Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 15:42   #181
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Mda, prvo ih odgajamo, a onda nas smeta kak su odgojeni.
kao roditelji u biti da, u suprotnom, masa roditelja ne bi ti rekla
"ne znam kak to tebi uspjeva, nemrem prepoznat svoje dijete!"

šta se ujaka, tetki, striceva itd...tice, oni pak u vecini slucajeva uredno dopuštaju sve i svašta jer ipak to nisu njihovi klinci i nemru utjecati na odgoj, premalo su s njima...
dok su moji npr. bili mali, uvijek sam šizila i drecala na one koji su mi pokušavali klince uciti psovati jer je eto baš štosno cuti klince kako psuju a, poslije kad odrastu, onda se sve svodi na "kak je neodgojen"...

btw...skrenuli smo s karme na odgoj klinaca
vratimo se na temu
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 23:00   #182
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jel to ono 'mala djeca mali problemi, velika djeca veliki problemi'?
A valjda.

Samo ja bi prije rekao da je obrnuto. Mala djeca veliki problemi, velika djeca mali problemi. To što mi veliku i djelomično formiranu djecu hoćemo potpuno ukalupiti po svojem je naš problem. A ne njihov. Ona imaju pravo na svoj životni put i da su formirani različito od nas. A mi im trebamo pružiti svu podršku.

Kako malo dijete može bit mali problem??? Moj drugi nečak star je 13 mjeseci, ja sam visoko slabovidan. Večeras je moja sestra došla pomoć mami popravit televizor, ustvari valjda se sam antena malo pošemerila. Oba dvije su bile zaokupljene time, a taj njen sinčić je puzao ravno ispod mene. Sva je sreća što sam osjetio po zvuku da puže oko mene. Ne smijem ni mislit što bi se dogodilo da sam nenamjerno stao na njega. Zlo se ne radi za dugo.

Ili recimo stariji nečak ima skoro pet godina, ali nikako da skuži da mora jako paziti na malog brata da mu ne sjedne na glavu. Zbog toga što je jako živahan. Živahnost mu sada nadmašuje njegovu britku inteligenciju i ma kolikogod mu govorili pazi na brata, to mu se sporo prima. Čak ga je mama znala i istuč zbog njegovih naglih kretnji i nepromišljenih postupaka prema mlađem bratu. Sad neki dan išli smo iz moje kuće u njegovu kuću. Ja sam nosio nekakve tepsije što smo posudili od njih, a pošto jako slabo vidim i pošto su mi obje ruke bile zauzete nisam mogao ga držat za ruku, pa mi se motao čas ispred, čas lijevo, čas desno od mene, čas iza. Susjedi smo pa je put bio kratak a on nije pravio nikakav zvuk što mi je ovako slabovidnom stvaralo dodatni izazov da mu ne stanem na nogu.

Ili npr. situacija iz mog vlastitog ranog djetinjstva. Bio sam sasvim mali, roditelji još nisu nabavili dječji krevetić za mene. Mama me je položila spavati u dvije fotelje. Ispod foteljanalazila se grijalica. Morala je hitno časkom otići od mene i bio sam u prostoriji potpuno sam, a još u povojima. Dok sam spavao fotelje su se polako razmicale iprijetila je opasnost da padnem ravno na grijalicu i budem fino naživo rešt pečen.

Onda jednom kad smo se nešto svađali moj mlađi brat me je čekičem odvalio po glavi. I sad kad mi netko kaže da su mala djeca mali problem, ma ne vjerujem ni malo. Možda dok ne prohoda, pa ga staviš u hodaču, ili ograđeni prostor. Ali od momenta kad prohoda pa do prvog razreda osnovne dok malo ne dođe do pameti, pa to je živa napast.

Kad stara počne šaljivo pričati te dogodovštine iz mog ranog djetinjstva naježim se sav.

Sa poluodraslom i poluformiranom osobmo možeš makar nešto postić. Ako ništa drugo ne kaki ne piški ne plače, ne kriči, ne buči, ne mota ti se ispod nogu, ne moraš ga držat stalno na rukama, donekle kontrolira emocije, (donekle) jasno se izražava, logičko razišljanje je (donekle) razvijeno, a i intelekt napreduje velikom brzinom. Ako hoćeš potaknuti ga da uči, a on ne uči, možep primjeniti suptilnije metode nagrađivanja i kazni doli davanja bonkasa, instrukcije također mogu bit suptilnije, nego nemoj ovo, nemoj ono. Ako unatoč tvojim poticajima on ili ona svejedno ne želi učiti u školi, možeš mu reči pa usporedi druge koji su više učili da su mnogo više ostigli,. I poticat ga da ako ga ne zanimaju svi predmeti u školi, da se usmjeri barem na neke ili mu jednostavno ukazivat na posljedice ne-učenja. Puno se više može radit s poluformiranom i poluodraslom osobom nego sa sasvim malom djecom.

