Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 20:53   #2701
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ne morate se poznavati da bi te netko banirao zbog trolanja.

]
1) hej lastane ,tvoja hipoteza o trolanju fails miserably .
zasto je trolanje na temi o dawkinsu objaviti izjavu bivseg dawkinsonovog kolege Flew-a koji ruhom finom stila demaskira dawkinsa

2) razmotri moju hipotezu .
Entuzijasticnom mladom znanstveniku clanu stanovite udruge jako smeta
kada mu serviraju neugodne citate slavnog bivseg ateiste koji su u suprotnosti s njegovim romanticarskim svjetonazorima o svetom dawkinsu i nezabludivosti nauke. dakle radi se o krhkoj emocionalnoj inteligenciji koja se jos ne moze suociti sa alternativnim misljenjima.

(jer na religiji svi pisu o djevici i golubici i lako nam se tome rugati .
ali ovaj neugodenko i ''dosadan kao proljev '' parsifal donosi citate bivsih ateista i nobelovaca .

nemamo sto reci na to i stoga moramo cenzurirati . ne smiju se nase dogme o svetom dawkinsu i darwinu i nasa religija o bogu svemogucoj sansi dovoditi u pitanje.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 21:00   #2702
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Tip nije bio najozloglašeniji svjetski ateist, a čini se da je postao tek nekakav deist.
1) Nisam ga ja proglasio najozloglasenijim svjetskim ateistom nego ti to pise na netu i na amazonu u uvodnicima njegovih knjiga

2) molim te da mog mene i forumsku javnost prosvjetlis jer vidim da ti imas metar kojim mjeris mega i giga ateiste


a) molim te da nam po tvojoj procjeni ponudis
TROJICU najozloglasenijih svjetskih ateista kada vec Flew nije svjetska klasa



b) ova tvoju konstrukcija '' postao je tek nekakav deist'' mi je intrigantna

daj nam molim te tu tvoju skalu ubjedljivosti svjetonazora

sto ti to znaci - tek je deist

tko je po tebi onda zlatan tko srebrni a tko broncani

gdje su tu katolici , gdje su velike zvjezde znanstvene estrade behe i dembski

daj ponudi nesto afirmativno nemoj samo secirati tudje recenice i kačiti se za
č i ć

daj pogledaj kako ja vrijedno pisem i prevodim i doprinosim pozitivno a ti samo polemiziras i svadjas se

( a onda se moje prevedene izjave nobelovaca cenzuriraju
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 21:26   #2703
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"] Um. Ne, nije.
Kao što rekoh, koliko se sjećam te liste, iznimno je malo biologa na toj listi.
Dakle, to što su ti ljudi doktori znanosti (ili "znanosti", s obzirom na to da ih golem dio ima doktorate s kojekakvih vjerskih učilišta) ne znači ništa jer ti doktorati nisu iz relevantnih znanosti.
Dođe ti na isto kao kad bi biolozi iznosili svoje stavove o crnim rupama, kvantnoj teoriji ili teoriji struna: ne bi bili nimalo relevantni.

1) pa zasto na listu nisi primjenio najjaci znanstveni metod - opazanje i zakljucivanje

2) evo ja cu kada ti vise volis sjecanje i nagadjanje i igranje teorijama zavjere

3) evo citam ..s vrha

DR

kemije
biokemije
molekularne biologije
bakteriologije
fizikalne biologije

itd

4) evo kao sto vidis dragi nagadjujuci lastane sve su ove znanstvene titule ovi ljudi po tebi stekli na bogoslovnim fakultetima
--

5) hajmo sada je loptica na tvojoj strani

odgovori nam kakav si ti to covjek i kako se usudjujes sumnjati i degradirati tisuce doktora nauka
koji riskiraju svoju reputaciju i posao suprostavljajuci se modernoj dogmi
koja oduzima ljudima posao ako se usude tumaciti alternative .

