Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 15:34   #1
Bris-cijena

Zanima me da li se placa i koliko bris kod ginekologa u domu zdravlja. znaci ne radi se o privatnicima.

trebat cu napravit briseve, papu itd. papu inace nikad nisam placala osim 80 kn jer sam htjela da mi nalaz dode u roku tjedan dana.

Znam da to trebam odnjet u bolnicu i sad zanima me da li ikome ista placam i cca koliko?

I da... u koju bolnicu ih furam jer to jos nisam radila..

tnx
pitanjce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:05   #2
Quote:
pitanjce kaže: Pogledaj post
Zanima me da li se placa i koliko bris kod ginekologa u domu zdravlja. znaci ne radi se o privatnicima.

trebat cu napravit briseve, papu itd. papu inace nikad nisam placala osim 80 kn jer sam htjela da mi nalaz dode u roku tjedan dana.

Znam da to trebam odnjet u bolnicu i sad zanima me da li ikome ista placam i cca koliko?

I da... u koju bolnicu ih furam jer to jos nisam radila..

tnx
Koliko ja znam ništa se ne plaćaju, jer spadaju u redoviti pregled. Dođeš u jutro i prime te preko reda prije 10 jer se do 11 uzorci moraju predati na higijenski
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:20   #3
čitala sam da kod privatnika košta to oko 500-700 kn pa se bojim da i meni to ne zaračunaju.. i u koju bolnicu se to nosi?
pitanjce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:36   #4
Quote:
pitanjce kaže: Pogledaj post
čitala sam da kod privatnika košta to oko 500-700 kn pa se bojim da i meni to ne zaračunaju.. i u koju bolnicu se to nosi?
Ma neee, to ništa ne košta ako ideš kod ginekologa koji ima sklopljen ugovor sa HZZO.
Nosi se na higijenski zavod. To ti je u Mirogojskoj, ak si iz ZG, ili na Šalatu.
Pitaj ginekologicu, bude te uputila.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:53   #5
da, da iz zg-a sam.. sad moram razmislit sto mi je blize

Negdje sam na netu procitala da se soc. ginicu placa 700 kn pa sam ostala paf. Mislim nemam te novce nikako, a kako sam imala sad nekih problema isla sam drugom ginicu tamo di trenutno jesam i on mi je rekao da kad odem radit papu, vadit krv radi pilula da trazim da mi napravi briseve.Nekakva provjera sluznice bla bla. Ni sama nisam shvatila sto mi je sve napricao..

Ionako moram dat cca 100 kn da mi pozure nalaze papa testa pa jos par stotina za te briseve mi je trenutno too much.

I znas li mozda koliko treba cekati nalaze?
pitanjce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:08   #6
Quote:
pitanjce kaže: Pogledaj post
da, da iz zg-a sam.. sad moram razmislit sto mi je blize

Negdje sam na netu procitala da se soc. ginicu placa 700 kn pa sam ostala paf. Mislim nemam te novce nikako, a kako sam imala sad nekih problema isla sam drugom ginicu tamo di trenutno jesam i on mi je rekao da kad odem radit papu, vadit krv radi pilula da trazim da mi napravi briseve.Nekakva provjera sluznice bla bla. Ni sama nisam shvatila sto mi je sve napricao..

Ionako moram dat cca 100 kn da mi pozure nalaze papa testa pa jos par stotina za te briseve mi je trenutno too much.

I znas li mozda koliko treba cekati nalaze?
Joj ne znam više...nekih 5-6 dana ak se dobro sjećam.
Gle, brisevi su ti 100% free. Znam to zato što ja idem kod privatnog ginića (imam dodatno zdrav. osiguranje prek jedne poznate osiguravajuće kuće po kojoj imam pravo na 3 specijalistička pregleda godišnje) samo zato da se ne gombam satima čekajući pregled kod socijalnog ginića i da me prime onda kad sam naručena a ne 3 sata poslije da obavim papu. U toj polici osiguranja koje imam su mi samo 2 brisa uključena a ne svi potrebni, pa mi je sama privatna ginićka rekla kako je to bolje da radim tam kod socijalke jer me mora primiti prek reda, a i ne košta me niš. Inače sve skupa kod privatnika,ti svi brisevi koštaju i do 1000 kn, jer su reagensi skupi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:04   #7
briseve čekaš 5-6 dana, ako si blizu remetinca svim danima osim četvrtkom i petkom možeš dostaviti njima briseve ili ih odnjeti u zavod za javno zdravstvo grada zagreba ( mirogojska 16 ili 14) bio koji dan, bitno je samo da je ujutro.


