Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 13:30   #1
Ford Focus 1.6 16V problem

U biti kolega mi ima navedeni auto, problem je sljedeci sto auto pocne zacukivat na 4000 okretaja pa nadalje pod punim gasom, dakle prije 4000 tisuce okretaja nista necuka? Mislim da je svjećice mjenjao pa jel ima tko kakvu ideju šta bi to moglo bit, Ford focus 1.6. 16v 2003god 46000 km.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:23   #2
pumpa benzina ne radi kak treba, regulator pritiska goriva šteka, filter benzina začepljen, kablovi svjećica loši i probijaju, svjećice stare, motor zreo za generalku. biraj.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:51   #3
Nemoj slusat I wondera .

Motor, kablovi, svjecice su najvjerojatnioje ok, cak ni pumpa goriva i dizne nebi smjelo raditi probleme, osim ako nisi tocio najgore gorivo.

Radje provjeri senzor pozicije kuta motorne gredi.
---------

Zato: Auto odpelji na diagnostiku, pa ce se brzo vidjet kaj mu je. Kvar nije veliki, niti je zreo za generalku.

Inace sam vlasnik Focusa 2002 tddi s skoro 150.000km i malo,malo "kvarova", a u obitelji vozimo iskljucivo Fordove vec 14 godina.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:56   #4
baš...generalka na 46 tkm, pa nije vozio focus valvoline cup sa njim...barem pretpostavljam da nije...

probaj si očistiti senzore protoka zraka imaš loctiteov odmašćivač i očisti zaklopku koja vuče zrak jer se zna zamastiti...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!

Zadnje uređivanje FIDODIDO : 02.02.2009. at 18:01.
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 23:51   #5
a jesam dirnuo u fordovo osinje gnijezdo.....

napisal sam zbog čega se javlja takav rad motora. a on nek bira što mu paše.
pročital sam i da je 5 godina star, i da ima malo km, i da su svjećice friško zamijenjene. ovo su mu samo opcije. ne znači da to i mora biti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 00:40   #6
Imao sam sličan, ako ne i isti problem na svom focusu (1.6 16V 2000 g.). Auto bi počeo 'cukati' pri 4K okretaja, pa više. Pogotovo bi se cukanje primjetilo u 4. brzini na uzbrdici pri tim okretajima. U mom slučaju je bila bobina. Kasnije sam saznao da je to čest kvar (uz pumpu goriva) na focusima prve generacije.
3rdMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:02   #7
Imam i ja jedan problem sa ford focusom. Naime, radi se o focusu 1.6, 16 V, automatik, 2004. god., 69300 km. Došlo je do "pomaka" radilice pri čemu se "dere" (trga) senzor radilice. Čuo sam da je to nekakva boljka na focusima, a popravak, prema dečkima iz Grand auta, jako skup jer se ne može izvršiti popravak nego mijenjati cijeli blok motora sa radilicom. Kakvi su savjeti ili upute koj možete dati?
Dani76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:32   #8
mijenjati blok motora s radilicom????
reci ti njima da od tebe ne rade orangutana

za takav kvar jeftinije ti je kupiti novi motor
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 21:44   #9
ford focus zaključavanje

imam forda focusa 1,6 16 v 2006 godina proizvodnje, od prije nekoliko dana počeo mi se sam zaključavati sa ključem u bravi kad je parkiran, a danas mi je zaključao sva vrata u vožnji , ako je netko imao sličan problem nek se javi.
ivspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 22:11   #10
Quote:
ivspa kaže: Pogledaj post
imam forda focusa 1,6 16 v 2006 godina proizvodnje, od prije nekoliko dana počeo mi se sam zaključavati sa ključem u bravi kad je parkiran, a danas mi je zaključao sva vrata u vožnji , ako je netko imao sličan problem nek se javi.
Odi u postavke i isključi auto zaključavanje. Noviji auti imaju funkciju da se sami zaključaju nakon nekog vremena ili kad brzina pređe određeni limit, zavisno o marci i modelu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 23:29   #11
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Odi u postavke i isključi auto zaključavanje. Noviji auti imaju funkciju da se sami zaključaju nakon nekog vremena ili kad brzina pređe određeni limit, zavisno o marci i modelu.
tu opciju nema u postavkama ,osim ako nije možda ghia.doduše ni nisam siguran ni dal i ghia ima takvu opciju.
__________________
the clairvoyant
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 22:15   #12
Mislim da bi ti i otključao kada parkiraš. To je uvedeno kao sigurnosni sistem iz više razloga:
- djeca ne mogu otvoriti vrata jer je zaključano
- dok stojiš u koloni nitko ti ne može otvoriti vrata, odnijeti nešto vrijedno, ili sjesti iza leđa i napasti te. Dakako ovo je često problem u Americi, pa je to uvedeno baš radi Amera.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2021., 22:32   #13
Pozdrav svima . Kupio sam ford focus 2 ,2007 godina ,1.6 16 v i sad imam jednu nedoumicu pa molim pomoć! Kako baš nisam stručnjak za stavljanje slika na forum ,probaću objasniti slovima . Moj model ima između instrumenata tj. između obrtomjera i brzinomjera onaj mali ,dvoredni displejčić ,koji pokazuje kilometražu i vanjsku temperaturu. Kad ugasim auto ,taj displejčić ostane svjetliti još cca 5-10minuta i onda se ugasi . Ali večeras sam primijetio da se nakon nekog vremena ponovo upali ,i opet se nakon 5-10minuta ugasi ! Da li je to ponovno palenje displeja normalno ili je neka greška ? Strah me je da mi to ne isprazni akumulator . Jako sam zahvalan na svakom odgovoru.
equalizer4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2021., 23:08   #14
Mozda se pali svaki puta kada otvaras vrata ili gepek.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2021., 23:22   #15
Hvala ,to znam da se pali svaki put kad se otvore vrata . Ali večeras sam ,20 min. nakon izlaska iz auta pogledao i vidio da je ugašeno ,a opet nakon 20-ak minuta pogledam i svijetli . I opet se kasnije ugasi!
Bez otvaranja vrata.
equalizer4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2021., 23:53   #16
Pali se dok je auto zaključan?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
tony_bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2021., 00:01   #17
Ne ,nego u dvorištu gdje nikad ne zaključavam i ne vadim ključ iz brave.
equalizer4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2021., 00:14   #18
Quote:
equalizer4 kaže: Pogledaj post
Ne ,nego u dvorištu gdje nikad ne zaključavam i ne vadim ključ iz brave.
probaj izvaditi kljuc iz brave,
ili ugasi auto, izvadi kljuc pa ga vrati

meni na skodi je bilo da iako je auto ugasen, ako ne izvadis kljuc, ostaju svijetliti i raditi neke funkcije
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2021., 00:46   #19
Hvala ,probaću.
equalizer4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2021., 00:13   #20
Ja sam imao isto Focus II, facelift, 2010.g., također je ostajao uključen taj mali display, ali kad god bih se vratio nakon dužeg vremena u auto, display bi se isključio.
Prvi akumulator sam promijenio nakon 7.5 godina i 70 000 km.
hrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.