Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2005., 00:52   #1
Rad na crno?

Moze li mi netko reci kome i kako prijaviti rad na crno. Pritom mislim kako adekvatno prijaviti poslodavca koji drzi radnike na crno ali tako da na**** poslodavac a ne ti jadnici koji rade za njega?
Da li tako nesto funkcionira kod nas???
Svi savjeti su dobro dosli
systerster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 09:46   #2
Pa..kolko ce nahebati poslodavac to ovisi koliko ima radnika na crno. Sto ih ima vise, nahebat ce manje.

Kao i lopovi sto su tokom privatizacije orobili Hrvatsku, sto su vise pokrali manje ce nahebati.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 10:39   #3
... inspekciji rada?
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 16:11   #4
Ma znam ja za inspekciju rada, ali me zanima da li uopce vrijedi njima prijaviti? Ovom na kojeg ja ciljam su vec nasli neke ljude na crno u Sl. Brodu, i to je zavrsilo tako da su kaznili te jadnike, a on i dalje drzi druge ljude, na crno naravno. Htio bih ga prijaviti, ali da ne ispadne da mu netko dojavi iz inspekcije rrada da ga je eto netko prijavio pa nek ubuduce pripazi.
Sto dalje ovo pisem, uvidjam kako malo vjerujem u nas sustav.
systerster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 16:36   #5
hm..

stvar je u tome da ti radnici naribaju. on ne makar bi trebao. tog jednog radnika da kazniš sa sto kuna njemu je to mnogo, poslodavca to ne brine jer mu je to na kraju ipak jeftinije.
davno sam rekao da ova sprdjea od države nema veze sa pravom i pravdom.
provjereno.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 10:23   #6
Drzavni inspektorat napraviti prijavu gospodarstvenoj inspekciji , inspekciji rada , te inspekciji zastite na radu. rdanici koji rade na crno ce lose proci ali ce poslodavac dobiti zabranu rada mjesec dana, a ostale inspekcije ce naci jos stogod za prijavu suscu za prekrsaje.
Nadlezna po tom pitanju je inspekcija rada u drzavnom inspektoratu. prijava ne moze biti anonimna.
Podrucni uredi su za nekoliko zupanija ali u svakoj postoji makar jedan inspektor .
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 12:18   #7
borba protiv rada na crno

rad na crno možete prijaviti na www.sssh.hr, imaju i besplatni telefon
0800 200 004, na kojemu možete dobiti savjete stručnjaka. oni provode akciju borbe protiv rada na crno. sve je na netu
f2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:45   #8
a što tek reći o poslodavcu koji drži radnike na crno i još im ne plaća ništa nikako i to u dječjem vrtiću, nema niti jednog prijavljenog radnika
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=z2JYc...eature=related ❤✩*♬❤Blue❤✩*♬❤ You were the eyes in the face of fortune I lost my way and I couldn't find you It's like rain falling down Drops of pain hit the ground...
Chynti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 19:38   #9
A sto reci o radnicima koji pristaju na to?
I oni su krivi sto rade s kriminalcem.

A i kako misle dokazati da im duguje lovu ako nisu prijavljeni?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:39   #10
A šta ako trenutno nisu u mogućnosti naći "bijeli" posao.Ima mnogo neobrazovanih i bauštelaca koji imaju volju za radom ali uzimaju ono što im se trenutno nudi,a to i nije zasad nešto.Ako prijaviš inspekciji ti će radnici najvjerovatnije završiti sa težim sankcijama,nisam do sada čuo za slučaj da je poslodavac ozbiljnije nastradao
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:46   #11
Quote:
Pivko kaže: Pogledaj post
A šta ako trenutno nisu u mogućnosti naći "bijeli" posao.Ima mnogo neobrazovanih i bauštelaca koji imaju volju za radom ali uzimaju ono što im se trenutno nudi,a to i nije zasad nešto.Ako prijaviš inspekciji ti će radnici najvjerovatnije završiti sa težim sankcijama,nisam do sada čuo za slučaj da je poslodavac ozbiljnije nastradao
Kako ne! Onom jednom su odveli sve radnike koji su radili na crno, pa mu je gradilište stajalo dok nije doveo druge Sigurno se pola sata nije radilo
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:55   #12
ma ok je i ja bih prvi prijavio,ali da znam da zakon isto sviju tretira a najmanji nažalost najviše najebu
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:06   #13
Quote:
Pivko kaže: Pogledaj post
ma ok je i ja bih prvi prijavio,ali da znam da zakon isto sviju tretira a najmanji nažalost najviše najebu
ljuta sam i frustrirana pa ježim i čekam crveni....

ja sam poslodavac, 11 radnika prijavljeno , prekovremeni plaćeni itd(o visini plaće-meni puno, njina malo, al ježi ga)
problem je kad netko prijavi doo , nitko mu ne može ništa, sutra se taj isti doo zove doo+ i sve ide iznova...
ak je obrt, stvar je malo kompliciranija, al da se istjerati(traje par godina i ak možeš tolko živjeti bez love- prijavi-anonimno ak hočeš-inspekciji rada)

ovak kad to čitam-il sam ja glupa kao poslodavac il su radnici glupi kaj to trpe-birajte sami,


molim samo radnike da proičtaju zakon o radu i nek se drže toga. nek tuže, nek prijavljuju, nek se bore za sebe, nek idu na sud


