Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2008., 16:40   #61
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
jedna poznanica zatrudnila 8 mj nakon poroda...mislila da je anemična jer joj je bilo slabo, vrtilo joj se...a kad ono..suprise...
moja susjeda ostala trudna kad je beba imala 3 mj...isto je dojila skroz i razlika je 1 godinu točno
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 18:28   #62
Ja sam zatrudnila uz dojenje kad je beba imala 2,5 mjeseca..brzo sam prestala dojiti, ali niko mi to nije niti preporučio niti mi je bila želja..počela sam s dohranom jer sam u tom trenutku procijenila da joj moje mlijeko nije dosta i cicanje je polako nestalo.
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 18:38   #63
Zatrudnila sam ponovo kad je maleni imao 10 mjeseci. Od sutra sam u 8 mjesecu, i još dojim kad got on hoće, par puta dnevno, onako, više iz navike -ne baš puno.

U početku trudnoće mi je bilo malo nelagodno zbog bolnih bradavica, ali ništa strašno. Nisam htjela odustati barem dok ne navrši godinu i pol (što je sad za koji dan), a kako stvari stoje, vjerojatno ću oboje dojiti.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 20:45   #64
Quote:
moonyena kaže: Pogledaj post
Zatrudnila sam ponovo kad je maleni imao 10 mjeseci. Od sutra sam u 8 mjesecu, i još dojim kad got on hoće, par puta dnevno, onako, više iz navike -ne baš puno.

U početku trudnoće mi je bilo malo nelagodno zbog bolnih bradavica, ali ništa strašno. Nisam htjela odustati barem dok ne navrši godinu i pol (što je sad za koji dan), a kako stvari stoje, vjerojatno ću oboje dojiti.
eh to bi i ja voljela ..iako se ponekad pitam kad ću jednom prestati biti izvor hrane
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 00:12   #65
Cure pozdrav,
ja se javljam opet..beba raste ..6.mj., a test je pokazao 2 crtice. U totalnoj sam panici kako će mi se to odraziti na organizam. Ne znam mogu li opet izgurati 9 mjeseci....i plače mi se i smije!
__________________
33+
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 08:22   #66
svaka čast, ja se ne bih mogla odlučiti tako rano na još jednu trudnoću..
a sada.. kvalitetno papati, prenatal i što manje brige - sreća da nam je tijelo tako savršena tvornica, pa sve samo odradi i bez našeg razmišljanja
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 08:36   #67
lipice čestitam od srca

slažem se sa foresst tijelo je savršen mehanizam...ako si mogla zatrudnit moći ćeš i iznjet do kraja....samo polako, uspori malo ritam (koliko se može uz malu bebu), nek te maze, paze...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 08:55   #68
Talking

Quote:
lipica kaže: Pogledaj post
Cure pozdrav,
ja se javljam opet..beba raste ..6.mj., a test je pokazao 2 crtice. U totalnoj sam panici kako će mi se to odraziti na organizam. Ne znam mogu li opet izgurati 9 mjeseci....i plače mi se i smije!
dakle tu smo negdje..i moj je pokazao 2 crte kad je moja kćer bila šest mjeseci..
kako se osjećaš? dojiš li i uopće?

ja se dobro osjećam, osim što me zamaraju te noći (jer se često budi), ali radimo na tome da i to dovedemo u red..
sretno!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 08:56   #69
Hvala cure,
al nije mi bilo u planu odmah....htjela sam dok prvoj bebi bude oko godine dana....a kad ono- IZNENADJENJE! Tako da nije ni bila neka odluka!
Još uvijek sam zbunjena...
Ne znam stvarno kako će mi se odraziti na moje zdravlje. Idem drugi tjedan ginekolgu pa ću vidjeti što kaže.
__________________
33+
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 08:59   #70
@lipica
imaš li mučnine ili kakve smetnje? zašto se bojiš za zdravlje...? ne razmem.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:03   #71
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
dakle tu smo negdje..i moj je pokazao 2 crte kad je moja kćer bila šest mjeseci..
kako se osjećaš? dojiš li i uopće?

ja se dobro osjećam, osim što me zamaraju te noći (jer se često budi), ali radimo na tome da i to dovedemo u red..
sretno!
Osjećam se dobro....što je najbolje, mislila sam da su mi se hormoni pošemerili i da trudna sigurno nisam. Radila sam test sa 4 tjedna i pokazao negativno, pa sam naakopn 2 tj. kupils opet i ovaj se pokazao pozitivanim.
Dojim ujutro i navečer..i dohranjujem.
Dijete je dobro i srećom spava noću tako da s tim nemamo problema.
Al muči me to što ću biti s trbuhom do zuba kad će me prva beba trebati kad će prohodati!!! Osjećam se kao da ću prvu bebu zakidati za nešto što njoj pripada!!!!
Možda fantaziram, ne znam!
__________________
33+
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:04   #72
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
@lipica
imaš li mučnine ili kakve smetnje? zašto se bojiš za zdravlje...? ne razmem.
Nema smetnji...zasad....Zoro007, ti si isto sad trudna?
__________________
33+
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:08   #73
Wink

@lipica
i ja sam imala taj osjećaj. već sam izronila krokodilske suze kad sam skužila da je za vrijeme trudnoće neću više moći nositi u marami (što smo obadvije obožavale kad više neće u kolica).
i sada razmišljam kako se najbolje organizirati a da se ne osjeća zapostavljenom. ispočetka će mi mama pomagati ili eventualno sveki i mislila sam da se one (ili MM) ispočetka više brinu za bebicu, a ja za starije dijete.
valjda je ta briga normalna .
ja sam sada u desetom tjednu, a ti?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:18   #74
Ja sam prema zadnjoj mengi u 6.tj.
__________________
33+
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:30   #75
Quote:
lipica kaže: Pogledaj post
Ja sam prema zadnjoj mengi u 6.tj.
ma bit će to u redu.
moja baka je odgojila blizance i dvoje djece u razmaku godinu dana (sa ovim zadnjim je bila baka, naravno)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:31   #76
ma bit će vremena za sve...
ima brdo tekstova o tome..kako da starije dijete što bolje prihvati novorođenče i sl...treba ih na neki način uključit u sve..da dodaju pelene, kreme, "Pričuvaju" bebu dok mama pije vodu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:43   #77
Zato ja nikak nemrem smršaviti...a ne jedem puno, a osjećam glad!

O Bože! Stvarno sam nekad ko tinejdžerica naivka!
__________________
33+
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:17   #78
evo par linkova
http://www.vijestizanju.com/index.ph...316&Itemid=137
http://www.mojedijete.com/trudnoca-drugi-put-3.html
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 12:08   #79
lipica, sad samo resetiraš ove tjedne u potpisu i odbrojavaš opet!
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:17   #80
Quote:
lipica kaže: Pogledaj post
Zato ja nikak nemrem smršaviti...a ne jedem puno, a osjećam glad!

O Bože! Stvarno sam nekad ko tinejdžerica naivka!
ja pak kroz dojenje nemam tih problema. ne mršam, ali se i ne debljam. prije nego što sam zatrudnila sam u zadnjih mjesec-dva dosta smršala. valjda zbog noćnih buđenja.
u trudnoći ne bi ni trebala mršati..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.