Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2012., 15:13   #1401
Quote:
ivica1234 kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav.
Dakle ovako, ispričati ću vam svoju priču.
Živim u katoličkoj obitelji, vjernik sam, ali zbog zdravstvenih problema ne idem u Crkvu.
Proteklih se par mjeseci na moju obitelj nadvilo čisto zlo.
Jučer sam izgubio baku. Dugo je patila. Bolest, na bolest, samo se vezala. Dok na kraju nije i preminula.
Kao što sam već rekao imam teži fizički zdravstveni problem, ali mentalno su me doktori procjenili kao osobu koja je uredu.
U poslijednjih par godina stekao sam pomisao da sam opsjednut.
Kada se želim pomoliti, često se ili krivo prekrižim ili jednostavno se ne mogu sjetiti kako da molim.
Ako se i uspijem pomoliti, često to bude uz prekide u molitvi ili iz jednostavno osjećam da me nešto ometa u molitvi i tjera me da prekinem.
Ponekad mi se desi da padnem u duboku depresiju na 2-3 dana i mislim kako moj život ništa ne vrijedi, kako nisam dobra osoba i slično.
Inače sam jako suosjećajna osoba i ljudi kažu da sam drag, volim pomoći drugima. Ponekad mi se desi da tu dragost i dobrotu jednostavno prekinu neke izijave koje nisu baš primjerene i kasnije se pitam "Bože, što je samnom?"
Često puta, samo planem jer mi eto nečija izijava ne odgovara. Toliko planem da se kasnije pitam "Kako si mogao biti takav?" To ne traje dugo. Par minuta, i onda mi jako bude žao kad pogriješim, ali često ponovim to loše ponašanje.
Zna mi se dogoditi da izjavim nešto protiv Boga, ali ono baš nešto užasno i onda se pitam "Bože, a zašto?"

Ukratko, trebam nekoga da mi kaže kome da odem da istjera tog vraga koji iz mene crpi sve do zadnje kapi snage i volje za životom? Tko vrši egzorcizam u HR?
Isus Krist. I ne samo u RH, već na cijeloj Zemlji.

Pođi kod Sudca, Bolobanića, Linića ili Pavića da se pomole nad tobom i polože ruke na tebe.
Osobno bih ti preporučil Bolobanića (Zadar) ili Linića (Rijeka).

Ako imaš koga u Italiji ili možeš otići do tamo, probaj doći do oca Gabriela Amortha. On ti je zemljopisno nama najbliži službeni egzorcist.

Zadnje uređivanje Remington : 12.07.2012. at 15:20.
Remington is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:00   #1402
Moj osvrt na temu , bio sam neki dan na kavi sa takvim nekim tipom koji sudjeluje u egzorcizmu itd.....

Ispranost mozga tog covjeka je nevjerojatna ....
kaže on : "SLAGALI SE MI ILI NE NEKE STVARI STOJE!!! RAJ POSTOJI PAKAO POSTOJI , ĐAVLI POSTOJE , "VOJSKE" ANĐELA POSTOJE ! PAKAO JE VJEČNA MUKA GDJE JE BOL MILIJARDU MILIJARDA VECA NEGO NAJJACA NA ZEMLJI
,,, NAJJAČI ORAZAM JE 0.000000000000001 POSTO UŽITKA RAJA !!! , BOG JE OSOBA KOJA MISLI"

