Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 07:11   #21
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa eto, makni se malo iz zaselka i odi u grad pa vidi
vidim da si jako ljubomoran da sam vani (iako ne znam od kud ti da sam u argentini živio ), a gle neki su sposobni, neki su u maminoj sobici i kukaju, krivi su im svi, i predrasude su naravno protiv njih, jer je on muško ...

ja ti napišem imena kafića gdje su pretežno muški konobari u zg, ti odi i vid popis od 30tak kafića i restorana , može
jer eto ja baš tih tridestak koje znam sve muški, znači diskriminacija nad ženama

evo ti natječaja u dubrovniku, a u zg se uvijek možeš prijaviti pa će te primiti ako si sposoban, imaš kvalifikacije i pokaže se potreba
pošto je dobra firma,da nemaju natječaja, kao i ostale dobre firme što u hr, što u svijetu

ako ti brzo treba osoba,onda si loš poslodavac, i kao da je važno jel takav krepil uzima muško ili žensko,kad će propasti brzo (plus još vjerojatno zavaljati zaposlenika )
pošto tražiš posao, probaj na fb, ako ti je do brzine nalaženja
sretno, i skupi muda, pokreni se i odi van, da doživiš malo RL
Ovo si jako "mudro" izveo moram priznati.

Umjesto da pokušaš objasniti svoje nebulozne izjave sve si sveo u osobni napad tezom da sam ljubomoran na teme

Umjetso da odgovoriš na to kako si ti koji ne živiš u Hrvatskoj upoznat sa situacijom u svakom kvartu u Hrvatskoj, ti dogovaraš da sam ljubomoran na tebe.
Možda u tvojoj lokalnoj kafani uspjevaju takvi trikovi, ali ovdje na forumu malo teže.

Radije ti meni objasni svoju tezu da zašto ako ti hitno treba fizički radnik ili radnik za čišćenje podova ne možeš na brzaka riješiti CV i radna iskustva u toj domeni, nego je potrebno prvog i vjerojatno jedinog kandidata uputiti na proceduru apliciranja posla , pisanje životopisa i CV ako će taj ionako najvjerojatnije biti jedini kandidat, a možda niti to, budući da, ako je vjerovati poslodavcima niko ni od tih koji se interesiraju za poslove zapravo ne žele raditi.
A do procedure apliciranja posla traju pod stoji proljav kraj gostiju, a sobe nema ko čistiti.

Dakle, imamo dvoje novinara, jedna muškarac, i jedna žena, oboje istih godina, oboje istog iskustva, on automatski odbijen za sve poslove, a ona nije . I ti iz toga ne zaključuješ da se radi o spolnoj diskriminaciji, nego, pazi sad, da su to dvoje novinara glupi?!?!?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:34   #22
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Pa ti dečko ne znaš razliku između smetlara i čistačica.

To su različita zanimanja.

Oni koji rčiste ulice, ukrcavaju smeće iz kontejnera u kamione i rade na otpadu zovu se smetlari, a ne čistači.
A to su oni koji su zapsoleni u gradskim čistoćama.

Čistačice su nešto sasvim drugo-
One liste podove i slično.
Čistačica ima i u manjim gardovima na tusće.
Zaposlene su u svajoj osnovnoj, srednjoj školi i vrtiću. Rade u svakoj firmi.
Čiste svaku stambenu zgradu.
U velim gradovima (za Hrvatsku velikim gradovima) rade tisuće čistačica, a ne znam da li sveukupno imaju 100 zaposlenih smetlara u gradskoj službi.


Čak da je istina da su svi zapsoleni tamo muškarci ne mora značiti da se radio diskriminaciji.
Da bi govorili o diskrimaciji, ti bi sa sigurnošću orao znati da su se neke žene uopće i prijavile za poslove pražnjenja kontejnera i slčično.
I kad bi znao sa sigurnošću da je bilo žena koje su se prijavile, morao bi sa sigurnošću znati da su odmah sve odbijene i da niti ejdnoj nije riužena prilika da pokaže i dokaže da ima podjednaku fizičku snagu kao i ostali kandidati mušakrci i da podjednako dobro radi taj posao.


Zato nema diskriminacije na temelju spola, kao što je pokazano oi dokazana u slučaju sezonskih poslova tipa recepcioner, konobar(ica), čistačica, gdje su odmah odbili muškkarca bez da su mu dali priliku da pokaže da je pdjednako sposoban komunicirati s ljudima kao žana, pdojednako sposoban računati novac na blagajni kao žena, i čistiti pod dobro kao žena.
Zato se tu radi o diskriminaciji.

