Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2012., 14:09   #2061
Quote:
bavarac6 kaže: Pogledaj post
ako je Synesis los ili ima mane, kako to da ga koristi RRiF koji je najjaci za racunovodstvo i financije?
Sto mislis, po kojem je kriteriju netko u RRiFu birao program koji ce koristiti ?

a) detaljno je pregledao svih 200+ programa koji se mogu kupiti u Hrv i odabrao najbolji
b) odabrao je program na kojem je vec prije radio
c) odabrao je kucu koja im ostavlja najvise novca za oglasavanje
d) odabrao je program za koji je bio osobno stimuliran
e) razno

Ne znam sto je, ali sam siguran da nije a).
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 16:21   #2062
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
a) detaljno je pregledao svih 200+ programa koji se mogu kupiti u Hrv i odabrao najbolji
Ne mislim da su ih sve pregledali, ali za ovu temu bilo bi zgodno da nabrojiš barem 20 (10%) programa, ako si upoznat. Koji su to programi?
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 18:53   #2063
Quote:
bavarac6 kaže: Pogledaj post
ako je Synesis los ili ima mane, kako to da ga koristi RRiF koji je najjaci za racunovodstvo i financije?
zar misliš da su profesori sa katedre za računovodstvo i financije EF birali knjigovodstveni program? ili svi profesori s faksa?
pa programe biraju niže razine, operativci...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 06:00   #2064
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
Sto mislis, po kojem je kriteriju netko u RRiFu birao program koji ce koristiti ?

a) detaljno je pregledao svih 200+ programa koji se mogu kupiti u Hrv i odabrao najbolji
b) odabrao je program na kojem je vec prije radio
c) odabrao je kucu koja im ostavlja najvise novca za oglasavanje
d) odabrao je program za koji je bio osobno stimuliran
e) razno

Ne znam sto je, ali sam siguran da nije a).
Ne znam ni ja što je, ali meni je to jako indikativno?!? Znam da ti nije po volji, ali... dok budeš krio taj svoj proizvod ko zmija noge - neću ti niti povjerovati da ga imaš!! Akoga jednom isprobam, onda...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 23:40   #2065
Quote:
bavarac6 kaže: Pogledaj post
ako je Synesis los ili ima mane, kako to da ga koristi RRiF koji je najjaci za racunovodstvo i financije?
Ovo je definitivno loša teza
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 05:40   #2066
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Ovo je definitivno loša teza
Vi tišina, lako vama zezat kad imate programe od 40.000 kn...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 07:54   #2067
deplasirano je pričati o programima sve dok se nezna kojom djelatnošću se bavi korisnik.
sigurno da jedan odvjetnik neće tražiti i kupiti program kao neko brodogradilište ili proizvođač.
isto tako, jedan knjigovodstveni servis neće imati isti program kao npr. frizerski salon.
jer programi su kao i auti..ovisno o potrebi kupuješ ga

mislim da bi ovu temu trebalo razvojiti na syness, tehno i drugi...a tu je i bitno napisati da se navike teško mijenjaju, dakle netko tko radi na synesisu još u dos-u sigurno je nastavio i pod w.
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 08:06   #2068
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
deplasirano je pričati o programima sve dok se nezna kojom djelatnošću se bavi korisnik.
sigurno da jedan odvjetnik neće tražiti i kupiti program kao neko brodogradilište ili proizvođač.
isto tako, jedan knjigovodstveni servis neće imati isti program kao npr. frizerski salon.
jer programi su kao i auti..ovisno o potrebi kupuješ ga

mislim da bi ovu temu trebalo razvojiti na syness, tehno i drugi...a tu je i bitno napisati da se navike teško mijenjaju, dakle netko tko radi na synesisu još u dos-u sigurno je nastavio i pod w.
u pravu si oko svega
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 11:28   #2069
Ova je tema namijenjena knjigovodstvenim programima.
Ukoliko se netko bavi drugom djelatnošću, može otvoriti temu za program koji bi bio adekvatan njegovoj djelatnosti.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 11:50   #2070
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ova je tema namijenjena knjigovodstvenim programima.
Ukoliko se netko bavi drugom djelatnošću, može otvoriti temu za program koji bi bio adekvatan njegovoj djelatnosti.
?
pa on i govori o različitim knjigovodstvenim programima...
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:11   #2071
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Ne mislim da su ih sve pregledali, ali za ovu temu bilo bi zgodno da nabrojiš barem 20 (10%) programa, ako si upoznat. Koji su to programi?
Mogu nabrojati vecinu onih s kojima sam se susretao, sve ne moze nabrojati nitko, osim, mozda Google-a.