" Slagali se mi ili ne " .... hahaha koji lik

Odma sam mu je rekao svoju teoriju:
Za mene je Stvarnost malo drugacija , u stvarnosti ne postoji ni dobro ni loše , stvarnost je kretnja atoma , stvarnost jednostavno jest , "BOG" ili po meni polje cistog potencijala , nas okružuje kroz "ništa" (to je prazan prostor i tisina) tj. neocitovano. Taj mir nam je na raspolaganje STALNO , ovisno o nasoj VOLJI da usmjerimo pažnju na njega. Smisla života nema ! Zašto bi ga bilo? Mi nemožemo biti smisao života, kad jesmo ŽIVOT , ne možemo naći šta ,već jesmo. Nakon smrti idemo na isto mjesto gdje ide i krava , nema razlike , Zašto bi je BILO? Zasto mislimo da smo "duševno" vrijedniji od krave tko to kaže? Zašto mislimo i vjerujemo u pričice da smo "posebno" vrijedni i da je naš Život velika stvar ! Po meni od svega sta postaje velika stvar izlazi "vrag" !
Tako to može biti i Bog i Isus i život i smrt i pojmova ima koliko želiš --> stvarnost je da su totalno nebitni !!! Jedino što je bitno je to da jesi , a ne da mislis da jesi !!! Izbaci misao , i imas " Boga" tišinu i ljubav!
Osvrnite se oko sebe postoje milijardi miliradi galaskija i planeta i svega ,koliko god bilo fascinatno nase postojojanje , totalno je bezznacajno !!!
Nemojmo si utvarat da smo toliko BITNI da ce nas netko vječno mučit ili nagrađivat !! I to proizlazi iz cistog ljudskog egoizma !!!
Stvarnost je da nas sve ceka isto jednakost , prestaje podjela , ta jednakost je ništa , osjecaj van prosotra i vremena , vracamo se u jedno !!! Duhovna pdojela ne postoji ona je JEDNA . Jedna duša jedna svjest !!!
Previše je riječi (buke) , premalo je tišine i osjecaja (ljubavi) ! Previše je uma , premalo je srca. Previše je podjele , premalo je jednoga(Boga) !

Nakon ovog obrazloženja izvadio je križ , ali ništa. Šta je uopce taj križ , skup atoma , simbol necega , uvjetovanost , idolopolonstvo, pripadnost necemu , odvajanje, znamo tko razdvaja ne "Bog" nego "vrag" !!!

Za neke stvari koje se neznaju pripisuju se angelima , vragovima , stvarnost je da je sve u umu , ama bas sve , UM STVARA ZLO , u stvarnosti ono ne postoji, POSEBNO PREOTVOREN I UPLAŠEN UM !!!
Nemojte podcjenjivat sangu Uma , ali kad se on ugasi gasi se sve ,,, gase se receptori koji mogu osjetiti bol ili užitak ... end of the story

imao sam potrebu ovo prokometirat pozdrav
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 03:53   #1403
Kakve gluposti sam ovdje procitao jednostavno se moram ukljuciti. Nema ni raja ni pakla a nemojte ici nikakvom Sudcu i slicnima jer je on pod utjecajem Sotone. Bog nije nikog u danasnje vrijeme ovlastio za egzorcizam. Ako vam nesto nije jasno slobodno me pitajte. Pravi kršćanin.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 01:11   #1404
Quote:
ivica1234 kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav.
Dakle ovako, ispričati ću vam svoju priču.
Živim u katoličkoj obitelji, vjernik sam, ali zbog zdravstvenih problema ne idem u Crkvu.
Proteklih se par mjeseci na moju obitelj nadvilo čisto zlo.
Jučer sam izgubio baku. Dugo je patila. Bolest, na bolest, samo se vezala. Dok na kraju nije i preminula.
Kao što sam već rekao imam teži fizički zdravstveni problem, ali mentalno su me doktori procjenili kao osobu koja je uredu.
U poslijednjih par godina stekao sam pomisao da sam opsjednut.
Kada se želim pomoliti, često se ili krivo prekrižim ili jednostavno se ne mogu sjetiti kako da molim.
Ako se i uspijem pomoliti, često to bude uz prekide u molitvi ili iz jednostavno osjećam da me nešto ometa u molitvi i tjera me da prekinem.
Ponekad mi se desi da padnem u duboku depresiju na 2-3 dana i mislim kako moj život ništa ne vrijedi, kako nisam dobra osoba i slično.
Inače sam jako suosjećajna osoba i ljudi kažu da sam drag, volim pomoći drugima. Ponekad mi se desi da tu dragost i dobrotu jednostavno prekinu neke izijave koje nisu baš primjerene i kasnije se pitam "Bože, što je samnom?"
Često puta, samo planem jer mi eto nečija izijava ne odgovara. Toliko planem da se kasnije pitam "Kako si mogao biti takav?" To ne traje dugo. Par minuta, i onda mi jako bude žao kad pogriješim, ali često ponovim to loše ponašanje.
Zna mi se dogoditi da izjavim nešto protiv Boga, ali ono baš nešto užasno i onda se pitam "Bože, a zašto?"

