Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2011., 09:15   #81
NećešRazbojniče, mislim da nisi shvatio/la dobro moje pitanje.
Pretpostavljam da ti govoriš o situaciji privremenog zapošljavanja, i znam da agencija uzima postotak od plaće radnika, odn, tvrtka u kojoj je osoba zaposlena isplaćuje agenciju a agencija zaposlenika.
I zar ne naplaćuju ako ispostavljaju račun
MissC is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 14:48   #82
Quote:
MissC kaže: Pogledaj post
NećešRazbojniče, mislim da nisi shvatio/la dobro moje pitanje.
Pretpostavljam da ti govoriš o situaciji privremenog zapošljavanja, i znam da agencija uzima postotak od plaće radnika, odn, tvrtka u kojoj je osoba zaposlena isplaćuje agenciju a agencija zaposlenika.
I zar ne naplaćuju ako ispostavljaju račun
Pa to baš i nije tako (tj. ne bi trebalo biti).

Agencija se ne naplaćuje od radnika jer za tako nešto ne postoji ni zakonska osnova. Oni se naplaćuju od poslodavca. Ako je osoba zaposlena preko agencije tada agencija uzimama postotak NA plaću (ne OD plaće) djelatnika od same firme, a ne od djelatnika. To što sama firma možda umanji za taj postotak dogovorenu plaću djelatniku ( a ne bi smjela) je stvar firme, a ne agencije.

(dakle, ako radiš preko agencije znaš unaprijed koliku ćeš imati plaću, kao i kod svakog drugog poslodavca...to koliko agencija naplaćuje tvom poslodavcu se tebe u biti i ne tiče. Ono što je caka je da bi po zakonu osoba koja radi preko agencije morala imati jednaku plaću osobi koja radi u samoj firmi ako rade na istom ili sl. radnom mjestu. Neke firme, a i agencije skupa s njima, to iskorištavaju na razne načine i defakto se toga ne drže.)

Zadnje uređivanje denman : 08.06.2011. at 14:54.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 16:05   #83
Ne znam zašto sam krivo shvaćena
ZNAM da ne naplaćuju ništa od zaposlenika ili potencijalnih kandidata za zaposlenje koje primjerice testiraju i sl. Mene je zanimalo samo, od strane onih koji rade ili su radili u takvim agencijama, koliko agencija zaračunava uslugu svojim klijentima, pod klijente sam mislila na tvrtke koje koriste njihove usluge.

Znači ja sam npr Tvrtka d.o.o. i želim zaposliti Voditelja prodaje. Angažiram Agenciju d.o.o. da mi pronađe kandidata. Koliko okvirno plaćam takvu uslugu?
To je mene zanimalo
MissC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 12:51   #84
Agencija koja posreduje pri zaposljavanju

Pozdrav


Imam jedno pitanje u vezi posla i zaposljavanja.
Naime,interesira me sljedece:

Naisao sam na jedan oglas na www.oglasnik.hr

http://www.oglasnik.hr/oglasi/posao/...-12658461.html


Nazvao sam taj broj,i to je agencija u Zagrebu koja sređuje radnu dozvolu i vizu za rad u austriji i njemackoj,preko razno raznih firmi.Nazvao sam i razgovarao sam dobrih 5 minuta s covjekom.Ali mozda sam malo skeptican i sumnjicav prema tom oglasu pa da se kojim cudom nebih opekao,jel.

Covjek kao naknadu za sredivanje trazi 1000 kn cim mi sjedne prva placa,dakle nikakvog zajeba u tom nema.Ali ono sto trazi je i 300 kn placanje prije nego se ode tamo.On mi je ostavio broj racuna i dao mi svoje ime,

Radi se 6 mjeseci pa si kod kuce 3 mjeseca ili 9 / 3 ...

Ako je netko slucajno vec zvao na ovaj oglas,a da ovo nije zajeb neka slobodno napise.Znam da ima puno tih posrednickih agencija,ali nikad se nezna.