Dakle, uz nezaobilazni Synesis:
- infokomov StepOne (za koji mi prijateljica knjigovodja kaze da ima odlicne place)
- Ipos knjigovodstvo
- 4D Wand
- Gath (Elektronika Perhoč), specijaliziran za biznis s auto dijelovima
- Times Integrator
- Imperios (Omega Software)
- Aster (Aster MF d.o.o.)
- programi firme Konto

+ dosta DOS rjesenja

Vecina navedenih spadaju, ili bi zeljeli spadali u neki srednju (mozda i visu klasu), pa nisam siguran koliko su interesantni knjigovodstvenim servisima.
Svaki proizvod ima svoje prednosti i svoje mane, tako da treba dobro proanalizirati vise njih pri kupovini.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:13   #2072
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
?
pa on i govori o različitim knjigovodstvenim programima...
Komentirala sam ovu izjavu.

Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
deplasirano je pričati o programima sve dok se nezna kojom djelatnošću se bavi korisnik.

To je vid knjigovodstvenog vođenja, ali oni koji se ne bave knjigovodstvom, nego ih zanima proizvodnja ili trgovina, imaju malo drugačije potrebe od jednog knjigovodstvenog servisa. Tako gledano je važno napomenuti koja je svrha programa kojeg želiš kupiti.

Ja koristim jedan program za knjigovodstveni servis, ali da imam veliku trgovinu ili proizvodnju po normativima, nisam sigura da li bi koristila taj program ili bi ipak mijenjala. Kužiš?
__________________
It could have been...

Zadnje uređivanje lili p. : 05.07.2012. at 12:22.
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:13   #2073
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja što je, ali meni je to jako indikativno?!? Znam da ti nije po volji, ali... dok budeš krio taj svoj proizvod ko zmija noge - neću ti niti povjerovati da ga imaš!! Akoga jednom isprobam, onda...
Ne krijem ama bas nista, samo nastojim postovati pravila foruma. Jednom sam napisao sve svoje generalije, pa mi je moderatorica to izbrisala uz objasnjenje da nemaju nacina provjeriti da li je to istina.
Sve informacije mozes dobiti na pm, a ovdje kad to aktualna vlast dozvoli.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:18   #2074
Opet bi se mogli malo osvrnuti na pravila Forum.hr i ovog podforuma. Izgleda da vam je zaista teško pročitati ih, ali reklamiranje ide samo i isključivo preko marketinga Foruma. Nadam se da ne moram objašnjavati zašto.
To pravilo nema veze sa trenutnim moderatorom, već sa ostvarivanjem profita Forum.hr putem reklama. Tko se želi reklamirati, neka reklamu i plati.

Još jednom vas pozivam da si pročitate pravila i da prestanemo sa navlačenjam oko istih.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:27   #2075
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Opet bi se mogli malo osvrnuti na pravila Forum.hr i ovog podforuma. Izgleda da vam je zaista teško pročitati ih, ali reklamiranje ide samo i isključivo preko marketinga Foruma. Nadam se da ne moram objašnjavati zašto.
To pravilo nema veze sa trenutnim moderatorom, već sa ostvarivanjem profita Forum.hr putem reklama. Tko se želi reklamirati, neka reklamu i plati.
Još jednom vas pozivam da si pročitate pravila i da prestanemo sa navlačenjam oko istih.
Eto, sve sam lijepo napisao u prethodnom postu.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:30   #2076
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ja koristim jedan program za knjigovodstveni servis, ali da imam veliku trgovinu ili proizvodnju po normativima, nisam sigura da li bi koristila taj program ili bi ipak mijenjala. Kužiš?
ne, čovjek govori o knjigovodstvenim programima a ti bi da govori samo o knj. programima za knjigovodstvene servise?

ma nebitno...
samo mi se učinilo da si stavila potpuno promašen komentar...
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:41   #2077
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
Eto, sve sam lijepo napisao u prethodnom postu.
Super, samo volim da se jasno razumijemo

Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
ne, čovjek govori o knjigovodstvenim programima a ti bi da govori samo o knj. programima za knjigovodstvene servise?

ma nebitno...
samo mi se učinilo da si stavila potpuno promašen komentar...
Može bit da sam potpuno promašila, nema problema.
Išla sam logikom koju je postavio lasangel, a s kojom se potpuno slažem. Na ovoj temi je naglasak na programe za knjigovodstvene servise.
Ukoliko netko ima potrebu za programom za neku drugu djelatnost, može otvoriti temu, te da se na njoj piše konkretno o programu za trgovinu, frizeraj ili nešto peto.