Ukratko, trebam nekoga da mi kaže kome da odem da istjera tog vraga koji iz mene crpi sve do zadnje kapi snage i volje za životom? Tko vrši egzorcizam u HR?
Opsjednuća su u psihijatriji klasificirana kao mentalna oboljenja. Dakle, pođi svom liječniku opće prakse po uputnicu
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 12:30   #1405
Quote:
ivica1234 kaže:
Ukratko, trebam nekoga da mi kaže kome da odem da istjera tog vraga koji iz mene crpi sve do zadnje kapi snage i volje za životom? Tko vrši egzorcizam u HR?
Nije da se baš možeš samo tako naručiti na egzorcizam. Prije svega, treba ti potvrda da nema nekakvu psihičku bolest. Dakle, kao što ti je već savetovano, prvo ideš kod svog liječnika po uputnicu. Zatim kod psihijatra.
Ako se uspostavi da imaš nekakvu bolest, nitko neće izvoditi egzorcizam nad tobom. Ako se uspostavi da ju nemaš, onda se javiš svom župniku.

Quote:
Hrabri 19 kaže:
imao sam potrebu ovo prokometirat pozdrav
Slažem se s većinom toga što si napisao. Ali, ono što mi je najzanimljivije je ta druga osoba.
Nadam se da cijeniš takvo društvo, jer si odista jedan od povlaštenih koji ima čast biti u društvu takve osobe. Moram priznati da sam malo ljubomoran.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:53   #1406
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Za mene je Stvarnost malo drugacija , u stvarnosti ne postoji ni dobro ni loše , stvarnost je kretnja atoma , stvarnost jednostavno jest , "BOG" ili po meni polje cistog potencijala , nas okružuje kroz "ništa" (to je prazan prostor i tisina) tj. neocitovano. Taj mir nam je na raspolaganje STALNO , ovisno o nasoj VOLJI da usmjerimo pažnju na njega. Smisla života nema ! Zašto bi ga bilo? Mi nemožemo biti smisao života, kad jesmo ŽIVOT , ne možemo naći šta ,već jesmo. Nakon smrti idemo na isto mjesto gdje ide i krava , nema razlike , Zašto bi je BILO? Zasto mislimo da smo "duševno" vrijedniji od krave tko to kaže? Zašto mislimo i vjerujemo u pričice da smo "posebno" vrijedni i da je naš Život velika stvar ! Po meni od svega sta postaje velika stvar izlazi "vrag" !
Tako to može biti i Bog i Isus i život i smrt i pojmova ima koliko želiš --> stvarnost je da su totalno nebitni !!! Jedino što je bitno je to da jesi , a ne da mislis da jesi !!! Izbaci misao , i imas " Boga" tišinu i ljubav!
Osvrnite se oko sebe postoje milijardi miliradi galaskija i planeta i svega ,koliko god bilo fascinatno nase postojojanje , totalno je bezznacajno !!!
Nemojmo si utvarat da smo toliko BITNI da ce nas netko vječno mučit ili nagrađivat !! I to proizlazi iz cistog ljudskog egoizma !!!
Stvarnost je da nas sve ceka isto jednakost , prestaje podjela , ta jednakost je ništa , osjecaj van prosotra i vremena , vracamo se u jedno !!! Duhovna pdojela ne postoji ona je JEDNA . Jedna duša jedna svjest !!!
Previše je riječi (buke) , premalo je tišine i osjecaja (ljubavi) ! Previše je uma , premalo je srca. Previše je podjele , premalo je jednoga(Boga) !

Za neke stvari koje se neznaju pripisuju se angelima , vragovima , stvarnost je da je sve u umu , ama bas sve , UM STVARA ZLO , u stvarnosti ono ne postoji, POSEBNO PREOTVOREN I UPLAŠEN UM !!!
Nemojte podcjenjivat sangu Uma , ali kad se on ugasi gasi se sve ,,, gase se receptori koji mogu osjetiti bol ili užitak ... end of the story

imao sam potrebu ovo prokometirat pozdrav
imam potrebu komentirati daje ovo predobro napisano,
uvijek razmisljam o tome bas na ovakav nacin, ali ovo je super sročeno..
amandablond is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 15:29   #1407
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Moj osvrt na temu , bio sam neki dan na kavi sa takvim nekim tipom koji sudjeluje u egzorcizmu itd.....