Al dobro... udaljili smo se previše od teme o karmi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 11:48   #183
Jel netko od vas pročitao izvrsnu Frasuerovu knjigu Plave ptice?
Inavalidna kćer koja je u prethodnom životu osakatila svoju sadašnju majku, koja se u ovom životu brine o njoj? Mislim, knjiga je dublja, ali ovo je detalj.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:00   #184
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Jel netko od vas pročitao izvrsnu Frasuerovu knjigu Plave ptice?
Inavalidna kćer koja je u prethodnom životu osakatila svoju sadašnju majku, koja se u ovom životu brine o njoj? Mislim, knjiga je dublja, ali ovo je detalj.
Imaš li kakav link da je downloadamo?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:42   #185
David Frasure, Plave ptice, guglaj, ne znam jel ima knjiga na netu.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 15:18   #186
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mala djeca veliki problemi, velika djeca mali problemi.
E, to je već nešto od mudrosti.

Mudrost prevaziđe karmu i karma prevaziđe mudrost.

I, što će onda na koncu bit?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 07:49   #187
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
kao roditelji u biti da, u suprotnom, masa roditelja ne bi ti rekla
"ne znam kak to tebi uspjeva, nemrem prepoznat svoje dijete!"

šta se ujaka, tetki, striceva itd...tice, oni pak u vecini slucajeva uredno dopuštaju sve i svašta jer ipak to nisu njihovi klinci i nemru utjecati na odgoj, premalo su s njima...
dok su moji npr. bili mali, uvijek sam šizila i drecala na one koji su mi pokušavali klince uciti psovati jer je eto baš štosno cuti klince kako psuju a, poslije kad odrastu, onda se sve svodi na "kak je neodgojen"...

btw...skrenuli smo s karme na odgoj klinaca
vratimo se na temu
I odgoj stvara karmu
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 13:46   #188
Što ako sarma ne postoji?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 19:36   #189
:kriiik: ukoliko ne postoji.
Henson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 00:03   #190
Karmu, dobru ili lošu ti stvaraš svakog trenutka dok ideš životnim putem na ovoj planeti.
Karma ulazi u tvoju podsvijest i tvoj je suputnik dok si u ovoj inkarnaciji ili nekoj od slijedečih, sve dok ti kao duša ne naučiš lekciju koja iz te karme proizlazi.
Ne možeš pobjeći od karme, ona je u tebi, a ne negdje vani.
Prava realnost je unutar čovjeka, vanjski svijet je samo refleksija unutarnjeg.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 17:33   #191
Čitala sam negdje, da se karma može "odraditi" i u snu?
Anemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 09:53   #192
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Čitala sam negdje, da se karma može "odraditi" i u snu?
Aha,to odrađuju oni koji zaglave dulje vrijeme u komi...
a po tome i mi hrvati možemo uskoro očekivati samo dobru karmu,jer u komi smo ohoho stoljeća,a sad je već 25 g ubrzano odrađujemo,u snu smo otvorenih očiju...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 21:52   #193
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Čitala sam negdje, da se karma može "odraditi" i u snu?
Ideja za slučaj java ne zadovoljava (?)

To kanda čoek spava enim okom zaprtim iliti drugim otvorenim, kadar teško zamisliv čak i u muviju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 22:49   #194
Dobro je da karma ne postoji,kao ni dusa i da cemo svi nestati zauvek i pojesce nas crvi.Karma je opasna ideja jer ukida moralnost,moralna presuda dolazi karmiciki navodno i mi po logickim konsekvencama te ideje trebamo ukinuti zatvore,jer ubice odradjuju karmu ubice i ubijaju one koji su na osnovu karmicke presude zasluzili da budu ubijeni jer su zgresili u navodnom proslom zivotu (od strane koga dolazi da navodna karmicka presuda covece,za to treba inteligencija???).
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:15   #195
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Dobro je da karma ne postoji,kao ni dusa i da cemo svi nestati zauvek i pojesce nas crvi.Karma je opasna ideja jer ukida moralnost,moralna presuda dolazi karmiciki navodno i mi po logickim konsekvencama te ideje trebamo ukinuti zatvore,jer ubice odradjuju karmu ubice i ubijaju one koji su na osnovu karmicke presude zasluzili da budu ubijeni jer su zgresili u navodnom proslom zivotu (od strane koga dolazi da navodna karmicka presuda covece,za to treba inteligencija???).
Vele nema 'svi mi ćemo postati hrana crvima', zapisano je "neki nikad neće umrijeti",
činjenica koju su naopaki mislioci spretočili u 'karmu'.

