Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2016., 19:43   #1
kvačilo alfa 156 jtd

skinuo mjenjač getribu sa alfe 156 jtd...e sada sto me zanima ima dvomaseni zamašnjak to sam odšarafio skinuo korpu lamelu,,,,potisni ležaj druk ležaj je ostao na korpi kvačila....kada budem vracao da li da potisni druk ležaj stavim na getribu ili ga vratim na korpu.....
pisoj333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 00:48   #2
Ak neznaš kak ti ga sam nikad nećeš vratit gore .normalno da ti je potisni ostao na košari . Kad se novi kuplung montira moraš aktivirat
Potisni . U protivnom nema vožnje . Aktiviras ga na nacin , kad složiš kuplung gore i postavis gitribiu na njeno mjesto ptimiš rukom za vodilicu vilice i grubo ju povučeš kontra od djelovanja kuplung cilindra. . U tom slučaju potisni će uletit u kosaru i spojit ce se sa njom. . Sam kuplung djeluje naopačke. . Kontra od klasičnih koji stiskaju košaru. . Ovaj potisni vuče košaru . Ako pak spojiš na stolu potisni sa kosarom nikada je neces namontirat gore


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 10:14   #3
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Ak neznaš kak ti ga sam nikad nećeš vratit gore .normalno da ti je potisni ostao na košari . Kad se novi kuplung montira moraš aktivirat
Potisni . U protivnom nema vožnje . Aktiviras ga na nacin , kad složiš kuplung gore i postavis gitribiu na njeno mjesto ptimiš rukom za vodilicu vilice i grubo ju povučeš kontra od djelovanja kuplung cilindra. . U tom slučaju potisni će uletit u kosaru i spojit ce se sa njom. . Sam kuplung djeluje naopačke. . Kontra od klasičnih koji stiskaju košaru. . Ovaj potisni vuče košaru . Ako pak spojiš na stolu potisni sa kosarom nikada je neces namontirat gore


Sent from my iPad using Tapatalk
HVALA I SVE NAJBOLJE U NOVOJ....znaci potisni stavim na viljusku na getribi i kada montiram getribu gurnem viljusku da uleti u korpu kvacila??problem je sta montiram kvacilo sa nekog karambola znaci nije novo ali je prslo cca 1000km,pa mi je potisni ležaj ostao u korpi ...kako ga izvuci izvaditi da ga ne ostetim....JOŠ JEDNOM HVALA!!
pisoj333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 10:43   #4
Eee labude . Tu sam te čekao . Ko nezna strga stari i kupi novi . Zajebavam se . 0vako . Tebi je najveći problem ovaj tuljac na potisnom koji kod aktivacije uleti u pripadajući mu dio u košari i tamo se uglavinja preko osigurača koji ga drži i neda mu da ispadne van za sve vijeke vjekova . Dakle tvoj zadatak je napravit si kakv priručni alat kojim ćeš uspjet ponovo stisnut taj feder kako bi mogao potisni odvojit od košare . Mogu ti za to posluzit tanki odvijači . Limići od ventillere. Uglavnom snađi se .a ako ukoliko imaš svoj stari kuplung slobodno strgaj potisni samo spasi osigurac . Na svom novom ( zablokiranom ) isčupaj osigurac . ( da se bez brige ali se deformira ) i stavi osigurač sa svog kuplunga. .eto to je sva mudrost


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 14:38   #5
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Eee labude . Tu sam te čekao . Ko nezna strga stari i kupi novi . Zajebavam se . 0vako . Tebi je najveći problem ovaj tuljac na potisnom koji kod aktivacije uleti u pripadajući mu dio u košari i tamo se uglavinja preko osigurača koji ga drži i neda mu da ispadne van za sve vijeke vjekova . Dakle tvoj zadatak je napravit si kakv priručni alat kojim ćeš uspjet ponovo stisnut taj feder kako bi mogao potisni odvojit od košare . Mogu ti za to posluzit tanki odvijači . Limići od ventillere. Uglavnom snađi se .a ako ukoliko imaš svoj stari kuplung slobodno strgaj potisni samo spasi osigurac . Na svom novom ( zablokiranom ) isčupaj osigurac . ( da se bez brige ali se deformira ) i stavi osigurač sa svog kuplunga. .eto to je sva mudrost


Sent from my iPad using Tapatalk
Hvala majstore još jednom ako ga ne uspijem spasiti raditi ce brusilica
pisoj333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 15:25   #6
žestoka kriza kad se šarafi na samu Novu?
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 18:37   #7
Ko ? Sta? Ja ? Aaa ne . Ja ti ležim doma u karanteni sa onim gripoznim temperaturama . U međuvremenu se podružim koji put sa kakvim forumskim smrtnikom koj baš danas šarafi


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:22   #8
ma nisam mislio na tebe nego na postavljača pitanja.
Btw, od Badnjaka sam s tim simptomima i tek danas je bolje. Tri dana temperature. Glava, sinusi, kašalj i malaksalost još 3,4 dana. Racunaj oko tjedan dana bez volje za išta
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:42   #9
Ovaj tjedan na godišnjem. Samo nos curi. Sutra idem radit, evo temperature! Pas mater.

Pipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:56   #10
farmaceuti trljaju ruke. Di su teorije zavjere? Ubacili malo gripe u vodovod?
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:01   #11
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Ko ? Sta? Ja ? Aaa ne . Ja ti ležim doma u karanteni sa onim gripoznim temperaturama . U međuvremenu se podružim koji put sa kakvim forumskim smrtnikom koj baš danas šarafi


Sent from my iPad using Tapatalk
Ne sarafim, nego grijem. U 8 je bilo 38,1°C, a momentalno mi je toliko zima da nema šanse da se taknem toplomjerom. Još nisam smislio način kako se skinuti za u krevet
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:12   #12
He he . Prvo na tuširanje sa zdenom vodom . Ja ti se nako toga osjećam ko kostelić u onom hladnom potočiću


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:24   #13
Dečki, tokom jeseni jesti Ogulinsko kiselo zelje i nebi bilo problema.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:35   #14
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
farmaceuti trljaju ruke. Di su teorije zavjere? Ubacili malo gripe u vodovod?
Vraga. Doktorica donjela sa sobom. Bila je nešto na pedijatriji i eto vraga.

Pipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:45   #15
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Vraga. Doktorica donjela sa sobom. Bila je nešto na pedijatriji i eto vraga.

Pipkam dok vozim.....


A jel ima kakvu kolegicu za preporučit . Čisto za preventivni pregled u kućnoj posjeti ?


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:14   #16
evo može ova:

https://twitter.com/dajana_bl/status/753691181901549572
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:21   #17
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post

E sad ga pretjera . Mislim ? Bolestan jesam al ne bas tak .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:25   #18
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
A jel ima kakvu kolegicu za preporučit . Čisto za preventivni pregled u kućnoj posjeti ?


Sent from my iPad using Tapatalk
Naravno. Nego, broj računa šaljem na PM ili....? Ruke su mk suhe.... 😂
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Hahaha.... Moram to ženi pokazati kad dojde.

Inače, bolovanje. Lezi, šuti i trpi.

Pipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.