daj lastane budi malo posten prema sebi i javnosti i reci zasto si takav i je li to znanstveni metod isto tako
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 09:40   #2704
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
1) Ne znam na koju činjenicu mislis .
TE nije cinjenica
da je cinjenica ne bi je osporavalo barem tisucu doktora nauka
Što se mene tiče, TE može osporavati i djed mraz. To TE još uvijek ne čini neistinitom.
Čak dapače, što više ljudi osporava TE, to tu teoriju čini točnijom, jel ju još nitko di sada nije nitko uspio OSPORITI.
Quote:
3) zar da mišljenje nekog suca uzimamo kao istinitost neke znanstvene teorije
Sud nema nikakve ovlasti u znanosti, samo istina ima utjecaja na znanost
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 10:46   #2705
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ti si svoj post napisao u 9 i po .
A ja svoje 2 sata prije.
Ah. Znači, i to si anticipirao.
Perfidan si ti, znao sam ja.

Quote:
ha ha bas si zabavan.
Ti moju izjavu zoves - ti tako kazes i ne vjerujem ti
a svoje nagadjanje i hipotezu zoves -dokazom
je li to cuveni znanstveni metod kojeg slijedis
Sad nismo na znanstvenom forumu. Budući da sam ovdje više puta pobrao kartone kad sam se služio znanstvenom metodom, odlučio sam rabiti metode zaključivanja koje ovdje prevladavaju.

Još malo pa ću moći dokazati i da si reptil. Samo čekaj.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 10:48   #2706
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
kako to ja skrecem pozornost na sebe ? ako sam anoniman .
Rekoh, skrećeš pozornost sa sebe.
Sve ovo opet je bila samo dimna bomba da skreneš raspravu sa svoje perfidnosti.

Quote:
pa u tome da tracas o privatnom zivotu forumasa u kuloarima i to objavljujes javno
danas si to uradio i napisao o mom meni
Jesam li?
Da si šahovski velemajstor pisalo je negdje na forumu. Možda si čak to i sâm napisao, ne znam. Ne sjećam se više. Ali to govori za kakvu si strategiju i taktiku sposoban i o tome valja voditi računa kad se raspravlja s tobom.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 16:07   #2707
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Gdje sam spomenuo ''god did it''

1) ja samo kazem da samo inteligencija stvara informaciju .

2) informacija nije ni energija ni materija

3) Pokaži mi samo jednu poruku (kod) u ovom univerzumu ( a koji nije dnk ) koja ne dolazi od inteligencije i oborio si moju tezu

4)

OTKUD onda SPECIFIČNA , složena , čudesna, zadivljujuća , INFORMACIJA U DNK .Otkud ta ''digitalna'' elegancija PLANA tih 3,1 miljarde slova koda DNK kojom se gradi život ?



Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Jebeš eleganciju koja se sastoji od 95% nasumičnog smeča.

Tako loš kod može nastati ili djelovanjem neinteligentnih sila, ili djelovanjem tatalnog luđaka.
Evo javio mi se moj frend dvostruki doktor Viljem Dembski (kojeg) od milja zovemo Vili ) kojeg sam pitao šta da kažem moderatoru Ego koji samog sebe i nas ljude naziva smećem i djelom nekog totalnog luđaka.

Evo što je našem moderatoru napisao dotur Vili iz jamerike :

-------
My dear merdurator Ego


Intelligentni dizajn NE ometa razvoj znanosti upravo obrnuto.
Ideja inteligentnog dizajna omogućava daljnu potragu gdje su tradicionalni evolucionistički pristupi zastali.
Razmotrimo pogrešno prihvaćeni termin ''junk DNK '' koji moderator Ego trijumfalno koristi .
Skriveno značenje ovog nesretnog termina je shvaćanje da je genom organizma skrpan zajedno kroz duug ,neusmjeren evolucioni proces i da je genom zakrpa
od kojeg su samo mali dijelovi nužni za organizam.
Stoga Egov redukcionistički simplicistički evolucionistički pogled na svijet očekuje mnoštvo beskorisne DNK
koje on ružno naziva smećem.
Ako su s druge starne, organizmi dizajnirani očekivali bi smo od DNK da što je više moguće bude funkcionalna.
I zaista, posljednja otkrića sugeriraju da omalovažavajuće nazivanje dijelova DNK ''smećem'' samo prikriva naše trenutno neznanje o djelovanju DNK.
Na primjer u posljednjem broju ''Časopisa za teoretsku biologiju'' John Bodnar opisuje kako ''tzv smeće tj ''nekodirana DNK '' u eukaryotičnih genoma (eukaryotic genomes ) ima kodiran jezik koji programira rast i razvoj organizma.'
Ideja inteligentnog dizajna ohrabruje znanstvenika tražiti onamo gdje ga redukcionizam evolucije obeshrabruje.