Jednom prilikom je na hr televiziji u sklopu emisije "Reporteri svijeta" dokumentarac nesvakidašnji... majka hinduist obrazlaže zašto je njezino dijete skroz na skroz izdeformirano na način da jedva sliči ljudskom rodu (fizionomija) i na pitanje 'zašto je tako' majka odgovori "moje dijete izgleda tako zato jer je nešto zgriješilo u prošlom životu'.
(da sam kojim slučajem socijalni radnik radila bih na tome da joj se dijete oduzme a majčine karme bih popljuc)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:50   #196
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Karma je opasna ideja jer ukida moralnost,moralna presuda dolazi karmiciki navodno i mi po logickim konsekvencama te ideje trebamo ukinuti zatvore,jer ubice odradjuju karmu ubice i ubijaju one koji su na osnovu karmicke presude zasluzili da budu ubijeni jer su zgresili u navodnom proslom zivotu (od strane koga dolazi da navodna karmicka presuda covece,za to treba inteligencija???).
Karma ne ukida moralnost već naprotiv potiče ljude da budu moralni kako bi u ovom ili bar idućem životu nadišli sami sebe. Ubojica nije ubojica zbog karme već zbog vlastitog izbora, a ubijeni može biti ubijen zbog karme a i ne mora. Nije sve tako crno-bijelo, jer sigurno nije hrpa ljudi imala takvu karmu kad nastupi neka katastrofa da su svi to zaslužili. Nije to 1+1=2, već je to visoka duhovna matematika. Karma je kompleksan sustav.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
majka hinduist obrazlaže zašto je njezino dijete skroz na skroz izdeformirano na način da jedva sliči ljudskom rodu (fizionomija) i na pitanje 'zašto je tako' majka odgovori "moje dijete izgleda tako zato jer je nešto zgriješilo u prošlom životu'. (da sam kojim slučajem socijalni radnik radila bih na tome da joj se dijete oduzme a majčine karme bih popljuc)
Zašto pitanje nisu uputili nekom učenom panditu, a ne jadnoj ženi?
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 20:56   #197
Quote:
Vizionar R kaže: Pogledaj post
Zašto pitanje nisu uputili nekom učenom panditu, a ne jadnoj ženi?
Zato što se majku moralo pitati, a kad dijete poodraste pitati će se i njega što misli o svemu tome, dal je obilježeno 'karmom' ili razmišlja drugačije.

p.s.
ono 'oduzela bih da sam socijalni radnik' bila je ironija na konto dokumentarca, premda realno gledajući uvijek sam za to da se majke, očeve, roditelje, nadoškolava a ne da im se oduzimaju vlastita djeca
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 22:37   #198
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zato što se majku moralo pitati, a kad dijete poodraste pitati će se i njega što misli o svemu tome, dal je obilježeno 'karmom' ili razmišlja drugačije.
Sve je to ok, al kad se barata određenom naukom onda se pita i naučnika. Novinari nerijetko zaborave na naučnike ili pak znanstvenike.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
p.s.ono 'oduzela bih da sam socijalni radnik' bila je ironija na konto dokumentarca, premda realno gledajući uvijek sam za to da se majke, očeve, roditelje, nadoškolava a ne da im se oduzimaju vlastita djeca
Razumijem, i slažem se - obrazovanje jedini način.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 23:13   #199
Quote:
Vizionar R kaže: Pogledaj post
Sve je to ok, al kad se barata određenom naukom onda se pita i naučnika. Novinari nerijetko zaborave na naučnike ili pak znanstvenike.

Razumijem, i slažem se - obrazovanje jedini način.
Znaš već novinare, zanima ih više nego... nego.

A znanstvenici povodom 'karme'... ništ od tog.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 01:28   #200
Ima vjerovanje u Indiji, ali među manjim brojem ljudi, da postoji reinkarnacije, ali bez karme, dakle, sve je slučajno i rađaš se beskonačno ponovno i ponovno, kao da smo u nekom ukletom univerzumu.

Osobno smatram, da je cijeli svemir uređen, pa tako i duhovni vid kao što je astrologija i karma. Bog je stvorio dvije vrste zakona:

Prvu vrstu zakona zovemo logički zakoni (prirodni, materijalni)

Druga vrsta zakona je sinkrocitet (recimo, ako je na točnom satu mala kazaljka na tri, onda je tri sata, ako je mars u nekoj kući, onda obično bude to i to)


Sinkronicitet je kad kažemo da se slično sličnim privlači, kad recimo u jednom danu sretnemo tri osobe iz firme i slične slučajnosti.

Problem kod sinkroniciteta je taj da se nemre definirati logikom ili matematikom, možda statistikom, ali još bolje zapažanjem.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.