet da od 400 stranica tražim tu rečenicu radi tebe.Ako ti se ne da čitati u emisiji NRZ-Atlantida- Stjepan Gjurinek čini mi se navodi taj citat o Solonu.
nasao sam ja odmah o cemu pises ali i to si krivo interpretirao. nigdje i nicime se ne navodi da se ne zna tko je piramide gradio, samo upitana osoba nije bila povjesnicar. kao da ja tebe sada upitam neko logicko pitanje - ti ne bi znao odgovoriti ali bi se pravio pametan.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:22   #5908
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nasao sam ja odmah o cemu pises ali i to si krivo interpretirao. nigdje i nicime se ne navodi da se ne zna tko je piramide gradio, samo upitana osoba nije bila povjesnicar. kao da ja tebe sada upitam neko logicko pitanje - ti ne bi znao odgovoriti ali bi se pravio pametan.
Očito nisi našao ,a ako jesi evo ja tebe molim da mi kažeš stranicu i redak u kojem si to pročitao.Nisam ništa krivo interpretirao svakoga koga zanima može pročitati knjigu Homo X i bilo bi poželjno jer tamo se navodi još svakojake druge zanimljive činjenice o piramidama.
Alternativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:29   #5909
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Očito nisi našao ,a ako jesi evo ja tebe molim da mi kažeš stranicu i redak u kojem si to pročitao.Nisam ništa krivo interpretirao svakoga koga zanima može pročitati knjigu Homo X i bilo bi poželjno jer tamo se navodi još svakojake druge zanimljive činjenice o piramidama.
jesam, jesam - besplatno skidanje knjige nakon registracije. necu ti ja pomagati, provalio si glupost i ocito je da si samo cuo o toj knjizi i da si procitao neciju interpretaciju. kao i po pitanju erozije tako i ovdje pises tek toliko da pises.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:40   #5910
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jesam, jesam - besplatno skidanje knjige nakon registracije. necu ti ja pomagati, provalio si glupost i ocito je da si samo cuo o toj knjizi i da si procitao neciju interpretaciju. kao i po pitanju erozije tako i ovdje pises tek toliko da pises.
Nisi jer da jesi ti bi naveo ovdje točne podatke.Nema šanse da bi u par min od 400 strana pronašao tu rečenicu koja ti treba.Ne samo da lažeš nego mi vrijeđaš inteligenciju.

Pa naravno da sam pročitao i o tome i o eroziji vode.Pa od kud bi ja to mogao znati nego iz knjiga ?Budimo realni svi vi ovdje guglate prije svakog komentara koji pišete i to je činjenica pa tako i ti.To je sve u redu iako je ovo alternativa i ovdje nije nužno da se gugla nego da se piše svojim stilom i svojim uvjerenjima.
Ja nisam stručnjak ni geolog.Nisam ni povjesničar i ja nisam mogao znati podatke koje sam naveo i to napamet.Nisam se rodio s time ako na to misliš.Ja sam samo laik koji čita puno i onda se koristim činjenicama iz knjiga.Koristim se dokazima pravih stručnjaka kao što se koristite i vi.

Pišem tek toliko da pišem ?Ne.Ja trenutno odgovaram na vaša pitanja sada.
Alternativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:48   #5911
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Nisi jer da jesi ti bi naveo ovdje točne podatke.Nema šanse da bi u par min od 400 strana pronašao tu rečenicu koja ti treba.Ne samo da lažeš nego mi vrijeđaš inteligenciju.
odat cu ti najvecu tajnu koju sam naucio u tajnom prolazu jedne jos neotkivene piramide: ctrl+f

nemoj molim te o inteligenciji, jos se smijem na ono o eroziji i tvom negiranju iste

Quote:
Ja nisam stručnjak ni geolog.Nisam ni povjesničar i ja nisam mogao znati podatke koje sam naveo i to napamet.Nisam se rodio s time ako na to misliš.Ja sam samo laik koji čita puno i onda se koristim činjenicama iz knjiga.Koristim se dokazima pravih stručnjaka kao što se koristite i vi.
i dalje upozoravam na nepravilno koristenje termina kao sto je cinjenica. necije zelje i sanjarenja nisu cinjenice.