No, čak da i uzmemo da se rado i diskriminaciji na temelju spola u gradskim čistoćama, i čistačice su sve žene, a čistačica ima mnogo više nego smetlara, tako da ako se jednači zanimnaja smetlara i čistačica kao što ti činiš i oboje stave na isti kup, opet su u prednosti žene.


bravo, upravo si sam opovrgnuo svoj prvi post
čestitam, tako pametnog dugo nisam vidio na forumu
vrh si
:klap:

inače, koliko gramatičkih grešaka,ja sam valjda zadnji koji bi to mogao pisati,ali vidim da hr baš i nije bio u tvojoj školi
hvlala, tema za mene završena
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 03:17   #23
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post

Smao da te podsjetim, tema nije ni članak niti ti novinari.
Tema su poslodavci i spola diskriminacija.
je, i to kaj radje uzimaju zene i to kaj radje uzimaju studente ti znaci samo jednu stvar: nemaju te bas namjeru platit. i racunaju si da ce im dvadesetogodisnja curira stvarat manje problema oko toga nego trijsgodisnji lik. eto, tolko je jednostavno.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:32   #24

Hostesa na privatnoj jahti (m/ž)

http://www.moj-posao.net/Posao/33481...tnoj-jahti-mz/

:klap:
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 10:53   #25
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post

Hostesa na privatnoj jahti (m/ž)

http://www.moj-posao.net/Posao/33481...tnoj-jahti-mz/

:klap:
Zašto se netko od muških ne javi na natječaj pa da vidimo kako bi se priča odvijala dalje?
CaptainProton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:07   #26
Pa stvar je u tome da ne bi vidjeli dalje.
Jednostavno ne bi bilo odgovora....
ijaju zbog spola.
Nisu ljudi naivni.
Nije ni onog novinaru nitko rekao da ga odb
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:53   #27
Objava sa grupe na fejsu:




Mozda malo kriva tema al ako slučajno nekome treba posao..
Automat club Mozart u Umagu traži djelatnice!
Opet smo aktivni!!!
Ukoliko si vesela, simpatična ali prije svega vrijedna osoba želimo te u timu! Rad u smjenama, placa, manca, mogućnost stalnog zaposlenja, ekipa pozitivna, dođi i ti!!!!!
Vise info u inboxxxx

sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 07:57   #28
žene su sposobnije i jače....pomiri se sa tom činjenicom
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 20:51   #29
Kaj misliš zašto na nižim pozicijama radije uzimaju žene? Jer su u pravilu mirnije, tihe, ne sukobljavaju se, traže manju plaću i mogu ih vrtit i zajebavat kak god žele. Vidjeh na svoje oči i doživjeh gro puta. Jer znaju da će muškarac na zajebavanje i manipulaciju odgovorit šakom u facu. Upoznala sam i poslodavce koji su mi otvoreno rekli da u kuhinji uvijek radije zapošljavaju žene jer je lakše hendlat s njima i jer se bolje odnose prema gostima.
A kolko ono ima % žena na rukovodečim pozicijama? Da, stvarno smo se usrečile, jadni muškarci!
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:34   #30
U pravu je pokretač teme. I na svojoj koži sam iskusio bruuuuutalnu spolnu diskriminaciju kod dobivanja posla. Pokušavam to shvatiti kao nešto dobro. Jbt katoličko društvo me oslobodilo odgovornosti! Mogu pit i guzit koja mi da bez da me peče savjest, ionako nisam imao šanse. Sve blagoslovljeno. :ide deda na festival rakijat:
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 01:01   #31
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Objava sa grupe na fejsu:




Mozda malo kriva tema al ako slučajno nekome treba posao..
Automat club Mozart u Umagu traži djelatnice!
Opet smo aktivni!!!
Ukoliko si vesela, simpatična ali prije svega vrijedna osoba želimo te u timu! Rad u smjenama, placa, manca, mogućnost stalnog zaposlenja, ekipa pozitivna, dođi i ti!!!!!
Vise info u inboxxxx

jebo to prika. automat klub. vidi ovo:
https://www.moj-posao.net/Posao/3294...ca-mz/Expired/
ja se budala probao javiti njima za posao. znam jezike, imam papire, motiviran. dobio odgovor da tamo muški NE rade, osim kao gosti predavači. pa ti vidi
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 01:41   #32
Užas!

Mi valjda imamo jedino prednost kod zapošljavanja za težak fizički radili pak za po život opasnim poslovima.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 01:47   #33
Sa topica Forumska burza rada :

Quote:
monalli kaže: Pogledaj post
Tražim žensku osobu za čišćenje apartmana u Baški
stan osiguran,plaća 4500 tisuće kuna.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:05   #34
Objava sa fejsa:


Cure koje su zainteresirane odradit sezonu na Zrću,vise inf u inbox.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:56   #35
Prenosim postove s popularne grupe na društvenoj mreži.