srdačno forumašima i moderatoru Ego

vaš

William A. Dembski

ps. nemam vremena da se javim na vaš forum i piknik ali pozdravite mi ostale moderatore posebno Shadija ,Uraniju i Veroniku
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 19:45   #2708
Exclamation

ni najveći znanstvenici ne znaju kako je nastao život



1)
1871 dvanaest godina nakon objavljivanja Porijekla vrsta Darwin je priznao da njegova teorija NE OBJAŠNJAVA samo porijeklo života.


====



Da li je protok vremena od 100 godina donio neke nove odgovore o porijeklu života?
Teško, jer se jedan od najslavnijih biologa svih vremena nobelovac Francis Crick požalio 1980 ovim riječima



2)
''Pošten znanstvenik,naoružan svim dostupnim znanjem koje imamo,može samo ustvrditi,da porijeklo života predstavlja čudo,jer je tako mnogo uvjeta potrebno ispuniti za njegov nastanak i održavanje.''


=====


Možda nam 'moderna'' godina 2008 nudi neke nove odgovore.?
Što je o porijeklu života u intervjuu izjavio Darwinov buldog Richard Dawkins nakon što je prestao lajati i malo se smirio te ponizno priznao :

3)
NITKO NE ZNA kako je život nastao !
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:35   #2709
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
1871 dvanaest godina nakon objavljivanja Porijekla vrsta Darwin je priznao da njegova teorija NE OBJAŠNJAVA samo porijeklo života.
Da i? Ti si to tek sad saznao?

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
2)
''Pošten znanstvenik,naoružan svim dostupnim znanjem koje imamo,može samo ustvrditi,da porijeklo života predstavlja čudo,jer je tako mnogo uvjeta potrebno ispuniti za njegov nastanak i održavanje.''Možda nam 'moderna'' godina 2008 nudi neke nove odgovore.?
Što je o porijeklu života u intervjuu izjavio Darwinov buldog Richard Dawkins nakon što je prestao lajati i malo se smirio te ponizno priznao :
Zašto bi to moralo biti čudo? Ako život nije mogao nastati normalnim putem nego intervencijom inteligentnog bića kako je onda nastalo to inteligentno biće?

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
3)
NITKO NE ZNA kako je život nastao !
Istina. Nismo prije znali šta uzrokuje munje, bolesti, sjajne pojave na nebu, vatru, ali smo tijekom stoljeća doznali i tako ćemo nać odgovor na to pitanje.

P.S. Pod hitno mjenjaj stil pisanja. Ako nešto hoćeš naglasiti podebljaj ili podcrtaj nemoraš pisati u fontu >3.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:04   #2710
što se događa ako ste urednik znanstvenog časopisa ali se usudite objaviti
znanstveni rad koji podržava teoriju koja nije ''mainstream''

odmah je moderna znanstvena inkvizicija počela sramotno čovjeka
maltretirati jer se, gle čuda kao urednik usudio objaviti znanstveni rad koji podržava teoriju inteligentnog dizajna.
ovo se nije dogodilo u 16 stoljeću nego u 2004 godini i to u americi

zamislite sto bi se covjeku dogodilo u hrvatskoj ili na forumu


Ovaj sramotan postupak ispitala je čak i američka vlada i potvrdila
da je čovjek s dva doktorata dr RICHARD STERNBERG nepravedno optužen,neosnovano izgubio posao (smijenjen s mjesta urednika), i premješten pod pasku neprijateljskog urednika .

