Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2006., 10:41   #81
Korupcija u zapošljavanju

U kuloarima se priča dosta o korupciji u zapošljavanju pogotovo u ministarstvima, gradskim i županijskim odjelima, školama i fakultetima, državnim firmama te bankama.

koliko ste spremni platiti za posao i koja bi to radno mjesto bilo..
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 11:20   #82
banke su privatne i mogu zapošljavati koga oće,a za ostalo takva smo država
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 11:25   #83
dobro kazes... al te iste banke uzimaju drzavne poticaje za zapošljavanje.... tako ta je tu kvaka..
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 12:02   #84
Quote:
antest kaže:
dobro kazes... al te iste banke uzimaju drzavne poticaje za zapošljavanje.... tako ta je tu kvaka..
Nitko tebi ne brani da u svojoj firmi uzmeš državne poticaje (ukoliko postoje) i zaposliš svu rodbinu. Sa stanovišta države - zaposlio si ih, imaš pravo na poticaj.

Nadalje, za državne firme ne postoje nikakva posebna pravila u odnosu na privatne firme, tj. ako im drugačije ne piše u internim pravilima ne moraju imati nikakav natječaj, ili čak ako ga imaju - nije obvezan (zna biti natječaj za članove uprave).

Uglavnom, van sustava državne i nekih javnih službi stvar dobivanja posla je stvar dogovora s upravom. Sama državna služba danas i nije previše aktulana, kod lokalne zna biti kako gdje (vjerojatno najviše namještanja), ali ne zaboraviti - 80% ljudi se danas zapošljava bez posredovanja Zavoda. Dakle, stvarati svoje kontakte, javljati se firmama i sl.

Natječaji će ostati u budućnosti samo za državnu službu i neke javne službe.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 12:09   #85
dobro zboriš....

no kod nas u splitu i za zaposljavanje u trgovackim centrima se placa malim poslovodama....
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:10   #86
Question kako do posla u HV-u (bez veze)?!

ako netko ima kakav savjet...samo dajte! cekajuci da morh objavi natjecaj dobit cu slom zivaca (i sijedu kosu), tim vise sto vec godinu i vise ne traze moju struku. znam da ljudi upadaju i bez natjecaja...pa ako ima takvih molim vas recite mi na koji nacin!
richy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 01:50   #87
frend u MORH nikako. (bez veze)
vjeruj mi, gdje je dobra lova i siguran posao ful je tesko doci do toga..
meni se prijatelj zaposlio u cistoci ej! CISTOCA! jest da vozi kamion tamo,
ali ima 6500kn. ni tamo nemozes bez veze. sve je u lovi.
Tihotar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 02:14   #88
reducira se vojka.... neces se bas lako zaposlit ni s vezom...
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 04:15   #89
netriba se reducirat, upise se visa vojna npr. lora st. i tamo postrojavas
rocnike, ako ih uopce vise bude bilo.
Tihotar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 07:40   #90
hm...nista bez veze.
moj brat dok je sluzio vojsku,bio je "vojnik generacije u SZOP"(mos' mislit),a 2 mjeseca nakon osluzenja vojnog roka se prijavio na MORPHov natjecaj...
nisu mogli smisliti nista originalnije,pa su mu na ljecnickom ustanovili DA IMA JEDNU NOGU KRACU ZA 6 CENTIMETARA!
zamislite...zivite 20 godina,a ne znate da imate toliku razliku medju nogama
a za odsluzvanje vojnog roka je bio dobar!
naravno,zbog svog zdravlja je otisao kod ortopeda,koji se nakon pregleda samo dobro nasmijao!
i sta na kraju reci....kao i u ostalim drzavnim sluzbama...
HM...nista bez DOBRE veze
raky_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 10:12   #91
Prvo što trebaš napraviti je učlaniti se u HDZ! Onda će ti biti upola lakše,trust me!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 19:11   #92
to s hadezeom bi moglo upalit sada, ali sto kad pocnu puhat drugi vjetrovi?!
uzalud mi svi ovi silni sklekovi i pretrcani kilometri .... kad mi se moze dogodit da mi odjednom jedna noga bude 6 cm kraca (mislim, kakve su to gluposti?! jadan decko!)
izgleda da cu trunut u nekoj skoli...ako i tamo uspijem dobit posao!