Kontakt osoba je siniša mihaljinec ....

a koliko sam vidio ovdje vec su neki s foruma pisali da su preko njega pokusavali naci posao ...

Zadnje uređivanje dndejannovak76 : 13.06.2011. at 13:13.
dndejannovak76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:58   #85
Ozbiljne agencije koje posreduju pri zapošljavanju proviziju za svoju uslugu uzimaju pri plaći i ne traže od svojih klijenata ikakve uplate.

Ako želiš svojih 300kn dati nekoj varalici, samo naprijed.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 17:39   #86
Quote:
dndejannovak76 kaže: Pogledaj post
Pozdrav


Imam jedno pitanje u vezi posla i zaposljavanja.
Naime,interesira me sljedece:

Naisao sam na jedan oglas na www.oglasnik.hr

http://www.oglasnik.hr/oglasi/posao/...-12658461.html


Nazvao sam taj broj,i to je agencija u Zagrebu koja sređuje radnu dozvolu i vizu za rad u austriji i njemackoj,preko razno raznih firmi.Nazvao sam i razgovarao sam dobrih 5 minuta s covjekom.Ali mozda sam malo skeptican i sumnjicav prema tom oglasu pa da se kojim cudom nebih opekao,jel.

Covjek kao naknadu za sredivanje trazi 1000 kn cim mi sjedne prva placa,dakle nikakvog zajeba u tom nema.Ali ono sto trazi je i 300 kn placanje prije nego se ode tamo.On mi je ostavio broj racuna i dao mi svoje ime,

Radi se 6 mjeseci pa si kod kuce 3 mjeseca ili 9 / 3 ...

Ako je netko slucajno vec zvao na ovaj oglas,a da ovo nije zajeb neka slobodno napise.Znam da ima puno tih posrednickih agencija,ali nikad se nezna.


Kontakt osoba je siniša mihaljinec ....

a koliko sam vidio ovdje vec su neki s foruma pisali da su preko njega pokusavali naci posao ...


Hmm, ja za ovo 9/3 nisam nikad čula...
U Njemačkoj se obično na sezonskom radu može bit 6 mj. godišnje, svake godine. I između 2 odlaska nemaš određeno koliko se mora biti doma.
(Uskoro ću u ambasadu pa ću baš pitati za 9/3.)

Znaš li njemački?
Ja ne bih išla preko agencija, pogotovo ako treba i prije nešto platiti...
Nađeš poduzeća, pošalješ molbu, životopis i (prevedene) preporuke i bez ikakvog plaćanja uz malo sreće odeš tamo raditi! Tako ja to radim...
Aannaavvii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:19   #87
Quote:
Aannaavvii kaže: Pogledaj post
Hmm, ja za ovo 9/3 nisam nikad čula...
U Njemačkoj se obično na sezonskom radu može bit 6 mj. godišnje, svake godine. I između 2 odlaska nemaš određeno koliko se mora biti doma.
(Uskoro ću u ambasadu pa ću baš pitati za 9/3.)

Znaš li njemački?
Ja ne bih išla preko agencija, pogotovo ako treba i prije nešto platiti...
Nađeš poduzeća, pošalješ molbu, životopis i (prevedene) preporuke i bez ikakvog plaćanja uz malo sreće odeš tamo raditi! Tako ja to radim...
Hvala na odgovorima.
Ma nisam ni mislio slati ništa,jer mi je bilo skroz sumnjivo,a opet tolko naivan nisam.A te likove (čitaj: varalice) bi trebalo dobrano isprebijati.
Nego za svaki slucaj sam postavio na forumu.