ali da, nisi ni strucnjak ni geolog ali si uzimas za pravo sumnjati u misljenje strucnjaka i geologa koji tvrde da su ono posljedice erozije od vode. smijesno je i navodjenje kisnih razdoblja prije 5 ili 10 tisuca godina a nema ni podataka o temperaturama od prije 200 godina - samo pretpostavke i zakljucci iz pokazatelja.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:03   #5912
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Razlika između nas danas i Rima je također oko 2.000 godina pa svejedno znamo o Rimu jako puno.Znamo tko je gradio, kada i zašto.Jako puno toga znamo od prije 2.000 godina ,a drevni Egipćani nisu znali o svojoj prijašnjoj kulturi i povijesti ništa ?Po tebi tako ispada.
Znamo mi danas, ali naši djedovi i bake nisu znali, a njihovi djedovi i bake ne da nisu znali, nego su bili i nepismeni i vjerovali u čarolije, uroke i slične gluposti.

Uostalom i danas ima gomila stvari koje ne znamo i za koje nemamo zapise iako su iz puno bliže povijesti. Evo npr crkve na Balkanu, stare možda 1000 godina, ako ne i manje, a zapisa nigdje. Pa imaš čoporativnu svađu jesu li katoličke ilipravoslavne.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:06   #5913
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
5.000 godina?Ako se ne varam evo sad ću napamet malo, Gizaški plato je pustinja već 8-9.000 godina.Kojih 5.000 ??
Pa ako je piramida građena cca 2600p.n.e (recimo Keops) plus 2017g n.e. u zbroju je to koliko ? A Sfinga je građena u to vrijeme, kopanjem u kamenolomu iz kojeg je kamen korišten za piramidu. Znači, rupa u stijeni je tad napravljena. Čista logika.


Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Ova slika koju si ti sad objavio predstavlja vjerojatno pješčenjak koji je puno puno mekši od vapnenaca ,a slika koju sam ja stavio predstavlja vodenu eroziju vapnenca.

Slika koju si ti stavio prikaz je utjecaja vjetra na stijenu ali ne i vodene erozije.Ja ne vidim tragove vodene erozije na toj stijeni.
Netočno, netočno i netočno. 3 u 1.

Pješčenjak može biti (ali i ne mora) manje otporan na atmosferiije od vapnenca zbog načina nastanka. Međutm, mineralni sastav pješčenjaka ga u najvećem broju slučajeva čini puno tvrđim od vapnenca (zato sam te i pitao znaš li mineralni sastav pješčenjaka što nisi odgovorio). Prema tome, nisi u pravu.

Drugo, ovaj pimjer koji sam ti stavio je primjer pješčenjaka granitoidnog sastava. Znači stijene puno tvrđe od vapnenca. Za razliku od tvoje, gdje je pješčenjak puno trošeniji od vapnenca zbog načina postanka i mineralnog sastava.

I treće, na cijelom podnožju luka imaš potpuno identične (onima iza Sfinge) tragove VODENE erozije nastale kišama. Da ne misliš kako je riječ o nekom pitomom kraju, stijena je u pustinji Jordana.

I odgovor na konačno...ono što si ti stavio kao fotografiju je primjer erozije pješčenjaka koji se nalazi u krovini sloja numulitskog vapnenca. Pogledaj dolje debele slojeve vapnenca i na njima tanje slojeve trošenog pješčenjaka. Zašto baza Sfinge nije popločena jednako kao i tijelo i posebno gornji dio sfinge? E zato jer su donji vapnenci bili čvrsti i iz njih se zato moglo odvaljivati blokove za piramide. A na njima su tanji pješčenjaci s kojima piramida ne bi dočekala smrt faraona koliko su trošeni.
To ti je razlika znanja i "znanja", primjene logike i analogije u odnosu na čitanja knjiga "prodavatelja magle".

Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Geolozi su ustvrdili da su oštećenja vodenom erozijom na Sfingi i oko Sfinge taj vapnenac mogle oštetiti jedino obilne kiše ,a takvih kiša u Egiptu nije bilo vjerojatno još od Nubijskih kiša sa juga kada je taj plato bio Savana.S ovom prosječnom godišnjom količinom padalina nema šanse da su takva oštećenja mogla nastati u tom vremenskom periodu.
Ako misliš na ovog američkog prodavača knjiga koji je razmontiran stranicu prije, izvor ti je totalno u krivu. U Egiptu kiša nema puno, ali ih IMA. Ima ih dovoljno da se u kombinaciji toplo-hladno (dan-noć) plus vlaga iz zraka (isparavanje noću s Nila je jezivo, ako ikad odeš u Egipat ćeš to osjetiti) plus dugo vremensko razdoblje to bez problema dogodi i nastanu erozijske padine. Da nije tako, ne bi bilo pijeska u pustinji.

Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Zna se od kada je Gizaški plato pustinja i koliki je prosjek padalina na tom platou od kad je plato pod pustinjom.Ovo nisu moji argumenti to su argumenti geologa i stručnjaka.
Kao što rekoh... prodavanje knjiga je unosan posao.

Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Nisu oni "naišli" na piramide jer bi to značilo da su oni došli od negdje i naišli na piramide.Ne.Zašto?Pa moguće je da su oni samo potomci tih graditelja.
Ipak moraš malo pročitati o Egiptu i gdje su počeci i kolijevke te civilizacije. Onda će ti biti jasnije da su ipak došli.


Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Gdje su to Egipćani ostavili zapis o tome kolika je količina kamenja dopremana za gradnju velikih piramida i Sfinge?Gdje su zapisi o količini obroka onih ljudi koji su gradili piramide i Sfingu, dakle ne graditelje okolnih hramova itd. nego isključivo piramide i Sfingi.
Počinješ gubiti kontrolu nad pisanjem? Polako...
Koji je to kamen dopreman za izradu Sfingi? I odakle? Ti znaš nešto o tome? Bilo bi to zanimljivo čitati.
I kažeš za izgradnju "Sfingi"? Koliko ima tih Sfingi? Ja znam samo za jednu jedinu veliku i poznatu. Ako znaš za još i to će biti zanimljivo čitati.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:06   #5914
7nationarm
Quote:
odat cu ti najvecu tajnu koju sam naucio u tajnom prolazu jedne jos neotkivene piramide: ctrl+f

nemoj molim te o inteligenciji, jos se smijem na ono o eroziji i tvom negiranju iste
Umjesto da se smiješ mogao bi pripremiti protu teze tome.Smiješ se zapravo svojoj nesposobnosti da odgovoriš.Toliko o inteligenciji.

Quote:
i dalje upozoravam na nepravilno koristenje termina kao sto je cinjenica. necije zelje i sanjarenja nisu cinjenice.

ali da,nisi ni strucnjak ni geolog ali si uzimas za pravo sumnjati u misljenje strucnjaka i geologa koji tvrde da su ono posljedice erozije od vode. smijesno je i navodjenje kisnih razdoblja prije 5 ili 10 tisuca godina a nema ni podataka o temperaturama od prije 200 godina - samo pretpostavke i zakljucci iz pokazatelja.
Oštećenja nastala vodenom erozijom na Sfingi i oko nje nisu nečije želje i maštarije nego činjenice i stvarnost.Ti očito živiš u nekakvom paralelnom svijetu gdje su činjenice ne vidljive ,a vidljive su samo maštarije i nečije želje.Ti si taj koji krivo tumači termin činjenica.

Hahahaha ! Čekaj malo pa ja imam pravo sumnjati u šta ja hoću i u sve ono što po meni nema logike ni smisla i ti mi to ne možeš zabraniti ,a nemaš pravo ni sputavati mi to, ustalom ja se pozivam na stručnjake geologe samo ne one koje ti "spominješ" odnosno ne spominješ.I naravno da si uzimam za pravo sumnjati da piramide i Sfinga nisu starije od 4-5.000 godina i za to imam i više nego dovoljno argumenata i primjera.Neke sam već naveo ovdje.

