Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2011., 17:08   #61
evo da prijavim da je moj cikas pustio mlade bravo za njega!!! pošto je sada na direktnom suncu stalno (od jutra do mraka) ne znam da li da ga maknem u hlad? to sunce mu je očito pomoglo da se oporavi, a sada se bojim da se nebi suprotno dogodilo kada krenu one prave vrućine? hlad ili sunce?
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 20:44   #62
bok narode.....

Samo da se pohvalim da sam spasila svog cikasa i sad ima 4 nova lista,a stare sam porezala,pošto su se skroz osušili.
Stavila sam je u 4 mjesecu u dvorište pored jezerca.obnovila zemlju i prije tjedan dana je otvorila listove....
Nemate pojma koliko sam sretna .

pozdrav!
rozi40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 10:07   #63
I moj je tek nedavno bacio novi set listova.
Nabavio sam ga prije 2-3 godine u izrazito lošem stanju, gotovo na putu za vječna lovišta.. ubacio ga u veliki pitar od terakote, stavio drenažu, promijenio zemlju, ubacio perlita, naručio specijalno gnojivo preko neta i čekao... prošle godine tek sramežljivih par listića a ove su već dobrano napredovali..
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 09:26   #64
Lijep pozdrav
Evo i ja bi trebala pomoc
Cikas je dobio u pocetku po par zutih tockica ali sad vec podobrano pozutili listovi
Mi smo u Dubrovniku i cikas je vani, bilo je tuce dva do tri puta i kisa zadnjih mjesec dana stslno pada tako da vode ima na pretek
Stavit cu i sliku kad se vratim s posla da vidite
Nazalost ona je u pitaru odakle je ne mogu pomaknuti jer je jako tesko ali dosad su joj uvjeti bili odgovarajuci ovdje jer je u polusuncu ljeti
Da li da samo cekam da se obnovi i pusti prve listove pred ljeto ili da je nahranim tekucim zeljezom mozda? Kad je trebam pognojiti,u kojem mjesecu i cim?

Hvala vam unaprijed svima koji mozete dati svoje misljenje o ovom
Pozz
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 00:20   #65
Cikas palma

Pozdrav,

Imam u vrtu palmu Cikas staru preko 20 godina... Imam neke građevinske radove te je se moram riješiti... Zanima me bi li ona opstala u velikome pitaru ? Moram je se riješit pa ako ima možda netko zainteresiran za nju nek se javi...
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 18:31   #66
Spašavanje prepilane palme

Pozdrav,

Može li se spasiti palma CIKAS ako joj je prekinuto deblo, dakle korijenje je ostalo u zemlji a sve iznad zemlje sa granama je drugi presječeni dio...

Može li se tu išta spasiti? npr može li deblo opet pustiti žile ?

Hvala
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.