Njemacki znam samo pasivno,ali radi se o zanimanju koje ne zahtijeva znanje njemackog,ili u najmanju ruku zahtijeva samo pasivno znanje njemackog.
A nista,probat cu traziti drugdje.
dndejannovak76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 01:33   #88
Prijatelju, najjednostavnije ti je provjerit da li uopće postoji ta agencija.
Upišeš točan naziv tvrtke u sudski registar, i on ti jednostavno ispiše da li ta takozvana agencija posluje u Hrvatskoj i da li uopće postoji.

Što se tiče inozemstva, ako nemaš nekoga gore koji će da te ubaci, nemaš velike šanse da nađeš posao. Doduše, i ako imaš gore nekoga isto ti su ti male šanse. Ja konkretno imam puno rodbine u Njemačkoj, i isto mi nitko ne može nešto nać. Ili mi ne želi nać. Nisam siguran.
NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 22:59   #89
Zanimljivo da nitko nije spomenuo zaposljavanje u ADECCU kao takvom, dakle direktno u tu agenciju, molio bi nekog tko tamo radi da se izjasni kako je raditi za njih, jer vidim da su raspisali neke natjecaje za rad kao telefonski agent u ADECCU...
Dario_UR88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 17:21   #90
a zna li netko kako je biti zaposlenik trenkwaldera? kolike su place, koliko se radi?
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 12:09   #91
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
a zna li netko kako je biti zaposlenik trenkwaldera? kolike su place, koliko se radi?
Čuo od ljudi koji su prije par godina radili preko njih da je plaća redovita , a sve ovisi za koju firmu radiš .
Osim ako ne misliš baš kod njih raditi to neznam
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 20:01   #92
Agencije za zapošljavanje

da li se netko zaposlio preko agencije za zaposljavanje tipa adecco, dekra, hill?
Koja fora je s tim u odnosu na vašu plaću? Tj. da li oni tu uslugu što su vas zaposlili uzimaju od vas ili od poslodavca? Našla sam na neke cifre od 10% neto plaće da uzimaju i sl. nissam imala iskustva s njima dosad pa me zanima s kime ste imali posla i kako je proslo?
Poznavajuci hr mentalitet mislim da te sve troskove na kraju snese posloprimac a poslodavac ugovori tako

Znam da kod nas to ne funkcionira tako ali pitam jer mi je frendica otišla u Švedsku i sad ona se prijavila u tu neku headhunter agenciju, i ona je onda njihov zaposlenik, koji nju iznajmi određenoj firmi na neko vrijeme koliko je trebaju i sad ta firma nju više ne treba i dok joj ta agencija ne nadje novi posao, oni joj daju nekakvu naknadu dok je na čekanju za novo radno mjesto. E da, od nje ne uzimaju nikakvu naknadu, jer naknadu uzimaju od poslodavca, a te mjesece dok joj traze posao, valjda od te zarade i plaćaju

Utopija vjerujem za nas ali eto da cujem sta vi kazete
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:51   #93
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
da li se netko zaposlio preko agencije za zaposljavanje tipa adecco, dekra, hill?
Koja fora je s tim u odnosu na vašu plaću? Tj. da li oni tu uslugu što su vas zaposlili uzimaju od vas ili od poslodavca? Našla sam na neke cifre od 10% neto plaće da uzimaju i sl. nissam imala iskustva s njima dosad pa me zanima s kime ste imali posla i kako je proslo?
Poznavajuci hr mentalitet mislim da te sve troskove na kraju snese posloprimac a poslodavac ugovori tako

Znam da kod nas to ne funkcionira tako ali pitam jer mi je frendica otišla u Švedsku i sad ona se prijavila u tu neku headhunter agenciju, i ona je onda njihov zaposlenik, koji nju iznajmi određenoj firmi na neko vrijeme koliko je trebaju i sad ta firma nju više ne treba i dok joj ta agencija ne nadje novi posao, oni joj daju nekakvu naknadu dok je na čekanju za novo radno mjesto. E da, od nje ne uzimaju nikakvu naknadu, jer naknadu uzimaju od poslodavca, a te mjesece dok joj traze posao, valjda od te zarade i plaćaju

