Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2009., 10:17   #21
Quote:
Lunita_86 kaže: Pogledaj post
kad sam se išla za pošljavati ja sam imala sanitarnu koja je nažalost istekla pa sam to radila prije neg sam počela raditi, ali sam ovima u sanitar. rekla da neću ja platiti već firma, tako da mi je firma taj novac što su uplatili za moju sanitarnu skinuli mi na prvoj plaći!
nema ti to pravo skidat od plaće. Ionako je ta sanitarna radi propisa i za tvoju firmu a ti nemaš ništa od nje. To je kao da sam plaćaš higijenski minimum na koji te poslala firma. Ili bilo koji drugi tečaj na koji te poslala firma.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 10:26   #22
Vidjela sam da traže sanitarnu na nekim oglasima u SC-u.
sexy_ciccolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 13:43   #23
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
nema ti to pravo skidat od plaće. Ionako je ta sanitarna radi propisa i za tvoju firmu a ti nemaš ništa od nje. To je kao da sam plaćaš higijenski minimum na koji te poslala firma. Ili bilo koji drugi tečaj na koji te poslala firma.
Jel ovo još uvijek vrijedi i kako izbjeći plaćanje? Zna li tko od vas?

BTW trebam savjet. Kakav je protokol za dobivanje sanitarne? Dobila sam od poslodavca dokument kojim me se upućuje u dom zdravlja na testiranje, no zanima me, moram li prvo otići po formalnu uputnicu liječniku opće prakse ili je ovo dosta?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 20:02   #24
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Jel ovo još uvijek vrijedi i kako izbjeći plaćanje? Zna li tko od vas?

BTW trebam savjet. Kakav je protokol za dobivanje sanitarne? Dobila sam od poslodavca dokument kojim me se upućuje u dom zdravlja na testiranje, no zanima me, moram li prvo otići po formalnu uputnicu liječniku opće prakse ili je ovo dosta?

Ne, liječnik opće prakse nema apsolutno nikakve veze s tim. Ti moraš dobit od poslodavca uputnicu za liječnički a sad jel se pod tim samo podrazumijeva da moraš donijet stolicu ili još obavit koji pregled to je već druga stvar.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 20:35   #25
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
Ne, liječnik opće prakse nema apsolutno nikakve veze s tim. Ti moraš dobit od poslodavca uputnicu za liječnički a sad jel se pod tim samo podrazumijeva da moraš donijet stolicu ili još obavit koji pregled to je već druga stvar.
Super, puno ti hvala
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 09:59   #26
Čekaj znači ja moram u poslodavca po taj papir,pa onda na pregled?A koliko traje taj pregled,tj koliko ću morati čekati nalaze i da konačno napravim tu knjižicu?Da li se već službeno moraš zaposliti kod poslodavca kako bi mogao napraviti sanitarnu,ili je možeš napraviti prije nego se službeno zaposliš?
vicomte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:23   #27
plaćanje sanitarne knjizice i higijenskog minimuma?

