Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2012., 23:16   #9561
U vezi ledene kraljice me zanima tko je pisac, sa kime je to 24sata izdao, jeli ima nastavaka i radnja ukratko jer mislim da je kupim.
split1995 is offline  
Old 16.04.2012., 23:54   #9562
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
U vezi ledene kraljice me zanima tko je pisac, sa kime je to 24sata izdao, jeli ima nastavaka i radnja ukratko jer mislim da je kupim.
Misliš na ovo Ledena princeza?

Pročitala sam je. Moji dojmovi su sljedeći: knjiga je vrlo solidno napisana, Lackberg je odlična pripovjedačica. Moram priznati da mi se radnja učinila poznatom, tj. već sam viđala varijaciju na tu temu kod drugih pisaca.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 16.04.2012., 23:57   #9563
Sad ste me zainteresirali sa Ledenom princezom, budući znam da se radi o krimiću (ako je to knjiga na koju sam mislila).

Očito jest, jer sam pronašla da se radi o Ledenoj princezi Camille Lackberg, ali u izdanju Tisakmedije. Inače, knjiga je bila znatno skuplja.

Link
http://tisakmedia.hr/Artikl/Knjige-B...JcNjczMA%3D%3D
zoya85 is offline  
Old 18.04.2012., 09:19   #9564
Evo, nakon godinu dana čekanja, konačno sam nabavila i pročitala Sarin ključ. Knjiga nije najsjajnije napisana, ali ideja je izvrsna i knjiga prezanimljiva - pročitala sam je u roku keks. Moja topla preporuka.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Old 18.04.2012., 20:46   #9565
Da li je tko pročitao Beskrajno putovanje? Ima li kakve najave za nastavak?

Zadnje uređivanje kalimerazg : 18.04.2012. at 21:46.
kalimerazg is offline  
Old 19.04.2012., 09:05   #9566
Tko je to vidio Ledenu princezu? jel je ima na bilo kojem kiosku ili samo u Tisak Media centrima?
Doonja is offline  
Old 19.04.2012., 12:59   #9567
ja sam je upravo vidila na kiosku Tiska
__________________
08.10.10. the greatest love of all
ANE10 is offline  
Old 19.04.2012., 23:34   #9568
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me dojmovi Kolibe William P. Young. Jedna mi je frendica rekla da je knjiga loša. Na Wikipediji piše da je knjiga bila popularna u RH i BiH pa očekujem puno komentara
Bez da me pogrešno shvatiš,jer tvoja mi životna dob nije poznata,to nije knjiga za mlade.
Knjiga je izuzetna,ako već imaš razinu životnog iskustva(osobito ako si roditelj te i u mogućnosti shvatiti/predočiti kako je izgubiti dijete)interesa i iskustva,po pitanju vjere u Boga.
To ujedno nije knjiga za sljedbenike institucionalnih religija za koje su razmišljanja i opisi u knjizi čista hereza.

Meni osobno ta knjiga ima dubinu,koju je teško opisati,no ja sam i neinstitucinalni vjernik i roditelj i više nisam mlada...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 20.04.2012., 08:58   #9569
Ledena princeza kupljena!
Doonja is offline  
Old 20.04.2012., 09:57   #9570
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Bez da me pogrešno shvatiš,jer tvoja mi životna dob nije poznata,to nije knjiga za mlade.
Knjiga je izuzetna,ako već imaš razinu životnog iskustva(osobito ako si roditelj te i u mogućnosti shvatiti/predočiti kako je izgubiti dijete)interesa i iskustva,po pitanju vjere u Boga.
To ujedno nije knjiga za sljedbenike institucionalnih religija za koje su razmišljanja i opisi u knjizi čista hereza.

Meni osobno ta knjiga ima dubinu,koju je teško opisati,no ja sam i neinstitucinalni vjernik i roditelj i više nisam mlada...
Ja sam rodjen 1995.studeni u Splitu. Ja sam prošao havariju i prolazim. Djed mi je umro zbog toga jer je radio s Azbestom, u mirovini je bio I umro je prije prve isplate, a radio je cijeli svoj život , njegova žena je imala rak te ga je operirala uspješno,ali nakon operacije je dobila moždani udar te njoj oduzeta polovica tijela, tobse dogodilo prije 11 godina. Sada njoj se vratio tumor, ne želi operirati jer se boji posljedica, a on uzima danak. Nona mi je umrla zbog tumora, njezin muž koji je jedini od navedenih sada dobro je onda bio u bolnici, ali na suprotni odjel. Nije ju smio posjetit zbog bolesti. I ja finalbo imam neizliječivu bolest(nije smrotonosna, Ali je novo otkrivena(1970-tih)).
Ja nemam djecu. Ja sam rimokatolik I sa crkvom se slažem oko biblije, ali oko modernih stavova se ne slažem.
P.s. Nemoj mi govorit da si plakala ili staviti ovaj znak. Onda bih bio ljut jer ima primjera koji su puno gori i ovo me samo još osnažilo.
split1995 is offline  
Old 20.04.2012., 15:25   #9571
Knjige za svibanj