Što se tiče temperatura i kiša i taj podatak sam naravno posudio od geologa i stručnjaka.Zapravo od prilike se zna kakva je klima bila prije 12.000 godina ,a kakva prije 5.000 godina u Sahari i neću sad još raspravljati o tome jer zna se kojim metodama i kako se dolazi do toga.To je vrlo jednostavno.
Alternativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:12   #5915
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
U knjizi "Homo X" se navodi zapis Solona iz Atene koji odlazi u Egipat u potrazi za najboljim zakonima.On upita Egipatske svećenike tamo tko je graditelj tih piramida ,a oni mu odgovaraju da ne znaju odnosno da se ne sjećaju jer se to dogodilo toliko davno prije njih da je sjećanje izgubljeno.
Prijevodi sumerskih pločica eventualno nešto govore.
Najstariji ep čovjećanstva Enuma Elish.

krāljevstvo ti vrhubožanstvenō ´ u-
rūke urūčih
nājvećī ´bio sūpruže sl´avan ´bio 155
d´igō se ´imenom vrhu božanstāv´ā svijū
predade mu sudbopl´očicu i na-
prsa ´stavī
´ izriek ti ´bio neporeklj´iv besjeda tvda
*kingu uzv´īšen b´udūć ´dobī starjēštvo
sinovima božansk´īm ´ ustanovī sudbu
besjeda v´aša stūšila oganj
ied vam nakupljen unīzio s´īlne
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:12   #5916
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
7nationarm

Umjesto da se smiješ mogao bi pripremiti protu teze tome.Smiješ se zapravo svojoj nesposobnosti da odgovoriš.Toliko o inteligenciji.
zasto bi smisljao protutezu na besmislice koje izbacujes? postoji stvarnost i postoji ovo kaj ti radis. nemam ja nikakve protuteze, samo stvarnost.

Quote:
Oštećenja nastala vodenom erozijom na Sfingi i oko nje nisu nečije želje i maštarije nego činjenice i stvarnost.Ti očito živiš u nekakvom paralelnom svijetu gdje su činjenice ne vidljive ,a vidljive su samo maštarije i nečije želje.Ti si taj koji krivo tumači termin činjenica.
mozda ipak povidi definiciju, ne boli - obecavam

Quote:
Hahahaha ! Čekaj malo pa ja imam pravo sumnjati u šta ja hoću i u sve ono što po meni nema logike ni smisla i ti mi to ne možeš zabraniti ,a nemaš pravo ni sputavati mi to, ustalom ja se pozivam na stručnjake geologe samo ne one koje ti "spominješ" odnosno ne spominješ.I naravno da si uzimam za pravo sumnjati da piramide i Sfinga nisu starije od 4-5.000 godina i za to imam i više nego dovoljno argumenata i primjera.Neke sam već naveo ovdje.
naravno da imas pravo, imas pravo i pozivati se na besmislene blogere i laznjake ali krucijalno je upravo kakosi napisao - nit si strucan nit si obrazovan za ovo pitanje. nije valjda da imas tako dobro misljenje o sebi da omalovazavas neciju struku i profesiju.

Quote:
Što se tiče temperatura i kiša i taj podatak sam naravno posudio od geologa i stručnjaka.Zapravo od prilike se zna kakva je klima bila prije 12.000 godina ,a kakva prije 5.000 godina u Sahari i neću sad još raspravljati o tome jer zna se kojim metodama i kako se dolazi do toga.To je vrlo jednostavno.
od geologa i strucnjaka s kojima se slazes ili od onih s kojima se ne slazes?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:23   #5917
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Mislio sam na kolektivno sjećanje tipa narodne predaje i mitologija.Tu sad opet dolazimo zapisa.Zašto onda stariji Egipćani nisu ostavili mlađima zapise o tome ?
Možda i jesu, ali je tokom povijesti toliko puta sve pljačkano, uništavano da je čudo da se uopće išta zna. Mene osobno najviše čudi kako neki od "genijalnih vođa" u povijesti koji su poznati po "lijepom odnosu" prema starinama nisu i same piramide rastavili, porazbacali i uništili. Samo se sjeti Francuza koji su vježbali gađanje po Sfingi...jel treba dalje?

Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Razlika između nas danas i Rima je također oko 2.000 godina pa svejedno znamo o Rimu jako puno.Znamo tko je gradio, kada i zašto.Jako puno toga znamo od prije 2.000 godina ,a drevni Egipćani nisu znali o svojoj prijašnjoj kulturi i povijesti ništa ?Po tebi tako ispada.
Pisana povijest Rima, osim što slijedi 2000g kasnije (a civilizacija se od tada i valjda nešto razvila, da ne spominjem, papir, pismo, znanost i tehniku) je ipak razvijenija i sačuvanija. U krajnjem slučaju, koristimo i isto pismo, brojčani sustav, pravo i štošta baš iz tog razdoblja. Pa su tragovi bliži (vremenski i prostorno) a i postoji kontinuitet u razdobljima života nakon Rima. Zapisi i sve drugo.

Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Hrvati su nasljednici najviše Ilirske kulture od prije najmanje 2.000 godina i znamo da su Daorson, Aseriju i Varvariju ostavili ti naši preci.I to je kao da npr. sad dođe stranac iz bubam Kanade i upita nas tko je gradio ove veličanstvene megalitske strukture u dalmaciji i hercegovini ,a mi kažemo da ne znamo o tome ništa.Ili npr. one kamene kučice čiji sam naziv zaboravio što ih ima diljem Dalmacije i Istre.

Ovo ti ima malo veze s Egiptom, vjeruj mi. Jer je vremenski slijed pogrešan a i prostor je drugačiji. Pustinje Egipta, zatrpane pijeskom imaju malo toga zajedničkog s megalitnim zidovima Varavrije.

I ne znam kakve veze s tim imaju bunje i kažuni...oni su samo način gradnje. Veća fora su ti suhozidi, limesi i slične gradnje.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:28   #5918
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Znamo mi danas, ali naši djedovi i bake nisu znali, a njihovi djedovi i bake ne da nisu znali, nego su bili i nepismeni i vjerovali u čarolije, uroke i slične gluposti.

Uostalom i danas ima gomila stvari koje ne znamo i za koje nemamo zapise iako su iz puno bliže povijesti. Evo npr crkve na Balkanu, stare možda 1000 godina, ako ne i manje, a zapisa nigdje. Pa imaš čoporativnu svađu jesu li katoličke ilipravoslavne.
A narodne predaje ?Po tebi ispada da narodne predaje znamo mi ali ih nisu znali naše bake i djedovi itd..Isto je i sa mitologijama.
Btw Egipćani su znamo svi bili izuzetno napredna civilizacija i sumnjam da ne bi znali šta se događalo od početka do kraja njihove civilizacije.Pitanje Solona nije pitanje koje se tiče vremenskog perioda od kad postoji civilizacija Egipćana nego prije njih što upućuje na to da Egipćani vjerojatno nisu mogli znati što je bilo prije njih ali znaju što je bilo od kad je njih.

E sad se tu nameće jedno zanimljivo pitanje.Egipatska civilizacija je stara oko 5.150 godina ,a "Keopsova" piramida je građena prije od prilike 4.900 godina.Zar tako jedna kompleksna građevina i megalitna nije malo preveliki izazov za tada još mladu civilizaciju ?A nakon gradnje piramida ona je postojala još oko čini mi se 2.500 godina ili tako nešto.Msm da je Egipatska civilizacija počela nestajati ili je nestala prije više od 2.000 godina.Kasnije građevine drevnog Egipta su bile kud i kamo manje kompleksnije i jednostavnije od piramida i Sfinge.Čak su građene drugačijim stilom i često nepravilno.
Ispada da je Egipatska civilizacija na svom samom početku bila naprednija nego na kraju i što je više rasla i starila to je bila manje tehnološki napredna i gradila je manje kompleksne građevine nego na početku.

Dajte molim vas.
Alternativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:30   #5919
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Znamo mi danas, ali naši djedovi i bake nisu znali, a njihovi djedovi i bake ne da nisu znali, nego su bili i nepismeni i vjerovali u čarolije, uroke i slične gluposti.