Ispranost mozga tog covjeka je nevjerojatna ....
kaže on : "SLAGALI SE MI ILI NE NEKE STVARI STOJE!!! RAJ POSTOJI PAKAO POSTOJI , ĐAVLI POSTOJE , "VOJSKE" ANĐELA POSTOJE ! PAKAO JE VJEČNA MUKA GDJE JE BOL MILIJARDU MILIJARDA VECA NEGO NAJJACA NA ZEMLJI
,,, NAJJAČI ORAZAM JE 0.000000000000001 POSTO UŽITKA RAJA !!! , BOG JE OSOBA KOJA MISLI"

" Slagali se mi ili ne " .... hahaha koji lik

Odma sam mu je rekao svoju teoriju:
Za mene je Stvarnost malo drugacija , u stvarnosti ne postoji ni dobro ni loše , stvarnost je kretnja atoma , stvarnost jednostavno jest , "BOG" ili po meni polje cistog potencijala , nas okružuje kroz "ništa" (to je prazan prostor i tisina) tj. neocitovano. Taj mir nam je na raspolaganje STALNO , ovisno o nasoj VOLJI da usmjerimo pažnju na njega. Smisla života nema ! Zašto bi ga bilo? Mi nemožemo biti smisao života, kad jesmo ŽIVOT , ne možemo naći šta ,već jesmo. Nakon smrti idemo na isto mjesto gdje ide i krava , nema razlike , Zašto bi je BILO? Zasto mislimo dasmo "duševno" vrijedniji od krave tko to kaže? Zašto mislimo i vjerujemo u pričice da smo "posebno" vrijedni i da je naš Život velika stvar ! Po meni od svega sta postaje velika stvar izlazi "vrag" !
Tako to može biti i Bog i Isus i život i smrt i pojmova ima koliko želiš --> stvarnost je da su totalno nebitni !!! Jedino što je bitno je to da jesi , a ne da mislis da jesi !!! Izbaci misao , i imas " Boga" tišinu i ljubav!
Osvrnite se oko sebe postoje milijardi miliradi galaskija i planeta i svega ,koliko god bilo fascinatno nase postojojanje , totalno je bezznacajno !!!
Nemojmo si utvarat da smo toliko BITNI da ce nas netko vječno mučit ili nagrađivat !! I to proizlazi iz cistog ljudskog egoizma !!!
Stvarnost je da nas sve ceka isto jednakost , prestaje podjela , ta jednakost je ništa , osjecaj van prosotra i vremena , vracamo se u jedno !!! Duhovna pdojela ne postoji ona je JEDNA . Jedna duša jedna svjest !!!
Previše je riječi (buke) , premalo je tišine i osjecaja (ljubavi) ! Previše je uma , premalo je srca. Previše je podjele , premalo je jednoga(Boga) !

Nakon ovog obrazloženja izvadio je križ , ali ništa. Šta je uopce taj križ , skup atoma , simbol necega , uvjetovanost , idolopolonstvo, pripadnost necemu , odvajanje, znamo tko razdvaja ne "Bog" nego "vrag" !!!

Za neke stvari koje se neznaju pripisuju se angelima , vragovima , stvarnost je da je sve u umu , ama bas sve , UM STVARA ZLO , u stvarnosti ono ne postoji, POSEBNO PREOTVOREN I UPLAŠEN UM !!!
Nemojte podcjenjivat sangu Uma , ali kad se on ugasi gasi se sve ,,, gase se receptori koji mogu osjetiti bol ili užitak ... end of the story

imao sam potrebu ovo prokometirat pozdrav

Pogrijesio si odmah u startu,ako te napanem izudaram i opljackam sta ti cinim, dobro ili zlo?ili ako ti pomognem u nekoj tvojoj potrebi sta ti cinim?Posebniji smo od krave definitivno.
solosaroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 17:42   #1408
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Odma sam mu je rekao svoju teoriju:
Za mene je Stvarnost malo drugacija ,
Dobro što si ostao na teoriji, jer u praksi ne bi tako zborio da te kakav čudni element pogodi. Sve dok ti se ne dogodi nešto što drugi znaju doživjeti, ti si na toj teoriji, no kad tebe strefi da ti teorija padne, vidjet ćeš i zapitaćeš se: ""šta je sad ovo"
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 21:15   #1409
Quote:
amandablond kaže: Pogledaj post
imam potrebu komentirati daje ovo predobro napisano,
uvijek razmisljam o tome bas na ovakav nacin, ali ovo je super sročeno..
Moje razmišljanje pozdravlja isto mišljenika

