Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2008., 09:54   #1
Cijepljenje protiv gripe?

S obzirom da se ovih dana govori kako počinje cijepljenje protiv gripe zanima me hoće li te se cijepiti ako ste trudne?

Ja se dosad nisam nikada cijepila, gripu sam zadnji put imala valjda prije nekoliko godina, više se ni ne sjećam. Ali ipak sad je drugačije odgovarna sam za još jedno biće pa sam počela razmišljati o tome. Sad ulazim u drugo tromjesječje trudnoće, dakle kad bude vrhunac gripe (obično je to oko veljače) bit ću u zadnjem tromjesečju.

Malo sam pretraživala pa evo tu je što sam našla o tome na hrvatskom:
http://209.85.135.104/search?q=cache...lnk&cd=1&gl=hr
http://209.85.135.104/search?q=cache...lnk&cd=3&gl=hr
http://209.85.135.104/search?q=cache...lnk&cd=5&gl=hr
http://209.85.135.104/search?q=cache...lnk&cd=7&gl=hr
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 12:41   #2
mene nisu htjeli cjepit ni u trudnoći ni sad 2. god kako dojim (firma nam svake godine kupi cjepiva)...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 12:59   #3
nema cjepljenja trudnica protiv gripe...

ne zbog gripe već zbog cjepiva.... nešto tu sa antitijelima nije dobro
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 13:05   #4
vec su ti mandy i lara napisala, ali eto i ja da ti kazem da nema cjepiva u trudnoci..

draga, ako te strah gripe, uzmi cink da pijes, on je super za jacanje imuniteta, a i pored kalcija i magnezija, najvazniji je mineral u trudnoci...
ja ga pijem evo vec mjesec-dva.. svi oko mene su bili bolesni , a ja nisam ni kihnula (hvala Bogu!)... inace sam uzasno sklona virusu pa me strah..

nadalje, bjezi od gripasa...
i mene je strah te gripe u sijecnju / veljaci jer cu tad imati malu bebicu, a gosti ce dolaziti... grozno.........
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 14:05   #5
Kronični sam bolesnik i cijepim se već nekoliko godina, a sad sam u razdoblju kada se nadam ostat trudna...Znači, ništa od cjepiva? A kaj ak se razbolim? Koliko to može naškoditi fetusu? U onom nekom članku gore se navode opasnosti gripe za dijete do 6 mj starosti, ali što je sa fetusom?
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 19:06   #6
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Kronični sam bolesnik i cijepim se već nekoliko godina, a sad sam u razdoblju kada se nadam ostat trudna...Znači, ništa od cjepiva? A kaj ak se razbolim? Koliko to može naškoditi fetusu? U onom nekom članku gore se navode opasnosti gripe za dijete do 6 mj starosti, ali što je sa fetusom?
I ja se cijepim vec nekoliko godina, i cijepila sam se ovog tjedna, a nadam se ostat trudna. Plodni dani ce mi biti za par dana, i mislim da cak i ako ostanem trudna ovaj mjesec ne bi trebalo smetati plodu, jer ja sam se vec cijepila. Da li mozda grijesim??
koni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:18   #7
trudnice se NE SMIJU cijepiti jer je to živo atenuirano cjepivo koja su kontraindicirana u trudnoći. treba pocijepiti sve ukućane i djecu stariju od 6 mjeseci ako su u kontaktima s necijepljenima, trudnica izbjegava kontakte s necijepljenima i neće oboliti
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:33   #8
Quote:
279 kaže: Pogledaj post
trudnice se NE SMIJU cijepiti jer je to živo atenuirano cjepivo koja su kontraindicirana u trudnoći. treba pocijepiti sve ukućane i djecu stariju od 6 mjeseci ako su u kontaktima s necijepljenima, trudnica izbjegava kontakte s necijepljenima i neće oboliti

a da li se "smije" ostat trudna par dana/tjedana nakon cijepljenja? da li ta vec primljena vakcina smeta plodu??
koni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:07   #9
Bok cure... ja sam baš jučer razmišljala o tome i eto uzmem u ruke knjigu "Što očekivati u trudnoći" u kojoj piše na str. 178 (citiram):

CIJEPITE SE PROTIV GRIPE
Centar za kontrolu bolesti preporučuje svakoj ženi koja će u sezoni gripe biti u drugom ili trećem tromjesječju trudnoće. Žene u drugom i trećem tromjesječju ne samo da imaju veće izglede oboljeti od gripe, već je i vjerojatnost komplikacija poput upale pluća mnogo veća. Cijepivo protiv gripe ne utječe na fetus, a nuspojave za majku gotovo da i ne postoje. Najgore što se može dogoditi je blago povečanje temperature...