99% slučajeva radnici dobivaju spor- šljakeri, crni i bijeli, a zakinuti, borite se i nebojte se, sud je uvijek na vašoj strani
sretno
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:33   #14
Quote:
f2001 kaže: Pogledaj post
rad na crno možete prijaviti na www.sssh.hr, imaju i besplatni telefon
0800 200 004, na kojemu možete dobiti savjete stručnjaka. oni provode akciju borbe protiv rada na crno. sve je na netu
mislim da je sad već definitivno jasno da naši poslodavci i država neće riješiti pitanje ekstremno previsoke nezaposlenosti – skoro kao da im to i odgovara; a u takvim okolnostima rad na crno mogu smanjiti samo novi alternativni legalni oblici zapošljavanja
mg-press is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 19:19   #15
Odgovara im jer su podmazani od poslodavaca.Svakom po malo,a nekom mrvice.
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 20:46   #16
Moze li mi netko reci kojoj psihijatriskoj ustanovi i kako prijaviti rad na bijelo. Pritom mislim kako adekvatno prijaviti poslodavca koji drzi radnike legalno ali tako da ne naje**** poslodavac a i ti jadnici koji rade za njega?
Da li tako nesto funkcionira kod nas???
Jer ovo više nije normalno jadni radnici i poslodavci moraju uplačivati brdo novaca da bi se parazitska bagra mogla živjeti na njihov račun a to mogu samo luđaci a znate da je luđacima mjesto u ludnici.Pravi radnici uplačuju mirovinsko 40 godina a kad odu u penziju če dobit 2000-3000 kn maksimalno a 100-tine tisuća ode u penziju sa 5-6 godina staža i ima 5000-10000 tisuća kuna penzije
Ovo je malo parodije a najsmješnije je šta je istina.

Ali mi to i zaslužujemo jer to sve trpimo samo ne znam do kada.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 23:15   #17
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko reci kojoj psihijatriskoj ustanovi i kako prijaviti rad na bijelo. Pritom mislim kako adekvatno prijaviti poslodavca koji drzi radnike legalno ali tako da ne naje**** poslodavac a i ti jadnici koji rade za njega?
Da li tako nesto funkcionira kod nas???
Jer ovo više nije normalno jadni radnici i poslodavci moraju uplačivati brdo novaca da bi se parazitska bagra mogla živjeti na njihov račun a to mogu samo luđaci a znate da je luđacima mjesto u ludnici.Pravi radnici uplačuju mirovinsko 40 godina a kad odu u penziju če dobit 2000-3000 kn maksimalno a 100-tine tisuća ode u penziju sa 5-6 godina staža i ima 5000-10000 tisuća kuna penzije
Ovo je malo parodije a najsmješnije je šta je istina.

Ali mi to i zaslužujemo jer to sve trpimo samo ne znam do kada.

Potpisujem sve rečeno
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 14:25   #18
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
A sto reci o radnicima koji pristaju na to?
I oni su krivi sto rade s kriminalcem.

A i kako misle dokazati da im duguje lovu ako nisu prijavljeni?
pa nisu ni pristali na to,svi su dali otkaz isti dan a radne knjižice je poslodavac uzeo jer će ih navodno osigurati, tražile svoje knjižice natrag i otišle. i nakon toga su našli nove koje isto tako muljaju dok ne shvate u što je igra i onda će sljedeće i tako.njima dobro stalno im netko mukte radi.
nego kako je moguće da država to dozvoljava. gdje su tu inspekcije i ostale dušebrižničke institucije koje znaju za problem a ne djeluju.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=z2JYc...eature=related ❤✩*♬❤Blue❤✩*♬❤ You were the eyes in the face of fortune I lost my way and I couldn't find you It's like rain falling down Drops of pain hit the ground...

Zadnje uređivanje lili p. : 30.11.2010. at 15:02. Reason: quote fix
Chynti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:18   #19
logika

ova tema je jako stara...ali s obzirom na novonastale situacije u državi , mogla bi ponovno zaživjeti

nisam zagovornik rada na crno.da se razumijemo.posebno ako se radi o velikim krađama,lažnim firmama,neprijavljivanju radnika i neispunjavanja obaveza prema njima---i sve ono što ide na štetu države a više od toga malog čovjeka.jer na kraju on to sve plača.

ali....
koliko je ljudi kod nas koji nažalost nemaju trenutnog drugog izbora?
nemaju obrazovanje pa ćak ni osnovno?
imaju obrazovanje ali nije dovoljno
prestari su
teške životne okolnosti
teško bolesni članovi obitelji....

i mnogo mnogo drugih stavki

pa zar je u redu oduzeti takvom čovjeku i to mali nade za život dostojan ćovjeka?
ne(sretna) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:26   #20
Quote:
pa zar je u redu oduzeti takvom čovjeku i to mali nade za život dostojan ćovjeka?
Nije u redu. Kao da neznaš da država piše zakone iz fotelja kako im prdne, misleči na svoje guzice. Sjeti se zakona da ako te uhvate da kopaš boce po kontejnerima kazna je 300kn. Zar bi netko kopao da ima?
Doči če vrijeme da če ljudi raditi kriminalna djela samo da ih zatvore i osiguraju si preživljavanje.
O radu na crno...niti sam za niti sam protiv. Zapravo protiv sam jedino kad egoistično mislim.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.