Quote:
Pogrijesio si odmah u startu,ako te napanem izudaram i opljackam sta ti cinim, dobro ili zlo?ili ako ti pomognem u nekoj tvojoj potrebi sta ti cinim?Posebniji smo od krave definitivno.
Pogrešno je sa stajališta uma , sa stajališta "stvarnosti" to nije ništa strašno.
"stvarnost" = ono što jest (u prijevodu) , ono što postoji. Nemože nikako biti zao sam život koji jest ,,, pogrešan je sukob životu. Sukob životu se očituje kroz , negativne/pozitivne emocije na ono što jest. Ako ti mene opljačkaš , i izudaraš ja apsolutno ne gubim ništa sa stanovišta "stvarnosti" jer je stvarnost samo moje postojanje. Gubim iz perspektive uma , koji tumači situaciju na određen način , kroz emocije i misli koje su uvjetovate nekim podsvjesnim uvjerenjima i programiranosti te apstrakcijama tj.neposotoječim stvarima (prošlost i budućnost).
Ako ja recimo tu sitaciju prihvatim kao neutralnu , i idem dalje iz trenutka u trenutak , saćuvat cu sebe pakla negativnih emocija i zatvora koji se zove prošlost. Život je prekomplekstan da ti mogao ocjeniti sta je dobro/loše , neka stvar se doima "zlo" a može bioti prerušeno "dobro" i obratno , stoga smo mudri ako ne sudimo, pošto ne vidimo cijelu sliku i imamo premalo informnacija ,i ostavimo "Bogu"(stvarnosti) da ona odluči šta je za nas "dobro" ili "loše".
Stvarnost je prekrasna u njoj je mir , kreativnost , "spasenje". U prijevodu spasenje je u onom što jest , spasenje je u Bogu. Spasenje je u nama samima !

U stvarnosti ne posjeduješ ništa : ni kucu , ni dom , ni djecu , ni misli , ni emocije , ni ništa. Jedino šta istinski imaš , ti se pojavljuje nakon zvuka , između misli , to je tišina ili prjevodu odsustvo zvuka ili ti NIŠTA. Ona je konstanta tvog života i jedini istinski dom je tvoje tijelo u kojem se nalaziš , ali isto tako ono je privremeni dom.

Svaki poremećaj današnjeg svijeta leži u samom sukobu sa stvarnošću , leži i tvrdoj presudi da je to za nas definitivno loše i da nevidimo izlaz.spas. Ozdravljenje je u stvarnosti , bolest danasnjeg svijetu je u mentalnoj procjeni dobro / loše. Nije zao cin da te netko ukrade i potuče ,,, to je takvo kakvo je,,,tvoja bolest i patnja leži u procjeni toga na dobro ili loše.

Šta namj e svima zajednicko(ljudi životinje kamen) , pa to da postojimo , to da jesmo. ŠTA NAM JE SVIMA NAJVRIJEDNIJE , PA TO DA POSTOJIMO TO DA JESMO , TO JE UJEDNO I NAŠ SMISAO I SREĆA I SPASENJE I SVE. NIŠTA NETREBAMO RADIT DA BUDEMO SRETNI ILI PRONAŠLI SMISAO , SREĆA JE VEĆ U NAMA KAKO I SMISAO.

isto tako naš smisao nije nešto , nije nešto trajno promjenjivot , naš smisao je nešto šta nije podložno promjeni. Šta se jedino niikad ne mijenja i ne stari niti gubi boju , prostor (odustvo predmeta) i tišina (odsutvo zvuka).