Eto, to bi bilo to... i iz tog razloga sam i ja razmišljala o cijepljenju iako se do sada još nikada u životu nisam cijepila. U svakom slučaju prije nego se za to odlučim svakako sam namjeravala pitati svog ginića za mišljenje.
N1n@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:47   #10
Quote:
N1n@ kaže: Pogledaj post
Bok cure... ja sam baš jučer razmišljala o tome i eto uzmem u ruke knjigu "Što očekivati u trudnoći" u kojoj piše na str. 178 (citiram):

CIJEPITE SE PROTIV GRIPE
Centar za kontrolu bolesti preporučuje svakoj ženi koja će u sezoni gripe biti u drugom ili trećem tromjesječju trudnoće. Žene u drugom i trećem tromjesječju ne samo da imaju veće izglede oboljeti od gripe, već je i vjerojatnost komplikacija poput upale pluća mnogo veća. Cijepivo protiv gripe ne utječe na fetus, a nuspojave za majku gotovo da i ne postoje. Najgore što se može dogoditi je blago povečanje temperature...

Eto, to bi bilo to... i iz tog razloga sam i ja razmišljala o cijepljenju iako se do sada još nikada u životu nisam cijepila. U svakom slučaju prije nego se za to odlučim svakako sam namjeravala pitati svog ginića za mišljenje.

a jesi li vidjela autore te knjige i jesi li pročitala dio koji govori o porodu..ako hoćete roditi kod kuće obavezno obavijestite 911 centar

ej.... mi smo u RH (čitaj Repubblika Hrvatska), koja je druga planeta od USA.
Odi bilo kojem doktoru sa tom knjigom slatko će ti se nasmijati.

nema cjepljenja protiv gripe u Republici Hrvatskoj kada si trudan, odnosno nitko te ne želi cijepiti uopće
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 00:23   #11
kak ide kod nas sa cijepljenjem beba? i kad uopce pocinje to cijepljenje kod nas?
mali ce mi u 12 mj imat 6 mj, pa ak se kod nas prakticira to cijepljenje nakon 6 mj, dal da to napravim? kakva su vasa iskustva?

i da, nemojte citat te knjige za usa trziste jer stvarno nemaju veze s onim sto se kod nas radi. ja se toliko puta znam nasmijat kad procitam nesto...
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 04:16   #12
Ako se tochno sjecam....Svjetska zdravstvena organizacija(WHO) preporucha cijepljenje trudnica(cini mi se u prvom tromjesjechju trudnoce)....

http://www.who.int/topics/influenza/en/



__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 31.10.2008. at 04:29.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 07:33   #13
ja sam prošli Božić primila cjepivo protiv tetanusa. budući da se ono mora primiti prvi put, pa za mjesec dana, i onda još jednom za godinu dana, pitala sam dr-a na infektivnog, kako ću primit to za godinu dana ako tad budem trudna, a on mi je odgovorio, citiram: "antitetanus je jedino cjepivo koje se smije primiti u trudnoći."
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:05   #14
Ja samo prenosim informaciju.....a poshto je WHO organizacija na koju se i u hrvatskoj vole pozivati....ta ista preporucha cijepljenje najugrozenijih slojeva populacije...ukljucujuci i trudnice...po posebnim uvjetima...pretpostavljam...

uostalom postala sam link te iste organizacije u kojem se nalaze sve relevantne informacije o "gripi" i primjeni cjepiva protiv iste.
Englezi(VB sa njihovog NHS-a)...
citat sa: http://www.cks.library.nhs.uk/immuni...w_whole_topic#

Pregnancy: pregnant women in high-risk groups (Table 1) should be vaccinated before the influenza season regardless of the stage of pregnancy. There is no evidence of risk from vaccinating pregnant women or breastfeeding women with inactivated viral or bacterial vaccines or toxoids. For pregnant women who are not in high-risk groups, influenza vaccines are licensed for use from the second trimester.