evo dobio sam posao u jednom ugostiteljskom objektu pa me zanima čija je zakonska obaveza plaćanje sanitarne knjizice i higijenskog minimuma? poslodavac kaze da on nema nista s tim i da ja sve placam. mislim nema mi logike, ajde jos da platim higijenski minimumun jer traje 4 godine ali sanitarnu jos nisam cuo nigdje da sam placam, ako dode inspekcija nece mene kaznit ako je ne budem imao nego njega pa je logicno da on vodi brigu o tim stvarima. sta zakon kaze o tome i jel se mogu pozvat na neki zakon?
likipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:37   #28
U objektu gdje ja radim to sve plaća poslodavac. A sad što se tiče logike, isto tako on je tebi plati, ti možeš nakon 10 dana dati otkaz, a ona tebi i dalje vrijedi.
Ne znam jel to zakonski regulirano, mislim da je stvar dogovora.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:38   #29
Sve bi to poslodavac mora platiti, no uglavnom plaćaju samo hig.minimum..
hoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:10   #30
Quote:
likipo kaže: Pogledaj post
evo dobio sam posao u jednom ugostiteljskom objektu pa me zanima čija je zakonska obaveza plaćanje sanitarne knjizice i higijenskog minimuma? poslodavac kaze da on nema nista s tim i da ja sve placam. mislim nema mi logike, ajde jos da platim higijenski minimumun jer traje 4 godine ali sanitarnu jos nisam cuo nigdje da sam placam, ako dode inspekcija nece mene kaznit ako je ne budem imao nego njega pa je logicno da on vodi brigu o tim stvarima. sta zakon kaze o tome i jel se mogu pozvat na neki zakon?
šta te boli inspekcija će njega gonit ti reci da nemaš love jer to je par stotina kuna a u slučaju minimuma i predavanje od nekih tjedan dva plus ispit dakle moraš nakon posla još tam dve ćuke svaki dan slušat te bedastoće o wc-ima i garderobama koje nikog ne zanimaju
audi_driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:58   #31
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
U objektu gdje ja radim to sve plaća poslodavac. A sad što se tiče logike, isto tako on je tebi plati, ti možeš nakon 10 dana dati otkaz, a ona tebi i dalje vrijedi.
Ne znam jel to zakonski regulirano, mislim da je stvar dogovora.
Meni, naprimjer, na početku sezone poslodavac plati pregled, ali ako bi dao otkaz prije nego što odradim jedan mjesec oduzeli bi mi od plaće, ali mislim također da je to različito od poslodavca do poslodavca.
Optimalmba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:00   #32
Obveza je poslodavca. Prema Zakonu o zaštiti na radu mora snositi trošak bilo kakav koji je vezan uz preglede, a u vezi posla. Ako će mi se dati tražiti članak, stavim....
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:19   #33
Kod mene sam to platila ja, a poslodavac mi kroz plaću refundirao nakon dva mjeseca.
Stvarno nema smisla da ti plati, a ti se sutradan pokupiš sa valjanom knjižicom do susjednog kafića koji odjednom nudi nešto više.
evilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 21:36   #34
Kako izvadit sanitarnu iskaznicu

nisam to nikad radio niti imam knjizicu nit znam kak izgleda,jel se to moram narucit nekako il samo dodjem u dom zdravlja,moram navodno i
stolicu dat,kak bum to pak izveo,jel ko bio nedavno mozda da mi objasni
valjda sam na dobro mjesto temu stavio
Hsimpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 13:47   #35
Quote:
Hsimpson kaže: Pogledaj post
nisam to nikad radio niti imam knjizicu nit znam kak izgleda,jel se to moram narucit nekako il samo dodjem u dom zdravlja,moram navodno i
stolicu dat,kak bum to pak izveo,jel ko bio nedavno mozda da mi objasni
valjda sam na dobro mjesto temu stavio

Nisam nikad vadila, ali mi je jednom bilo rečeno da ću trebat pa se raspitala, na kraju nisam trebala vadit.
Inače ja sam to u splitu gledala, ta knjižica se vadi u Zavodu za javno zdrastvo gdje su mikrobiološki laboratoriji. Trebaš se prijavit za pregled, trebaš platit, neznam sad koliko... i da trebaš dat stolicu, oni ti dadu neku plastičnu posudicu i u tome im to dostavljaš...
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 21:21   #36
Kao prvo, ako je zbog posla, trebao bi ti poslodavac dati "uputnicu" i nećeš ništa platiti. Doći ćeš u Zavod za javno zdravstvo, reći da si došao zbog sanitarne - oni po nečem moraju vidjeti za koje radno mjesto i koje poduzeće, zato ti treba "uputnica" ili treba poslodavac njima to na neki drugi način javiti". Dati će ti kuvertu sa posudicom i staklom. Za stolicu i bris, objasniti će ti što trebaš s tim napraviti. Kad sam sebi uzmeš doma uzorke, donijeti ćeš ih natrag na Zavod, i kad stignu nalazi oni će ti to sve upisati u knjižicu i dati tebi ili prosijediti poslodavcu, ovisi kakav imaju dogovor.