Sve ovo sta sam rekao su samo smjernice nisu stvarnost , za stvarnost nemam riječ ona se događa ona je u kontinumu , nema cilj (dobro/loše). Ona se događa jer jest.. Stoga nemogu izrazit stvarnost riješima ili mislima , ali se mogu povezati snjom , kroz tisinu koju imam , mogu postati stvarnost. Jer smo nastali iz prvo nepokretnog pokretača (Boga) , stoga i zadržavamo osobine istoga. (kreativnost, mir , tisina )
Pozdrav
__________________
Hrabro :-)

Zadnje uređivanje Hrabri 19 : 07.09.2012. at 21:39.
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 15:04   #1410
Quote:
LeeBurn kaže: Pogledaj post
Sto je to egzorcizam? Tko ga smije vrsiti? Tko procjenjuje da je on potreban? Napisite sve sto znate o tome...
evo ja znam puno o tome jer sam i sam a sve prosla i jos jednom moram proci drago mi je da mogu negdje o tome govoriti

Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Isus Krist. I ne samo u RH, već na cijeloj Zemlji.

Pođi kod Sudca, Bolobanića, Linića ili Pavića da se pomole nad tobom i polože ruke na tebe.
Osobno bih ti preporučil Bolobanića (Zadar) ili Linića (Rijeka).

Ako imaš koga u Italiji ili možeš otići do tamo, probaj doći do oca Gabriela Amortha. On ti je zemljopisno nama najbliži službeni egzorcist.
e ja ti mogu pomoc u tebi su definitivno djini idi kod hodze ja sam bila na istjerivanju

Quote:
Mlaen kaže: Pogledaj post
Nothing, apsolutly nothing....

No one apsolutly no one...

Noone apsolutly noone...

Nothing, apsolutly nothing....

Ima li nejasnoća (zanemarite loš engleski )
hodza vjeruj mi ali opet pazi kod koga ides

Quote:
Miriam kaže: Pogledaj post
Egzorcizam je istjerivanje zloduha koji je zaposjeo nečije tijelo. Pa koliko je meni poznato vrše ga egzorcisti(u prijevodu militantna skupina crkve d.d. koja se bavi operacijama istjerivanja đavla). Tko procijenjuje? Pa ne znam, ali pretpostavljam da je taj termin u domeni crkve, pa vjerojatno bližnji opsjednutog pozivaju dežurnog dušebrižnika koji onda poziva nekog tko je specijalac. Mislim da Vatikan ima jedan takav ured i ljude koji su ovlašteni za bavljenje tom rabotom, ali nisam sigurna.

Inače, u praksi se "egzorcizmom" bavi svakava bagra; samozvani proroci, alternativci koji imaju nešto malo pojma i tako..u svakom slučaju posljedice mogu biti katastrofalne pogotovo u malim religioznim sredinama gdje nedostaje osnovno znanje o nekim stvarima..
ne idi kod nasih svecenika oni trebaju dobiti dozvolu od vatikana do tada covjek moze umrjeti ovo nije za salu idi kod muslimanskog oni su jaki ali stvarno jaki

Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Opsjednuća su u psihijatriji klasificirana kao mentalna oboljenja. Dakle, pođi svom liječniku opće prakse po uputnicu
ti koji si ovo prokomentirao nemas pojma o cemu pricas ja sam ovo prosla i idi kod muslimanskog znaci hodze da te dobro ociste oslobode jer ih imas u sebi
plave oci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 19:49   #1411
Što ako musliman koji izvodi i sam nije čist?tj. ne drži se svoje vjere, sam je napravio 1000 grijeha, provjereno...i dalje izvodi egzorcizam, na crno naravno, ponekad i na djeci...
treba li ga prijaviti i gdje?
micamacska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 00:43   #1412
Mirrors; Anna Esseker
Lebron Petrovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 01:50   #1413
Kakve gluposti sam ovdje procitao jednostavno se moram ukljuciti. Nema ni raja ni pakla a nemojte ici nikakvom Sudcu i slicnima jer je on pod utjecajem Sotone. Bog nije nikog u danasnje vrijeme ovlastio za egzorcizam. Ako vam nesto nije jasno slobodno me pitajte. Pravi kršćanin. Nema ovlastenih egzorcista.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:40   #1414
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Kakve gluposti sam ovdje procitao jednostavno se moram ukljuciti. Nema ni raja ni pakla a nemojte ici nikakvom Sudcu i slicnima jer je on pod utjecajem Sotone. Bog nije nikog u danasnje vrijeme ovlastio za egzorcizam. Ako vam nesto nije jasno slobodno me pitajte. Pravi kršćanin. Nema ovlastenih egzorcista.
Da bi se izlječio od toga, ako i sam to misliš, trebaš potvrdu od same Crkve tj. Vatikana, gdje oni sve presuđuju.. Netrebaš uputnicu doktora ili psihijatra.. O čemu vi ljudi pričate?!