Kanadjani(treba malo nize skrolati do uputa o primjeni cijepiva na odredjenu populaciju)...

http://www.phac-aspc.gc.ca/publicat/.../index-eng.php

i

Europska agencija ...ECDC ekvivalent americhkog CDC-a...

http://ecdc.europa.eu/en/health_cont...pandemic_.aspx


citat:

For seasonal flu, national authorities should consider reviewing their policies to include pregnant women in the target groups for seasonal influenza immunization


itakodalje i itakodalje...



sto se tiche klinaca...ja sam svoju do sada redovno cijepila protiv gripe...prvi put je imala dvije godine...lijechnik joj davao cca.pola doze...ona je sada 5 godina...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 31.10.2008. at 09:01.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:09   #15
Ovo što je hani-bani pitala za cijepljenje beba protiv gripe i mene zanima, pitat ću pedicu kad ćemo ići na cijepljenje za dva tjedna ali bi se htela malo i unaprijed informirati. Pitala sam i na Roditeljima i djeci, na topicu Cijepljenje ali nisam dobila odgovor. Znate li vi štogod?

Smiju li se cijepiti djeca protiv gripe, jel se to preporuča? Mala je sad 6 i pol mj.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:59   #16
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a jesi li vidjela autore te knjige i jesi li pročitala dio koji govori o porodu..ako hoćete roditi kod kuće obavezno obavijestite 911 centar

ej.... mi smo u RH (čitaj Repubblika Hrvatska), koja je druga planeta od USA.
Odi bilo kojem doktoru sa tom knjigom slatko će ti se nasmijati.

nema cjepljenja protiv gripe u Republici Hrvatskoj kada si trudan, odnosno nitko te ne želi cijepiti uopće
Da to sam si i ja pomislila.... da bi kod nas mogla vrijediti drugačija pravila. U svakom slučaju pitat ću doktora!
N1n@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:10   #17
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a jesi li vidjela autore te knjige i jesi li pročitala dio koji govori o porodu..ako hoćete roditi kod kuće obavezno obavijestite 911 centar

ej.... mi smo u RH (čitaj Repubblika Hrvatska), koja je druga planeta od USA.
Odi bilo kojem doktoru sa tom knjigom slatko će ti se nasmijati.

nema cjepljenja protiv gripe u Republici Hrvatskoj kada si trudan, odnosno nitko te ne želi cijepiti uopće

Ja osobno bih se "zabrinula" nad takvom reakcijom lijechnika...

jest da u hrvatskoj neces zvati 911, kao i puno drugih savjeta u istoj koji su specifichni za tu zemlju...ali to ne znachi da je knjiga kao takva neosnovana.

__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 18:58   #18
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ovo što je hani-bani pitala za cijepljenje beba protiv gripe i mene zanima, pitat ću pedicu kad ćemo ići na cijepljenje za dva tjedna ali bi se htela malo i unaprijed informirati. Pitala sam i na Roditeljima i djeci, na topicu Cijepljenje ali nisam dobila odgovor. Znate li vi štogod?

Smiju li se cijepiti djeca protiv gripe, jel se to preporuča? Mala je sad 6 i pol mj.
ima na roditelji i djeca ta ista tema, valjda cu ok c/p link:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=390922

ugl ne preporuca se tako malu djecu
a sad ces vidjet sta ce tebi tvoja ped reci... 100 pedijatara, 100 ćudi
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:32   #19
Quote:
aleta kaže: Pogledaj post
ja sam prošli Božić primila cjepivo protiv tetanusa. budući da se ono mora primiti prvi put, pa za mjesec dana, i onda još jednom za godinu dana, pitala sam dr-a na infektivnog, kako ću primit to za godinu dana ako tad budem trudna, a on mi je odgovorio, citiram: "antitetanus je jedino cjepivo koje se smije primiti u trudnoći."
Mi smo cjepivo protiv tetanusa dobivali krajem 4.srednje i bilo nam je receno ako smo trudne da se ne smijemo cijepiti..
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:41   #20
Quote:
279 kaže: Pogledaj post
trudnice se NE SMIJU cijepiti jer je to živo atenuirano cjepivo koja su kontraindicirana u trudnoći. treba pocijepiti sve ukućane i djecu stariju od 6 mjeseci ako su u kontaktima s necijepljenima, trudnica izbjegava kontakte s necijepljenima i neće oboliti
meni su upravo ovako rekli na 3 mjesta otkako sam trudna... nisu mi cak bili ni za neke preventivne gluposti od gripe... preporucli su mi samo cink i da se cuvam! uz to ja svaki dan uzimam limun i med, i imam redovan vocni obrok...
da mi se jos nekako sacuvat ovih 7-8 tj... do sad sam dobro izbjegavala...

pitanje je koje vakcine zena smije primiti, mozda nije sa svakom slucaj... ipak je to nekakav "lijek".. antitetanus trudnica ne smije primiti...
ja se ne bih kockala... ipak je bebolini tu... a ipak mislim da se mozemo cuvati sa ovoliko vitamina i zdrave hrane koliko unosimo...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.