Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 12:52   #21
ajd sto se tice shuza uglavnom mi jesu 37 iako zaluta i koji 36 i 38
ali odjece imam stvarno od XS do L
nema vise standarda, svaki ducan pili po svojem
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:54   #22
Quote:
Elöise kaže: Pogledaj post
Ono što mene najviše fascinira je činjenica da obuće imam od broja 37 do 39. Mislim, jel je tako velika razlika u kalupima ili više uopće nema standarda?
Odjeću isto tako, svih brojeva, svih slova...
Također, štikle većinom nosim 37, patike 38.5, a čizme 39...

Inače, mene zanima zašto nikad nema malih brojeva, a uvijek naletim na tri komada xl veličine.
Visoka sam oko 172cm i nosim S ili XS, ovisno o modelu, rijetko M, obično kada želim da mi nešto bude šire.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:00   #23
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Visoka sam oko 172cm i nosim S ili XS
Eh. Ovo objašnjava zašto meni XS ponekad bude prevelik.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:02   #24
Ja sam S i nažalost dok dođem u trgovinu sve S bude već pokupovano (ne daj bože da je neko sniženje ili rasprodaja, više ničeg ne bude) :/ Teško mi je i s hlačama..Uvijek, ama baš uvijek moram sve nosit na kraćenje. :mala::Sitna:

I cipele su problematična kategorija - neke imam 37, 37 i pol, neke 38, a jedne čak i 39. Standardi šuza su stvarno zakurac . Zato ih nikad ne mogu s neta naručivat jer ne znam kaj će me dočekat.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:06   #25
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Znam. Uvijek sam tražila najšire trapezice kako bi mi nakon kraćenja ostalo barem t od trapeza. To što je počinjao kod polovice listova neću ni spominjati. A sjećaš li se onih hlača koje su imale tvornički isprana koljena? Meni je to uredno bilo ispod koljena.

Sad pak muku mučim sa skinicama, kad ih skratim, preširoke su mi oko gležnjeva, ali ajde, još uvijek su poprilično uske pa može proći.
Sjećam se
A trofrtaljne hlače? Kad se zdebljam onda su mi taman ko normalno dugačke hlače jer moram uzet broj veće. Ak sam normalne kilaže onda su taman do koščice. Ni vrit ni mimo
Ma boli me. Ja sve to tak nosim i pravim se da tak mora bit.

Quote:
O, da. Humanic i Je's posebno volim. O 35 tamo mogu samo sanjati.
Pouzdano znam da su brazilske cipele malih kalupa i da je njihov 36 kao naš 34 ili 35. Samo je izbor mali. Ima jedna hala negdje u Lučkom, prema Mercatoneu. Drže samo te Brazilske. Ima ih i po dućanima u gradu, al nemam pojma gdje. Nije neki izbor, al nađe se.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:10   #26
Hlače su posebna kategorija, nosim broj 27, ali mi budu predugačke, samo, zbog guze i bokova ne mogu manje, nije mi do toga da si prekidam cirkulaciju, a i šlaufi mi ispadnu sa strane ako uzmem manje, pa onda pizdim.

Iako, ja sam već navikla na predugačke hlače, kupujem samo takve, jer mrzim kad sjednem, pa mi se hlače dignu do iznad gležnja.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:13   #27
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
A ja bi pak povrat love za sve ono kaj moram odrezat u nogavicama
Meni su pak nogavice uvijek prekratke.


Mene zanima kaj je sa hrvatskim standardima? Zar se nije govorilo jedno vrijeme da osmišljavaju brojeve koji budu predstavljali nekakav hrvatski standard i na koje će se "prevoditi" strani brojevi veličina (prilikom uvoza). Dakle u svakoj trgovini bi se roba trebala voditi po tim hr. brojevima? Kaj je s tim? Gdje je zapelo?
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:15   #28
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
zena mi veli u Humanicu da kad dobivaju robu dobe JEDAN primjerak broja 37
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
O, da. Humanic i Je's posebno volim. O 35 tamo mogu samo sanjati.
Nedavno kupila u Humanicu ženske čizme 37
Na dječjem odjelu
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:16   #29
Ja ne kužim zašto je problem imati odjeću po dužini i širini?? Ovdje najviše govorim o hlačama. Kakve jebene univerzalne veličine? Zar ja sa 172 i neka sa 160 ili 180 možemo nositi istu dužinu?? Kao da je problem naručiti dva para više sa drugačijom dužinom.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:19   #30
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zašto je problem imati odjeću po dužini i širini?? Ovdje najviše govorim o hlačama. Kakve jebene univerzalne veličine? Zar ja sa 172 i neka sa 160 ili 180 možemo nositi istu dužinu?? Kao da je problem naručiti dva para više sa drugačijom dužinom.
oooo, veliki potpis!!! Ni meni ovo nije jasno