Postoje svećenici koji se time bave i o svemu ima dokaza.. Širom svijeta.. Ali, naravno, postoje ljudi koji vjeruju i koji ne..
Iz Zg-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:54   #1415
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Prije toga se spominje vec u Bibliji ,ono kad su kao demoni zaposjeli nekog lika ,a onda je Isus preuzeo ulogu mocnog egzorcista i istjerao ih iz covjeka ,a potom su isti zaposjeli krdo svinja..mislim da je bilo tako nekako..Jos su demoni rekli Isusu:"Mi smo Legija jer nas je mnogo."

A u srednjovjekovnoj duhovnoj praksi je "istjerivanje demona" iz psihicki bolesnih ljudi ,mahom shizofrenoicara i osoba sa disocijativnim poremecajem licnosti i sl. , bilo jako prosireno.

Tada je praznovjerje dominiralo i jadni psihicki bolesnici su bili na ogromnom udaru crkvenih vlasti ,kao "posjednuti demonima".
Mozemo si misliti koliko ih je tijekom tih egzorcizama "skrenulo" jos vise..jos jedna od "divota" Crkve kroz povijest ,uz vatru ,mac ,inkviz. sprave za mucenje ,sirenje straha i manipulaciju ogromnom moci ,koju su sasvim nezasluzeno imali.
Kao sta je vec spomenuto ,nema nikakvih demona kad se sumnja u opsjednutost ,samo psihicka bolest i rascjep licnosti ,prodor podsvjesnog sadrzaja van..A kad se uzme u obzir sta sve pociva u podsvjesnom ,nije ni cudno da kod ljudi koji pokazuju simptome opsjednutosti necasnim silama ,imamo takve bolesne ,neprirodne reakcije.
Naravno, upravo to.. Doktor i psiholog će uvijek nači objašnjenje za sve.. Ali, neke stvari se nemogu objasniti- što je teško i doktorima i psiholozima. Srećom, danas postoji x dokumentacije i samih dokaza o svemu tome.. Pa tko vjeruje neka izvoli, tko ne- ne.. Ne vjeruje li se u đavla, znači da ne vjeruješ u samoga Boga...
Iz Zg-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:25   #1416
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Kakve gluposti sam ovdje procitao jednostavno se moram ukljuciti. Nema ni raja ni pakla a nemojte ici nikakvom Sudcu i slicnima jer je on pod utjecajem Sotone. Bog nije nikog u danasnje vrijeme ovlastio za egzorcizam. Ako vam nesto nije jasno slobodno me pitajte. Pravi kršćanin. Nema ovlastenih egzorcista.
u jehovima ni ne može biti ovlaštenih kad vas je sotona odvukao od prave vjere a evo i potvrde iz Pisma - "Kako može Sotona Sotonu izgoniti? 24Ako se kraljevstvo u sebi razdijeli, ono ne može opstati. 25Ili: ako se kuća u sebi razdijeli, ona ne može opstati. 26Ako je dakle Sotona sam na sebe ustao i razdijelio se, ne može opstati, nego mu je kraj. - Ovlaštenih egzorcista ima samo u Katoličkoj crkvi jer je nju Isus ovlastio da izgone đavle i paklena vrata je neće nadvladati
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:11   #1417
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
Ovlaštenih egzorcista ima samo u Katoličkoj crkvi jer je nju Isus ovlastio da izgone đavle
Koliko kod katolika moras platit "Ovlastenom " egzorcisti sto zaganja sejtana ?
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:29   #1418
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
"Kako može Sotona Sotonu izgoniti? 24
najedeš ih graha i suvih rebarca pa da vidiš .
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 26.11.2012. at 21:35. Reason: zapomažu
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 22:13   #1419
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Koliko kod katolika moras platit "Ovlastenom " egzorcisti sto zaganja sejtana ?
tko kaže da se nešto mora platiti?
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 22:15   #1420
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
najedeš ih graha i suvih rebarca pa da vidiš .
Da je barem tako onda bi mi balkanci bili najbolji ljudi što postoje
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.