....sto ces kad mi je vojska san od malih nogu!
richy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 19:59   #93
nemoze nikako 6 cm ... onad nebi moga trcat..... valjad 6mm
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:25   #94
ma ko još želi radit u HV-u nije mi jasno
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 23:51   #95
Quote:
richy kaže:
to s hadezeom bi moglo upalit sada, ali sto kad pocnu puhat drugi vjetrovi?!
uzalud mi svi ovi silni sklekovi i pretrcani kilometri .... kad mi se moze dogodit da mi odjednom jedna noga bude 6 cm kraca (mislim, kakve su to gluposti?! jadan decko!)
izgleda da cu trunut u nekoj skoli...ako i tamo uspijem dobit posao!


....sto ces kad mi je vojska san od malih nogu!



ti richy vjerojatno nisi bio u vojsci pa da vidis sto je to!
To nema veze sa vojskom. mi svi gledamo na filmu itd..pa se uzivljavamo..
dalje: ja sam takoder bio uzivljen u ta "sranja" dok nisam odsluzio vojni rok..
prije vojske sam radio 90 sklekova u 2min.poslije jedva 60, takoder ako trcis kao sto kazes,(znaci pretpostavljam da mozes u komadu pretrcati 10-15km
odnosno 45-60min bez stajanja,jer sam ja takoder prije vojske trcao,
sad umrem za 15min) u vojsci ces trcati samo ujutro za tjelovjezbu
5min u onim glupim cizmama,vojnog poligona kao na filmu ima,ali ga
nitko ne radi da nebi slucajno doslo do ozljede pa da jos ne izvuces kakvu
lovu od njih kad ih tuzis, tus ces vidjeti jednom tjedno ako ti se bude dalo cekati red..
gledao sam te zapovjednike, i nisam to sve tako zamisljao, glavni je cilj
da se izgubis da te nitko nevidi da ti dan prode..lose i lose.
postoji nekolicina zapovjednika mozda ti koji su ugledni, al onda se vracamo
opet na ono staro kako se do toga dolazi-braca-kumovi i sl..

eto nadam se da sam ti uspio docarati bar malo..
pa ti probaj!!
Tihotar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:04   #96
Quote:
richy kaže:
ako netko ima kakav savjet...samo dajte! cekajuci da morh objavi natjecaj dobit cu slom zivaca (i sijedu kosu), tim vise sto vec godinu i vise ne traze moju struku. znam da ljudi upadaju i bez natjecaja...pa ako ima takvih molim vas recite mi na koji nacin!
Završi za dipl.ing. informatike ili neki sličan smjer, dobiti ćeš posao u vojsci bez problema.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:06   #97
Quote:
Vojky kaže:
Završi za dipl.ing. informatike ili neki sličan smjer, dobiti ćeš posao u vojsci bez problema.

da ali cini mi se da on ne zamislja vojsku kao grijanje guzice vojky.
Tihotar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:24   #98
Quote:
Tihotar kaže:
da ali cini mi se da on ne zamislja vojsku kao grijanje guzice vojky.
Inžinjeri se tamo prilično veru po ćukama, ako mu je do fizičkih aktivnosti.

No, vojska se generalno smanjuje, trebati će joj uglavnom specijalizirana tehnički orijentirana zanimanja.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:32   #99
imam frenda u mladoj vojsci (neka nato postrojba) i mogu ti reć da oni rade komandos fore iz filmova ako ne i jače, al ipak nije to regularni vojni rok
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 08:36   #100
U 10 mjesecu ti je bio natječaj u MORH-u. Ja sam bila na testiranju, ali naravno da nisam prošla-"previše kandidata se javilo za isto radno mjesto"- tražili su troje ljudi a nas se dvoje prijavilo. Sa mnom su bili ljudi koji su se javili "bezveze" na oglas iako nisu tražili njihovu struku, ali oni pa su primljeni. Sam zaključi šta će te čekati kad pe prijaviš.

Što vi kažete da završi za dipl.ing.informatike, nemoj ni u ludilu onda predavati zamolbu za MORH. Plaća 4 god. 4500kn (nakon toga raste za 150kn i tako svako 4 god.), a može imati min.7000kn nakon pripravničkog i svake godine raste dobro.
maxim&brandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.