Uostalom i danas ima gomila stvari koje ne znamo i za koje nemamo zapise iako su iz puno bliže povijesti. Evo npr crkve na Balkanu, stare možda 1000 godina, ako ne i manje, a zapisa nigdje. Pa imaš čoporativnu svađu jesu li katoličke ilipravoslavne.


Točno, pa i prezimena koja su danas činjenica, koriste se tek od 14st. Do tada je svakome bilo jedino bitno tko je iz kog sela. Jer za dalje nisu znali. A znanje je bilo čvrsto zatvoreno u uskom krugu ljudi.

I što je baba u Šestinama znala o Ramzesu ili Keopsu? Naravno, ništa. Što je znala o Cezaru? Ništa...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:54   #5920
Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
A narodne predaje ?Po tebi ispada da narodne predaje znamo mi ali ih nisu znali naše bake i djedovi itd..Isto je i sa mitologijama..
Svakako, sad mi još reci kako vjeruješ u Vještice s Kleka, Peruna na Velebitu, Iliju Gromovnika, Domaće i slična bića iz narodnih predaja... Narodne predaje su zgodna stvar u razvijenijim društvima, ali za Egipat ne postoje podaci o životu običnih malih ljudi. Tako da ne vjerujem kako se usmenom predajom malih ljudi išta prenijelo dalje od susjednog sela.

Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Btw Egipćani su znamo svi bili izuzetno napredna civilizacija i sumnjam da ne bi znali šta se događalo od početka do kraja njihove civilizacije.Pitanje Solona nije pitanje koje se tiče vremenskog perioda od kad postoji civilizacija Egipćana nego prije njih što upućuje na to da Egipćani vjerojatno nisu mogli znati što je bilo prije njih ali znaju što je bilo od kad je njih.
Ne znam po čemu si to zaključio. Prvo, Egipćana je bilo ukupno parsto tisuća na potezu od ušća do izvora Nila plus nešto pustinjskih nomadskih plemena po oazama. Drugo, osim piramida, hramova i par gradova, zapravo su bili vrlo ograničeni. U to isto vrijeme postoje puno jače, modernije i značajnije civilizacije.

Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
E sad se tu nameće jedno zanimljivo pitanje.Egipatska civilizacija je stara oko 5.150 godina ,a "Keopsova" piramida je građena prije od prilike 4.900 godina.
Dirnuo sui u Gral alternative ovim podatkom..sad će te se svi odreći..


Quote:
Alternativan kaže: Pogledaj post
Zar tako jedna kompleksna građevina i megalitna nije malo preveliki izazov za tada još mladu civilizaciju ?A nakon gradnje piramida ona je postojala još oko čini mi se 2.500 godina ili tako nešto.Msm da je Egipatska civilizacija počela nestajati ili je nestala prije više od 2.000 godina.Kasnije građevine drevnog Egipta su bile kud i kamo manje kompleksnije i jednostavnije od piramida i Sfinge.Čak su građene drugačijim stilom i često nepravilno.
Prvo, osim svoje veličine, logističkih problema i lokacije, piramide ni po čemu nisu kompleksne ili megalitne građevine. Velikih blokova je manje od 1%, ostali blokovi su svi manji, oko 2-3 tone.
A odgovor bi bio...došli, probali, provalili se, ljudi ih zamrzili a slijedeći vladari su imali podsjetnik što ne treba raditi.


O složenosti građevina nakon piramida...dalo bi se opako raspravljati. Po meni je recimo kompleks hramova u Luksoru veći građevinski izazov.
Osim toga, evo jedno pitanje... reci mi jednu rimsku monumentalnu građevinu iz 250.g. n.e. A sjeti se Rima u doba Julija, Augusta, Nerona..
Pa postavi paralelu...

Ima jedna stvar koju sad ipak ne kužim... ispada da stalno postavljaš pitanja. Ja očekivao sad da ćeš me zatrpat podacima koje nisam znao, a ono.. iste priče koje se opet vrte u krug. Ajmo sad o Saqqari, o Asuanu, o obradi kamena i eto nas opet na početku...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.