Molim te ne insinuiraj što bi ja htjela jer vidim da se nas dvoje jako loše razumijemo.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:46   #2078
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
Dakle, uz nezaobilazni Synesis:
- infokomov StepOne (za koji mi prijateljica knjigovodja kaze da ima odlicne place)
- Ipos knjigovodstvo
- 4D Wand
- Gath (Elektronika Perhoč), specijaliziran za biznis s auto dijelovima
- Times Integrator
- Imperios (Omega Software)
- Aster (Aster MF d.o.o.)
- programi firme Konto
od navedenih i sam preporučam Infokom. Svakako treba dodati i Tehno te e-racune, kao programe sa najboljim odnosom (po mom mišljenju) cijena/kvaliteta.

Quote:
Vecina navedenih spadaju, ili bi zeljeli spadali u neki srednju (mozda i visu klasu), pa nisam siguran koliko su interesantni knjigovodstvenim servisima.
Svaki proizvod ima svoje prednosti i svoje mane, tako da treba dobro proanalizirati vise njih pri kupovini.
te koje si ti naveo, po cijenama srednja ili viša, po kvaliteti (osim izuzetaka) niža. Imperios je užasno skup i kompliciran program rađen sa velikim buđetom (sumnjivog porijekla?). Radi dobro, ali odnos cijena/kvaliteta, jaooo...
4D Wand ima najbolju podršku od svih (barem prije par godina kad sam se zadnji put sreo s njim), ali izbor baze i cijena, to je već malo upitno...

Vraćam se opet na staro, za male korisnike su najbolji oni koje možeš prije kupovine isprobati besplatno. A Tehno je tu trenutno najjači.
Ako trebaš prvo kupiti pa se za par mjeseci uvjeriš da ne valja, pa traži povrat (a to uvijek ide teško) uvalio si se u g.... Za veće korisnike dolazi u obzir i prezentacija programa (pogotovo ako znaš postaviti škakljiva pitanja), ali moraš uvijek znati da je to uračunato u cijenu, znači u tom slučaju uvijek računaj na veću (preveliku?) cijenu...
A teško da ćeš na prezentaciji doznati kako se aplikacija ponaša u pravom radu, u mreži sa puno korisnika, sa puno podataka i sl.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:50   #2079
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Može bit da sam potpuno promašila, nema problema.
Išla sam logikom koju je postavio lasangel, a s kojom se potpuno slažem. Na ovoj temi je naglasak na programe za knjigovodstvene servise.
Ukoliko netko ima potrebu za programom za neku drugu djelatnost, može otvoriti temu, te da se na njoj piše konkretno o programu za trgovinu, frizeraj ili nešto peto.
mislio sam da bi bilo korektno da svatko tko piše o nekom programu napiše i kojom se on djelatnošću bavi... npr. lili ima knjigovodstveni servis...dubo maloprodaja i veleprodaja...
to bi bacalo drugačije svjetlo na cijelu priču..
naime, ako se netko bavi frizerajem sigurno da neće niti razmišljati o nekom programu koji omogućava vođenje proizvodnje ili evidentiranje po programima, aktivnostima, ili vođenje po klasifikicijskoj odnosno funkcionalnoj potrebi...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 13:02   #2080
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
mislio sam da bi bilo korektno da svatko tko piše o nekom programu napiše i kojom se on djelatnošću bavi... npr. lili ima knjigovodstveni servis...dubo maloprodaja i veleprodaja...
to bi bacalo drugačije svjetlo na cijelu priču..
naime, ako se netko bavi frizerajem sigurno da neće niti razmišljati o nekom programu koji omogućava vođenje proizvodnje ili evidentiranje po programima, aktivnostima, ili vođenje po klasifikicijskoj odnosno funkcionalnoj potrebi...
Razumjela sam što si htio i potpuno se slažem da bi bilo odlično kad bi znali za što netko koristi program koji ima.Ova tema je prvenstveno bila zamišljena za programe za knjigovodstvene servise, ali budući da se širi bilo bi dobro staviti i takvu napomenu. Hvala na sugestiji.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.