Kolege znanstvenici započeli su inkvizicijskim metodama propitkivati profesionalni integritet i pazite sad -religijski svjetonazor kolege znanstvenika jer se gle čuda usudio objaviti rad koji podržava znanstvenu teoriju koja sumnja u vazecu neodarwinisticku znanstvenu dogmu kako je život posljedica sretne šanse tj pričaju nam se nedokazane priče kako smo nastali od zagrijanog kamenja i tzv probiotičke vruće juhe

i to je navodno znanost.
meni se to čini religija .
Religije nisu loša stvar , ali je loše da oni koji vjeruju u kamenje i juhu kao izvor života kliču kako su druge religije zlo.

O tome su pisale mnoge americke novine
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn...081801680.html


a o maltretiranju koje je prosao pisao je on sam na svojoj web stranici

http://www.richardsternberg.org/smithsonian.php
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 09:08   #2711
U najnovijoj knjizi: Najveća predstava na zemlji, Dawkins malo toga iznosi vezano za abiogenezu. On to ostavlja za budućnost, kada će znanost biti više razvijena. Ali Dawkins ne ostavlje nikakvu sumnju da na spontan i slučajan naćin nastane prva primitivna stanica.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 00:10   #2712
http://www.amazon.com/gp/product/083...=ATVPDKIKX0DER

Creative Evolution: A Physicist's Resolution Between Darwinism and Intelligent Design

-------------

Izvrsna knjiga kojom kvantni fizičar Amit Goswami objašnjava dobre i loše strane neodarwinizma i inteligentnog dizajna i nudi sintezu koja nadilazi probleme koje obje znanstvene teorije imaju te nudi novu paradigmu koja bi mogla dovesti do posljednje tajne - KAKO JE NASTAO ŽIVOT na zemlji ?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:15   #2713
Ima li igdje u gradu studij za inteligentni dizajn? Da mi je inteligentno dizajnirat planet ili bar asteroid. Ili bar jedan komadić kopna veličine Norveške! Pa ga nakrcat ledenjacima i potjeratih prema jugu, tak da se svi uspaniče!
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 01:54   #2714
teorija me oduševila ...
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 02:00   #2715
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

4.) to pokazuje da u TE nešto smrdi i to gadno
Nije uopće riječ o onim žalosnim klasičnim poznatim prevarama i naštimavanjima rezultata i tumačenja u korist TE
Ovdje se radi o promjeni paradigme jer su moderna biokemijska otkrica o složenosti stanice i otkrice o INFORMACIJI tj kodu skrivenom u dnk pokazala svu krhkost i ranjivost te teorije .
Pošto informacija nije ni materija ni energija postavlja se pitanja otkud ona u dnk .
Odgovora nema pa nema .

Ima za svakog normalnog tko ima malo mozga, isto kako programer ukucava kodove kod pravljena programa naš programer je bio puno jači i radio je sa DNK umjesto sa hard diskovima i u njih stavio informacije koje omogučavaju da aminokiseline i proteini znaju šta rade i stvore život .....
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 12:28   #2716
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
Ima za svakog normalnog tko ima malo mozga, isto kako programer ukucava kodove kod pravljena programa naš programer je bio puno jači i radio je sa DNK umjesto sa hard diskovima i u njih stavio informacije koje omogučavaju da aminokiseline i proteini znaju šta rade i stvore život .....
Imaš pravo.

Samo tko je taj programer točno.

U tome je problem.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 17:04   #2717
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Imaš pravo.

Samo tko je taj programer točno.

U tome je problem.
I ko je napravio tog programera.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 17:25   #2718
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
I ko je napravio tog programera.
Nastao je iz NIŠTA.

Kao i sve što postoji.

Dapače!
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 06:39   #2719
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Nastao je iz NIŠTA.

Kao i sve što postoji.

Dapače!
Zvuci poprilicno tocno buduci da i svemir nastao iz nista...
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.