Samo ovako ni ne možeš ići. Ako ti je potencijalni poslodavac rekao nek ideš izvaditi sanitarnu, a nije ti dao nikakav papir ili rekao da je Zavod obaviješten, neće te tamo niti primiti. A i ovo sa tim da plaćaš sam mi je malo, onak...da se taj ne predomisli kasnije, pa si popušio lovu....
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 00:26   #37
Trebam obaviti pregled za sanitarnu knjižicu, a imam e.coli u mokraći. Znam da se na pregled nosi stolica, pa me zanima da li će e.coli utjecati na nalaz,tj. da li mogu uspješno obaviti pregled i dobiti knjižicu unatoč bakteriji u mokraći?
Rain_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 13:41   #38
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post

Samo ovako ni ne možeš ići. Ako ti je potencijalni poslodavac rekao nek ideš izvaditi sanitarnu, a nije ti dao nikakav papir ili rekao da je Zavod obaviješten, neće te tamo niti primiti. A i ovo sa tim da plaćaš sam mi je malo, onak...da se taj ne predomisli kasnije, pa si popušio lovu....
Cini se, da su nam iskustva razlicita. Ja sam proljetos vadila sanitarnu, bez ikakvog papira od poslodavca/niti je poslodavac obavjestavao "dom zdravlja"...
Dovoljan mi je bio poziv da vidim kojim danima rade preglede, te da dobijem posudicu

OT: doma ces to obaviti...
__________________
"Be still like a mountain and flow like a great river!"

Zadnje uređivanje marleyy : 15.11.2011. at 14:17.
marleyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 14:32   #39
Sve ovisi što radiš i za koga radiš.. Ja sam radila preko student servisa, rekli su mi da ću je morat vadit ali na svoj trošak.. a na kraju sam ipak sve to smuljala pa je nisam ni trebala vadit..
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 22:36   #40
Quote:
Hsimpson kaže: Pogledaj post
nisam to nikad radio niti imam knjizicu nit znam kak izgleda,jel se to moram narucit nekako il samo dodjem u dom zdravlja,moram navodno i
stolicu dat,kak bum to pak izveo,jel ko bio nedavno mozda da mi objasni
valjda sam na dobro mjesto temu stavio
Knjižica je crvene boje,bijelim slovima ispisano Sanitarna knjižica

Nisi napisao u kojem gradu ćeš ići na pregled i koje radno mjesto je u pitanju. Nisu iste pretrage za sva radna mjesta koja traže sanitarnu knjižicu.
Ne mora se uvijek testirati i stolica.
Najbolje ti je da pri svom domu zdravlja izvidiš imaju li higijensko-epidemiološku službu koja radi takve preglede.
Pitaš ih trebaš li se unaprijed naručivati.Kod nas se ne treba naručiti ali pregledi i uzorci se primaju do 9 i 30.Oni ti otvore sanitarnu knjižicu,koju platiš,kao i pregled.
Sa poslodavcem se dogovoriš o tome tko snosi troškove i na koji način ćeš ih podmiriti.Mi obično platimo sami, a poslodavac nam odmah vrati novce.

Što se tiče uzorka stolice-dan prije kupi si u ljekarni posudu za uzorak stolice ( 1 kn ) i ujutro ili kad već,prije odlaska na pregled uzmeš uzorak i poneseš na pregled.Nalaz nije isti dan gotov,to ćeš malo pričekati i tek onda dobiti ovjerenu sanitarnu knjižicu koja ostaje u firmi dok tamo radiš.Ako mijenjaš posao uzmeš ju sa sobom.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.