Utopija vjerujem za nas ali eto da cujem sta vi kazete
Sve si rekla. Agencije vani su neki drugi svemir od ovih kod nas. A to ovisi i o poslodavcu koji "renta" radnike preko njih. Kod nas to doslovno znači , "uzet ćemo preko agencije na minimalac da ne moramo prijavit kod sebe radnika" Primjerice primjeri "rentanja" radnika za rad u call centru jednog "uglednog telekomunikacijskog operatera" su katastrofa. Agencijski radnik ima sve obveze kao njegov kolega koji radi prijavljen kod poslodavca a plaću znatno manju (minimalac) bez mogućnosti napredovanja , povišica (osim na papiru).
Ugor006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 18:17   #94
Ima li tko kakvu informaciju o agenciji Posao i karijera d.o.o.?
NoPasaran2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 18:19   #95
Gore navedena agencija je iz Rijeke.
NoPasaran2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 15:23   #96
Podižem temu. Desetak godina nisam bila na tražištu rada i sada razmišljam o promjeni. Ne žuri mi se promijeniti posao, a posao na koji ciljam rijetko se oglašava, pa bi se prijavila u neke HH agencije, bolje rečeno agencije za zapošljavanje. Interesira me kakvi su testovi stranih jezika...da li su klasični testovi kao u školama stranih jezika ili se samo prevodi? S obzirom da u CV-u imam 3 jezika koji cu C2 ili C1 razine, da li testiraju samo engleski ili i ostale? Kakvi su testovi softvera...da li je provjera praktičnog znanja na kompu ili se piše neki test? Puno hvala!
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 14:28   #97
Molim nekoga da mi javi kakva ima iskustva sa firmom trenkwalder ? Naime vidio sam za neki call centar u rumunjskoj da ima mjesto, pa me zanima da nije to neka mućka...može i na pm
propali kockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 18:42   #98
I mene zanima ovaj Trenkwalder, čine mi se malo ozbiljnijom od ostalih agencija.
Da li su nekome našli posao u inozemstvu i kolika je njihova provizija?
Planiram u Njemačku ili Austriju preko njih, a vidim da rade baš sve što mi treba, organizacija dolaska, smještaj i sl.
Quote:
Trenkwalder vam pomaže u:

potrazi za smještajem,
prihvaćanju vaših profesionalnih certifikata,
dolasku,
organizaciji tečaja njemačkog jezika.
http://www.trenkwalder.com/hr/Za_kan...ozemstvu!.html
milankaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 10:12   #99
Posao u banci preko agencije

Ima li netko da je radio u banci (ne na šalteru) preko agencije? Kakva su vaša iskustva? Jesu li plaća, pravo na godišnji odmor i drugi uvjeti rada isti kao i da imate ugovor s bankom? Ili je stvarnost doista tako crna kako mnogi pišu?
Tvigica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 09:57   #100
Dekra je u njemačkom vlasništvu.
Evo podaci o godišnjim prihodima u kunama;
2009-54 mil.
2011-60 mil.
2013-64 mil.
To je ipak najveća agencija po broju zaposlenika.Kroz Dekru je prošlo 836 privremenih zaposlenika dok u samoj tvrtki Dekra radi 27 ljudi,u administraciji te na poslovima regrutiranja.(podaci iz 2013)

Dekra nije imala najveće prihode.
Najveće prihode je imala domaća tvrtka-Electus DGS u vlasništvu Nenada Bakića,kojoj je na čelu direktor T.Hanžek
Electus DGS 2013 godine je ostvarila prihod od 70.4 milijuna kuna.
Još 2009 godine prihodi Electusa DGS bili su 23.6 mili.kuna,a tvrtka je zapošljavala 366 radnika
2011 godine prihodi rastu na 45.9 mil.kuna
Ne-Srdjan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.