P.Gregory- Gospa od rijeke
C.J.Sansom-Kraljevska krv
J.Crusie-Lud za tobom
J.Patterson-2.šansa
T.Ali-Kći pustinje
Bratstvo crnog bodeža
Dulce Lena is offline  
Old 20.04.2012., 15:28   #9572
Jennifer Crusie
Lud za tobom
Quinn McKenzie oduvijek je sve činila kako treba. Ima krasnog dečka i lijep posao, obitelj i prijatelje. Quinn je dobra i pouzdana, i kad drugi izgube živce, ona rješava stvari. Ali kada unatoč protivljenju zaručnika odluči udomiti psa lutalicu, sve odjednom izmiče kontroli. Provale, zavođenja i opasne prijetnje preokrenut će njezin život naglavačke i suočiti Quinn sa samom sobom. A i dvojica muškaraca ludi su za njom. Lud za tobom je domišljata, vrckasta i predivna priča za koju ćete poželjeti da je stvarnost.
split1995 is offline  
Old 20.04.2012., 15:31   #9573
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Jennifer Crusie
Lud za tobom
Još ako je knjigu prevela ista prevoditeljica kao i Iskušenje
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 20.04.2012., 15:32   #9574
Philippa Gregory
Gospa od Rijeke
Kao potomak riječne božice Meluzine, Jacquetta je naslijedila dar i sposobnost gledanja u budućnost. Udavši se za vojvodu od Bedforda, upoznaje se s tajanstvenim svijetom alkemije. Nakon iznenadne vojvodine smrti potajno se udaje za njegovog paža, Richarda Woodvillea. Vraćaju se u Englesku na dvor gdje Jacquetta postaje bliska prijateljica novoj kraljici, no osjeća da u engleskom narodu sve više raste nezadovoljstvo. Jacquetta se bori za svojega kralja i kraljicu, ali i za kćer Elizabeth, za koju predviđa neočekivanu i jedinstvenu budućnost. Gospa od rijeke snažan je i očaravajući roman koji obiluje strašću i legendama, i u kojemu autorica pripovijeda priču o majci Bijele kraljice, neustrašivoj lady Rivers,.
split1995 is offline  
Old 20.04.2012., 15:34   #9575
C. J. Sansom
Kraljevska krv
U jesen 1541. kralj Henrik VIII. i njegova Kraljevska povorka kreću na spektakularno putovanje na sjever Engleske gdje im građani Yorka pripremaju veličanstven doček. U York po službenoj dužnosti stižu i odvjetnik Matthew Shardlake i pomoćnik Jack Barak radi sastavljanja zahtjeva koje će građani tom prigodom uputiti kralju. No, Shardlake je dobio i „specijalni“ zadatak od nadbiskupa – mora se pobrinuti da opasan urotnik živ stigne na ispitivanje u londonski Tower. A kada nabasaju na skrovište s tajnim dokumentima koji bi mogli ugroziti prijestolje Tudora, dovesti će ih do potresnog otkrića i izložiti životnoj opasnosti… Intrigantna priča i zadivljujući prikaz Engleske u vrijeme Henrika VIII.
split1995 is offline  
Old 20.04.2012., 15:38   #9576

Thalassa Ali
Kći pustinje
Mariana Givens nalazi se u Kabulu 1841. godine, neposredno prije početka Prvog afganistanskog rata. Pokušaj ubojstva u Lahoreu, koji je spriječio njezin suprug Hasan Ali Kan, prisilio je Marianu da napusti Lahore. Očajno živi u engleskom društvu koje ne priznaje njezin brak, u kojemu se neprestano održavaju svečane večere i koje je prepuno zainteresiranih prosaca. Hasan se u međuvremenu polako oporavlja od rana. Napetost između Britanaca i Afganistanaca jača i ubrzo će izbiti krvavi rat koje neće mimoići ni Marianu. Fenomenalan spoj povijesnih činjenica i intimne priče u završnici trilogije o viktorijanskoj Indiji.
split1995 is offline  
Old 20.04.2012., 15:39   #9577
Gregory,Sansom i možda Kći pustinje. I još moram kupiti Ledenu princezu.bankrot!
kikibela is offline  
Old 20.04.2012., 15:41   #9578

James Patterson
2. šansa
Senzacionalna ubojstva potresaju San Francisco. Prva je ubijena djevojčica i članica crkvenog zbora Tasha Catchings. Čini se kao da ubojica nasumično bira svoje žrtve: ubijene su na različitim lokacijama i različitim oružjem. Ipak, detektivka Lindsay Boxser pronalazi vezu i poziva svoje prijateljice iz Ženskog kluba za umorstva da riješe slučaj. Uz njihovu pomoć Lindsay ulazi u trag hladnokrvnom i pametnom psihopatu čiji su motivi dublji od osvete. Utrkujući se s vremenom, Lindsay si ne može dopustiti pogrešku, jer neće imati drugu šansu...
split1995 is offline  
Old 20.04.2012., 17:26   #9579
sansom i gregory 100 %...
Plavi kaputić is offline  
Old 20.04.2012., 17:44   #9580
Izašao je Nesbov Šišmiš, ali ne na kioscima

http://www.profil.hr/index.php?cmd=s...izvod_id=38086

Nije mi jasno kako ga nije izdao Algoritam ili Znanje nego Profil
Dulce Lena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.