plaćaš ako nemaš dopunsko zdravstveno nešto sitno. moj dečko je za 3 brisa platio 50 kn
Mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:22   #8
Sad sam čitala topic 4 briseva u životu žene i neka cura je napisala da je preko soc. ginica platila briseve.. čak je napisala koliko za koji

uglavnom imam dopunsko osiguranje
pitanjce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 00:10   #9
gledaj, za briseve ne znam, ali za papa test znam da se kod onog kretena u spanskom placa ako zelis doci ranije na red. ako si kod njega, onda mijenjaj ginekologa. ako ces davat' pare, onda radije odi kod pristojnog privatnika, a ne da te muze netko tko to uopce ne bi smio.
inace ni kod jednog socijalnog ginekologa ne placas ni papu ni briseve, placas jedino ukoliko moras platiti participaciju, ali ti imas dopunsko pa se to ne odnosi na tebe. tocka.
dakle, ili nazovi/posjeti tog svog einsteina i pitaj koliko trebas izdvojiti da ti uzme briseve bez da cekas milijun godina, ili mijenjaj ginica i obavi to kod drugog socijalnog besplatno pa makar morala cekat' duze no sto si spremna cekati, ili odi privatniku. mozes se i potruditi da nadjes socijalnog ginica koji ti nece sam uzimati briseve, vec ce ti dati uputnicu pa s njom odes privatniku i za 50-200 kn ti uzme briseve, a onda ih sama nosis u ustanovu koju odaberes i nista vise ne placas. ja se ne bih za*ebavala s ovakvima koji su si umislili ne znam sta - pa nit' ti je jedini izbor, nit' ti zivot ovisi o njemu.

a sto se cekanja tice, ne sjecam se tocno, mislim da sam cekala oko tjedan dana, i privatno, i preko hzzo-a. za pcr hpv mislim da sam privatno cekala dva tjedna, al' nisam vise sigurna.

ako radis preko hzzo-a i sama ih nosis, onda ides ili u zavod za javno zdravstvo dr. andrija stampar (mirogojska i baruna filipovica, provjeri radno vrijeme na sajtu) ili u hzjz u rockfellerovoj ili u infektivnu dr. fran mihaljevic u mirogojskoj ili u petrovu.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 03.09.2009. at 00:25.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 08:36   #10
Quote:
pitanjce kaže: Pogledaj post
Sad sam čitala topic 4 briseva u životu žene i neka cura je napisala da je preko soc. ginica platila briseve.. čak je napisala koliko za koji

uglavnom imam dopunsko osiguranje
ako imaš dopunsko ništa ti neće naplatiti. odeš giniću najbolje je rano ujutro napravi ti briseve i da ti uputnice, to sve skupa odneseš ili gre na mirogojsku (svakim danom od 8-13 mislim 4696-303 tel ) ili u remetinec. Mislim da se u remetincu do srijede ili do četvrtka primaju uzorci ( 6521-229 ili 225)
ako ti još koja informacija treba nazoveš na te brojeve pa pitaš.

imaš i link
http://www.hzjz.hr/mikrobiologija/uzorci_prijem.htm
Mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:15   #11
nisam u španskom. ne placam papu nego placam da nalazi budu gotovi za tjedan dana a ne da cekam mj dana. pogotovo sad kad mi svako malo nes nije u redu pa sam odlucila napraviti bas sve.

eh da jedno pitanje vezano za to. sto se tice ultrazvuka dal to rade soc. ginici.. radila sam ga jednom u zivotu prije par godina kod privatnog, a sad sam mislila kod soc. ginica posto pretpostavljam da ne bih trebala platiti..
pitanjce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 12:19   #12
pa mislim da ti je i iz španskog remetinec bliže ne zam ti si sama odaberi gdje želiš nositi uzorke ili s eposavjetuj sa ginićem.