Nazive kafića sam obrisao i stavio X, kao i na mjestima gdje u oglasu stoje osobni podaci, kao što je broj telefona.


Članova ima puno. Oglasa isto jako puno.
Po nekoliko unutar jednog sata.



Bistro X Kruže 4 Zagreb potreba za konobare/ice moguć smještaj dobra plaća prijava obavezna tel: X




----

Silueta studio trazi kozmeticarku/maserku za stalni radni odnos.Pocetak od 1.9. Prednost je znanje vise tehnika masaza.Za vise info.X.Lp

----


Trazi se djelatnica za rad u pekari (prodavacica) na jednoj od 3 lokacija
-Frankopanska 2B
-Ilica 96
-1 Ferenscica 29
Zagreb
Za vise informacija -
Inbox ili br. X





Traži se djelatnica za rad u caffe baru X, Kupljenovo - Zaprešić.




Tražim djevojku za konobarenje,stalni radni odnos...
Poželjno iskustvo i kuhanje kava/krema...
X...Kranjčevićeva 11.
Radi se jedan tjedan ujutro,jedan tjedan popodne...7-15 ili 15-23...
Nedjelja slobodna!
Info inbox.




X u City Centru East traži djelatnice za rad na mjesto prodavača. Radi se 6 dana u tjednu po 6,5h. Kako je naglasak na radu s kupcima, poželjno je da osoba ima iskustva u prodaji/promociji. Životopis možete poslati na mail X





*DJELATNICU*
Stalni radni odnos.na dulji period.pristojan i odgovoran lokal.
POČETAK RADA ODMAH.
PRIJAVA na neodređeno.
PLAĆA 4000-6000KN.
SLOBODAN DAN u tjednu po izboru djelatnice.
GODIŠNJI ODMOR termin po izboru djelatnice.
Odgovornu i pristojnu osobu.
Prednost za posao:
-osoba bez radnog staža-prvi radni odnos
-žensku osobu
-sposobnost za rad u ugostiteljstvu
-pristojan i uredan izgled,držanje,profesionalno ponašanje.
U objektu radi 4 djelatnika prijavljena na stalni radni odnos-na neodređeno.
Objekat posluje stabilno 26 godina.na kvalitetnoj lokaciji.
Podaci o objektu na stranici GRGA GRILL.
KONTAKT X,stranica GRGA GRILL-facebook,Messenger,Whatsap




Traze se 2 djelatnice za rad u kaficu u Zagrebu, placa 5000kn, prijava obavezna, bakša vasa, jedan dan u tjednu slobodan, iskustvo pozeljno. Nazvati na broj X ili X! 📲📲📲



Pekara X traži 3 prodavačice za rad u pekari u Đakovu javiti se na broj X





Trazim studenticu za rad u knjizari(zadar)



Trazi se djelatnica za rad u pekari (prodavacica) na jednoj od 3 lokacija
-Frankopanska X
-Ilica 96
-1 Ferenscica X
Zagreb
Za vise informacija -
Inbox ili br. X



Bistro X traži hitno konobarice uvjeti smještaj i solidna plaća
Između 4-5 tisuća kuna prijava obavezna....
Zagreb X



EVo, ovo su samo neki od oglasa od samo danas i jučer
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:18   #36
A opet eto ja gledam samo zidare traze, pa samo zavarivace, cista diskriminacija zena....
Opet te treba osramotiti ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:09   #37
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
A opet eto ja gledam samo zidare traze, pa samo zavarivace, cista diskriminacija zena....
Opet te treba osramotiti ?
Aj' mene
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 21:47   #38
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
A opet eto ja gledam samo zidare traze, pa samo zavarivace, cista diskriminacija zena....
Opet te treba osramotiti ?
Zašto diskriminacija žena?
U kojim to oglasima piše da to moraju biti muškarci, kao što to piše za poslove u pekarama, dućanima, kafićima?
Gdje piše u uglasima da ne prihvaćaju žene ako su kvalificirane za te poslove?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 21:12   #39
Ukupno stanovništva u hr 2014
ž 52,3 m47,7

Zaposleni
ž 45,8 m 54,2
više je zaposlenih muškaraca, pa eto lijepo da rade na smanjivanju diskriminacije naspram žena
tebe neće iz drugog razloga nitko zaposliti
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:35   #40
Ha da se ta statistika izravna, značilo bi da se jebemo manje od Japanaca. Stvarno to želiš?
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.