Ja kratim, al ako su hlače malo drugačijeg oblika, idu dole u mrkvu ili slično, ionak sve sjebem s kraćenjem jer to više nisu iste (bez obzira kaj krojačica stavi originalni rub).
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:19   #31
jesu li se to nešto minjale te veličine?! u zadnje vrime viđam xxxs, a koliko ja znam najmanja veličina je bila xs
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:22   #32
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zašto je problem imati odjeću po dužini i širini?? Ovdje najviše govorim o hlačama. Kakve jebene univerzalne veličine? Zar ja sa 172 i neka sa 160 ili 180 možemo nositi istu dužinu?? Kao da je problem naručiti dva para više sa drugačijom dužinom.
da, to je super stvar i puno se lakse nadju dobre trapke
ja sa 175 imam podosta duzinu nogu ali zato nemam guzicu pa mi sve traperice plesu oko bokova ili moram uzeti broj manje da mi ok stoje i onda nositi cizme da se pokrije kak su mi prekratke
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:26   #33
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Mene zanima kaj je sa hrvatskim standardima? Zar se nije govorilo jedno vrijeme da osmišljavaju brojeve koji budu predstavljali nekakav hrvatski standard i na koje će se "prevoditi" strani brojevi veličina (prilikom uvoza). Dakle u svakoj trgovini bi se roba trebala voditi po tim hr. brojevima? Kaj je s tim? Gdje je zapelo?
Kao i puno stvari kod nas, pričalo se a zatim sve stalo....

Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zašto je problem imati odjeću po dužini i širini?? Ovdje najviše govorim o hlačama. Kakve jebene univerzalne veličine? Zar ja sa 172 i neka sa 160 ili 180 možemo nositi istu dužinu?? Kao da je problem naručiti dva para više sa drugačijom dužinom.
Oh, najčešći je izgovor: kako prodati nešto što je "posebne" dužine/širine?
Bolje imati samo standardne veličine pa nek si sami prepravljamo kad ne valjamo.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:28   #34
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
jesu li se to nešto minjale te veličine?! u zadnje vrime viđam xxxs, a koliko ja znam najmanja veličina je bila xs
Ne bih se čudila.
Meni se čini da je broj 42 postao 40, broj 38 se pretvorio u broj 36 i tomu slično .. a sve u vjeri da neka koka koja nosi br. 40 bude prezadovoljna kaj stane u 38 pa od sreće kupi haljinicu...


edit: Jel se meni čini ili ona ogledala po kabinama oduzimaju koju kilu?
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:37   #35
Meni se čini da dodaju.

U Mangu u Toweru u Rijeci sam se čudila je li moje dupe stvarno toliko ili koji qrc??
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:37   #36
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
edit: Jel se meni čini ili ona ogledala po kabinama oduzimaju koju kilu?
Uvijek oduzimaju! Koje varke oni odigravaju s tim ogedalimaMisliš da ti dobro stoji, a kad dođeš doma
Svojevremeno sam imala jedno takvo u sklopu ormara i uvijek su bile 2 kile manje Otišo ormar, al kile nisu..
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:37   #37
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
A i taj L je za malo širu manekenku...Probajem majicu L i steže me preko prsiju, a nije da imam balone...
Šta!???

Zašto xs i xxs? Zato jer mora biti brojeva i za mršavice svega 45 kila (11, 12, 13, 14 .. godina klinke koje kupuju u terra novoj npr.), a veće brojeve pokupuju ženske like me (da, uvijek nađem broj koji mi paše )
ŽabaKrastačaKre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:37   #38
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Ne bih se čudila.
Meni se čini da je broj 42 postao 40, broj 38 se pretvorio u broj 36 i tomu slično .. a sve u vjeri da neka koka koja nosi br. 40 bude prezadovoljna kaj stane u 38 pa od sreće kupi haljinicu...


edit: Jel se meni čini ili ona ogledala po kabinama oduzimaju koju kilu?
sve samo da de navuku da kupuješ gluposti
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:39   #39
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
U Mangu u Toweru u Rijeci sam se čudila je li moje dupe stvarno toliko ili koji qrc??
E da..U Mangu i ja izgledam začuđujuće deblje nego što jesam. Mislim da skoro u svakom Dal to oni neće da kupujemo njihovu odjeću ili su im ipak prerealna ogledala, a istina boli?
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:42   #40
Na drugim ogledalima mi dupe izgleda normalno.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.