ultrazvuk možeš raditi preko socijalnog ali ćeš čekati. ja imam još uvijek uputnicu za KBC ali sam otišla privatniku, platila 500 kuna pregled i ultrazvuk. Privatno prije dođeš na red. Preko socijalnog ne znam kolik se čeka mislim da je minimum dva tjedna ako ne i mjesec dana

ako ti je frka zbilja ( meni je bila tj još uvijek je) sve što možeš skratiti sa čekanjem skrati! briseve napravi preko socijalnog jer njih dobiješ relativno brzo a privatno su skupi ko vrag.... minimum je 700 kn!!
ultrazvuk mislim da možeš naći od 250,00 kn. raspitaj se malo po ginekološkim ordinacijama
Mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 13:49   #13
Iz novog zg-a sam pa mi je remetinec najblizi. Dajte mi samo objasnite gdje je to u remetincu? Adresa?
Papu cu napravit preko soc. ginica i platit cu 80 kn da mi nalazi budu gotovi za tjedan dana, briseve cu isto preko soc. ginica.
Prije sam isla u ginodermu privatno i tada mi je dr. ljubojević rekao tokom pregleda da mi je sve ok s jajnicima i da ne treba radit ultrazvuk jer nije potrebno kao bzvz bi mi uzeo novce.

činjenica da su mi menge uvijek bile neredovite u smislu da ne bi dobila mengu svaki mjesec nego svaka 2-3 njemu nije bilo cudno. Tako da sa njim nisam zadovoljna. Kako sam godinama na pilulama menga normalno stize svaki mj. Ginic kod kojeg sam bila sad na moru zbog nekih problema rekao mi je da napravim pauzu od pilula 6 mj tako da sam neki dan pocela s tom pauzom. Naravno trebam vaditi krv da provjerim dal je sve ok i dal uopce smijem pit pilule dalje. Isto tako sa novim partnerom sam imala u pocetku problema da bi me jajnici svaki put nakon odnosa boljeli i grčila bi se.. užas. Sve to meni upucuje da nesto ipak nije u redu s jajnicima i sad zelim inzistirati na svim pregledima.. od pape, briseva, vađenja krvi do ultrazvuka.

što se tice ultrazvuka preko socijalog kako to ide? trazim svog ginica uputnicu i onda idem u bolnicu???
pitanjce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 14:14   #14
za utrazvuk tražiš uputnicu ginića... on bi trebao znati gdje sve možeš obaviti, tj u kojoj bolnici ili domu zdravlja.
Remetinečki gaj 14 adresa za dz remetinec, nalaze ostavljaš na drugom katu.
Mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 14:23   #15
ma dajte, dzizs, pa gdje vi zivite. gotovo svi socijalni ginici imaju ultrazvuk u ordinaciji te je isti dio redovnog pregleda. za rutinski ultrazvucni pregled se ne daje uputnica ukoliko se isti ima u ordinaciji.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 14:56   #16
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
ma dajte, dzizs, pa gdje vi zivite. gotovo svi socijalni ginici imaju ultrazvuk u ordinaciji te je isti dio redovnog pregleda. za rutinski ultrazvucni pregled se ne daje uputnica ukoliko se isti ima u ordinaciji.

na žalost nemaju... tkd ako nema dobiješ uputnicu i ideš tamo gdje možeš. Ništa čudnog, živimo u Zagrebu. Logično je da ako imaš sreće da imaš ginića koji je preko socijalnog i dobro je opremljen da ima ultrazvuk ti neće trebati uputnica
Mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 15:29   #17
koliko znam, samo rijetki nemaju ultrazvuk. sumnjam da to ima neke veze sa srecom (sreca mi je prije kad dodjes u cekaonicu pa, vau, za promjenu ne moras cekat' satima na pregled. ili kad nisi vezan za mali grad u kojem postoje samo dva ginekologa koji mozda u zivotu nisu uzeli bris pa ti biraj. ili kad ti je, ma koliko komplicirano trckaranje s uzorcima bilo, biranje laboratorija ipak dostupnije nego bilo gdje drugdje u hrvatskoj...). uzmes stvar u svoje ruke i potrazis ginica koji prima pacijente, a ima uzv. ja sam zbog ginica kod kojeg mislim da bih bila relativno zadovoljna (znaci, da je covjek, recimo, normalan i relativno opremljen) radije malo potegnula s jaruna do centra. a barem su mi dva doma zdravlja blize nego ovaj u kojem sam se upisala. isto tako, kad idem privatniku, ima ih mnogo koji su mi prometno dostupniji, ali dok god imam za tramvaj ili me netko vozi, to mi nece igrati veliku ulogu. jbg, sta da sam u invalidskim kolicima...
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:42   #18
Poprilično sam sigurna da moj ginic nema ultrazvuk i nije mi problem otici u bolnicu. Isti mi je k.. da li se ljecim kod soc. ginica na jarunu ili moram do bolnice. U svakom slučaju moram putovat do tamo. Tako da mi je jednostavnije biti kod ginica u kvartu, a kad je potrebno neke stvari obavit u bolnici.
pitanjce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.